Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

98км - 5л. София градско

Поне казвайте кога и как ги карате тия коли в София, че ви дава разход 5 литра за 98 км... ;) Чистосърдечно си признавам, че под 8 литра бензин с 1.5 мотор не успях да сваля дори при най-икономично каране в Пловдив. За София да не говорим. Но пък не е лошо да си вярвате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) Дай боже на всеки такъв разход "98км - 5л. София градско" или "5/100, като последните 150 км.на климатик. Иначе смесено, с превес на извънгр.-лято 5,3л." Всички сме хонда фенове но чак пък толкова :angry::D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля, след смяна на бубина, разхода ми падна значително:98км - 5л. София градско500км - 28л. - София - ВарнаЗасичал съм от пълен до пълен резервоар и доста пенсионерско каране. :D

Кажи от къде ги взимаш тия бобини... а и те пенсионерите си стоят предимно в къщи, може би тва разбираш под "пенсионерско" каране:) :) :angry: затворете я тая тема! Редактирано от акад.Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива теми не трябва да се заключват. Те са извори, мини да не кажа.. на бисери и народна мъдрост, на неграмотност и още много редки качества и масови недостатъци. На тема "разход" се изписват тонове простотии, глупости и преувеличения. Колегата така и не каза кога и как го е замерил този невероятен разход от 5 литра за 98 км. И как не се е стърпял да направи още два километра, та да ни се изчисти малко картината колко може да гори неговата колица у Софето. Не че 7.2 литра комбиниран разход по каталог звучи лошо, но ако допуснем, че за 1.5 с пенсионерско каране 5.5 литра бензин е напълно постижим разход, какво остава за градското? По-малко от 9 няма как да бъде, но щом колегата казва.. Пък и пълно-пълно. Респект! :) 100 кинта са си 100 кинта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като минах 525 км с 27 литра (1.5, 101 кс) с мерене до капачка извънградско и аз ли си фантазирам :/ Нека си фантазирам пък да минавам толкова км с толкова гориво :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е невъзможно да имаш малко над 5 литра извънградски разход. Само дето ми е ясно как го правиш :/ Със скорост до 90-95 км/ч, което си е в рамките на разрешеното. Поздравления. В по-горното мнение, ако не си забелязал, обсъждахме градски разход в София, а не извънградски. То е ясно, че 1.5 сложени върху 900 кг ще даде някакъв впечатляващ разход на дълги преходи в рамките на допустимите от закона скорости. Хондата с 90-100 лапа дори над 10 с включен климатик. Една друга пък смъква на 4.2 при същите условия. Само дето не е 900, а 1500 кг :) К'во да правиш, технологии. Разход според тегло, двигател и номер на обувки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да припомня:

Разхода се мери като се сипе до горе, минат се примерно 150км, зареди се пак до горе примерно16.5л и:

16.5лх100/150км=11л/100км!

Всички други сметки са неверни.

 

И не ги пишете тези глупости за 5/100 дори и извънградско и само по нанадолнище.

Напоследък разхода се качва от некачествен бензин и газ и измами с количеството което ви наливат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не ги пишете тези глупости за 5/100 дори и извънградско и само по нанадолнище.

Напоследък разхода се качва от некачествен бензин и газ и измами с количеството което ви наливат!

