-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Разход на масло, ако е заседнал отворен. Теч на масло от семеринг колянов вал, ако е запушен.
-
Нама да почне да се разпада. Не знам какво толкова чакаш да стане на 1 година. Сложи си прясното масълце на мотора за лятото, та да му е хубаво.
-
Не е проблем.
-
Най-вероятно е дефектирало. Не е от батерията. При мен едно от дистанционните така спря да работи и край. Купих дистанционно от алиекспрес и използвах платката, като я сложих в старото с "ампулата" за имобилайзера. Не се сещам сега, дали правих процедурата за обучаване на дистанционното след това. Има клипове в youtube как се прави.
-
Така е, като не са си проектирали правилно двигателите. Що го нямаше тоя проблем с по-старите двигатели? Пак ги караха с 0W-20 и 5W-20.
-
Колега, защо си снимал от обратната страна на проблема? На тази снимка, от този изглед, болтовете на картера са сухи. Отбелязал съм ги с червени стрелки: Ако искаш правилен съвет, направи правилни и детайлни снимки на проблема, иначе няма да стане.
-
При болтовете на картера налягане на маслото няма, ако от там текат сериозни капки, значи тоя картер е пред изпадане направо. Провери дали течът не е между двигателя и скоростната кутия. Ако е от там, значи семерингът на коляновия вал е за спешна смяна. Но за подмяната му трябва да се свали скоростната кутия. Иди при кадърен техник да огледа и прецени ситуацията.
-
От къде точно текат тези "серозни капки"? Провери ли? Ако дадеш и детайлни снимки, ще ни улесниш много.
-
И аз това се чудя... При мен зиме/лете, за 10 км маслото достига 85 - 88 градуса.
-
^ Е що така? Helix Ultra серията са доказани добри масла във времето и с постоянство в х-ките.
-
API SQ, чакаме да видим Shell:
-
Нещо не ми харесва тая хартия на ситни квадратчета...
-
И имай предвид, че не се сменя само веригата, а и зъбните колела, които я задвижват + обтегачи и т.н.
-
Айде на примоцията! https://shop.tributech.de/Mobil-1-ESP-5W-30/08649 Купувате на своя отговорност!
-
Керамиката нагаря около основата, когато лулите не уплътняват добре в долния край и пропускат пълзене на разряди към "маса". В този случай свещите не са виновни. Да, съгласен съм, че честата смяна на консумативите е разковничето, но иридиеви свещи не бих сменил на 30к км. Е, всеки си има собствена преценка все пак.
-
Оригинален от тук: https://www.amayama.com/en/part/honda/38232sdaa01
-
Високо качество принтерна хартия. Мисля 80 - 100 g/m2 ли беше, що ли... Важното да е високо качество.
-
Шумът, който се е появил, може да е и от някоя част от изпускателната система - тръба, средно или задно гърне. Провери и тях, преди да се хвърляш на катализатора.
-
Всичко зависи от състоянието му. Ако няма механични повреди и не е много замърсен - с добавка. Ако е значително замърсен - в добър сервиз с качествена химия. Чекът свети ли? Ако имаш слаба ефективност на катализатора, трябва втора ламбда сонда да даде сигнал, ако не е манипулирана.
-
Най-ясният признак е, когато го свалиш и го огледаш лично. Ако е тръгнала да се стопява питата или е механично повреден, значи е за смяна. Ако само е замърсен, чисти се, промива се и се кара отново с него. Няма по-добър от оригинала! Афтърмаркетите изкарват по година и дотам.
