Jump to content
Sign in to follow this  
MilevUK

Важно: заводски дефект във въздушните възглавници

Recommended Posts

И моят беше подменен на 17.10.2018.

Отне им малко повече време от първоначално обявеното, но важното е че го направиха и сега ми е по-спокойно.

Гледах процедурата и им отне не повече от 15-20 минути и с регистриране в системата и документалното оформяне е около 30 минути, но иначе предупреждават, че ще отнеме около час.

Остана дори време и да ми проверят версията на софтуера на АТ дали е най-актуалната.

Здравейте.След направена проверка в сайта UK ми излиза следното: 

VIN number: JHMCM27306C200501

There are currently no active recalls/updates on this vehicle.

Според вас достатъчно достоверна ли е информацията?

Нищо не ти коства да си пуснеш и едно запитване през сайта на Бултрако, ако искаш да си на 100% сигурен. Ако не ти отговорят, можеш да си спокоен.

• Thanks 1

Здравейте!

На някой случвало ли му се е, да му светне лампичката за въздушните възглавници, след сервизната подмяна?

Преди година ходих до Варна за подмяна и сега, като се позатопли и започна да свети. Светва когато си ще. Няколко дни не свети, после свети две-три запалвания. Някой път като си прави чека въобще не изгасва, друг път премигва и остава да свети (не знам дали има значение това).

Дали е възможно нещо да се е объркало?

Иди да се провери, защото може когато остава да свети, да изключва еърбезите заради нещо

При мен излиза това:

image.thumb.png.72477758ed5876f35a5ccb3d3e5fc4ad.png

Някой сменял ли е този лип на предно стъкло

Писах вече на имейла им, но все пак да питам :) 

На 6.11.2018 г. at 14:56, romborak написа:

И моят беше подменен на 17.10.2018.

Отне им малко повече време от първоначално обявеното, но важното е че го направиха и сега ми е по-спокойно.

Гледах процедурата и им отне не повече от 15-20 минути и с регистриране в системата и документалното оформяне е около 30 минути, но иначе предупреждават, че ще отнеме около час.

Остана дори време и да ми проверят версията на софтуера на АТ дали е най-актуалната.

Да попитам.Утре имам път до София и да запълня времето се обадих на Бултрако за час евентуално,казаха утре да заповядам след 8.30.Попитах ги за сервизната акция с пиропатроните и предните лайстни как стоят нещата и те ми отговориха,че лайстните не се поръчват а само щипките се подменят и лайстната се прилепва на ново.Така ли е колега,виждам,че си писал за тях по горе? (пост 196)  За проверка на версията на софтуера на АТ дали е най-актуалната - заплаща ли се отделно? Да съм подготвен.

Искам да сменя спирачната течност с оригинална (трябваше да го направя миналата година) и имам съмнение,че филтъра на автомата не е пипан.И един реглаж ще мина.

Или ако някой друг колега го е правил нека сподели.

Edited by Митко Йотов

Смяната на пиропатрона е безплатна и става за около 30 мин.

Моите лайстни ги провериха и казаха, че нямат проблем и не са ги пипали, та не мога да отговоря иначе как се процедира.

Самата проверка на софтуеъра на АТ се заплаща 26.40лв. и ако е стара версия се актуализира, като по спомен се доплащаше още около 30лв. Моята се оказа актуалната и не съм доплащал.

• Thanks 1

Вече 6 месеца чакам, да се обадят за смяна на пиропатрона. Ни вест, ни кост. Само в Пловдив ли са такива мискини?

На 4.02.2020 г. at 14:04, romborak написа:

Смяната на пиропатрона е безплатна и става за около 30 мин.

Моите лайстни ги провериха и казаха, че нямат проблем и не са ги пипали, та не мога да отговоря иначе как се процедира.

Самата проверка на софтуеъра на АТ се заплаща 26.40лв. и ако е стара версия се актуализира, като по спомен се доплащаше още около 30лв. Моята се оказа актуалната и не съм доплащал.

На 120 000 трябва да се сменят свещите.Сменял ли си ги колега и ако да с какви.

Колата е на 125 000 вече и свещите ще трябва да се сменят.От Бултрако ми казаха,че едната свещ за този мотор  е 60 лв,четери са 240 но не ги разбрах това с труда ли или само свещите.Цената ми се вижда меко казано странна,от Япония ли идват,от дъното на Атлантика ли ги вадят.

