Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Маслен филтър CHAMPION COF100208S Закупен online от български дистрибутор на авточасти. Може да бъде закупен на цени от 5,83 лв. до 8,00 лв., в зависимост от търговеца. На кутията филтърът е представен за използване в Civic VII, но в сайта на производителя , Part finder-а го дава и за други модели Civic, Accord, HR-V, CR-V, дори и за Legend. Преди да го купите, направете справка за съответствие тук. На външен вид, филтърът изглежда много прецизно изработен. Има и защитно капаче от прозрачна пластмаса. Размерите му са по-големи от тези на масовите филтри за Honda, но уплътнителният, външен О-пръстен е със стандартни размери и правоъгълно сечение. Ще пасне на повечето Хонди, там където външният диаметър на филтъра не е пречка! Ето как изглежда, сравнен с MANN W610/6: Вътре всичко е чисто - предимството на защитния целофан! Вътрешната макара (цедка) е уплътнена добре. Филтърната хартия е наредена и залепена изключително равномерно и прецизно. Няма излишни остатъци от лепилото като при някои други филтри. Снадката между двата й края е подсигурена с метална пластина. Конструкцията е здрава и не поддава на натиск. Филтърната хартия е със средна дебелина, съпоставима с тази на Mann W610/6, но е много по-плътна и въобще не прозира на просвет. Ще има по-добра филтрираща способност при малките частици. Поради по-големите размери, филтърът има изключително голяма филтрираща площ - около 1090 cm2 ! Това ще осигурява и по-добър поток на маслото. По-големият обем на филтъра ще осигури и по-голямо количество масло за пълнене, в маслената система, което е още едно предимство. Противодренажният клапан е изработен от стандартната черна гума, но е достатъчно еластичен при стайна температура и затваря бързо и плътно. Тук би отивало повече, ако беше изработен от силикон, но се надявам при ниски температури да си върши работата и така. Байпас клапанът е с диаметър 1,006 cm и отваря при натиск от 1,2 kg, което прави налягане от 1,48 bar. Малко по-високо от нормалното, но приемливо! Заключение: Един незаслужено пренебрегван от мен филтър, дълги години наред... - Изключително прецизна изработка; - Голям обем; - Много голяма филтрираща площ; - Плътна и здрава филтърна хартия, не прозираща на просвет. - Притежава една от най-ниските цени на пазара в момента. След подробния анализ, спокойно мога да кажа, че този Champion е истински шампион в "лигата" на средния клас филтри!
  2. Пресен случай от днес. Тръгвам сутринта от София за Враца. На магистралата, след разклона за гара "Яна", пред мен и зад мен нямаше никой и минах в лява лента, понеже дясната не става за каране (който е минавал от там, знае за какъв "автомобилен геноцид" иде реч). Карам си със 120 и периодично поглеждам в огледалото за обрато виждане, както си му е редът. Участъкът - прав, поне километър зад мен. Няма никакви МПС-та. Изведнъж, чувам зверски ръмжащ звук отляво. Имах части от секундата да мерна, с крайчеца на окото си, фар в лявото странично огледало ( а аз съм в лявата лента). Реагирах инстиктивно и импулсивно, и кривнах към дясната лента. Но докато реагирам, от лявата ми страна профуча моторист. Между мен и мантинелата ( пак да кажа, че и двамата сме в лява лента!) Гумите му се движеха по бялата маркировъчна линия на асфалта, откъм мантинелата! Не знам с каква скорост се движеше, за да не го забележа в огледалото за обратно виждане , но се стрелна покрай мен като изтребител на форсаж. А аз карах със 120. Шофьор съм от 1991г. Такова безобразие не бях виждал и такъв уплах не бях изпитвал до момента!!! Ами ако се беше "шибнал" в мантинелата, или в колата ми, при разминаването? Как щях да докажа после, че нямам вина?!? Ами ако изпреварвах TIR в този момент, каква мазаница щеше да се получи?!? Защо народът ни толкова изтрещя? Какво се случва с хората? Ако не мозък, то поне инстинкт за самосъхранение не им ли е останал? П.П. Гледах веднъж някакво предаване по телевизията как мотористи се оплакват, че другите водачи на МПС-та не ги пазят на пътя. Ей "аланкооо", след като ти не се пазиш и не спазваш правила, как другите да те опазим бре?
  3. Honda Synthetic Blend - като видите "Synthetic Blend" винаги да имате едно на ум, че това е смес от различни хидрокрек групи масла ! А на това масло има анализ в oil-club.ru и msds също. Не ми се занимава сега да ровя. Който има интерес може да го намери там. По спомен, ако не ме лъже паметта, беше смес от хидрокрек 3-та + хидрокрек 2-ра групи и някакво количество минерално. Ресурс 3 до 5 хил. мили макс., в зависимост от режима на каране. LTD - не съм попадал скоро на анализ, за да видя новото SP как е "сглобено", но и там си имайте едно на ум. Като са ОЕМ на Honda, не си мислете, че са най-добрите масла. И не ги прави Honda, а определен производител на масла, избран от Honda, по спецификации на Honda, покриващи минималните изисквания за гаранционна поддръжка. Маркетинг... За тая цена спокойно можете да си купите доказано по-добри масла. Едно Shell Helix Ultra, например. Но чистата Ultra, без други абревиатури като ECT, AVL и т.н. Кеф ти 5W-30, кеф ти 0W-30 A5/B5. А пък, ако искате нещо още по-добро - избирайте от Ravenol USVO.
