Jump to content

Emicha

Фен
  • Мнения

    3509
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    59

Всичко публикувано от Emicha

  1. Краси нещо бъркаш. Може и аз да не разбирам какво пишеш, може и ти да не се изразяваш правилно, но от това което мисля че разбрах, от горе написаното, няма нищо вярно.
  2. Смени течността на хидравликата и може да изчезне шума.
  3. Тук, в България - мисията е невъзможна. Тук приоритет е лапането на едни пари (примерно за някакви стикерчета), отколкото реално да се мери и види кой и колко замърсява. Винаги ще се намери начин, да се манипулират данните - изобретателна нация сме... п. п. Извън протокола - ако имате познат човек на прегледите, питайте го, с кой от двигателите (бензин или дизел) му е по-трудно да "докара" нормите, за да мине прегледа, дори и със сегашните измервателни уреди. С новата уж предвидена апаратура, ще е веселба.
  4. То, че е "цилиндъра" да кажем съм съгласен. Но пак казвам и смятам, че според мен нищо не му е счупено, а просто са го изпуснали, при смяната на сп. течност и е засмукал въздух. Само да го обезвуздушат него, после и колелата и педала ще си дойде и шума ще изчезне и т. н. Това е според мен. Само внимавай после, ако не се оправи, да не ти кажат, че трябва да смениш и сервото, после Abs модула, после каквото им дойде на акъл..... Че те обичат да сменяват.
  5. Евентуално, подсветката на таблото се е променила , а е възможно да е забравила и автоматичното качване и сваляне на стъклата. (с уговорката, че при двойката стават тези неща, но при тройката обаче фейса, май ги помни)
  6. Бе, сериозен съм си аз..... Що да не ги сменят, ако ги има по партиен номер, като резервна част. Иначе разбирам, шегичката, че са "над тези неща".
  7. Според мен, при смяната на спирачната течност, са объркали нещо и въпросната помпа е засмукала въздух. По мекия педал, може да се дължи точно на това. После колкото и да обезвъздушават колелата, няма да има ефект. Аз, бих си обезвъздушил първо помпата, а след това цялата система и мисля че нещата биха се оправили. Не че не е възможно, да се е прецакала помпата, но за 10х.км.,това би било вероятност 1:500000....
  8. Странен шум, за първи път чувам нещо подобно. Има ли въобще спирачна течност в това казанче? Все едно, гумичките жулат на сухо.
  9. Вече става още по-интересно - Кола на 10 х. км. ..... Сп. течност (сигурно оригиналната), имала много вода и боклуци, - това звучи несериозно , още по-несериозно звучи, да счупи спирачната помпа на 10 х.км. Да допуснем ,че гумичките са се скапали примерно, защо не ти сменят само комплект гумички, а те хвърлят в музиката за нова помпа. Запиши въпросния шум , ако можеш и го пусни тук. Да не би да не са я обезвъздушили както трябва? Колата спира ли нормално? Ако да, защо не покараш малко така, може и да изчезнат, въпросните шумове.
  10. Трета инспекция, ще рече, че колата е на около 60 х. км.? Ако да, едва ли проблема е в спирачната помпа, нищо че "Ханс-Меркел" се е произнесъл, а Не е и ясно, какъв е шума, от твоето описание. Отиваш за обслужване - нямаш проблем, сменят ти спирачната течност - опа появява се проблем. Еми да си оправят бакиите, а не да те мародерстват с 1000+ €...
  11. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3703603523090600&id=100003229673461
  12. Е, кой може да помогне - това все пак е дизел и то на Хонда (газаджийте да не четат и коментират) 😀
  13. Ей тук сме умували пак, по този въпрос, но не съм сигурен дали това е въпросната тема, за която ти споменах. Но я виж де, има насока, какво може да се е прецакало, жалко че колегата накрая, не е качил снимки.
  14. Има вероятно, две причини за да не ти включва задното (това на практика, си е чисто механично зацепване и предаване). Първата и може би по-елементарна, е да е блокирал предпазния клапан в отворено положение (все едно е прегряло маслото в дифа) и от там да се бърка работата на помпите в самия механизъм. Както знаеш, ако си наясно въобще, когато при боксуване, маслото в дифа прегрее, този клапан отваря и губиш задното предаване , докато маслото не изстине. Втория, при боксуване да са изпечени вътре дисковете където трябва да направят зацепването и "удължаването на кардана" и затова да не сработва. Имаше тема за "полиране на въпросните дискове", но не знам дали в твоя случай ще помогне. Но за всеки случай я потърси тук и ако ти се занимава направи процедурата, пък знае ли човек може и да се оправи. До сега знам само за един случай на повредено задно предаване/диф на едно СРВ-2 ген., беше преди 5/6 години, но не можах да намеря темата и не си спомням добре, дали човека го отремонтира, или направо смени с втора употреба.
  15. Ето къде да търсиш проблема:
  16. Това, при желание, обикновено може да мине и като сервизна акция (безплатно) , та защо не си направиш устата евентуално.
  17. Въпрос на гледна точка - така че избора е личен. Ето ти тема за размисъл:
  18. Еми, изглежда ти си първия който се сблъсква с този проблем, затова и няма коментари. Що не взе семеринг на Кортеко ? Те са си доста прилични и много производители ги използват, за първоначално вграждане. Преди няколко години ми се наложи да сменявам такъв семеринг, на ел.муфата преди задния диф, на Хюндая на детето и няма никакви ядове.
  19. Бял пушек и по-високо ниво на маслото в картера, са симптом за задръстен ДПФ филтър в - 99% от случаите. Ако зачестят тези пушеци, скоро може да ти светне и една от двете икони за ДПФ-а (без ! или с !) на таблото. Като за начало, се опитай да хванеш кога колата влиза в естествена регенерация (примерно - повишаване на моментния разход с литър, включване и на двата вентилатора отпред, по-шумната работа на двигателя , пушеци и миризми отзад и т.н.) и избягвай да я прекъсваш. Следи си нивото на маслото и ако продължава да се покачва, трябва да предприемеш мерки (писано е какви - според както го разбираш). Ако я караш извън града на дълго и нивото на маслото е малко над мах., след прехода е възможно, нафтата попаднала в маслото да се "изпари" и нивото да си дойде до нормалните граници.
  20. Мили дами от форума и всички останали майки и жени - Честит Празник.
  21. Така де, ама някои се филмират, други се стягат, трети избиват комплекси, четвърти кълват на гола кукичка, а живота е кратък 🥃 п. п. Мине не мине и някой ми се върже на закачките , ама каквото такова.
  22. Пааа... аз така си правИм постоянно . А сега сериозно, много е важно , относно икономията: .
×
×
  • Създай нов...