-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Пиши им пак. Може имейлът ти да е получен в spam folder-а им и да не са го видяли. Пиши им и от контактната форма тук: https://www.ravenol.de/en/service/contact И на имейл: info@ravenol-shop.de Все от едното място ще ти отговорят.
-
@Bizzito
-
@Rakeem
-
Изглежда много добре. Интересното ще бъде след 4000 км. Как усещаш работата на двигателя с това масло?
-
@Rakeem Много грешно си ме разбрал. Не казвам, че Amsoil е шир потреба, а че повечето 0W-30 нямат неговите качества.
-
Подобрителите се разграждат в процеса на работа на маслото, при високи температури ( а те са високи при сегментите) и правят отлагания. Колкото повече VIIs има маслото, толкова по-податливо е на високотемпературни отлагания. Особено при маслосъбирателните сегменти. Не в лошият случай. Ams-a 0W-30 показва по-добри стойности в сравнение с повечето други 0W-30. Казвам повечето "шир потреба" на пазара. Четете tds-ите.
-
@Bizzito Графиките не са достатъчно информативни, защото не дават ясна визия на работния вискозитет при 100 градуса. Пример: SSO е с 12, Ams e с 10.4, а това си е значителна разлика. Единствено показват разликата в студения вискозитет, която не е малка, с оглед защитата на двигателя при студен старт. При третата графика съм съгласен, че Ams 0W-30 и DFE 0W-20 имат близки нискотемпературни х-ки. Но, ако се зачетеш в техническите им данни, ще забележиш графата "Noack Volatility", а там има разлика в полза на DFE. Това казва, че DFE е с по-малко подобрители на вискозитета, т.е. по-термостабилно и по-малко е способно да прави отлагания в двигателя при високи температури. Както и да е, Amsoil 0W-30 е с Noack 8.8, което си е завиден резултат, в сравнение с повечето 0W-30 на пазара. От друга страна, вместо Amsoil 0W-30, бих избрал Amsoil Signature 10W-30, което е с работен вискозитет 10 и Noack 4.1 Причината за почукването в двигателя не може да е от правилно избраното масло, а е по-скоро механична. Логично е да се намали или изчезне с по-висок вискозитет. Давай да видим какъв ще е резултатът с Ams-a.
-
@Bizzito Щом има почукване с 0W-20, значи има нещо хлабаво... Веригата може би. С по-висок вискозитет масло, ще затихне, ако е това.
-
Това не е вярно! Суровината не е руска, а си е немска. Базовите масла се произвеждат в рафинерията в грaд Любмин, Германия: https://www.dol-oil.de/en/ Ravenol е марка на компанията Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH. Компанията Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH е основана през 1946г. в град Вертер, провинция Вестфалия от Ханс Трибел. Марката Ravenol e регистрирана като "brand" от същата компания в Германия, през 1954г. с цел разширяване на продуктовата гама от масла и охлаждащи течности. https://www.ravenol.de/en/ Относно "руският олигарх", може би имаш предвид Игорь Шевчук, но той е основател на ООО "Равенол Руссланд". Тоест представителството на Ravenol в Русия. https://www.rusprofile.ru/person/shevchuk-iyu-616100000801/founder Моля, прочетете малко, преди да пишете неща от сорта на: "Една жена каза в тролея"...
-
Ако е семеринг колянов вал, ще омазнява отстрани между камбаната на скоростната кутия и двигателя. Ако омазнява от задната страна на двигателя, значи е или гарнитурата на картера, или от масления филтър, или от друга гарнитурка в задната част.
-
@Bizzito Здравей, С кой Ravenol чуваш почукване?
-
Леле! А щети има ли?
-
А защо ти е доставка?! Имат си и сервизи за гуми. Поръчваш, указваш кой от техните сервизи за гуми избираш за монтаж и ти ги доставят безплатно. Работят качествено. Доволен съм от тях. https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/premium-service.php
-
Още нещо за мен: Линк: https://ato24.de/en/ravenol-fo-sae-5w-30.html Вид и количество: RAVENOL FO SAE 5W-30 3х1L Стойност на поръчката: (3*€9.49) - 20% = €21.86 *2.15 = 47.01 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Манастирски ливади Благодаря!
