Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Сивик d13 градско съм го засичал само,разхода варира между 9 и 14 бензин зависи от трафика.

  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 1.4 IS - градско около 9-10, а извън града е стигала от 5.6 до 9, зависи от карането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.7 ЦТДИ, по каталог - 6.3 градско,4.2 извънградско.Лично не съм го засичал градско но около 6-7 си харчи,извънградско съм засичал по пътя искърското дефиле - 5/100,но там са доста големи завои и 5 не съм включвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май съм писал и преди в тази тема, но сега вече разбрах колко гориво ми харчи прелюда - ми колкото му сипя - нищо не ми е върнал все още ;):P-_-;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Civic D14A4Миналата седмица едно сипване за 80 лв. на ОМВ с 4 човека + пален багажник - Враца - София - Варна - Добрич - с.Паскалево - Добрич - с.Паскалево - Добрич - Варна (750 км. +-5 литра. останали) 2-о зареждаме ЕКО Варна за 80 лв. - Варна - София - Враца (върнах се с и карах градско 200 км.) средна скорост 90 км/ч - общо 160 лв. - 1400 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега посмали малко че изтепах децата", беше лафа от един популярен виц. -_- Д14А2 с нов рекорд 4.8/100.Мисля че мина всички! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15z6 още ми е новичък и му се радвам и на ръчка в сф не повече от 9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 - извънградско от 5-лятото до 5.5-зимата, комбинирано под 6-лятото и 7-зимата, градско - не съм имал възможност да я засека но по груби сметки е около 8 до 8.5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Майка ми я засече 6,2/100 на пета с 90-100 км/час. Д14А8 ( англичанка) 2 човека и пълен багажник. Май колата ни е с някакъв проблем. :huh::blink:

Редактирано от Vasilen_Civic_SOHC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 хеч за 375 км. Козлодуй - Свищов и обратно 20 литра. 90 - 120 км.ч без ръчкане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 хечбек, 4.7/100 , целенасочено извъградско суперикономично каране по искърското дефиле с празна колас газовия инжекцион същия маршрут със същото каране 5,2/100засичането става от пълно-пълно на една и съща колонка, който ще да вярва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С един резервоар минавам около 500км..

 

Варира, но плюс минус е там. От пълен резервоар до светване на лампата (резервоарът е 45 литра, но зареждам веднага като ми светне лампата, т.е. зареждам около 40 литра и имам разход приблизително 8/100). Доволен съм (изключително) имайки предвид как карам. НЕ карам икономично.

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,5 101 коня градско към 8 , а извънградско към 6 при 90 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 101++ коня градско към 8 , а извън града към 6 при 90-100км ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги при мен с Акорд 1,6 115 к.с. разхода на бензин е следния: градски разход - 10 л./100 км. при нормално каране, извън града 6-7 л./100 км. със скорост около 110 км./ч. /засичал съм 2-3 пъти по лампата за резервата - което предполагам не е кой знае колко точно/ Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11,5 градско на газ :blink: преди винаги 13,5 14 до 15 в зависимост от вложената кретенщина при каране(като я засичам винаги пълня догоре).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги притежавам Honda Civic aerodeck 2.0iTD 105 конски сили,разхода ми е 7,5 грацко 5,5 смесен и 5,5 извънграцко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 11-13 градско , извън града зависи но с мойто каране около 8-8.5 prelude_5th 2.0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Д16З6 -и 20 на 100 да ми гори пак ще си я карам..КЕФ ЦЕНА НЯМА :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с R18A1 и с А96 градско харчи 9,3-9,5/100, а извънградско ако я карам до 3500 rpm с климатик спада до 6,0/100, при по-нервно каране 7-7,2 извънградско :). Това от борд компютъра. Но миналата седмица я засякох пълно-пълно на извънградско и ми даде 6,1л от Варна до Търново, така че може да му се вярва на компа поне за извънградското.Направи ми впечатление обаче, че GPS ми отчита 7км по-ниска скорост отколкото километража на колата :huh:.

Редактирано от Niki_V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С англишманката култирно каране м/у 7.8 и 8.3 газ смесено. С некултурно и агресивно- 9-9.5газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще повярва ама да напиша... Даже вече ме нарекоха и лъжец, защото моята кола горяла по-малко от хибриден автомобил... Със 10 литра бензин минавам около 160км градско. Извън градско с 10 литра минавам около 200(190-200) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с какъв двигател си и как я караш толкова икономично ?П.П аз съм с Д15Б7 и като и сложа 10 литра повече от 130 км немога да мина. Засичал съм, ако я карам нормално и бавно, до 7.8 съм слизал и то в много редки случай...:rolleyes:. А за пък извън града повече бих повярвал, защото до 6 съм падал :lol:

Редактирано от tisho92

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с d15b2 съм. Може сгъстяването да си казва думата... знам ли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън града 5,6 при спазване на всички ограничения, 5 ген. купе Д15Б7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лук оила на Пещерско-Пазаржик,ОМВ то на първото кръгово,кафенце,гледахме една хонда се продаваше и gas пак до Пловдив.на същия скапан лук oil допълних,щото бях минал точно 100 км.влезнаха точно 5 литра и 100грама.не съм караL с повече от 80.това беше,докъто бях с d15b2kata.сега с новата глъвъ незнам..в Пловдив градско не я засичам,няма смисъл.ден с ден не си приличат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с d15b2 съм. Може сгъстяването да си казва думата... знам ли...