Edited by Митко Йотов

Само свещите е, питал съм. Нетрудно могат да се намерят на близо половин цена, че дори и с Хонда логото (виж в общите поръчки във форума). Ако не държиш на логото, може да търсиш NGK, според ръководството за още по-малко :)

• Thanks 1

На моя Акорд пише 100 хиляди в ръководството.

• Thanks 1

Ясно.Ще видя моето В Бултрако няма да кажат нещо по различно.

Баба казва тенк-ю

Преди 19 часа, Митко Йотов написа:

На 120 000 трябва да се сменят свещите.Сменял ли си ги колега и ако да с какви.

Колата е на 125 000 вече и свещите ще трябва да се сменят.От Бултрако ми казаха,че едната свещ за този мотор  е 60 лв,четери са 240 но не ги разбрах това с труда ли или само свещите.Цената ми се вижда меко казано странна,от Япония ли идват,от дъното на Атлантика ли ги вадят.

Още не съм сменявал свещи. Като ходя при Слави за обслужване той ги проверя всеки път и ми казва, че няма нужда все още да се сменяват.

Иначе аз си поръчах от coxmotorparts.co.uk с общите поръчки един комплект NJK иридиеви Part Number-12290-R60-U01 и ми излезе 137лв. Сега си седят в жабката и чакат да им дойде реда.

Според моята сервизна книжка интервалът им за смяна е 120 000.

• Like 1

Здравей колега.А оригиналните такива ли са,и на какви километри ти е колата в момента?

Edited by Митко Йотов

Преди 2 часа, Митко Йотов написа:

Здравей колега.А оригиналните такива ли са,и на какви километри ти е колата в момента?

Мисля, че са оригиналните. Поне в coxmotor ги дават за такива, а парт. номерът е такъв. Показвал съм ги и на Слави и според него са такива.

В момента колата е на 290 хил.км. Аз съм й минал почти 70 хиляди и не съм ги сменявал.

Според сервизната книжка, която получих с колата, са сменени на 110 хиляди и след това нямам информация. Като купих колата ме увериха, че е обслужена преди да бъде пусната за продажба (вкл. и свещите били сменени), но аз си имам едно на ум и заради това ги купих. Ако наистина са били сменени, то имам още около 50 хиляди с тях, на за да съм сигурен си питам Слави всеки път, но според него няма нужда докато не започнат да дават проблеми. Той ги проверява при всеки реглаж на клапаните.

Edited by romborak
  • Thanks 1

На 4.02.2020 г. at 19:53, Ivan B написа:

Вече 6 месеца чакам, да се обадят за смяна на пиропатрона. Ни вест, ни кост. Само в Пловдив ли са такива мискини?

В Пловдив не знам,аз със софиянци комуникирах...Петък изпратих запитване през сайта им и днес ми се обадиха по телефона за потвърждение.Казаха че ще поръчат частта и че ще се обадят да уговорим час като пристигне.Не ми стана ясно само защо се налага да ходя пак при положение че предишния собственик на автомобила е минал такава акция...отговориха ми "минала е,но пак трябва да се смени"

В Пловдив не знам,аз със софиянци комуникирах...Петък изпратих запитване през сайта им и днес ми се обадиха по телефона за потвърждение.Казаха че ще поръчат частта и че ще се обадят да уговорим час като пристигне.Не ми стана ясно само защо се налага да ходя пак при положение че предишния собственик на автомобила е минал такава акция...отговориха ми "минала е,но пак трябва да се смени"

Е тука вече съм безмълвен...минал е предния собственик, сменили са го, сега пак..с друга дефектна партида ли са го сменили?!?

Sent from my iPhone using Tapatalk

И на мен ми стана интересно,за това викам да драсна един ред...Не ми казаха обаче кой са сменяли предния път,сега щели да сменят пасажерски а шофоьрския сменян ли е,сменя ли се въобще.Ще питам аз предишния собственик какво и кога е сменяно 🙄

Аз минах вече смяната. Никой не се обади, но аз отидох и ми дадоха час веднага.

И на мен ми стана интересно,за това викам да драсна един ред...Не ми казаха обаче кой са сменяли предния път,сега щели да сменят пасажерски а шофоьрския сменян ли е,сменя ли се въобще.Ще питам аз предишния собственик какво и кога е сменяно 

По принцип, дефектния е само пасажерския.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 2

Преди 9 часа, crown_bg написа:

По принцип, дефектния е само пасажерския.

Ще пиша като разбера "подробности",че нещо леко намирисва работата :)