И аз съм на това мнение моята кола нормално каране за 7/100 не мога да си помисля вие как ги правите тия 5/100.Иначе има голяма истина с измамите на бензиностанцийте и не качествения бензин,дизел,газ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 1.5 съм постигал 5.5 литра разход. Колицата беше карбураторна, а карането като за шофьор-новобранец - 85-90 км/ч. Повече не успях да сваля. Пробите задължително винаги ги правя пълно-пълно, защото картината по други методи се изкривява твърде много. Сивикът, който карах преди, с 1.7 пърпаретка и автоматична скоростна кутия на същата скорост сваляше до към 6.7 по спомен без клима, но с пуснати светлини.По повод лъжите на бензиностанциите - ако ни ментят, то удрят в грамажа. Не зная колко може да бъде тази измама на 20 литра бензин, например, но тогава разходът би трябвало още да падне :o Дозареждаш 5 литра за 98 км, а де факто си сложил 4.5 или 4 ;) Най-голямата измама обаче е с човешката заблуда. Помните ли как започва "Малкият Принц"? :rolleyes: По тази причина съм върл защитник на каталожните данни. Не приемам на сериозно твърдения, че производителят изопачава истината и дава погрешни цифри. Абсолютно всички автомобили, с които съм имал нещо общо, си дават разход, който им е предписан по катало. По логиката от второто изречение можем да поставим под съмнение абсолютно всичко - ускорение, мощност, дори и габарити ;) Много е лесно да харчиш повече, отколкото по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля, след смяна на бубина, разхода ми падна значително:98км - 5л. София градско500км - 28л. - София - ВарнаЗасичал съм от пълен до пълен резервоар и доста пенсионерско каране. :o

Пич,ще ме съсипеш от смях ;):rolleyes: Каква е тази супер кола,дето на градско харчи по-малко от междуградско,кажи че да си взема и аз една?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази причина съм върл защитник на каталожните данни. Не приемам на сериозно твърдения, че производителят изопачава истината и дава погрешни цифри.

Дава цифри за определен терен, скорост и населено место!Днес един колега постоянно караше на 5-та с 40 до 60км/ч.Дизел 1.9тди.Отчита 5.5, а като мине на 4-та ОПА 6.7!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До морето с не повече от 110,даде разход 6 на 100 :P:P;) Става дума за двулитров Прелюд,дето буталата му са големи като бирени халби ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя сивик е д15з1 ВТЕК-Е (ВЕи) и ми гори извън града с средна скорост 110км/ч 5.1 с 3-ма души

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди врема гледах един тест за разхода по каталог.Всички автомобили дадоха с по-около половин литър надоло от посочините,изпробваха 4 автомобила на смесено.Предаването ако несе лъжа беше топ гиър, :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази причина съм върл защитник на каталожните данни. Не приемам на сериозно твърдения, че производителят изопачава истината и дава погрешни цифри.

Дава цифри за определен терен, скорост и населено место!Днес един колега постоянно караше на 5-та с 40 до 60км/ч.Дизел 1.9тди.Отчита 5.5, а като мине на 4-та ОПА 6.7!
Много му отчита :P На 5-та скорост не се кара с 40 до 60. Не зная с какво TDI сте били, в смисъл колко тежко, но мога да ти покажа как със 70-80 км/ч на 4-та скорост при равен терен 2.0 HDi показва 3.7 моментен разход. А при 100 км/ч без клима на същия равен терен и 5-та скорост - 4.1. Мога да демонстрирам и 26 литра моментен разход. Без пържене, естествено. На първа и голям баир. :P С три прости думи:- карането на висока предавка и ниска скорост е гаранция, че по-скоро ще си прецакаш двигателя, отколкото ще спестиш нещо- показанията на дебитомера не са съвсем точни, макар и да са много близо до истината- разходът преди всичко е функция на състоянието на двигателяP.S. Колегата със 110 км/ч средна скорост - без да звуча подигравателно те моля да провериш какво означава 110 км/ч средна скорост. Не за друго, но звучи някак фантастично ;) Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди да си сменя карбураторите на д14а1 давах градско на яко стъпка 9 бенз сега на яко стъпка давам 18бензин ... :P с новите карбуратори но и вървежа е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята D 16 Y 2 гори 8,5 - 10 литра безин градско и 6,5 - 9 ,0 литра извън градскоА на газ 10 градско и 8,5 извън градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Колегата със 110 км/ч средна скорост - без да звуча подигравателно те моля да провериш какво означава 110 км/ч средна скорост. Не за друго, но звучи някак фантастично :P

