Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Шарнирите са слабо място и трябва да се сменят на определено време. Поне за CR-V 1gen., HR-V 1gen. и за англичанките знам и съм виждал, че правят такива бели. Знам и за една злополучна катастрофа със CR-V 1gen. Така, че шега не бива! Моите ми ги смени fenabg преди 2 години. Сложи ми трите петици"555". Мисля да изкарат поне колкото оригиналните. А пък дали ще карам колата още толкова време е друг въпрос. П.П. Нямам каре. Съжалявам.
  2. Супер е маслото, не се притеснявай! А и W20 трудно образуват ядро. Така, че не го чакай скоро. Всичко се разпространява по обема на капката. Вижда се замърсяването в целия обем. В случая на друго трябва да се обърне внимание. А имено на това, че се кара предимно градско, на кратки интервали и стоене по светофари. Чести студени стартове и т.н. Това води до бензин в маслото и разреждането му. Да се има предвид за по-кратка смяна на маслото в бъдеще, за да не стане с вискозитет 0W10, например... Може да пробваш Ravenol SSV по-нататък, ако ще продължаваш да караш предимно градско.
  3. Наистина си се разминал много леко! И това е най-важното в случая. Относно калника, ако намериш комплект, свирни да взема левия.
  4. Колега, предлагам ти първо да отидеш на машинно обезвъздушаване (под налягане). Тъкмо ще сменят и спирачната течност, и ще промият системата. При мен само така успяват да изкарат въздуха от спирачната система. Най-вече от ABS модула. Иначе, по стандартния метод, не става. Пък тогава решавай дали да сменяш ABS модула.
  5. Нищо не си съсипал! Ще го смениш 7-8 хил. и готово. Споко!
  6. Новото и старото. Разлял си капката на старото и е станало мазало. Като цяло не е различна визията на пробата от филтъра. Не изглежда по-мръсно от това в картера. Относно ореолът. Вижда се, че е разтворено някакво количество старо масло, останало в системата. То прави по-тъмна основната зона на капката, а GTL-базата разделя фракциите нещо... Като в периферията остава най-леката и чиста фракция от сместа на маслото. Това ми идва на ума, щом няма рзтворено гориво и др. За сравнение прилагам моя капка, където се вижда колко по-малко е първоначалното замърсяване на маслото, след изтегляне на почти всичките остатъци от старо масло, преди смяната.
  7. В периферията на капката се образува светъл ореол. Колкото е по-широк този ореол, толкова повече е разтвореното гориво в маслото. Например: Такъв ореол може да се образува и от най-леките фракции на маслото, без да има гориво в него. Особено при нисковискозитетните масла и съдържание на естери. Така, че не винаги може категорично да се каже дали е гориво, или не е. При твоята проба също не може да се прецени, понеже си дал снимка с телефон и трябваше да обработя баланса на бялото, а това води до известно изкривяване на изображението в последствие. За правилен анализ трябва сканирано изображение. Карай спокойно и не го мисли за сега.
  8. Чисто ново масло, събрало малкото остатъци от старо масло в маслената система. Карай нататък. С това LPG, интересното ще започне след 6000 км.
  9. Не с клечка или отвертка, а със спрей за почистване на карбуратори. Пръска се, докато потече чиста течност и после още толкова.
  10. Ако са разменени гумичките на всмукателни и изпускателни клапани (по невнимание или незнание), също ще пуши и гори масло.
  11. Не мога да преценя от снимките, колко е потъмняло маслото. Иначе пробите са о.к.
  12. Здравей и честита придобивка! По ред на номерата: 1. Купи си катализартор - заместител. Не резонаторно гърне. 2. Провери буксата и кабела на скоростната кутия, които са за скоростомера. Може да не е сложена буксата както трябва. 3. Не слагай добавки в този момент, за да не стане още по-лошо. опитай да изхарчиш сегашното гориво, а после почисти резервоара (ако имаш възможност). Задължително смени горивния филтър. 4. Тези симптоми са като за почистване на дросела и всичките му елементи. Също може да оказва влияние и задръстена горивна система. Като смениш горивния филтър, може и да се оправи (евентуално) този проблем.
  13. Защо ще е последен тест? Маслото все още не е за смяна. Все пак е дизелов двигател. Има да натрупва още сажди...
  14. Много добре сте я барнали. Страхотна е станала!
  15. Извинявай, но не разбрах кои тръби? На газ ли си?
