Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Последният час
  2. Днес
  3. ceco_accord

    Видео

    Отдавна обяснявам че пътната безопасност е трагедия за някого, но и бизнес за мнозина. И перефразирайки: "спасението на водача / пешеходеца е дело на самият него". Не е за хора със слаби нерви, макар че само бунт ще разбуни духовете и има шанс да се постигне нещо.
  4. Ееее, в моя случай не е чак тропане, някакъв лек, мек звук е.
  5. Тука има един бюлетин за сивик ,може да е нещо сходно. honda service bulletin EMA091016.pdf
  6. Здравейте .От скоро карам 1.5 турбо 182 к.с. ,изчетох доста за този мотор,за маслата ,които се препоръчват като вискозитет. Това,което казваш е точно така ,защото при този мотор има разреждане на маслото с бензин.Установих го веднага като смених маслото(0w30).След доста проби на щеката при студен мотор установих покачване на нивото и по-бързо стичане на маслото от щеката.Като беше ново маслото и извадя щеката се образуваше капка и бавно капваше,а след 500км примерно капката падаше почти веднага. Пробата винаги е на студен мотор.На другия автомобил с мотор 1.8 ,140к.с ,с масло сменено по същото време ,със същия вискозитет(0w30)капката се задържа все едно е ново маслото,т.е. няма почти никакво разреждане.Нивото на маслото не е променено. Избрах 0w30 за 1.5 турбо 182к.с. а не 0w20 както препоръчват,заради това разреждане с надеждата ,че така ще е по-добре на мотора . А това,че 0w20 има стабилен вискозитет е вярно.Щом го препоръчват за дадения мотор има защо.И сега мисля да сменя маслото точно с 0w20 за проба .Другият ми вариант е 5w30 гориво спестяващо с вискозитет при 100° доближаващ се до 0w20. Правилно ли разсъждавам ?
  7. Привет на всички. И аз да се включа с малко информация. Февруари внесох Acura RDX 2014 3.5l AWD от САЩ за баща ми и общо взето аз се занимавах със всъчко свързано с колата и ще допълня темата на колегата @Plamen-CRV който доста ми помогна с информация и отговори на всичките въпроси които имах, за което едно огрмно Благодаря! Та, колата я закупихме от Калифорния, щетата беше една драскотина и лего огънат капак на двигателя и 5 см. от калника от горната страна, също така и счупен прозорец на шофьорската врата. Когато я закупихме, започнахме да търсим тук страничния прозорец, но не успяхме да го намерим и никой не искаше да го достави, дори представителството на Хонда не искаха да го доставят. До като направим всички възможни проверки, разговори и т.н., колата беше натоварена в контейнера и нямаше как да пратим едно стъклото от САЩ с нея. Поръчахме стъклото от там през фирма в Полша която се занимава с доставка на едрогабаритни части от САЩ. Предпочитах да се доверя на тях, поради факта, че имат опит и се навиха да доставят стъклото. Поръчахме го още до като колата пътуваше към България и общо взето и двете пристигнаха в един и същи ден тук. Когато пристигна колата установихме, че челното стъкло и то е пукнато и нямаше грам накладки. Челното стъкло ни го поръчаха от една фирма тук в Бургас и общо взето излезе на цената за която пристигна страничното. Сменимхме също всички 4 диска и накладките по тях. Минахме технотест и до като чакахме да пристигне документа се заехме да оправяме останалите неща по колата, мигачи, газово, обслужване на масла и двигател и т.н. и т.н. Частите поръчахме от AutoFix по препоръка на Пламен. Днес пристигна и VCM контролера. Така, че ако някой има нужда от информация и мога да съм полезен с нещо, нека пише тук или на лично, ще помогна с каквото мога.
  8. Какъв е този необходим луфт, то трополясва като каруца 😀
  9. Как така гаранционно ги смениха като е от Мексико лолата? При мен след смяната взе да трополясва още повече особено при бавен ход и точно такива неравности.. но аз сложих Каяба понеже това намерих в нета като вариант. И какво излиза накрая значи това няма оправия?
  10. Здравейте. Моят модел е 2018 made in Mexico. Гаранционно ми смениха предните амортисьори, защото имало цяла партида дефектни. Ами продължава да се чува едно потропване, особено като карам бавно през по-остри/ръбати неравности.
  11. 1) Автомобил – Honda LEGEND KB1, J35A8, 2007г.; 2) Масло – SHELL HELIX ULTRA 0W-30 , ACEA A5 / B5 , API SL. Fully synthetic / carbon neutrel / PUREPLUS technology - made from natural gas. 3) Маслен филтър – MANN FILTER W610/6. 4) Общ пробег на автомобила – 353009 км; 5) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - точно 7889,9 км . 6) Цикъл - предимно извънградско 72% + 28% градско в последните месеци. 7) Средни скорости за пробега - извънградско 80 км/ч - градско около 30 км/ч. 8) Сезон на експлоатация – 5.01.2023 - 24.04.2024 - кара 16-ти месец (вероятно последен) в мотора. 9) Мото часове – около 159 мото часа - извънградско 85 / градско 74. 10) Приблизително изразходвано гориво – над 1000л. газ + поне 50л. А 95 - кой ги брои, ама на око. 11) Пробата е взета в рамките на 10-тина мин. след 4 км извънградско и е сушена 1 денонощие на стайна температура. 12) Обем на налятото чисто масло при смяната – 3.7л. 13) Доливане на масло в пробата - ДА. Разход на масло за периода около 1,2 литър. Колко от него е угар (ако изобщо има), не се знае. Кюнците са чисти, но се оказа че има теч (наличен само в извънградско) и кой знае от кога е. 14) Други - Пробата (както предните) е сканирана на CanoSkan LiDE35 600dpi . 16) Предишно масло Ravenol DXG 5W-30 dexos1 gen 2, ILSAC GF5, API SN, с което минах 14140 км (10 месеца / 210 мото часа / 85% извънградско) с разход 1.5 литра за целия пробег. Преди сегашния ШЕЛ бе с Ravenol SSO 0W-30 , ACEA A3/B4, API SN/CF, с пробег 12 354 км и аналогичен (1,2л.) харч. И да "има хляб" в това масло - в мотора ще е до реглажа на клапаните. За следващото го връщам на 5W и дано ми прости 0-та. Така или иначе не му е нужна - домува в топъл гараж. Той по рождение си е за 5W-20, а и вече е тинейджър, но в "разцвета на силите си" - има ги - ползват се.
  12. Вибрациите ги има и с новите гуми. Тампоните са здрави,каретата също .
  13. Вчера
  14. 7-ма серия са сериозна цел за кражба на катализатора, заедно с ламбда сензорите... (което ми се случи в Англия) За 8-ма серия няма как да стане, защото катализатора е при двигателя, не знам дали за тази цел е там... Иначе дали модела, като цяло е обект на кражби, не знам... Каското защитава, но ако го плащаш 5-10г, ще платиш половината на колата... Струва си да се сложи скрито ключе, предотвратяващо стартирането на двг., защото авто джамбазите знаят как да елиминират стандартните защити за всеки модел...
  15. Здравейте, колеги. От скоро съм собственик на въпросния автомобил и за момента съм много доволен. Колата стои на платен паркинг във Варна. Въпросът ми е има ли смисъл да се прави каско на Хонда 2011 г. с цел защита от кражба, или тези автомобили не ги закачат?
  16. Знаеш - усещал си го - непоклатимо е - 20 години по-късно технологията с 2 скоростни кутии в 1 кола си рулира! "Колко е добре, когато нещата просто работят" - макар и сложни на вид.
  17. https://global.honda/en/tech/serial/Honda_Super_Handling_part04/ И наоколо
  18. DAN_DAN

