Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. "държи пътя уверено (до осевата линия)" Посъветвай го да държи пътя колкото се може по-вдясно. По завоите масово навлизат в насрещното платно и рискът да го "челосат" е голям!
  2. За Ледженда явно маслото още е било утаено на дъното на картера и не се е разбъркало за тия 200 метра, когато си взел пробата.
  3. Абе нещо ме гъбаркаш с това масло... Няма никаква обща визия с останалите проби. Все едно е съвсем друго масло. Да не си долял литър преди вземането на пробата? Или нещо не е взета правилно самата проба? Много розовее този път скенерът! Не мога да си обясня на какво се дължи. След обработка на бялото се получава това: Не е съвсем достоверно! Но дава някаква представа за замърсяванията. Когато се капнат две или повече капки на един лист, тогава при обработка на изображението, едната капка влияе на изображението на другата. За достоверност на резултата трябва нормално изображение от скенера и по една капка на лист!
  4. "Къдренето" е от GTL-базата. Да не те притеснява. Всички масла с GTL са така. Това от една страна навежда на мисълта, че не е менте.
  5. Не държи ядро така, както SSV, но пък има още живот.
  6. FO и Signature 5W-30 имат сходни общи х-ки. През последните 2 години, Амсойл променяха рецептурата. В момента даже msds-ът на маслото е "скрит" и не може да се види съставът му. Щом не ти харесва звукът на двигателя с него, карай до 6 - 7 хил. км. и го смени. Много отзиви казват, че потъмнява бързо, дори и при чист двигател, което не е добър атестат... От друга страна FO е на хидрокрек база. Тоест - среден клас масло. Вместо него може да пробваш DXG. То е едно от "топ" маслата на Равенол в момента. Не се овъглява лесно и не потъмнява бързо при чист двигател, разбира се.
  7. А кой точно Ravenol SAE 5w-30 си ползвал до момента, че те са точно 18 вида? И от къде купи Amsoil-а?
  8. По снимките изглежда "бонбон"! Цената й малко е в небесата... Реално 4000 - 4500 е О.К. Приготви още 2000лв. за регистрация и първоначално обслужване (малса, антифриз, спирачна течност, ходова част, спирачки) + почистване на EGR клапана и EGR пътищта. Ако ауспухът е черен от външната страна, значи гори масло и е са смяна на сегменти и гумчки на клапани. Абе - ревизия на двигателя. Като на почти ( казвам почти) всички коли "нов внос". Чуй двигателя как работи. Не трябва да има тракане и излишни шумове. Трябва да е като "кротка пчеличка"! Ако трака от към ангренажната верига - значи е за смяна на веригата. Ако трака откъм цилиндрите - значи е за ремонт. Провери и съединителя - ако отделя високо е за смяна. Слушай за шумове от лагерите на скоростната кутия, а и от аксиалния лагер на съединителя - при ненатиснат съединител и при натиснат. Хубаво е да я провериш и отдолу за ръжда. Виж и дали има катализатор и дали е оригиналният! Спирачните апарати със сигурност са за обслужване и те. Успех!
  9. Да му е честита! Да внимава и да се пази от многото луди на пътя. Безаварийни всички километри!
  10. Здравей, Всичките ти предположения са правилни. Engine L13A1/L13A2 Capacity: 3,6 litre (Service fill) Capacity: 4,2 litre (Initial fill) Старото масло не е източено напълно! Ако беше - щеше да побере около 4 литра. По принцип не е добре маслото да е над максимума. Може да изтеглиш излишъка със спринцовка от 50 кубика и шлаух (маркуче 5мм), през отвора на щеката за маслото. Мисля, че 6 тегления по 50 мл. ще нормализират нивото. Внимавай само да не заклещиш шлаух-ката!
  11. Да допълня. Преди покупката: Ако ауспухът е черен отвън, значи гори масло и двигателят е за ремонт. Провери и нивото на маслото в норма ли е, или на минимума. След покупката: Задължително трябва да се почистят EGR клапанът и EGR пътищата, ако не са чистени скоро! При процедурата се сменят, гарнитурки EGR клапан - 2бр. (едната е метална), гарнитура (метална) на EGR плочата към всумактелните колектори и гарнитурите на всмукателните колектори. Да се поръчат предварително. При разход на бензин 6 - 6,5 л./100км. градско и 4,5 - 5 л./100км. извънградско, сам си направи сметка дали си заслужава да слагаш газова.