  16. Когато в нормални условия е по средата, а после двигателят се кара в обороти, доста от маслото се качва в главата. От там нивото в картера пада още и светва "лейката". Друга възможост е при наклон така, че да излъже датчика за ниво. Иконката с масльонката и вълничките под нея е предупреждение за ниско ниво, а не за налягане. Пък и тоя Акорд няма микро-лаборатория за качествен анализ на масла. Все пак е хубаво да го смениш и за кеф на двигателя и за твое спокойствие.
  17. Чудесно взети капкови проби и супер тест за анализи, и размишления! Браво! Тук се забелязва интересно развитие и отчетлива разлика между двете проби. И двете масла са на GTL база и сходен пробег на гориво LPG. Разликите са: 1. Различните двигатели. 2. Сивикът е след скорошен основен ремонт, но без измиване на маслената система. От тук мисля, че маслото е разтворило стари отлагания. 3. Различни маслени филтри: японски NITTO 4HM-113 за Леджънд-а и MANN W610/6 за Сивик-а. От темата за маслените филтри ( https://forums.hondabg.com/topic/113109-маслени-филтри/?do=findComment&comment=1057625896 ) може да се види, че филтриращата способност на NITTO е по-добра от тази на MANN, поради по-добрата филтърна хартия. От тук, предполагам, е и по-голямото замърсяване при маслото на Сивик-а. Масленият филтър не е уловил достатъчно от замърсяванията. 4. Обемът на използваното масло. При Леджънд-а маслото е допълнително опреснявано с доливане на общо около 1 литър през периода на експлоатация. При Сивик-а не е доливано, понеже няма разход. Прави впечатление светлият ореол в периферията и на двете капки. Това може да е бензин от студените стартове, или етанол (10% съдържание в бензина по новите еко норми), който не се е изпарил. Бих препоръчал, маслото на Сивик-а да се смени, за да бъдат изхвърлени с него и евентуалните разтворени замърсявания. След това да се използва и по-качествен маслен филтър.
  18. Има ли някаква разлика в работата на двигателя спрямо SSV?
  19. Ако е в такава идеална кондиция, при правилна поддръжка ще я караш много над 7 години. Трябва само хубаво масло и честа смяна. "Хонда обича прясно масло". За този двигател и при твоята експлоатация (20 000км/година): 1. Реглаж на клапани - на 40 000 км. 2. Ангренажен ремък - смяна на 4 години. 3. Масло на скоростната кутия - Honda MTF-3 - смяна на 2 години. 4. Двигателно масло пълна синтетика (https://forums.hondabg.com/topic/119682-обща-поръчка-на-масла-от-ato24de-до-27-ми-септември) Със спецификация: ACEA A3/B4 - смяна на 7000 - 8000 км. ILSAC GF-6A - смяна на 6000 км. И вискозитет 5W-30 (0W-30). 5. Важно! Качествен маслен филтър, иначе язък за маслото и за двигателя...: - OEM Honda 15400-PLM-A01 - OEM Honda 15400-PLM-A02 - OEM Honda 15400-RTA-003 - NITTO 4HM-113 - HAMP H1540-RTA-003 - CHAMPION COF100208S - Purflux LS350 - MAHLE OC617, made in Austria или made in Bulgaria. В никакъв случай made in China! 6. Важно! Качествен въздушен филтър!
  20. Какво е състоянието на двигателя? Колко масло харчи? На бензин ли се кара или на LPG? Какъв режим - процентно градско/извънградско?
  21. Разходът 1-1,5л/10 000км не е малък. С масло няма да се оправи. За сегменти си. При предимно градско, маслото трябва да се сменя на много по-кратък интервал! С оглед на последната информация: Shell Helix Ultra 5W-30 ( "чистoтo" Ultra) е много добър бюджетен вариант за този режим на шофиране. В по-високият клас масла, много добър избор би бил RAVENOL SSO 0W-30. И задължително смяна на 5 - 6 хил. км. максимум! Ако искаш да отложиш, малко във времето, ремонта. Горенето на масло няма да избегнеш, но поне ще е в по-малко количество. А и няма да дозадръстиш мотора с допълнителни отлагания. Даже ще го поизчистиш малко. Шел и Равенол купувай от общите поръчки на форума, за да е сигурно, че няма да попаднеш на менте. Понеже в БГ се продават всякакви "чудесии", опаковани като оригинални. Обади се на Ronin7 (Наско). Мисля, че има в наличност Shell Helix Ultra 5W-30 и може да ти изпрати веднага.
×
×
  • Създай нов...