-
Мнения
3507 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
59
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Emicha
-
Не че нещо - ама ако може някой да ме светне, какво е това животно "кулера" и каква функция изпълнява? Също какво тече през него и от къде? А и за съединителя : - как ще го видят (може би ще свалят скоростите за да те информират) ? Започвам да си мисля ,че въпросния сервиз се е изпед*расил и си цака клиентите - преди го считах за сериозен, на база легендите тук. п.п. Забравих - колата по снимки изглежда добре, честита да ти е и да те слуша. п.п.п. Ако имаш съмнения за нещо, ей къде е Дупница - бегай при Ванката (fenabg) , поне да знаеш че нещата са както трябва (макар, че не си пада дизелджия ).
-
Какво да тече от този Кулер - въздух ? Не че не може да тече и друго де, ама примерно турбината трябва да ти е тотален пътник. Относно средния разход, зависи както от горивото, цикъла градско или извънградско, задръстванията, пътната обстановка и времето, така и от задкормилното устройство и тежестта на крачето му. Жената като кара някое от двете CR-V-та, винаги сваля разхода с 1 литър надолу , в сравнение с мен. Градско ги докарва спокойно от 7,3 до 7,5, а извън града пада от 6.0 до 6,5 - а аз съм винаги отгоре с литър. Няма да се плашиш - за класа и сегмента в който попада CR-V-то, може би е най-икономичния СУВ и ако всичко ти е наред, горната граница на средния разход, трябва да ти е там някъде 7,5 до 8,0 .
-
Не ме разбирай погрешно - но: Нова кола, на 100 х.км. , да трябва да се сменяват шайба на коляновия вал (която обикновено изкарва 300 х. - безпроблемно), шайба на алтернатора (която при нормална експлоатация, изкарва около 200х.), предни накладки добре ,но оригиналните дискове ( би трябвало да са такива) да свършат толкова бързо, ремъка не го коментирам, кулера ей така спукан, без да е имала удар е минимален (но може да си изтеглил късата клечка), а защо и мирише съединителя само може да предполагаме - но да не бъркаш миризмата от ДПФ- а, когато си е правел регенерация. Пиша ти ги тези неща, защото при Хонда, тези изброените неща по-нагоре, не са като при Аудито или другите марки - тук си изкарват доволно, почти двойно от другите . Затова по-нагоре споменах нещо и за сервиза де - ама щом са ги видели, "казва ли ти някой". Но пък може и да си късметлия де, те швейцарците по-принцип карат "най-малко" от цяла Европа ( по мах.10-на х.км. на година), та сигурно си е на оригиналните км. , факт е също , че и от седене също могат да се скапат тези неща, та и от сервиза сигурно са прави. По-важно е да сме здрави, от колкото да се ядосваме за някакви ламарини - пожелавам ти качествено обслужване, а след това безпроблемни километри. Успех.
-
Защо ти е нов филтър?
-
Само един въпрос - как да си ги пазим, тези катализатори ?
-
Бе, тя вЕрно на 119 х.км. .......или пък въпросния "МотоБокс" , сигурно те работят нещо ....
-
Като нямаше "пандемия"
-
В тая тема от долу, #166 е описано много добре, нещата по помпата. Виж я. Какво си рециклирал (цялата ли си я разглобявал, или само си сменил малките О пръстени), защото ако е цялата може нещо да не си направил както трябва и тази тема и пост, могат да те подсетят дали не си допуснал някоя грешка, при сглобяването. В същата тема но #183 , е описано доста добре и за един проблем с рейката, та виж и него (макар че той според мен, може да е свързан повече с потропване - но може и да има връзка с тази пулсация която ти се получава). Ако следваме обаче написаното от теб, че това пулсиране (туп,туп ...), го прави само когато въртиш волана на ляво, ( разсъждавам си на глас ), логиката би била, че трябва да търсим проблема, в рейката - нещо луфтове , нещо запушено, нещо еба ли го какво е..... Знаеш ли какво, аз ако бях на твое място, преди каквото и друго да правя, бих сменил отново хидравличната течност( все пак е 1 литър и някакви 30-40 лв. няма да те бутнат). Но преди това бих свалил, почистил и измил казанчето където се сипва течността, защото колкото и да ти е странно , там има един филтър (тип решетка), който се затлачва, от което течността не може да циркулира правилно и може да прави мизерии. Хубавото обезвъздушаване после е задължително. Пробвай и пиши.
