-
Мнения
3507 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
59
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Emicha
-
Веднага са те изплашили и загубили като клиент, с цените си . Само да попитам , не допускаш ли, че този шум може да е от нещо друго в двигателния отсек, примерно някоя ролка, шайба, ремък и т.н., та веднага се насочваш към скоростната кутия ? И само в движение ли се чува това фю - на място как е?
-
Седем дни без книжка, седем дни нарушител, но всичко свърши - вече съм редовен. Днес ровейки си нещо в нета, попаднах на сайт за "проверка валидността на българските лични документи". Въведох ЕГН и фамилия и излезе информация, че имам издадена шофьорска книжка - каквото и да значи това ( написано е така, че да гадаеш какво искат да кажат ама ....) Викам си на това хубаво снежно време, е престъпление да не разходя колата до КАТ и газ до там, да не ги изпусна . За 16:40 ч. пак си беше тарапана и мазало, но за получаване на готови документи, минах за 10 минути. Тези от КАТ, са свършили работата 3 дни по-рано - просто да не повярваш. Та това е, ако на някой който му се наложи да сменява някакви документи, след подаването им за смяна, да проверява във въпросния сайт, защото може да са му готови по-рано, от обявения срок за който е платил. п.п. Въпреки всичко, ще кажа пак : ОСТАВКА
-
Късно му е даже - ама това според мен, защото моето го сменявам , на не повече от 40 х. - както го дават по книжката де. На 80 х. км. се прави първата смяна, след това през 40 х. !
-
Краси и преди 15 сек. и след 15 х. секунди, все ще духа едно и също - студено . Естествено има и съм виждал такива коли, които като ги запалиш на минусови температури, и зададеш обдухване/размразяване на предното стъкло, започват да духат веднага топло на предното стъкло, ама имат и то фабрично монтирани допълнителни нагреватели за тази цел. Пример: на приятел МБ - Е класата 270-ка дизеляк от 2004г. , на -10 гр. предното стъкло отвътре му е цялото замръзнало и в скреж, пали и натиска бутона за размразяване на челното стъкло ,съответно се включва вентилатора и въпросния нагревател и след около минута започва да духа наистина много топло, като стъклото отвътре се изчиства за още около няколко минути - но това не е от климатика , а от въпросния модул с нагревател. Ама това не е Хонда де , да има такива екстри макар и 2004 година.
-
Айде бе, ти вЕрно ли написа това бе Тошко? Айде прочети малко и спри да пишеш глупости и да се излагаш - че сега всички ще тръгнат да си оправят климатиците, за да им духат на 15-та секунда топло ! А също прочети и за размразяването на предното стъкло и защо тръгва компресора - писна ми да обяснявам, че това не е домашен климатик и не духа на топло, а само на студено !
-
Е точно от врътката/те за температурата, посредством моторче и жило се командва въпросното кранче. Какво означава, че не е така при теб ?
-
И какво ще постигнеш, като увеличиш вентилатора но мах ? Увеличи температурата на мах. - демек отвори кранчето на приток на антифриз докрай . п.п. Разширителния съд си е така, отгоре си е черен , белезите за мин./мах. са отстрани на светлата част, но по тях нищо не можеш да видиш. Отваряш капачката и гледаш вътре да покрива белега - ама не на топла кола.
-
Абе карай си колата и не се занимавай с глупости. И запомнете, че при тези наши коли, климатика пардон - климатроника , само охлажда и няма нищо общо с отоплението!
-
Илюзията е голямо нещо - винаги помага за по-бързото загряване на колата.
-
Така е при почти всички марки коли, с комън рейл. Ето да се ориентираш за пробката
-
При -10 гр. и то на място, да загрее на 55 гр. за 15 минути си е направо отлично - мене ако питаш. Щом при тези минусови температури, за 3 , 4 км. започва да ти духа хладно, нямаш проблем със загряването. Би трябвало за още максимално - 2 км. , да започне да духа горещо, но това не означава ,че двигателя е достигнал нормалната си работна температура. вътрешния обем на купето е голям и не очаквай да се стопли бързо ,като на кола с отделен багажник. Смятам че нямаш проблем със загряването, но ако си на друго мнение и ако те влече го търси. Евентуално самото радиаторче на парното, вътре в купето, може да е запушено - нищо че си го промивал .