Карай бе градски.. Ти сега взе да влизаш в подробности .. :P Важното е че повечето хора в тази тема си вярват.. ;) На мен друго ми е по чудно.. Защо всички реват от качеството на горивата в България и от състоянието на пътищата, като колите им горят с по 1.5-2 л. по малко от каталожните данни, а също и от колите на Европейците (от сайтовете за разходи на гориво) ;) Ей туй нещо, не мога да си го обясня..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P :P ;) Относно горния ми пост и градското каране, резервоара го напълних на 27.08 и на 29ти отново. Единствената причина за неверни данни според мен може да бъде автоматичното спиране на колонката при напълнен резервоар.Като цяло средния разход на колата зависи от доста на брой фактори, както най-вероятно малко хора знаят. Сигурен съм че колата може да харчи и по малко от 5/100 - Градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и ако във въпросния град преди време е хвърлена атомна бомба, и сега няма трафик, който да те кара да сменяш предавки в несвяст, редувайки със чести натискания на спирачки... демек основното, което повишава разхода.. пак е странно. За бензин ли става дума, или за двигател, модифициран да работи на водород :( Това не отскоро е възможно при всеки бензинов мотор :D Именно там зареждаш.... с вода :) Има много успешни опити, даже мисля и сериина кола за масовия пазар вече. Аз преди се интересувах много, и имам доста информация по въпроса, но и вече в интернет отдавна има клипове на самоделни прототипи, и не малко работещи на практика схеми.. Хе хе.. само това ще да е.. :lol: Друго обяснение на разхода ти не знам...Метан? Писал съм в темата, но офтопика ще стане голям ако не добавя нещо :) D16Z9 - 568 километра със 31,5 литра бензин, но не в населено място.. Засечено не по разположение на някаква стрелка :P Скорост 85-100км/ч максимум. За момент и много повече (на магистралата), но това не повлия на средната скорост много (средна скорост - сетих се за нещо малко по-горе в темата, голяма забава :) )

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol::(:) Относно горния ми пост и градското каране, резервоара го напълних на 27.08 и на 29ти отново. Единствената причина за неверни данни според мен може да бъде автоматичното спиране на колонката при напълнен резервоар.Като цяло средния разход на колата зависи от доста на брой фактори, както най-вероятно малко хора знаят. Сигурен съм че колата може да харчи и по малко от 5/100 - Градско.

Да ако е на място колата запалена и 1 буташ изграда или те дарпат така може и 1л. на 100км :) а ако буташ с пуснат климатик ще качиш малко но ще го прежалиш 1.5л. на 100км :) Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) :) :) Относно горния ми пост и градското каране, резервоара го напълних на 27.08 и на 29ти отново. Единствената причина за неверни данни според мен може да бъде автоматичното спиране на колонката при напълнен резервоар.

Аааааааааа :lol: Ето де бил (звучи като дебил) ключът от бараката.. По спомен в последното си мнение беше писал, че е пълно-пълно. Колега, това не е пълно. Пълно е, когато видиш бензина два пъти - първият път и при дозареждането. Другото е пълно само в главата ти. Онзи ден зареждах колата на едни приятели от Турция. При резервоар от 65 литра и само 2-3 литра вътре, пистолетът изключи на 51 литра :( Какво излиза? Че от 65 до хайде 55 килца има едни 10 литра, които незнайно защо не се пълнят. Естествено допълних ръчно. Общата сметка беше 135 лева. 61 литра и нещо... ;) Не че човекът искаше да си засича разхода.... :D А просто доказателство, че докато не видиш бензин/дизел - нищо не си заредил. Виж, с нафтата е много по-неприятна работата. Все едно зареждаш сапунена вода :P Относно средната скорост - 110 км/ч средна скорост е нещо напълно постижимо в отсечката София - Стара Загора. Ако караш от София до Бургас (грубо 400 км) и после от Бургас до Царево (70). За тези 470 км в днешните условия 110 км/ч няма как да се направят. По простата причина, че в случая средната скорост се явява общият път разделен на времето. 470:6=78.33 км/ч.. А не (130 км/ч + 90 км/ч + 50 км/ч) : 3 = 90 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До морето с не повече от 110,даде разход 6 на 100 :lol::(:) Става дума за двулитров Прелюд,дето буталата му са големи като бирени халби :)

