Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Разход на масло, ако е заседнал отворен. Теч на масло от семеринг колянов вал, ако е запушен.
  2. Нама да почне да се разпада. Не знам какво толкова чакаш да стане на 1 година. Сложи си прясното масълце на мотора за лятото, та да му е хубаво.
  3. Най-вероятно е дефектирало. Не е от батерията. При мен едно от дистанционните така спря да работи и край. Купих дистанционно от алиекспрес и използвах платката, като я сложих в старото с "ампулата" за имобилайзера. Не се сещам сега, дали правих процедурата за обучаване на дистанционното след това. Има клипове в youtube как се прави.
  4. Така е, като не са си проектирали правилно двигателите. Що го нямаше тоя проблем с по-старите двигатели? Пак ги караха с 0W-20 и 5W-20.
  5. Колега, защо си снимал от обратната страна на проблема? На тази снимка, от този изглед, болтовете на картера са сухи. Отбелязал съм ги с червени стрелки: Ако искаш правилен съвет, направи правилни и детайлни снимки на проблема, иначе няма да стане.
  6. Сменя се всичко, не само веригата. Зъбни колела, обтегачи и т.н. и то само оригинал. Иначе рискът е огромен. Иди при Бранко, щом си от Русе. Той е правилният избор.
  7. При болтовете на картера налягане на маслото няма, ако от там текат сериозни капки, значи тоя картер е пред изпадане направо. Провери дали течът не е между двигателя и скоростната кутия. Ако е от там, значи семерингът на коляновия вал е за спешна смяна. Но за подмяната му трябва да се свали скоростната кутия. Иди при кадърен техник да огледа и прецени ситуацията.
  8. От къде точно текат тези "серозни капки"? Провери ли? Ако дадеш и детайлни снимки, ще ни улесниш много.
  9. И аз това се чудя... При мен зиме/лете, за 10 км маслото достига 85 - 88 градуса.
  10. ^ Е що така? Helix Ultra серията са доказани добри масла във времето и с постоянство в х-ките.
  11. Нещо не ми харесва тая хартия на ситни квадратчета...
  12. И имай предвид, че не се сменя само веригата, а и зъбните колела, които я задвижват + обтегачи и т.н.
  13. Айде на примоцията! https://shop.tributech.de/Mobil-1-ESP-5W-30/08649 Купувате на своя отговорност!
  14. Керамиката нагаря около основата, когато лулите не уплътняват добре в долния край и пропускат пълзене на разряди към "маса". В този случай свещите не са виновни. Да, съгласен съм, че честата смяна на консумативите е разковничето, но иридиеви свещи не бих сменил на 30к км. Е, всеки си има собствена преценка все пак.
  15. Оригинален от тук: https://www.amayama.com/en/part/honda/38232sdaa01
  16. Високо качество принтерна хартия. Мисля 80 - 100 g/m2 ли беше, що ли... Важното да е високо качество.
  17. Шумът, който се е появил, може да е и от някоя част от изпускателната система - тръба, средно или задно гърне. Провери и тях, преди да се хвърляш на катализатора.
  18. Всичко зависи от състоянието му. Ако няма механични повреди и не е много замърсен - с добавка. Ако е значително замърсен - в добър сервиз с качествена химия. Чекът свети ли? Ако имаш слаба ефективност на катализатора, трябва втора ламбда сонда да даде сигнал, ако не е манипулирана.
  19. Най-ясният признак е, когато го свалиш и го огледаш лично. Ако е тръгнала да се стопява питата или е механично повреден, значи е за смяна. Ако само е замърсен, чисти се, промива се и се кара отново с него. Няма по-добър от оригинала! Афтърмаркетите изкарват по година и дотам.
  20. @Deianov @Русев Зимата на къси разстояния и 16.5 съм докарвал. Много зависи и от това. Но като цяло разковничето е: изправен двигател, запалителна, горивна, изпускателна системи и качествен бензин. И профилактика с качествени добавчици ( не шир потребата в България) за почистване на инжектори и др.
×
×
  • Създай нов...