  4. Можеш да използваш всичко от 0W-20 до 5W-30, но си зависи най-вече от текущото състояние на двигаеля и режима на експлоатация! (гори ли масло, трака ли веригата, повече градско и др.) DXG 5W-30 е много добър избор за 30-ка.
  5. Нищо му няма. Тепърва започва да натрупва замърсявания. Карай нататък спокойно.
  6. Да ви е жив и здрав! И вие също! Пък да ви покани и на бала, на внуците! 👍🙂 🍸
  7. Колега, разгледай тези теми: https://forums.hondabg.com/topic/82494-обезшумяване-на-crv/?do=findComment&comment=1057337620 https://forums.hondabg.com/topic/107649-проект-номер-2-рибарски-автомобил/?do=findComment&comment=1057526175 https://forums.hondabg.com/topic/107649-проект-номер-2-рибарски-автомобил/?do=findComment&comment=1057535140
  8. @ceco_accord Палецът и капачката са си консуматив. Отделно си провери и кабелите с лулите. Виж на тъмно дали няма "светулки" тук-там. Ако е пробила лула, няма как да я видиш, обаче. От снимкте по-горе забелязвам и мазнотия в дросела, след клапата. Явно си е за чистене и той, заедно с IACV клапана. Почваш едно по едно, поетапно. Няма друг начин. Твоето ЕКУ и грешки не може да покаже, за да те насочи.
  9. dandilov

    HONDA e

    Не към "Other models", а отделен раздел, моля!
  10. На съвременното добро синтетично масло не му влияят летните температури. Ravenol VSI - не е за тоя двигател. Ако двигателят ти не харчи масло и е в добра кондиция (независимо от 200 хил. км.) - виж какво препоръчват Ravenol: https://oilguide.ravenol.de/?lang=en&selectedType=29454d01a4b9e10a555303fdca65ea3b На мен най ми харесват SSV и FDS. А също и Ravenol DXG. Ако двигателят ти гори масло, тогава изразът "най-подходящото масло за този двигател" губи смисъл. Каквото и масло да му сложиш няма да му хареса.
  11. Точно така трябва да изглежда капкова проба от дизелов двигател на Honda! Всичко е перфектно за сега. Заформени ядро, дифузна зона и много голяма зона от чисто масло. Поздравления!
  12. Явно е измило доста мърсотии, за да натрупа толкова бързо замърсявания и то при гориво LPG. Това масло има TBN около 12, така, че има запас от диспергиращи свойства. Карайте напред, то ще си покаже кога е за смяна.
  13. @Suyahoka Кажи на майстора, че това не е вярно! Та да знае занапред. LPG гори с почти същата температура като бензина (между 1000°C - 1100°C) в работен такт вътре в цилиндъра. Разликата е в това, че LPG гори по-дълго време. И така в такт "изпускане" LPG все още гори с пламната си температура, докато при бензин, изходящите газове са с температура между 800°C - 900°C (той вече не гори в този момент). От там е и проблемът с прегаряне на изпускателните клапани и леглата им.
  14. Относно това как би се отразило А5/В5 на катализатора. Моето мнение е, че този въпрос се преекспонира повече от колкото е редно. Моят катализатор е на минимум 340 000км. Колата преди мен е карана с не добро масло и интервали на смяна, видно и от лакирането на двигателя. Предполагам полусинтетика А3/В4. А също я карам предимно с А3/В4 вече около 100 хил.км. Но, профилактично ползвам добавка за почистване на катализатор и ламбда сонда. В следствие на това катализаторът работи перфектно и измерените емисии на ГТП- тата са перфектни и ниски. Но и двигателят ми все още не е започнал да харчи масло. Та в този ред на мисли, много по-вредно за катализатора е, ако двигателят харчи масло! Там е разковничето, но в този случай, каквото и масло да сложиш е все тая...
  15. Спецификация ACEA C2/C3 пишат на масла, които удовлетворяват и двете изисквания, и на С2, и на С3. ACEA C2 има изискване за HTHS Viscosity (150°C) ≥ 2.9 mPa*s и сулфатна пепел < 0.8%. ACEA C3 има изискване за HTHS Viscosity (150°C) ≥ 3.5 mPa*s и сулфатна пепел < 0.8%. FUCHS TITAN GT1 FLEX 23 5W30 има HTHS Viscosity (150°C) ≥ 3.5 mPa*s и сулфатна пепел ≤ 0.7%. Тоест удовлетворява и двете изисквания. От друга страна, маслата по ACEA C2 традиционно имат по-нисък работен вискозитет ( при 100°C) - около 10 mm²/s. А маслата по ACEA C3 традиционно имат работен вискозитет ( при 100°C) - около 12 mm²/s. Това е разликата. Твоят двигател е проектиран да работи с по-ниски работни вискозитети, но не му пречи да изкара едно лято с ACEA C3 Щом няма DPF, може да ползваш и масла по ACEA A5/B5, даже най-добре, стига да са истински. Но може спокойно да ползваш и ACEA C2, и ACEA C3. Само интервалът на смяната им трябва да е малко намален.
×
×
  • Създай нов...