Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Браво бе колега, тя ти гори по-малко от това, което и дават по каталожни данни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско: 110-130км/ч 7л-7.5л/100км160-180км/ч 11.5л-12л/100км Това е на LPG на бензин стойностите падат с около половин до един литър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе колега, тя ти гори по-малко от това, което и дават по каталожни данни

По спомен в каталога за извънградско и даваха 5.5л/100км, което съвпада с реалния разход, НО ако караш с 90км/ч :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

застудя и взе да гълта кът ламя бре.... бах му и работата :tease: 10-11 градско, а допреди 1 месец - 9л. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не повярвах, ама вчера, с моят D13B2 от София до Пловдив и обратно ми даде разход под 6 л./100км. Става дума за мен + един пътник, заредих на тръгване до горе и на връщане заредих пак до горе на същата бензиностанция и на същата колонка. Карането беше с не повече от 120км/ч., т.е. без много да си давам зор. Ето я и точната равносметка:

 

гориво: 18,5л.

разстояние: 320км.

разход: 5,78л./100км.

 

Горд:hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то със 120 и моята дава 6,2 по магистралата , пак мерено от пълен до пълен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic 1.4iS,90hp-D14A8(не съм сигурен),98-ма год. Английска сглобка. 700км/извънградско-36 литра гориво ОМВ95, средна скорост-90/110км/ч130-140км/градско-10 литра гориво ОМВ95Изводи: За мене тая количка е магьосница! :tease::hondarulez: Само за сравнение:Ауди 90,2.3NG,петак мотор.София-Бургас/70 лева газ средна скорост: 130/160км/чградско: 10 лева газ, около 60 км.Единствения недостатък на Хондавелица: Много и е трудно в баирите,и при изпреварванията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не повярвах, ама вчера, с моят D13B2 от София до Пловдив и обратно ми даде разход под 6 л./100км. Става дума за мен + един пътник, заредих на тръгване до горе и на връщане заредих пак до горе на същата бензиностанция и на същата колонка. Карането беше с не повече от 120км/ч., т.е. без много да си давам зор. Ето я и точната равносметка:

 

гориво: 18,5л.

разстояние: 320км.

разход: 5,78л./100км.

 

Горд:hondarulez:

Само да те питам,понеже съм със същия двигател,колко ти гори градско,засичал ли си я!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги моят акорд 96-та англичанка гори 15/100, градско на газ.Скоро сложих една добавка и падна на 12.5 градско. Изван градско ми дарпа около 11-12/100.на бензин още не сам я засичал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да те питам,понеже съм със същия двигател,колко ти гори градско,засичал ли си я!?

Доста е своеволна, но между 7.50 до 8.50. Зависи от часовете на деня в които карам.

 

Проблема е в засичането на пълен резервоар - при съвременните резервоари и бензин-колонки, пълненето "до горе" е малко относително, понеже има защити от източване, а колнките са от интелигентните и изключват автоматично. Лесно беше едно време на ладите, резервоара е като туба - отворен, и като прелее - спираш. Само дето лесно и ти го източваха кварталните наркоманчета. Така може точно да отчетеш колко си изхарчил. Ама аз понеже юркам бензинджиите и им стоя на главата и горе-долу се получава някакво засичане.

При теб как е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги моят акорд 96-та англичанка гори 15/100, градско на газ.Скоро сложих една добавка и падна на 12.5 градско. Изван градско ми дарпа около 11-12/100.на бензин още не сам я засичал.

Брей, а дали има и такива добавки за бензин, че не съм се загеждал? :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, а дали има и такива добавки за бензин, че не съм се загеждал? :P :Pима ХЕЛИОС се казваше ако не се лажа но не сам я пробвал.

Редактирано от honda_9977

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitu,аз още не мога да разбера колко ми харчи,обаче не е по-малко от 10/100.Струва ми се много за този малкия двигател,да гълта толкова много бензин.

 

И да те питам,ние имаме ли лампичка за бензина,че все още не съм я оставял толкова зле и като видя стрелката да пада и слагам.Просто ми е интересно да знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitu,аз още не мога да разбера колко ми харчи,обаче не е по-малко от 10/100.Струва ми се много за този малкия двигател,да гълта толкова много бензин.

 

И да те питам,ние имаме ли лампичка за бензина,че все още не съм я оставял толкова зле и като видя стрелката да пада и слагам.Просто ми е интересно да знам.

Ха-ха и ти си открил изненадата.