Поне ти винаги си давал вид на реалист....на 7, 7 и нещо мое го докараш но нямя никакъв вариант двулитров прелюд, автомат ако не се лъжа да ти даде 6...А за колегата който твърди ,че автомобилите обикновено горят по - малко от предписаното ,мога да те зарина с тонове инфо ,че е баш обратното....последния материал ,който четох се представяха няколко съвременни печки...само една от тях се доближи на 300-400 мл. от данните другите показахо от0.5 до 1 литър НО ОТГОРЕ... Редактирано от акад.Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааааааааа,много странни изказвания относно горенето! Всички горят толкова малко,пък като се наложи някои от тези да ти свърши някоя работа и да те закара до някъде по-надалече вече не гори толкова малко. . .ха ха ха :lol:Много фантазии ми се струва има в тази тема. И аз карам хонда и съм я засичал в порядъка на 3 години на всякакви терени и разход градско по-малко от 7.5 не съм виждал! Говорим за 1.5 - 101 коня,сивик! А извън града със по-малко от 110-130 не съм я карал и разхода е поне 5.5-6.5 на 100! Веднъж отидох от Пловдив до Стара Загопра с постоянна скорост около 180км. и обратно със същата скорост и ми даде около 9 на 100!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До морето с не повече от 110,даде разход 6 на 100 :););) Става дума за двулитров Прелюд,дето буталата му са големи като бирени халби ;)Поне ти винаги си давал вид на реалист....на 7, 7 и нещо мое го докараш но нямя никакъв вариант двулитров прелюд, автомат ако не се лъжа да ти даде 6...

Да прав си......относно това че съм реалист ;) Не желая да доказвам нищо на никой,просто споделих защото темата е такава а пък и страшно много се изкефих от Прелюдчето ;) Замерването направих на принципа"от пълно,до пълно".Сипаното гориво разделих на километрите,и хоп.......6 на 100.Само ще допълня че винаги карам с карера 95 или 100,по време на замерването също.Важно е да кажа също че колата ми е в перфектна кондиция:Малко километри,ново масло,нов горивен филтър,здрав катализатор,иридиеви свещи.....плюс скъпото гориво ;) Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааааааааа,много странни изказвания относно горенето! Всички горят толкова малко,пък като се наложи някои от тези да ти свърши някоя работа и да те закара до някъде по-надалече вече не гори толкова малко. . .ха ха ха :PМного фантазии ми се струва има в тази тема. И аз карам хонда и съм я засичал в порядъка на 3 години на всякакви терени и разход градско по-малко от 7.5 не съм виждал! Говорим за 1.5 - 101 коня,сивик! А извън града със по-малко от 110-130 не съм я карал и разхода е поне 5.5-6.5 на 100! Веднъж отидох от Пловдив до Стара Загопра с постоянна скорост около 180км. и обратно със същата скорост и ми даде около 9 на 100!

Тоше горят малко тези коли ама и собствениците им си вярват и навиват че е така ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа - D15z6 114hp VTEC-E. Километри изминати 1000 с гориво за 140лв. Да отбележа термостата ми беше забил отворен и постоянно вътреше големия кръг и трудно загряваше + при спускане на по-дълъг баир изстиваше и си пускаше смукача :Д 600км са извънградско( магистрала 120-130км/ч, път - 90-100км/ч, натоварена с още 3 човека и багаж) Останалите километри са градско в София. Сметката излиза 14лв на 100 километра, при сегашните цени на 95 (грубо 2.20 ги смятам) става, че харчи 6.36л/100. (оффтопик: има ли шанс да не ми работи лампата за резервата??)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(оффтопик: има ли шанс да не ми работи лампата за резервата??)