Какво си и правил на колицата..:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=58568&st=0&p=1057195532&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1057195532 . Темата не е завършена нарочно... Защото по традиция всеки почва да те "храни" защо се занимаваш с D серията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-10 литра на 100 - градско7-8 извънградско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта дава около 9,5 - 10 градско( ама лекичко) и 10 извънградско на почти цялата газ б16а2..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като взема заплата и пълня до горе (65л) и когато не пътувам много даже ми и оставя за другия месец . Но бензина тук е около 1.35Е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова статистика. 800 км. с 58 литра гориво. Предимно бе извънградско със скорост 170-200. 40-50 км бяха градско и предимно маневриране. Крайната равносметка е, че разход 7-7,2 при определено неикономично шофиране е добър резултат, особено като се вземат условията като скорост, климатик (на 17 градуса при външни 35-40). А бе... 150 левчета си отидоха за едната разходка :) П.П. Гумите може би и те са фактор 205/55/16 и това, че бяхме 4 човека с един претъпкан багажник. П.П.П. Кефа цена нЕма ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

равносметката от моето пътуване до морето е 1000 километра с 65 литра = 6.5/100 км като на излизане от софия напълних резервоара и исках да замеря разхода с възможно най високата скорост в икономичен режим - 120км/ч и карах през цялото време с нея с 4 човека и багаж но на 100-ния километър нямаше бензиностанция и на 120-тия резултата беше 7.07 литра

след това я замерих отново като карах 101 километра с постоянна скорост от 150-160 км/ч и този път резултата беше 10.85 литра Публикувано изображение

през останалата част от пътя съм карал с различни скорости от 100 до 180 + малко градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14а4 - за 310 км (160 градско и 150 извънградско) разхода беше 8.5 литра на 100км :) това е на газ (газовото е обикновено ловато)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро карах 5та хеч Д15б2 и градско във варна средно около 10/100 От скоро карам пак 5та хеч Д16з6 и пак 10/100 градско.Това е с нормално каране, средно с около 50-70км/ч в града и от време на време дигам оборотите.В повечето случай карам без климатик и с мацка до 50кг.Бих казал, че карам като бабичка.Не ми е ясно тогава как повечето изкарвате градско < 8/100. Да не би да излизате и да я бутате ?Или позвате въздушната струя от колите които ви задминават ?Аз предлагам да се пусне една анкета тук.Да можем да си изберем двигателя и разхода градско и извънградско и да видим общата картинка.

Редактирано от Ivo Myankov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София до морето 1000км. + - 20 км.74,5л. газ Колата е Англичанка с Д14З3 двигател с Газов инжекцион. Бяхме 2-ма души с малко багаж. Карал съм по магистралата с 100км/ч.среден разход 7,5 л за 100 км.при тези цени на газта близо 10лв. за 100км.газта е 1,26не я натискам кои знае колко гумите са стандартни 185/60/14Мисля че разхода е висок като чета разхода на газ на колегите моля коментираите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е напълно нормален разхода. Не си с едно от най-леките купета, имал си баласт, карал си стабилно (ако 100 ти е средната скорост), на газ...Аз с д13-ката правя абсолютно същите цифри като теб.И се чудя и се мая как някои колеги правят по 6 извънградско газ, ама само те си знаят как. Тая тема е толкова абстрактна, че... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай по подробно описание да средна скорост 100км/ч и си я набирам тък там като изпреварвам случи се да изпреваря 5 тира на магистралата един след друг с 120-130 смисал някои като се влачи пред мен не му мисля много много. :)едно време една мацка от стара загора имаше д13-ка и ме возеше насам натам..... яка мацка яка кола :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До морето и обратно с малки разходки д13ката даде 7.5 газ. на магистралата 130-140 а след нея-колкото може. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 750 км извънградско скорост 90-100 км/ч ми даде разход 5.8 л /100 км , като метода на отчитане е пълно-пълно, но беше на различни бензиностанции. Първо Ромпетрол после на Лукойл.Мотора е d14a3 75 к.с.98' гумите са 195/50/15

Редактирано от aspire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...