-
Дизела си загрява по-бавно / за около 3 до 4 км. трябва да започне да ти духа топло/ така че трябва да се примириш. Също трябва да се примириш, да спреш да питаш и да търсиш " тази система за подгряване с горещ газ -уж" . Голяма измислица е и досега никой не я е виждал , намерил , или разбрал какво и колко подгрява - с две думи нищо не става от нея . Иначе пише че я има, но само на теория, но на практика е една голяма О . Та това е.
-
Би трябвало , НО тук се оказва точно обратното - като в математиката (абе "частен случай"). Иначе относно това: съм сигурен, че и двете неща/твърдения са верни . Цецо наздраве бе , а след това -> на здраве...., защото надеждата умира последна !
-
За жалост, си адски прав....... А уж, всички тези институции и като цяло администрацията, би трябвало да са в полза и да улесняват гражданите, или като цяло простосмъртните хора.... Вместо това, те ти еб@ват майката с бюрократщината си, която всъщност ги устройва напълно ! И както винаги, Цецо-легендата , е прав и за това: Иначе днес, поне си взех личната карта от районното (забравих да ви снимам опашката, от близо 100-на чакащи и зъзнещи простосмъртни, чакащи да подават заявления за нови лични документи) . Е пак си отидох с колата и бях нередовен шофьор, защото нали ми взеха книжката за 10 дни. Не забравих да платя и осигуровките, които се чудя защо въобще ми ги изискват, като принудително тиквениците са ми затворили обекта и не работя, но за сметка на това , не ми дават нищо като помощ и не искат да ми изплатят, въпреки че по платените телевизии, промиват мозъците на овцете, че "плащат яко" на затворените бизнеси (плащат де - един по-дебел). Айде наздраве и дано на 04.04.2021 си отворим очите за нещо по-добро
-
На 190 х. , а тампоните на макферсоните , в Бултрако са по 200 лв. бройката, ако искате и лагер, пригответе по още 100 за бр. ! Задните тампони на предните долни носачи, са също по 200 лв. за бр., защото ги продават с металната част в комплект. Тези тампони на носача по сайтовете ги има и се предлагат само гумената част, та сигурно ще се поръчват такива, защото няма кой да им даде тези пари.
-
Сега бях в сервиза да видя 3-ката, че нещо от известно време започна да потропва отпред в ляво. Както и предполагах, оказаха се тампони на макферсоните и големите тампони на носачите . Както и да е ще ги поръчам и сменя, но при огледа установих и теч от главата на рейката. Та по този повод се заприказвахме с приятелчето монтьорче и според него това насичане, за което говориш ти и колегата в другата тема, би трябвало да е точно от там. Та в тая глава имало някакви тефлонови О пръстени и като се износели се получавал този ефект на насичане. Това го каза по принцип, защото не е разглобявал рейка на 3-та генерация. Иначе точно той си смени цялата рейка с рециклирана такава , на неговото CR-V 1 , за която ти писах в другата тема, но съм те подвел с цената , която се оказа 800 лв.
-
Честно ли не разбираш, защото ако почна да пиша с подробности за всички институции и администрации, няма да ми стигне времето до края на годината. И оплакване не е точната дума - споделям просто. А че нещо се е променило за 30 години, е повече от ясно и видно, за жалост обаче в негативна посока - дълбаем надолу , ама "яко дълбаем" и надали някога ще се оправим. Европейци сме били, ама друг път, само факта че една работеща тоалетна няма за посетителите, в нито една от тези институции , казва всичко за състоянието им, в частност и за държавата. Какво да коментирам повече, ще се оправим - ама друг път.
-
Абе те рециклирани рейки вървят около тези пари, при положение че върнеш твоята, представям си тези нови за тези пари, какви са и колко ще изкарат. Иначе мой приятел си поръча рециклирана от Полша, за CR-V-1 (около 400 лв. му излезе като върна неговата) и вече почти 2 години няма проблем.
-
Мирише ми, на тръгнал луфт в рейката - евентуално.
