-
Мнения
3509 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
59
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Emicha
-
Краси нещо бъркаш. Може и аз да не разбирам какво пишеш, може и ти да не се изразяваш правилно, но от това което мисля че разбрах, от горе написаното, няма нищо вярно.
-
Смени течността на хидравликата и може да изчезне шума.
-
Тук, в България - мисията е невъзможна. Тук приоритет е лапането на едни пари (примерно за някакви стикерчета), отколкото реално да се мери и види кой и колко замърсява. Винаги ще се намери начин, да се манипулират данните - изобретателна нация сме... п. п. Извън протокола - ако имате познат човек на прегледите, питайте го, с кой от двигателите (бензин или дизел) му е по-трудно да "докара" нормите, за да мине прегледа, дори и със сегашните измервателни уреди. С новата уж предвидена апаратура, ще е веселба.
-
То, че е "цилиндъра" да кажем съм съгласен. Но пак казвам и смятам, че според мен нищо не му е счупено, а просто са го изпуснали, при смяната на сп. течност и е засмукал въздух. Само да го обезвуздушат него, после и колелата и педала ще си дойде и шума ще изчезне и т. н. Това е според мен. Само внимавай после, ако не се оправи, да не ти кажат, че трябва да смениш и сервото, после Abs модула, после каквото им дойде на акъл..... Че те обичат да сменяват.
-
Бе, сериозен съм си аз..... Що да не ги сменят, ако ги има по партиен номер, като резервна част. Иначе разбирам, шегичката, че са "над тези неща".
-
Според мен, при смяната на спирачната течност, са объркали нещо и въпросната помпа е засмукала въздух. По мекия педал, може да се дължи точно на това. После колкото и да обезвъздушават колелата, няма да има ефект. Аз, бих си обезвъздушил първо помпата, а след това цялата система и мисля че нещата биха се оправили. Не че не е възможно, да се е прецакала помпата, но за 10х.км.,това би било вероятност 1:500000....
-
Странен шум, за първи път чувам нещо подобно. Има ли въобще спирачна течност в това казанче? Все едно, гумичките жулат на сухо.
-
Вече става още по-интересно - Кола на 10 х. км. ..... Сп. течност (сигурно оригиналната), имала много вода и боклуци, - това звучи несериозно , още по-несериозно звучи, да счупи спирачната помпа на 10 х.км. Да допуснем ,че гумичките са се скапали примерно, защо не ти сменят само комплект гумички, а те хвърлят в музиката за нова помпа. Запиши въпросния шум , ако можеш и го пусни тук. Да не би да не са я обезвъздушили както трябва? Колата спира ли нормално? Ако да, защо не покараш малко така, може и да изчезнат, въпросните шумове.
-
Трета инспекция, ще рече, че колата е на около 60 х. км.? Ако да, едва ли проблема е в спирачната помпа, нищо че "Ханс-Меркел" се е произнесъл, а Не е и ясно, какъв е шума, от твоето описание. Отиваш за обслужване - нямаш проблем, сменят ти спирачната течност - опа появява се проблем. Еми да си оправят бакиите, а не да те мародерстват с 1000+ €...
-
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3703603523090600&id=100003229673461
-
Е, кой може да помогне - това все пак е дизел и то на Хонда (газаджийте да не четат и коментират) 😀
-
Ей тук сме умували пак, по този въпрос, но не съм сигурен дали това е въпросната тема, за която ти споменах. Но я виж де, има насока, какво може да се е прецакало, жалко че колегата накрая, не е качил снимки.
-
Има вероятно, две причини за да не ти включва задното (това на практика, си е чисто механично зацепване и предаване). Първата и може би по-елементарна, е да е блокирал предпазния клапан в отворено положение (все едно е прегряло маслото в дифа) и от там да се бърка работата на помпите в самия механизъм. Както знаеш, ако си наясно въобще, когато при боксуване, маслото в дифа прегрее, този клапан отваря и губиш задното предаване , докато маслото не изстине. Втория, при боксуване да са изпечени вътре дисковете където трябва да направят зацепването и "удължаването на кардана" и затова да не сработва. Имаше тема за "полиране на въпросните дискове", но не знам дали в твоя случай ще помогне. Но за всеки случай я потърси тук и ако ти се занимава направи процедурата, пък знае ли човек може и да се оправи. До сега знам само за един случай на повредено задно предаване/диф на едно СРВ-2 ген., беше преди 5/6 години, но не можах да намеря темата и не си спомням добре, дали човека го отремонтира, или направо смени с втора употреба.
-
Ето къде да търсиш проблема:
-
Това, при желание, обикновено може да мине и като сервизна акция (безплатно) , та защо не си направиш устата евентуално.
-
Въпрос на гледна точка - така че избора е личен. Ето ти тема за размисъл:
-
Еми, изглежда ти си първия който се сблъсква с този проблем, затова и няма коментари. Що не взе семеринг на Кортеко ? Те са си доста прилични и много производители ги използват, за първоначално вграждане. Преди няколко години ми се наложи да сменявам такъв семеринг, на ел.муфата преди задния диф, на Хюндая на детето и няма никакви ядове.
-
Бял пушек и по-високо ниво на маслото в картера, са симптом за задръстен ДПФ филтър в - 99% от случаите. Ако зачестят тези пушеци, скоро може да ти светне и една от двете икони за ДПФ-а (без ! или с !) на таблото. Като за начало, се опитай да хванеш кога колата влиза в естествена регенерация (примерно - повишаване на моментния разход с литър, включване и на двата вентилатора отпред, по-шумната работа на двигателя , пушеци и миризми отзад и т.н.) и избягвай да я прекъсваш. Следи си нивото на маслото и ако продължава да се покачва, трябва да предприемеш мерки (писано е какви - според както го разбираш). Ако я караш извън града на дълго и нивото на маслото е малко над мах., след прехода е възможно, нафтата попаднала в маслото да се "изпари" и нивото да си дойде до нормалните граници.
-
Мили дами от форума и всички останали майки и жени - Честит Празник.
-
Така де, ама някои се филмират, други се стягат, трети избиват комплекси, четвърти кълват на гола кукичка, а живота е кратък 🥃 п. п. Мине не мине и някой ми се върже на закачките , ама каквото такова.
-
Пааа... аз така си правИм постоянно . А сега сериозно, много е важно , относно икономията: .
