Jump to content

Emicha

Фен
  • Мнения

    3510
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    59

Всичко публикувано от Emicha

  1. Досаден проблем, който се хваща трудно, защото не е постоянен. След премахването на ДПФ филтъра, може да са омазали софтуера, ама това в този сервиз едва ли ще го решат. Търси този който го е премахвал евентуално. Все пак, провери дали не са обърнали горивни филтър, че не е невъзможно. Друг евентуален заподозрян, е помпата в резервоара. Запушване от тиняка и недостиг на гориво до филтъра. Егера и турбото също са в списъка, ама след другите по-елементарни неща.
  2. Баси...., вече 10 страници надлъгване , за 150/200 лв. , които се дават на 3/4 или 5 години (според късмета) - за този консуматив. Пада акумулатора - зареждам го. Не става нищо от него - отивам и ако е в гаранция го сменявам, ако не е купувам нов и сагата приключва! Това да му треперя, "завивам", "отвивам", "къпя", "меря на кантара", свалям и качвам на колата, да го дозареждам през месец или пет, граничи с лудост, фобия или мания - а нЕма нужда . Това, аз никога не бих си го причинил. п.п. Само да не Ви прозвучи, като че ли не се грижа за колите си - няма такова нещо. п.п.п. Абе драскам си малко, да разведрим темата, че си нямам работа.
  3. Сега пък аз ще си помрънкам малко. Тройката, нещо се е разтропала отпред , та преди няколко дни я прегледах . Еми, за смяна са, тампоните на макферсоните (единия със сигурност) и големите задни тампони, на долните предни носачи. Цени в Бултрако : Тампон на макферсона - 205 лв. бройката (оригинален). Тампон носач - 207 лв. бройката (оригинален). Тампоните на макферсоните ги поръчах оригинални, на по-евтина цена, но отвън и ги чакам, а относно тампоните на носачите, взех решение да сменя целите носачи с нови. Намерих на CTR цели носачи, в комплект с двата тампона и шарнирния болт на 110 лв. бройката (с отстъпка де). Та така всичко ще сменя на един път, че след като е заминал единия тампон, скоро може да дойде времето и на другия , а после пък на шарнира. Шарнирни болтове на CTR, съм сложил на двойката и повече от 50/60 х. нямам грижи, дано и тези изкарат поне толкова. Така и така ще се разглобява, та ще сменя и прахозащитните маншони, че са тръгнали да се разкъсват.
  4. Написал си N22A1, а не забелязах това - 07 . Както и да е - другото остава в сила и виж там.
  5. Бе все си мисля , че при този Акорд филтъра е друг и няма уплътнения, а само тръбички свързани с маркучи, ама казва ли ти някой !?! Колега да не сте объркали свързването на филтъра, а и клапана в "лимонката" държи ли ти - да не ти се отича горивото нещо? Щом след "ремонта" има проблем - винаги търси проблема , първо там където последно е пипано !
  6. Обобщение: Причината е, че с писане и догатки, проблема трудно ще се разреши. Друго е око да види и ръка да пипне - но на живо. Та, колата ти върви, а Дупница не е на оня край на България. Разбери се с Ванката и там на място.
  7. Видно от самолет и ключово . И Ванка, не знам как се навиваш да "правиш" центровка от разстояние - да не започнат после да те обвиняват и да има сърдити .
  8. Въпроса е къде тече и къде е мокро, защото тези капчици нищо не означават. Също има и теми за теч в краката отпред - ако там е теча, потърси в този раздел и ще се ориентираш къде да търсиш проблема.
  9. Останалите джанти железни ли са - ако да, значи някой е прибрал алуминиевите? Ако си с железни джанти, купи си 4 алуминиеви и си ти. Да ти кажа само, че е хубаво всичките гуми да са еднакви като размер, за да няма после "мяу".... на някои неща.
  10. Emicha

    Видео

    Малко е по-дълго (2 мин.), но е доста по-добро и си заслужава да се изгледа внимателно :
  11. Краси, тя фабричната няма никакви датчици. Реагира само на взлом при отваряне на вратите - доколкото знам де. Затова винаги съм казвал, че е хубаво да се слага допълнителна, със звуков сигнал, шок и обемни датчици.
  12. Актуално , за времето в което живуркаме....
  13. Ако оригинални го няма под масичката в багажника, го потърси евентуално при крика, ако не са го откраднали джамбазите. Крика, трябва да ти е в нишата отдясно в багажника, имаш един капак с врътка, та провери там.
  14. Колежке, развесели ме много и четейки те , много се изкефих, че отдавна не съм попадал на мъжки момичета. Та хайде да помогнем с това онова: - Капака/калъфа на резервната гума е с два ципа , а машинките им обикновено са отдолу. Внимателно ги разкопчаваш нагоре , защото плата може да е прегорял и циповете да се скъсат. Резервната гума е захваната на стойката с три гайки , които са същите като на колелата. Отвиваш ги и я сваляш. Гледай винаги да ти е напомпана, че знае ли човек. Също е хубаво, ако слагаш секретни гайки на гумите, да предвидиш и за там една - за всеки случай. - Куфар си купи какъвто ти харесва и ти отива на очите, а и не го пълни с много инструменти (евентуално две отверки , едни клещи , и някой друг ключ за кураж), че само ще ти тежи в колата. Едва ли, ако се счупи нещо по път,(естествено не го пожелавам) ще можеш да го отстраниш на място - освен ако не е супер елементарно, затова е хубаво в куфара, да имаш и визитка на някоя пътна помощ. - CD/Радиото , че е с букса е така, свалянето му е лесно и ще се оправиш, но за новото евентуално ще ти трябва преходна букса, но тя зависи от това каква нова медия ще сложиш. Обикновено в Авител , се намират всякакви преходи. Ето ти клипче , от къде да го подхванеш, въпроса е да свалиш внимателно рамката - твоето може да не е същото, а от двойните, но пътя е същия: Успех и продължавай да ни радваш !
  15. Не, не горят масло. Колко масло наляхте? След смяната му, предполагам запалихте колата за да напълни филтъра, а проверихте ли го после, докъде е маслото на щеката? Ако се съмняваш че имаш теч, виж на кората под двигателя, дали имаш масло.
  16. cucy , филтъра му не е като на CR-V- то. Ztb , абе много объркано пишеш и трудно се разбира. Примерно тези неща:
  17. Това отгоре ли е вярното, или това отдолу: ?
  18. А това е, една друга институция, която се "грижи за нас"... Коментара е излишен!
  19. Че ще сменяваш горивния филтър, е ясно и необходимо, ама защо не закачи колата на диагностика, за да видиш грешката ?
  20. Бъркаш, никакъв документ не е това, а просто една хартийка, даже по-малка от билетче за ГТ с някакво номерче, за насочване кой документ трябва да търсят после, при получаването на новото свидетелство за управление на МПС. Едно време издаваха служебни бележки, с които можеше да караш докато ти станеше новото свидетелство , но сега не дават. Истината е , че просто ме наказват и лишават да управлявам колата за известно време, защото просто така са решили, а не че имат основание. Абе КАТ си е държава в държавата и надали това ще се промени в близките години.
×
×
  • Създай нов...