-
Може да продължите с гърнета, задни амортисьори, резервна гума и така нататък. Обаче според мен, възможните виновници за това тупкане са, помпата, или в краен случай рейката. Това, че си сменил два/три О пръстена и хидравличната течност, не значи че помпата ти работи нормално и дава необходимото налягане. Какво е положението в казанчето, струята каква е, течността пеняви ли се, освен тупкането други паразитни шумове чуват ли се от към помпата ? Като сменява О пръстените ,какво беше положението с пружинките под тапите ? Относно Рейката - потропва ли и някъде виждаш ли теч или омаслено?
-
Цецо, прав си звука е много странен, затова и по него коментирам - а не по това колко пъти е завъртял стартера. Все пак, ако не се лъжа, стартера е с редуктор за усилване и би трябвало да звучи по друг начин, а и това е бензинов двигател. Както и да е - щом го смятате за нормално, така да бъде, но една профилактика на стартера, може да подобри нещата.
-
Хонди, Онди, Монди..... Все тая....ако човек не е здрав и щастлив Затова Аз приятели, от сърце Ви пожелавам, Здраве.... много Здраве..... и много, ама много Здраве и Щастие
-
Еми имаш си проблем и той не ти е в главата , а най-вероятно в: - акумулатора - все едно си въртял 10/15 минути и това му е последното завъртане преди да капне. - стартера - върти мудно, все едно затяга (може да е следствие от скапан акумулатор, но....?). - връзките - какви са едва ли знаеш или си ги проверявал. Колата ти върти и пали, като 20 годишен издухал дизел, на -15 градуса. Ако това приемате за нормално , за този двигател - съгласявам се, както кажете.
-
Струва ми се, че джамбазите доста са поработили по тази кола (дано това е последното което откриеш). Най-лесно им е било да сложат стъкло от дясна дирекция , че се намират по-лесно, а са и по-евтини. Не харесвам огледалата които имат ивица за мъртва зона, още повече, тези прекалено извитите , защото не дават реалните разстояния (но това е субективно мнение). Ако се чудиш как е с оригинално огледало, просто като видиш някъде някое спряло такова CR-V и човека е там, просто го помоли да погледнеш, защото така ще придобиеш най-реална представа. Ако ти харесва си търсиш оригинално.
-
Аха........Вече като си по ясен, е друга работа. Сега потърси във форума (има доста теми - дори и аз съм писал в подфорума на CR-V 3) информация за DPF филтъра и какво да очакваш от тук нататък, или за какво да се приготвиш. Не е лошо да провериш също, дали точно твоята кола, не попада в сервизна акция от Хонда (в Бултрако) за промяна на софтуера на горивната система, че малко хора знаят за това , а тя е от няколко години. Успех.
-
Как ти я иска?
-
И 4-те ли са птецакани - обикновено се скапват предните, така че виж. И какъв е тоя скъп бензинов филтър? И това до колкото се подразбира, са цените на частите само май.
-
Еми работа си е , но в Юбико ще ги сменят бързо и безпроблемно, защото си разбират, имат условия и инструменти. Е ще трябва да ги питаш и колко ще ти вземат, но ако амовете са ти здрави, им смени само предпазните маншони и не се занимавай с глупости. Също помисли, дали от тях ще взимаш тези прашници (където цената ще е доста по-висока) , или ти ще им ги занесеш.
-
Браво на Кубрат че стигна до тук, но за жалост и в двата най-важни мача от кариерата си - с Кличко и Джошуа , се провали. Толкова може - това е ! Това е спорт и винаги ще има победител и победен - важно е обаче, като си победен да се държиш достойно и да не се излагаш..... Джошуа направи същата комбинация като в мача с Анди Руиз, но мексиканеца издържа и обърна мача. Вижте разликата:
-
За 3,4 или 5 минути няма начин стрелката да се вдигне до това положение. И защо в случая намесвате въобще термостата, за това кратко време - айде мислете малко? Да, бензиновите започват да духат топло, по-бързо от дизелите (за около 2 / 3 км. или 4 / 5 минути след запалването) но това не означава, че колата е загряла в оптимална температура, (за да има причина за отваряне на термостата, още повече за включване на вентилатора), така че стрелката няма как да се качи до максималното си предвидено положение - даже в случая е и отгоре. Евентуални леки проблеми биха били : некоректно отчитащ датчик, или евентуално образувана въздушна възглавница около датчика, или липса на антифриз. По тежки проблеми: джамбазите като са и нагласяли "реалните" километри, да са прецакали нещо по таблото, или още по-лошото, да е гарнитурка.