Голям :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на термостата(за 1-2км каране загрява) - 600км с 80лв като още не е стигнала червеното(винаги малко по-рано зареждам) и сметката излиза, че сега харчи 6.06 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно замерване :) 750км по магистралата САМО и малко в София до летището 2-пъти :D 4 човека и багаж 110лв. бенз 7л./100км. на парно в дъжд :D под 120км/ч. не съм падалP.S D15z6

Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата малко е безмислена или поне до някаде защото никой не знае как кара другия...Разход на Прелюда ми:-При мое каране в града 12 бензин 13газ-При каране на баща ми 9 бензин 10 газДадох я отново на бащата да идат на море и му е дала разход 8.5 газ, като по магистралата каза че не е надвишавал 130(макар че майка друго твърдеше :) ) това на клима и пълна кола с багаж.Аз кача ли се на магистрала под 10 газ не ми пада нз защо така :P:Dпп... ако е от значение на Баща ми голфа 1.6 карбуратор дава 7.5/100 газ извънградско ама повече от 100 не вдига и по надолнище :D

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Прелюда bb3 в града и малко извънградско, като засичането става на пълнене до горе и смея да твърдя, че разходът варира от 9 до 14,5 за 100 километра според натоварването на двигателя, който е 2.0. Колата си гори ако я настъпваш, но има и качества на икономичен автомобил, стига да имаш спокойствието да не я настъпваш. Вмомента карам изцяло градско и средното ми е 12,5/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така моята кола колко харчи!? Сега ще ви кажа поне да се изядете от яд!!! хехехех Така сипах за 40 лева бензин минах около 400 км и по едно време почна да ми свети чека чудя се аз какво става викам си "Ибах кво стана с тоя кола ма хайде да мина на майстор явно не е нищо хубаво. Отидох аз човека почна да си върши работата и по едно време ми вика. -Е човек тоя комп твоя има някакъв проблем! -Чудя се аз ибах, че какъв проблем бе!? Той вика -Еми по мой данни не стига че колата ти харчи 2-3 на сто еми даже някакво съобщение ти е върнало!? Викам аз - Дай го разпечатай. Той каза -Сега. Разпечатахме го и го четем двамата и не можем да повярваме там пишеше -Моля да се върнете на последната бензиностанция да ви върнат 40 лева! хеххехехехехП.П. Колеги ай стига да не мислите че всички караме различни Хонди, вярно може да има разлика в разхода в зависимост от карането ама ай сега кви са тия цифри кви са тия глупости.... !!! :lol: :lol: :lol::( :( :P

Редактирано от reddek
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 4000 км. към 308 литра - средно 7.7.От тях 3000 градско София и 1000 извънградско с 90-110Та, градско някъде 8 - 8.5, а извънградско 6 - 6.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сивик 5 генерация хеч средна скорост 100-120 по магистралата с 2 човека 7.5 газ в града около 10 ама всичко е в това колко ти е тежък крака

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габрово-София-Габрово 6.1/100 газ, без бързане. Ако взема и да си регулирам АГУ-то, след като смених мембраните, може и да спадне, малко :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така, както вече знаете аз съм най-големия неверник относно разхода...но градския, извънградско оня ден бях впечатлен от моя ф18а3.Измерването бе направено по метода празно ,пълно, празно демек грешка нямя.Заредих 22.3 литра газ и изминах 275 километра от , който 20 градско в София, през останалото време обаче карах с 90-100 километра. 8 газ..Иначе градското в малкото селце ми е 16 литра ...

Редактирано от Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 is 90 коня - среден разход 7,7 - 7,8л. с бензин на Ромпетрол!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам някой как карат икономично,но аз нямам нерви просто и под 10/100 газ почти не слиза.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прибрах се от Чирпан до Добрич (330км) с 1.6 125 коня 6-та купе, изразходих малко по малко от-20 литра бензин!Със скорост от 90 до 120 км! :)

Редактирано от Doomwisher

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...