  12. Абе, що не си подготвяте Коледните празници, ами се занимавате с глупости? Не разбрахте ли, че няма "безплатен обяд"? И не разбрахте ли, че докато Нефтохим е руски, ще ни доят като дойни крави? Отстъпки, нам к'во си... Не осъзнавате ли, че пак е на "нашия гръб"!!! Ама по- късно! Това са заеми за това финансиране, които ще ги плащат децата ни и внуците!!!! А може и правнуците!!!! Ама сега гледаме на нас да ни е добре и не осъзнаваме защо!! А и ревем!!! За какво? Замислете се!!! Нефтохим може да работи и на друг сорт петрол. Трябва само пренастройка на системите за рафиниране. Защо трябва да купуваме петрол сорт "Урал", който е (в момента USD 29/barrel), а да ни дерат и ни го продават като за сорт "Brent", който е (в момента USD 84/barrel)? A ? A? A? Къде отива разликата? Някой замислял ли се е над това? А накрая ние я плащаме със заем от светона банка, или каквито и и там държавни заеми, които поколенията ще ги изплащат... Ако ги има... Поколенията, де... Защото както е тъгнало...
  13. Не мога да отварям филтри с по-голям диаметър от 65 мм. Съжалявам!
  14. Ейй..., на това, ако му сложат две стрелки, дали ще покаже коклко е часът?
  15. Aко ДВГ си хапва масълце порядъчно, значи вече онези отлагания са налице! И няма какво да "жунглираме". OEM маслата са си хидрокрек и толкова. А който иска да плаща тройно за нормален хидрокрек, понеже е ОЕМ - негова си работа. Е, има си и някои предимства това Honda Engine Oil Type 2.0 0W-20. Например съвременния пакет присадки и особено богатото съдържание на триядрен молибден. Маслото си е ок, но и в японския мануал си пише, при "severe" режим - смяна на 3 хил. мили. Така, че не е редно да го плюем! Всичко си е според японските инструкции. Това, че тук в Европа, дилърите му дават 20 000 км. по гаранционни условия е една съсвсем друга тема за обсъждане. А сме я "дъвкали" доста... Затова каквото дойде "нов внос" е за ремонт на двигател... Жалко, но факт! Важното е, че след ремонт (който иска и когато е възможен, разбира се), можем да си набавяме и по-качествени масла, и с разумни интервали на смяна да си покараме "новия внос" доста годинки. Без да се ръсим излишно за "чисто нова каляска", лизингови схеми, и т.н. обирджийски истории...
  16. @Rakeem За коя "минералка" 0W-20 говориш? Аз за съвременно, добро 0W-20, без PAO не се сещам да има...
  17. Привет, Моята поръчка е: Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-petrol-quality-stabilisator-300ml.html Вид и количество: Ravenol Petrol Quality Stabilisator 300ml - 2 бр. Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-scheibenfrostschutz-konzentrat-bio-1-l.html Вид и количество: RAVENOL Scheibenfrostschutz Konzentrat - 2 х 1L Стойност на поръчката: (2*€8.19 + 2*€2.99)*1.9775 = 44.22 лв. Начин на плащане: Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване : Лично в кв. Малинова долина
  18. От една страна зависи от филтъра - вложка ли е или цял филтър. При тип "вложка", качеството на филтъра зависи основно от качеството на филтърната хартия. При цял филтър - зависи от много, взаимно свързани, компоненти. Правилно си забелязал за драматично различните цени! И тук няма логическо обяснение, освен едно правило при търговците - "името прави цената". Което пак няма логика, когато видиш какво има вътре във филтъра. За твоите нужди може лесно да прецениш един филтър по качеството на филтърната хартия и изработката на елемента, и да предпочетеш такива, с по-дебела, влакнеста и плътна филтрираща хартия. За нуждите на колегите с цели филтри, които трябва да се разрежат (а не всеки може) се опитвам да представя нагледно съдържанието им, а всеки да си предпочете какво да си купи в крайна сметка по негово си желание.
