Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

D15Z6 с новите джанти и гуми 205/50/15 градско Варна 14-14,5 на 100км, извън града 10 на 100....Два пъти повече от колата на колежката EDREVA...може би защото обувките ми са 46-ти номер  :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъже ... жени ... автомобили ... скорости ... разход ...

 

Преди 2 дни:

 

Сивик 9, L13Z4 интелигентен-vtec, нема и 100 коня, 14000 мили на километража, 3-ма възрастни + дете в столче + 40 кг багаж.

Разстояние 700 км отиване и връщане, само магистрала, терен английско-почти-равнинен.

На отиване кара собственичката (съпругата ми) скорост 70-100 МИЛИ в час (документирано :yes: ).

На връщане карах аз, скорост 70-80 мили в час, без единия възрастен и багажа.

 

Разход (пълен/пълен) 6.3 литра бензин/100 км. :punk:

 

Същото упражнение със CR-V-то от подписа, при скорост 70-90 мили в час - 9-10 литра бензин/100 км. (Наскоро засичах CR-V-то градско, пълен/пълен - 11.3 л./100 км.)

Същото с Акорда от подписа - около 8 литра бензин/100 км.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново "20" :) около 170-80 литра газ на месец, среден разход (доста извънградско - Пловдив-Калофер) и не много градско (почти винаги на климатик) - около 8/100 газ +/- 1-2 литра/100 в зависимост от условията (задръстване, чести изпреварвания и т.н.) - извънградска скорост - около 120. Повече от 10/100 не съм я докарвал (това ми се случва с газ купена от бензиностанции еко).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На магия ми стигат 10 на 100 бензин извънградско, в града пак г/д толкова! д15Мини-ми, чака за настройки на Р28-цата :( Надявам се да падне разхода, сега я усещам, че е с богати смеси.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След настройка при Боби,на МОШ-а минимито гори 5/100 извън града и то с глава,смукател,изпускател и още железа в багажника :punk:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам трагедия е при мен положението значи :D Ама какво да се прави - 2 месеца търсих изпускател 4-2-1 ... не ми се ходеше за настройки преди да съм си оправил генерацията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При средна скорост 100км/ч ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в момента градско, извънградско, бързо, бавно... все 10-11 на 100 УжасТ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми всяка неделя зареждам догоре газовата и карам към 300км отиване-връщане София-Пловдив :D 10/100 със 130-140 на моменти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И к' во излиза - че Aerodeck - а ми, F22B5 гори по - малко от 1.6...

С обикновено Lovato  съм.

Багаж догоре, 1400 килограма кола... 8.5 - 9.0 на магистралата, здраво каране...

 

п.п. Още си пазя бележката - с 6.50 лв. , при 1.19 газ се качих и слезнах  - 122 км.

Проглед - разклона за Пампорово, в ляво - който го знае селцето...

Май ще си карам " бабата " до пенсия... :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аеродека има дълги скорости и не е квадратен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик i-ctdi, 8-ма серия, 2006 г.

 

смесено 6.3, не карам спортно, засичано е "пълно-празно". 

 

На магистралата Бургас-София, на темпомат 140 не знам колко гори. На борда не съм го виждал повече от 6.5, но знам, че реално ме лъже с 200-300 гр.

Справка, посочените по горе стойностти. 

Не знам много или малко е, или просто толкова си горят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦРВ 147кс. 10/100 градско сутрин 8-8.30 и след обед 17-17.30 Младост-Център със зимни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 400лв на месец за газ :) Колко точно гори - вече не мога да я хвана - понякога 7/100 като съм пенсионер с климатика, понякога 10/100, но над 10 трудно качвам на дълъг път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11,0/100 градско, 12,5/100 междуградско. Това на пропан бутан. На бензин същата работа.

Как го правиш това бе мой? Хората горят по-малко на магистрала а ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от bigmo6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика ej9 (d14a4) - само бензин А95

 

на obd2 : градско 9-10 , извънградско 6 - 7.

 

на оbd1: градско 7-9, извънградско 5-6.

 

Абсолютен рекорд засечен на междуградско - 4.8 (90км/ч)

 

Извод: Мисля, че ми беднеят смесите в ниските :dunno:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пследното засичане:

Колата е Сивик Вти 2000г. (Б16А2) без никакви модификации.

Маршрут: София - Пловдив - Смолян - Пловдив - Бургас.

Поддържана скорост: Магистрала: 110 - 130км/ч; Междуградски път: 90 - 110км/ч, с изключение на завоите към и от Смолян, но пък там съм настъпвал повече за ускорение.

Изминати 600км с един резервоар напълнен до горе в София. В Бургас напълних 41.5л.