    Виц на деня

    Един мъж става на средна възраст когато за първи път не може да го направи втори път. А когато за втори път не може да го направи един път вече е остарял.
  19. Влезе, обаче не е редовен във форума. Още ги менка форда и джаза, чуди се кое да кара.
  20. 0w20 е за нашия климат. 5w30 НЕ Е добър избор. Като алтернатива може и 0w40 и смяна на 7-8К.
  21. Да споделя и моя опит: Докарана от Испания К20Z двигателя 221 000 км.. Първото обслужване от MIYAMOTO, като беше сложил Амсойл 5w30 и за 8500 км. си "изяде" допълнителните 700 мл. (остатъка от 5-те литра). Второто наливане Равенол 5W30 и за 10 000км пак си изяде 700мл.. Третото наливане Равенол SSO 0W30 и за 6000 км. не е мръднало или да е мръднало 1-2мм от средата на щеката или не улучвам точно нивелирано място. Смените на масло са ми на около 11 месеца и по-точно ако си "изяде" 700 мл. преди 10 000 км. и го сменям. Подготвил съм Пакело 5W30 за следващата смяна и да видя как ще е колата. За сега със SSO 0W30 се държи най-добре, но е сменено края на Септември и все още не е "видяло" горещини. Мисълта ми е, че разхода може да е и от вида масло което си наливал. Да отбележа, че старата ми Алмера 1,5 бензин от 10 години е на Равенол ( хората още не бяха чували за това масло в БГ или беше екзотично) и никога не се е налагало да доливам.
  22. Здравейте. Може ли да се смени шайбата на компресор-климатика на място, или трябва да се сваля компресора? HONDA N22A2 2008г.
  23. С майсторите е проблем и се задълбочава поради некомпетентност и демографска криза. Купих Сивик 6 / хеч / D14A3 1998-ма на синковеца - харчеше 0,5л / 1000км 10W-40 Фена го направи да харчи 0.0л / 10000км 5W-30 . Колата е на 420000км. Карам 1 вехт Ледженд КВ1 2007-ма с 0W-30 и кюнците са чисти. Колата е на 353000км. Всичко зависи ... от всичко.
  24. От дистанция може само насоки да се дават... Ето няколко причини според мен: Включена функция за заглушаване,разкачена букса на медията(за говорителите),повреда в медията ,скъсани проводници на всички високоговорители(няма как да се случи).На 2019г Сивик имах неработещ заден говорител,причината бе прекъснат от ръжда кабел. На твое място бих разкачил акумулатора за няколко минути (ако няма да има някакъв проблем от това).Внимателно да разгледам менюто и да опитам да пусна аудио от ФМ източник,от телефон чрез usb връзка също. Добър сервиз за аудио истории не мога да препоръчам. Успех.
  25. Amsoil го ползват много в Америка и Канада . За първи път карам мотор 1.5 на Хонда с директно впръскване ,четох за всички особености на мотора.Препоръчват масло по АРI SM и ACEA C2 .Всяко масло над тези спецификации е добре дошло. Препоръчват вискозитет 0w20,0w30,5w30,10w30, като акцентират на 0w20. Дали 0w20 е напълно подходящо за нашия климат ,предвид високите летни температури ,или това няма значение? Или 5w30 също е добър вариант ?
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...