Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Стига с тия свещи! Проблемът му не е от тях! Да търси другаде причината...
  2. Няма нищо нормално в това, съвременен двигател да харчи литър на 10 хил. км.! Това не е Москвич "осмак" или ГАЗ-ка... Щом има такъв харч, значи си трябва ремонт! Моята не харчи масло. Няма промяна на нивото. А е на най-малко на 300 хил. км. Или ако гори нещо, то е незабележимо.
  3. Карантиите са еднакви. Само корпусът е обърнат. Ако може да се вадят старите, сложи новите в стария корпус и си готов.
  4. Пак не разбирам защо? Все едно куче да го е страх от луканков салам... П.П. Имам предвид двигателят ти...
  5. Здравей Колега! И добре дошъл в клуба! Но първо, темата ти не е в правилния раздел. Има си раздел и подраздел за Акорд 8-ма ген. И второ, прочети някой теми в раздела за 8-ма и ще си отговориш на повечето въпроси. С най-добри чувства, ето няколко жокера: https://forums.hondabg.com/topic/105368-хонда-акорд-8/ https://forums.hondabg.com/topic/107349-моля-за-мнение-кой-от-тези-автомобили-да-избера/ https://forums.hondabg.com/topic/106592-субективно-сравнение-между-accord-8th-и-accord-7th-gen/ https://forums.hondabg.com/topic/94903-въпрос-за-разход-на-масло-при-двигател-k24z3/ https://forums.hondabg.com/topic/107334-акорд-8-20-агу/
  6. Няма какво да добавя. И на мен ми е интересно как ще протече развитието на маслото по-нататък. Дали ще тръгне обратно да образува ядро, или ще започне да заприличва повече на предходното масло от 16 503 км.?!
  7. 1. Сваляш жабката. Има две болтчета, отдолу в двата й края всяко. 2. Плочката с реотаните се намира зад жабката, върху кутията на вентилатора. Свляш й буксата. 3. Отвиваш двете винтчета на плочката и я вадиш. Ще ти трябва много къса отвертка (5 см), защото няма място за нормална. 4. Внимаваш да не скъсаш некой менискус. Това е.
  8. Ето най-ниската цена на цяла нова плочка. http://www.avtosklad.bg/управляващ-блок-резистор-за-отопление-вентилация-за-honda-civic-uk-type-1995-1-2001-4 Иначе купуваш 10 ватови резистори, за шепа стотинки, от най-близкия магазин за електронни елементи и си го правиш сам, както е описано в темите.
  9. Карай смело 12 хил. км. и не го мисли. Ранната смяна на предното е обрала несливаемия остатък.
  10. @goga Капката изглежда прекрасно! Не е трябвало да го сменяш. Маслото е в идеална кондиция. Дори краевата зона е все още с чисто масло! Със сигурност има живот в него за поне още 6000 км без никакъв проблем, че и повечко! Да допълня, че караш дизел, а той е по-щадящ маслото от бензиновия двигател. А и продължителното извънградско каране е допълнително по-облекчен режим. Според мен, това масло (Ravenol SSV 0w30) трябва да го сменяш между 12 000 и 15 000км без притеснения! Какво е новото масло, което си налял?
  11. @Djazza 1.4 Колега, Относно звука, може да е лагер на главина или гума, или нещо друго, но си трябва преглед при кадърен техник. Тук във форума не можем да го чуем и да преценим. Относно маслата е писано много и на дълго, и на широко. Хубаво да прочетеш някоя - друга тема преди да задаваш въпрос, на който е отговаряно многократно. И за маслата, и темите за Джаз и др. Ще ти е от голяма полза, повярвай! Но понеже съм добряк, ще ти дам готови жокери: 1. Двигателно масло: https://www.ato24.de/en/petro-canada-supreme-synthetic-5w-30.html Може и друго 5W30, отговарящо на спецификациите: ILSAC GF-5 и API SN. Сменя се макс. на 6000 км., или една година, или 200 мото часа! Което настъпи първо! Поръчка чрез общите поръчки на форума. Старата тема е тази: https://forums.hondabg.com/topic/107773-обща-поръчка-на-масла-от-ato24de-до-4-ти-септември/ Новата предстои тези дни. 2. Масло за ръчна скоростна кутия: Само Honda MTF-3 от Бултрако или https://www.ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html или https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/genuine-honda-mtf-transmission-fluid/ Долива се, ако е необходимо. Сменя се на 4 години.
  12. @ludmil Най-добрият избор за всесезонна употреба по съотношение "цена/качество"! Сменяш макс. на 6000 км., или една година, или 200 мото часа! Което настъпи първо.
  13. За разработване или за постоянно каране?
  14. Винаги са ми ги сменяли без да свалят носача!
  15. Да припомня, че и предишното масло имаше започнало заформяне на ядро, на 1068км, но после нещата се размиха. Интересно сега как ще е.
  16. Едно уточнение към Japanese fever - на свободна, и когато е на място, няма как да му "играе мощността"... А и тези свещи се сменят на макс. 40 000 км. @to-shiba Този кафяв налеп, по изолатора се получава, когато уплътнението на тръбата за свещта е за смяна. Пропуска по малко масло и то се изпича по свещта. За двигател D16V1 (това е твоят двигател, нали?), уплътнението е №6. Над снимката е посочен и оригиналният номер на Хонда. Трябват ти 4 бр. такива. Другото омасляване - по резбата на свещта, говори за масло в цилиндъра. Най-често в този случай са за смяна гумичките на клапаните. Това е и най-лекият вариант. Дано да е то. Иначе по-тежкият случай е сегменти на буталата. До тук видимите проблеми, които е наложително да оправиш са: 1. Уплътненията на тръбите за свещтите. 2. Гумички на клапани. 3. Да добавим и EGR пътищата, които при горене на масло се запушват задължително. 4. Диагностика на запалителната система от комутатора, през кабелите та до бобините. Много ме съмнява, че имаш скапана бобина, а може и да не е само една. Като гледам колко е голямо разстоянието между електродите на свещите, като нищо може да е пробила някоя - друга бобина.
  17. Почти е невъзможно. Проблемът е другаде. Както каза колегата ruil4o, ако никога не са чистени EGR пътищата, добре е да се почистят. Друго, което може да прави проблем е нещо по запалителната система. Кабели към свещите, бобина, комутатор. Трето - клапани и/или други вече по сложни неща, но с гадаене няма да стане. Трябва си кадърна диагностика, при кадърен човек.
  18. @Japanese fever При цитираната от теб ситуация, Мобилът има ядро! Докато при Петрото все още не се е образувало отчетливо. Затова Мобилът има какво да държи.
×
×
  • Създай нов...