Jump to content
Sign in to follow this  
Cap_Slow

Какво сменихте по вашия Акорд през последната година?

Recommended Posts

Колегата ни показа в цифри защо в чужбина ги продават на нас. Пропорционално на стандарта ни на живот, може би дори тук ни излиза и по-скъпо.

• Like 2

Да си повдигна малко темата, тъй като съвсем скоро стават 2 години от както закупих моят Акорд, положението за 2019та е:

2 броя крушки D2S + слагане на едно липсващо уплътнение на фара - 90лв
Подмяна на спирачна и хидравлична течност - 150лв
Ремонт на единия актуатор за заключване - 90лв
Термостат (температурата започна да пада при спускане) - 160лв
Съединител Айсин - 570лв с труда
Дискове и накладки Blue Print - 200лв с труда

Тотала е 1350лв, като задни апарати+съпорти+дискове и накладки също са за смяна (500лв поне), но това мисля да го отложа до пролетта. Пробега ми за този период е 24 000км.

Edited by Cap_Slow
  • Upvote 1

На 8.02.2019 г. at 20:05, h5rov написа:

Колегата ни показа в цифри защо в чужбина ги продават на нас. Пропорционално на стандарта ни на живот, може би дори тук ни излиза и по-скъпо.

Всеки си мисли че в Бултрако е скъпо а дали и така как мислиш

Нещата в този аспект малко са се променили, особено по-известните сервизи понякога взимат по-скъпо и от официалните. Сещам се за един бмв такъв и може би най-известния вагаджийски - дас ауто, който даже по едно време лъжеше, че е официален сервиз на ваг в България... там ако видите какви пари се дават, лошо ще ви стане, но това си е малко офтопик в случая :)

Edited by Cap_Slow
  • Upvote 1

Дай пример...,ако знаеш някой ценоразпис,да сравняваме.:)

Преди 1 час, benjamin4o написа:

Всеки си мисли че в Бултрако е скъпо а дали и така как мислиш

Нямам идея кой се опитваш да убедиш, че е евтино. За мен 1 лев е 1 лев. Ако за теб са 50ст, ОК.

Не става въпрос за това,че от Хонда Оем до Хонда Оем като качество едно и също но всеки си мисли цените както реши

И аз да напиша, вече след 2 годинии 1 месец каране.
Хонда Акорд К20А турер, 2005 година. Купена на 182000км по километраж, ама изглежда на реални. 
Сега е на 203 000 общо 21к.
Купена е нов внос, там 500лв разходи за регистрация(на инвалид е и е по евтино).

Винетки и данък също не плащам. 

Първоначално 1240лв разходи след покупката за ремонт:
Хидравличен маркуч и течност
предни дискове, шлайфане на задни
накладки

смяна масло, ремък, водна помпа

тампони

стенд

акумулатор

зареждане климатик

регулаж на клапани

стелки и стелка на багажника - 130лв

Разходи за ГО и ТП за 2 години 540лв.

Гуми летни и зимни на 1 сезон + зимни джанти - общо 600лв. 

смяна на масло и филтри - 140лв

ремонт 2 задни спирачни апарата + 2 нови задни диска и накладки - 350лв

смени на масла и всички филтри и смяна на съединител на компресора на климатика - 250лв с рег на клапани 

Реално до сега всичко беше супер. Двигателя няма вибрации, не се чува изобщо , все едно си с изключена кола. 
Но ми се прецака компресора и сега ще видя колко пари ще идат там. Иначе като гледам до тук съм минал тънко. 

Мина още 1 година, макар и най-слабата ми откъм километри откакто съм активен шофьор. Причината предполагам малко или много е засегнала всички. Колата иначе уверено гони четвърт милион километра и за пръв път не ми се наложи да ремонтирам абсолютно нищо. 2 смени на масло и филтри и смяна на гуми ми бяха единствените "разходи" по нея, освен чисто административните такива.

Пълната ревизия по спирачната система отзад бе отложена още веднъж във времето, като забелязах, че аутодок май имат система подобна на сайтовете за купуване на самолетни билети. Всички необходими части си ги сложих в кошницата да видя колко ще ми струва - единия ден цената беше 431лв, на следващия ден 580лв, на 3ия ден 660лв. Едни и същи продукти, без да променям нищо, само стоят в кошницата. В момента струват 459лв.

• Like 1
  • Thanks 1

Подобно на колега и при мен годината е слаба, но пак в промеждутъците успяхме да попътуваме.

От днес на зад 365 дена имам изминати 19151км, но път ценово нещата не са били без пари

Целия интервал от време като включвам всички разходи до стотинка без горивото са 3013лв. Включват ,скъсана лява полуоска, горен ляв носач, свещи 4бр, 2 пъти масло, обтяжна ролка, запалителни бобина 4бр, Honda DOT 4 Brake Fluid, реглаж на клапани, както всички "задължителни", данъци, застраховки, винетки, труд и тн..

Тези разходи сумарно слагат едни 16ст/км. Като сложа и горивото пак не е зле 28ст/км.

Edited by h5rov
  • Upvote 1

Последната една година имам изминати 21000 километра. Ремонти: сменени съединител, тампони на мотора, тампони на предни носачи, масло и филтри на двигателя два пъти , вътрешни и външни кормилни накрайници, масло на кутията, един реглаж на клапани , пистов ремък, смяна на спирачна течност и смяна на течност на съединителя,повдигателен механизъм за стъклото и нов акумулатор. Всичко беше останало от миналия собственик. Общо около 1900 лева.  320к на километраж. Ще видим следващата година как ще е.

• Upvote 1

За последните две години и изминати над 40хкм съм сменил само компресор, комплект вериги, съединител, носачи, шарнири и двигателче, че много тракаше макар, че вървеше добре. Всичко около 4000лв. За в бъдеще и катализатора трябва да сменя. В момента е на 300хкм и се надявам да мина още толкова. 

• Confused 2