Не, лампичка няма:P

Доколкото знам, но не съм тествал докрай лично, след като стрелката удари нула (ама найстина е на до-долу) в резервоара трябва да има 10л.. Скалата на бензиномерът не е никак линейна - като напълниш до горе, дълго време стои на МАХ, след което бавно започва да спада докато стигне средата, след средата започва да пада плашещо бързо, след което се закротва на нула ама още си има бензин! Веселба!

По принцип направата на сензор за бензин е едно от най-трудните неща в елекрониката - много от възможните методи за измерване на количеството гориво, подобно на капацитивният, не са разрешени поради противопожарни мерки - все пак става дума за бензин и всякаква възможност за електрическа искра е забранена. Други методи са много неточни - ако тръгнеш да го мериш на тегло, стрелката ще подскача нагоре-надолу при всяко тръгване и спиране. Затова бензиномерите не са се променили много-много през последните десетилетия. :P

Редактирано от kitu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно последните коментари - искам и аз да питам, ако някой знае със сигурност - колко остава на Сивик хеч 5 врати, '96, 90 к.с. Англичанка, когато лампата за бензина светне ? Чувал съм че остават 8 литра, но не съм докрай сигурен. В оригиналната италианска книжка не пише много точно. Досега не съм си правил експерименти, малко ме е страх за бензиновата помпа, но последно, преди 6 месеца, изкарах около 60 км. със светеща лампа. Ще съм благодарен на такава информация, доста потърсих, но не успях да намеря точно (а може и да не съм търсил както трябва :lol:) Още един въпрос - резервоара 55 литра ли е ? Ще съм благодарен на всички отзовали се. Иначе, по темата : всички сезони без зимата харчи около 7 градско, и около 6 извън града, ако не минавам 120 км/ч. Правил съм си експерименти със повече от 130 и над 3000 оборота - веднага вдига до 8-9 литра. Сега, зимата, трудно загрява, и мисля че стигам и до 10 градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам СТРИЙМ 2001 2.0 156КС ГРАДСКО-10-13 зависи,извън града с 110 /120 -7-8 л 98октана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Прелюд повече от 11-12 не е стигал,и то при яко каране.Извънградско пада на 7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Счупих рекорда 21.4/100 газ градско. Само да намеря от къде тече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходих това лято до Мадрид с 4 човека и включен климатик 5,2 и пълен багайник,минах 1300км за 1 ден с 2-3 спирания.Иначе ми харчи 6,2-6,5 смесено всекидневно каране дори и при включен климатик.На месец харча около 250-300 € не я спирам и съм много доволен от машинката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд Типтроник 2,0-обикновен 95,рядко на климатик......10 на 100.

не мога да попвярвам.;)!;)!:lol:! мн малко ве!моята е същата и гори 12-13..........зимата 15л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги моят акорд 96-та англичанка гори 15/100, градско на газ.Скоро сложих една добавка и падна на 12.5 градско. Изван градско ми дарпа около 11-12/100.на бензин още не сам я засичал.

 

 

Здравей колега,

 

каква е тази добавка?Че и на мен ми гори повечко на градско ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Сивик 1.6 16В ВиТекградско 9-11 на сто според карането(дали ше накажа някоя и дръга бърза Вектра или не)извънградско със скорост 100-130(като изпреварвам) 5.8 на стоКарам с бензин А98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Сивик 1.6 16В ВиТекградско 9-11 на сто според карането(дали ше накажа някоя и дръга бърза Вектра или не)извънградско със скорост 100-130(като изпреварвам) 5.8 на стоКарам с бензин А98

И аз бях така само че с А95, но нещо напоследък градското ми е 14-15.Мисля също да махна инфо борда и да засека че си въобразявам че от както го сложих и се качи разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново засичане днескаПак до пловдив и обратно по магистралата.От общо 114км около 25 са градско и то пак случих на едни бързи коли и...... :) та ходихме да взимаме на брата кола(Алфа 156 1.8 ТуинСпарк) и на връщане по магистралата до Първомай беше само гонкаНа отиване карах в интервала 110-160, а на връщане под 140 не паднах и няколко пъти изключвах четвърта(200км/ч) и така ги държах на пета около 10-15кмАбе с две думи яко ръчканеПреди да тръгна отидох на Лукойл и заредих до горе с А98 и нулирах броячаКато се върнах веднага отидох пак и я допълних.Хвана 10,2литра и бях изминал 114кмпп...сори за дългото обяснение но иначе нямаше как да разберете :rolleyes:

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15B2 извън гр. съм доволен 5.5 , 6 на 100 но на гр. ме прибива 10л.12л на 100 стремя се да карам нормално даите някакъв съвет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

избягвай задръствания :D, ускорявай бавно, гледай да не ти се налага да натискаш спирачка, спирай на скорост и така :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Савет:Отиваш до магазина на мерцедес и казваш искам Смарт, и плащаш.Ако не се лъжа харчат малко :D П.С.Няма как и мойта скача рязко,особенно зимата,а пък и тези задръствания савсем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моита CR-V 2000г. ми дава градско 14 15 на 100извънградско 10 11 на 1оокм.нормално ли е ?сигурно ще сложа една бомба и азщото ме боли джоба вече :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Accord 1,8 VITEC 18B2 - 8,6 -8,7 литра А95 на 100 км. средно на база 1400 км (градско и извънградско). Извън градско не я жаля - колкото пътя и обстановката позволяват ( :huh: а понякога позволява до 200 :D:D;) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа с моята д16а9 преди ми даваше с 40 литра /толкова ми събира резервуара/ 600 км.Това с пълна кола /като кажа пълна разбирайте ама много пълна с 480 литров куфар отгоре/ и скорост м/у 120-15- км/ч.Гратско тъй като я карам по-рядко,защото имам и друга кола не я жаля изобщо.Дава ми от 8-9 до 11-12 на 100.Не се оплаквам.Мисля че е добре с мойто каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново си засекол разхода колицата (D14A4) и съм доволен - 9.2 на сто при единствено градско каране сега през зимата и много много тежък десен крак :D (ей това 140 на 3та е много фън)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята (F20B3) гори към 12-13/100 градско обаче в тези задръствания... иначе последно като ходих до Варна 7 - 7,5/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично към който и да е, ама колеги... това е Хонда = Силата на Мечтите, а мечтите в България се заплащат, който не иска да мечтае да си вземе Рено Туинго (например)... Колко харчи Хонда ли? Хонда харчи колкото е настъпваш :D ! И все пак незабравяйте "Кефът цена няма ! ".

Редактирано от kiro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с хонда цр-в 2000г съм,извънградско-7,5 но гратско 12-13 на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от картинката - над 10 градско - никога дори и зимата. Обикновенно градско -9Извънградско 7.2-7.4 при средна 100км/ч. Автомобила тежи точно 1484кг + 85кг(АЗ) + 50кг.(мацката) + 50кг (багаж) = 1670кг. Две иляди кубика 156 Шарколий. Бензинова горелка. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегиНе искам да взривявам с този пост какви ли не препоръки към мен колко ми е "скапана" Хонделката, защото не е така, а напротив (от аспуха напр. тече само вода, и липсват маслени отлагания).Разхода при мен през зимата градско (тази зима 2008- 2009 година) е следниат: средно 13-14 л/100 км (като максимума е достигал 20 л/ 100 км) за двигател Д14А4 :rolleyes:Веднага искам да поясня защо: пътувам всеки работен ден на разстояния около 4-5 км в едната посока (на връщане веднъж 4 км, и до нас- 1,5 км); винаги подгрявам до 40- 50 градуса двигателя преди да тръгна (през това време сутрин почиствам колата от сняг и лед примерно, благодарение и на топлината от двигателя в купето). Потеглям, когато температурата е достигнала 40- 50 градуса, и докато стигна до работата- рядко надвишава 70 градуса. Само веднъж през тази зима ми изхарчи 20л/ 100 км- когато бяха най- големите студове, и се налагаше подгряване около 10- 20 мин. Според мен няма нищо необичайно в този разход: колата няма врене да се загрее достатъчно за достигане на оптималната температура- 90 градуса, и разхода на място за подгряване.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с две думи яко ръчканеПреди да тръгна отидох на Лукойл и заредих до горе с А98 и нулирах броячаКато се върнах веднага отидох пак и я допълних.Хвана 10,2литра и бях изминал 114км

Колега, като съдя по заглавието на темата твоето си е живо фукане, да не се заяждам, ама сметни:10,2лх100/114=8,95л/100км.......което меко казано си е фукня.Б16А2/А1 си харчат около 11/100 след 120км/ч. и нагоре.160к.с. не се хранят под 10л/100км.Да не говорим за другите колеги с Акорди които свалят разхода до 6,6л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...