  19. И сега едно интересно филтърче, с малки размери, с японско име, но произведено в Италия. Маслен филтър NISHIBORU OL215J. Produced in Italy. Предоставен безвъзмездно, за нуждите на темата и форума, от fenabg. Дават го заместител на: Wix 51365, Knecht OC195, IAP 12307090, Nipparts J1314014. На външен вид филтърчето изглежда изключително прецизно изработено. Няма защитен целофан. Както споменах, външните му размери са по-малки от на стандартните филтри за Honda. Но пък съответства по размери на резбата и на външното гумено уплътнение. Самото външно гумено уплътнение (О-пръстен) е с доволна дебелина, кръгло сечение и стои здраво захванато за корпуса - не помръдва. Филтърът има 8 входящи отвора, което ще осигурява добър поток и дебит на маслото. Противодренажният клапан е от стандартната черна гума, но е доста широк. Обхваща целия вътрешен диаметър на филтъра. Самата кутия е чиста. Използвана е различен тип пластина (в ролята на пружина) в дъното на филтъра. Малко наличие на ръжда се наблюдава по външната част на макарата. През отвора се вижда лепилото в долната част, доста тъмно на цвят и положено плътно и много точно. Филтърната хартия е положена сравнително равномерно, с изключение около снадката с металната пластина. Залепена е в двата края на макарата с тъмно лепило, като това на Filtron и Hengst, което държи здраво и не се рони. След разрязване на филтърната хартия, конструкцията на макарата с цедката остава здрава! Дори при прилагане на значително усилие за разглобяване - не помръдва! Прави впечатление изработката на вътрешната част на макарата. Отворите са плоски, доста на брой, но тази спираловидна снадка по средата намалява значително броят им, а тук обемът и площта са малки поради малките размери на макарата. Ето защо, в случая е важно да не се пропуска тази полезна площ с отвори. Странно изпълнение... Самата фитърна хартия е същата тази хартия, която съм наблюдавал при MANN W610/6. И по цвят, и по дебелина, и по пропускливост. Дори е маркирана със същите черни линии от едната страна като при Ман-а. Полезната филтрираща площ на филтърния елемент е 458 см2. Малка за стандартен размер филтър, но пък доста добра за такова минитюризирано филтърче като това. Байпас клапанът е гумен, с пружина. Отваря се при натиск от 2,3 kg. При диаметър на отвора 1,30 cm се получава налягане от 1,73kg/cm2 = 1,7 bar. Заключение: Интересно филтърче. С оглед на малките му размери, ще има и по-малък ресурс. Ще върши работа, ако се използва за кратки интервали на смяна. Бих го определил категорично като среден клас филтър. При проверка в сайта на Nishiboru, за нашите хонди преоръчват OL198J, който е вече със стандартните размери.
  20. Маслен филтър Hengst H97W05. Made in Poland. Предоставен безвъзмездно, за нуждите на темата и форума, от fenabg. Дават го заместител на Bosch 0 986 452 041, FRAM PH5949, Mahle/Knecht OC196, MANN W610/3. Според някои мнения това е Filtron под друго име. Сега ще проверим това твърдение. На пръв поглед филтърът изглежда доста прецизно изработен. Няма защитен целофан. Външният му вид е еднакъв с доста от наличните стандартни филтри и по изглед и размери е еднакъв с FILTRON OP575. Made in Poland. Самата кутия е чиста. Няма наличие на ръжда. През отвора се вижда лепилото в долната част, доста тъмно на цвят и положено плътно и много точно. Противодренажният клапан е от черна гума, както при повечето бюджетни филтри. Гумата е мека и еластична. Възвръща не много бързо, но и не бавно, първоначалната си форма след прегъване. Филтърната хартия е положена равномерно и на гъсто. Още от тук прави впечатление дебелината й! Снадката на двата края е направена с лепило и допълнително защипана с метална пластина. Лепилото е положено равномерно и плътно. Не се рони и не изпуска залепените елементи, което прави много добро впечатление. В сравнение с тази от FILTRON OP575, не се забелязват никакви разлики. Нито по дебелина, нито по пропускливаост. На просвет се забелязват тук - там точици светлина като при тази на Filtron. След разрязване на филтърната хартия, конструкцията на макарата с цедката остава здрава! Дори при прилагане на значително усилие за разглобяване - не помръдва! Здрава конструкция, същата като при FILTRON OP575! Полезната филтрираща площ на филтърния елемент е 665 см2 – в порядъка на FILTRON OP575. Байпас клапанът е гумен с пружина. Отваря се при натиск от 2,2 kg. При диаметър на отвора 1,09 cm се получава налягане от 2,36kg/cm2 = 2,31 bar. Мого подобен резултат като при FILTRON OP575! Налягане около 2 пъти над стандартната стойност. Явно матрицата и поточната линия са едни и същи. Заключение: За мен това е FILTRON OP575.
×
×
  • Създай нов...