Равносметката 6.83л/100км разход.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно засякох: 10 литра газ - 125 км. пробег извънградско, при скорост 80-90 км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 бензин градско!Двигателя е в разработка,смесите са богати,карам без да използвам спирачката,колата от снимката чака ред за мапване:-)

Редактирано от bigmo6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До морето от пълно до пълно,с 3 души и каране в еконо режима -5,85лт.,очаквах по-малко и затова на връщане си я карах със 140 и без дозареждане,само на стрелка ми се стори че изгори по-малко от на отиване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско с икономик англичанка на газ  между 6---7.5 зависи от карането и товара в колата , като при двама души с не повече от 120 6.5  , градско не я засичам . Когато е на бензин е по малко .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като смених свещите градско - 5,4 - 5,7 л. на 100 км, но от известно време се чудя следното: Винаги зареждам догоре, и като направя изчисления, изминати километри и долято гориво, виждам разминаване с изчисленията на бордовия компютър с 0,2-0,3 л. на 100 км...Например, ако борд компютъра ми показва разход от 5,6 л. реално след доливане на бензин ми излиза 5,8-5,9л. на 100 км...Дали грешката е в моя телевизор или просто от бензиностанцията ме цакат с топла бира? Карам ги да наливат докато не изщрака колонката, без закръгляне, ако това има значение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя борд компютър колко е верен? Ако толкова се притесняваш напълни си двулитрово шише да видиш дали пуска точно колонката. Sent from my GT-I9505

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копма си е наред, проверява се 2 пъти годишно. Бутилки няма да се занимавам да пълня, тъй като ако има разлика, на 2 л. бутилка визуално няма да се разбере. Както казах, засичам пълно-пълно, т.е. разликата е 0,2-0,3 л. на 100 км, при изминати 500-600 км разликата се получава 1-1,5 л. от това което съм изгорил по борд компютър и показания на колонката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic Shuttle на газ 12-16 градско, взависимост от климатик и прочее, извънградско при 90кмч -10/100, при 110кмч  - 8.5/100

 

Civic ED6 Mini Me 20лв - 20км :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CRX 1.6 124k.c. От пълно до пълно извънградско с двама човека и багаж 6л./100 км. при скорост 100 - 110 км./ч.

6.5/100 при 130 км/ч. Градско варира между 8 и 9 на 100. Това е разход на бензин с двигател на 2000 км. след пълен ребилд. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Civic ED6 Mini Me 20лв - 20км :D

Еб*х мама му... :D  или бензина, който сипваш е някой много скъп, или разхода го замерваш само на пистата :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С настройки за гонки 8,6/100 извън града и 12/100 в София с обототи от 2500-7500 яко газ :punk:

А с настройки за градско(добър въртящ момент в ниските) 9/100 шофиране от 2000-4000хил/об. градско и

5,2 извън градско в същия диапазон на обороти-кутията е от Д13Б2 фейслифт :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32,28 лева последно зареждане

273,6 км

11.79 лв/100 км

10,17 литра/ 100км

Седан RTSi D16 мотор, разхода е на газ. В пари тоя месец съм дал 400 лева за газ и 40 за бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизелите разходите се връзват, НО за бензинки над 15год разходите под 7/100 са си откровена лъжа.

Да не ми се сърдят колегите но  под заводските разходи с тея баби които караме няма как да стане.Лъжете сами себе си! :whistle:

 

К20А1, 8/100 бензин  и 11-12/100 газ до 140км/ч. :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малки са ти дюзите за да правиш такава разлика газ-бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа засечка на англичанката, с 50 лв нафта, 120 км в София и 250 извънградско :)От лампа до лампа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам най добронамерено на Колегата darius да заповяда и да покараме 15 годишната ми баба извънградско и да се убеди лично в ''лъжата '' и да си намисли с колко бири ще се реваншира за  изказването си ...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с един резервоар дизел 48 литра 850 км ,незнам как се изчислява но тва е и лампиона светна,няма да казвам колата к"фа е но е с ISUZU мотор,комби 1,7 тдс,средна скорост 120- които не вярва да заповяда да се повозим

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

435км с 50лв А95 от ЕКО, 95% извънградско, може да се каже икономично каране. Според програмата на телефона, това излиза 4,6/100.

Ако карам с 80-90 и на по-малко ше падне :D Иначе градско .... към 8/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500km смесен разход - 45 литра. т.е. 9/100. Prelùde Х23А2 сток. Все тая ми е как я карам, просто я засякох че ми беше интересно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик D15Z3 градско  7/8 до 2000 /2500 оборота извънградско 5.5  3000 оборота 120 км/ч. / гори масло и трябва да се сменят сегментите все още не съм установил с точност от къде идва проблема / 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам най добронамерено на Колегата darius да заповяда и да покараме 15 годишната ми баба извънградско и да се убеди лично в ''лъжата '' и да си намисли с колко бири ще се реваншира за  изказването си ...

Който не е карал читав икономик,той не вярва.

 

 

с един резервоар дизел 48 литра 850 км ,незнам как се изчислява но тва е и лампиона светна,няма да казвам колата к"фа е но е с ISUZU мотор,комби 1,7 тдс,средна скорост 120- които не вярва да заповяда да се повозим

 

 

 

Вярвам колега,то и моята лятото го докарва този разход,при все ,че е бензинка.

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b2  Варна - София - Варна по хемус с не повече от 120 км/ч - 1009 км с 56 литра като 100 от тях са градско

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...