-
https://www.pariteni.bg/novini/transport/zabraniavat-starite-koli-da-vlizat-v-centyra-na-sofiia-247909
-
Линк: https://ato24.de/en/ravenol-ssv-sae-0w-30.html Вид и количество: RAVENOL SSV SAE 0W-30 1x4L Линк: https://ato24.de/en/ravenol-dw-1-fluid.html Вид и количество: RAVENOL DW-1 Fluid 7x1L Стойност на поръчката: 1 x 47.95 € -20% = 38.36 € x 2.15 = 82.47 лв 7 x 12.95 € -20% = 72.52 € x 2.15 = 155.92 лв. Общо: 238.39 лв. + 12 лв. = 250.39 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Манастирски ливади (трябва да се плати по банков път) Клубни поставки: Да, 1 комплект
-
Добре е маслото. То и на газ няма натрупани замърсявания все още.
-
Вече снимат! Обявиха го официално. На всеки ще бъдат връчвани (изпращани) по 4 бр. снимки от нарушението. Така, че спазвайте ограниченията.
-
@Damasko Здравей колега, Ravenol DXG 5w30 е едно от най-добрите масла на пазара в момента като състав и качества. По принцип К24 изисква по-нисковискозитетни масла и честа смяна. В западна Европа, обаче, масово ги карат с 5W-40, а също сменят маслото на сервизни интервали от по 15 000 - 20 000 км, което води до нагари и запичане на маслосъбирателните сегменти. От там и горене на масло. Ако се кара продължително време така, следват и надрани цилиндри, и т.н. В книжката се препоръчва АСЕА А5/В5. Резервен вариант АСЕА А3/В4, ако няма А5/В5. Но щом ти харчи Ravenol DXG 5w30, ако сложиш А5/В5 - ще го харчи повече. Ravenol SSL 0W-40 ще го гори една идея по-малко, но няма да решиш проблема. А той ще се задълбочава във времето. За съжаление, при теб ситуацията няма да се оправи с масло. Явно си трябва ремонт.
-
Aaa, не! Made in Taiwan няма общо с Made in China! Made in Taiwan си е като Made in Europe и Made in U.S.A. Да се има предвид, без майтап...
-
@Г.Писаров @Robben Различни коли, различно експлоатирани двигатели и т.н. Единственият начин да разберете дали ще подейства е да я пробвате. Най-добре действа при дълги преходи с постоянна скорост. По възможност магистрални.
-
В маслото не слагай никакви добавки!!! Никога и под никакъв предлог! Ако искаш тоя двигател да работи дълго време. Няма значение на кой производител. Хубавото масло си има всичко необходимо. Ето резултати от хадо: https://forums.hondabg.com/topic/109073-виене-на-маслена-помпа-след-добавка-хадо/ За бензина нямам наблюдения за XADO. Не знам и какво съдържат. Доверявам се на доказани производители, а не на "Големият маркетинг". Ползвам на Pro-Tec и мога да кажа, че вършат работа. Особено Oxicat чисти ламбда сондите и катализатора доста прилично.
-
И на мен 3-та генерация най ми харесва. Има нещо грабващо във визията. Баланс в дизайна някак си... А и R20-ската си е добър мотор. Към Владо - да я стегне отвсякъде и да я кара с кеф!
-
Здрасти Наско, Линк: https://ato24.de/en/ravenol-vollsynth-turbo-vst-sae-5w-40.html Вид и количество: RAVENOL VollSynth Turbo VST SAE 5W-40 2x1L Стойност на поръчката: (2*€12.95)*2.15 = 47.33 лв Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Доставка чрез куриерска фирма
- 18 replies
-
- 1
-
-
- filters
- oem oils
-
(+ 30)
Тагове:
- filters
- oem oils
- accessories
- auto cosmetics
- original oils and fluids
- greases
- additives
- coolant
- brake fluid
- power steering fluid
- mtf
- atf
- genuine oils
- zf
- sonax
- shell
- rowe
- ravenol
- motul
- motorcraft
- mobil 1
- liqui moly
- huskey
- honda genuine
- glysantin
- fuchs
- castrol
- aveno
- aral
- amsoil
- parts
- есенна промоция ato24.de