-
След днешното посещение в районното и КАТ, за смяна на лична карта и шофьорска книжка, за пореден път си задавам въпроса, "що за институции са въпросните " и колко века ще им трябва, да се реформират като в белите държави? Сутринта отидох да си сменя личната карта и шофьорската книжка в районното управление, но безкрайната бюрокрация на измислените институции нямат край. След три часа висене на студа, най-накрая се добрах до заветното работещо 1 гише от общо 2. След легитимиране от моя страна, служителката ми изкара някакви полу подпълнени бланки с моите данни и ме прати да ги проверявам и да се подписвам ,че са верни. Връщам се на гишето, като пояснявам че искам да ми издадат и двата документа (ЛК и ШК) с възможно най-бързата поръчка. Да, ама Не, за лична карта най-бързата е 3 дни (и е 39 лв.), а за шофьорската книжка 30 дни . Обаче ако съм отидел директно в КАТ, там можело, книжката да стане по-бързо. Съответно подадох само за лична карта, теглих им една и газ към КАТ. Там, всички знаят какъв е проблема с паркирането, но както и да е паркирах, влезнах и изтеглих заветното билетче с номер, като преди мен имаше само някакви си 90 човека. Чакане и опашки му е майката в България , супер навалица, никакви мерки за безопасност - абе също като в "кауфланд, била и лидъл, когато има промоции". След час чакане, в 13.00ч. ни изгониха от залата за 30 минути, уж за дезинфекция - точно си беше уж, ама то в тая държава какво не е на уж! След 2 часа идва и моя ред. Влизам, подавам документите и искам възможно най-бързата поръчка. Бърза , бърза, колко да е бърза - най-бързо 10 дни , за "скромните" 59 лв.! Следва същата процедура - дават ти няколко полу подпълнени формуляра, тичаш в залата да ги до-подпълниш и разпишеш и пак да се върнеш на въпросното гише. Но за да ти дадат въпросните формуляри, първо те проверяват за неплатени актове, фишове или снимки и ако имаш, трябва първо да ги платиш и след това ще ти дадат въпросните документи. Изненадата обаче не е само това - при подаване на документите, ти взимат книжката и талона и на практика , докато си чакаш новите, си без книжка и талон! Ако не дадеш старите документи и не ги унищожат на момента, не може да подаваш формулярите и не ти ги приемат - тези са пълни идиоти! Питам ги - нали заради "пандемията" , валидността на изтеклите документи е удължена с 6 месеца? Да така е, отговарят те, важат ви, но само на територията на България - е питам ги защо ми взимате и унищожавате книжката, за да не мога да си карам колата тези 10 дни, докато ми стане новата - емиии защото ви е изтекла?!? Айде отново питам, е нали е удължена с 6 месеца, значи е валидна,( а личната карта защо не ми я взеха) - да така е валидна е господине, ама е изтекла и затова я унищожаваме, а за личната карта не отговаряме, пак ми отговарят малоумните тикви! Сума ти време се разправях, обаче с безмозъчни не можеш да се разбереш. Както и да е - подадох за нови документи и ми унищожиха старите. Днес си карах без книжка и талон, а смятам да си карам и през следващите 10 дни, каквото и да ми струва това, но се чудя защо зорлем ни правят нарушители? Раздута, неефективна и нищо не правеща - бюрократична администрация и институции, съставени от търтеи които тежат на бюджета и лапкат ли лапкат ! Кога ще се оправим ?
-
Търси такъв ключ, като от тази тема: Провери тук евентуално: https://toolspanda.com/chashka-za-maslen-filtr-90mmx-p15-honda-accord-mitsubishi-mopar-isuzu-zimber-tools-6014.html
-
Да, точно това мислех да споделя но ти си го написал вече. Само ще допълня , че CR-V-то на колегата Владо, е със стария двигател i-ctdi, където филтъра е друг и е монтиран на друго място. Лично съм се срещал с Владо преди година и ми потвърди ,че от разпробиването до срещата ни, не е имал никакви проблеми. Та това разпробиване си действа. Иначе за извършеното почистване от мен - колата продължава да си работи безпроблемно, като вече 3/4 смени на маслото, никога то не се е покачвало и за тези години никога не ми е светвала иконата на ДПФ-а, като колата се кара предимно градско (почти 80-90%) и на къси разстояния. Също искам да припомня и факта, че в Бултрако ми смениха и софтуера свързан с горивната система (имаше някаква сервизна акция за това, която по-късно се оказа , че е предназначена предимно за Акорди и Сивици с този двигател), но по сведения от сервиза, с този нов софтуер са оправили нещо по самата естествена регенерация на филтъра. Та това е.
-
Айде бе, няма аз да ти сменям името.... Честито и безаварийно !
