-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Пак не разбирам защо? Все едно куче да го е страх от луканков салам... П.П. Имам предвид двигателят ти...
-
Не разбирам защо?
-
Здравей Колега! И добре дошъл в клуба! Но първо, темата ти не е в правилния раздел. Има си раздел и подраздел за Акорд 8-ма ген. И второ, прочети някой теми в раздела за 8-ма и ще си отговориш на повечето въпроси. С най-добри чувства, ето няколко жокера: https://forums.hondabg.com/topic/105368-хонда-акорд-8/ https://forums.hondabg.com/topic/107349-моля-за-мнение-кой-от-тези-автомобили-да-избера/ https://forums.hondabg.com/topic/106592-субективно-сравнение-между-accord-8th-и-accord-7th-gen/ https://forums.hondabg.com/topic/94903-въпрос-за-разход-на-масло-при-двигател-k24z3/ https://forums.hondabg.com/topic/107334-акорд-8-20-агу/
-
Няма какво да добавя. И на мен ми е интересно как ще протече развитието на маслото по-нататък. Дали ще тръгне обратно да образува ядро, или ще започне да заприличва повече на предходното масло от 16 503 км.?!
-
1. Сваляш жабката. Има две болтчета, отдолу в двата й края всяко. 2. Плочката с реотаните се намира зад жабката, върху кутията на вентилатора. Свляш й буксата. 3. Отвиваш двете винтчета на плочката и я вадиш. Ще ти трябва много къса отвертка (5 см), защото няма място за нормална. 4. Внимаваш да не скъсаш некой менискус. Това е.
-
Ето най-ниската цена на цяла нова плочка. http://www.avtosklad.bg/управляващ-блок-резистор-за-отопление-вентилация-за-honda-civic-uk-type-1995-1-2001-4 Иначе купуваш 10 ватови резистори, за шепа стотинки, от най-близкия магазин за електронни елементи и си го правиш сам, както е описано в темите.
-
Карай смело 12 хил. км. и не го мисли. Ранната смяна на предното е обрала несливаемия остатък.
-
@goga Капката изглежда прекрасно! Не е трябвало да го сменяш. Маслото е в идеална кондиция. Дори краевата зона е все още с чисто масло! Със сигурност има живот в него за поне още 6000 км без никакъв проблем, че и повечко! Да допълня, че караш дизел, а той е по-щадящ маслото от бензиновия двигател. А и продължителното извънградско каране е допълнително по-облекчен режим. Според мен, това масло (Ravenol SSV 0w30) трябва да го сменяш между 12 000 и 15 000км без притеснения! Какво е новото масло, което си налял?
-
@Djazza 1.4 Колега, Относно звука, може да е лагер на главина или гума, или нещо друго, но си трябва преглед при кадърен техник. Тук във форума не можем да го чуем и да преценим. Относно маслата е писано много и на дълго, и на широко. Хубаво да прочетеш някоя - друга тема преди да задаваш въпрос, на който е отговаряно многократно. И за маслата, и темите за Джаз и др. Ще ти е от голяма полза, повярвай! Но понеже съм добряк, ще ти дам готови жокери: 1. Двигателно масло: https://www.ato24.de/en/petro-canada-supreme-synthetic-5w-30.html Може и друго 5W30, отговарящо на спецификациите: ILSAC GF-5 и API SN. Сменя се макс. на 6000 км., или една година, или 200 мото часа! Което настъпи първо! Поръчка чрез общите поръчки на форума. Старата тема е тази: https://forums.hondabg.com/topic/107773-обща-поръчка-на-масла-от-ato24de-до-4-ти-септември/ Новата предстои тези дни. 2. Масло за ръчна скоростна кутия: Само Honda MTF-3 от Бултрако или https://www.ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html или https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/genuine-honda-mtf-transmission-fluid/ Долива се, ако е необходимо. Сменя се на 4 години.
-
@JHM Какви са накладките?
-
@ludmil Най-добрият избор за всесезонна употреба по съотношение "цена/качество"! Сменяш макс. на 6000 км., или една година, или 200 мото часа! Което настъпи първо.
-
@JHM @emod За K20Z2 може би Shell Helix Ultra 0W-20 API SN ?
-
За разработване или за постоянно каране?
-
Винаги са ми ги сменяли без да свалят носача!
-
Да припомня, че и предишното масло имаше започнало заформяне на ядро, на 1068км, но после нещата се размиха. Интересно сега как ще е.
-
Едно уточнение към Japanese fever - на свободна, и когато е на място, няма как да му "играе мощността"... А и тези свещи се сменят на макс. 40 000 км. @to-shiba Този кафяв налеп, по изолатора се получава, когато уплътнението на тръбата за свещта е за смяна. Пропуска по малко масло и то се изпича по свещта. За двигател D16V1 (това е твоят двигател, нали?), уплътнението е №6. Над снимката е посочен и оригиналният номер на Хонда. Трябват ти 4 бр. такива. Другото омасляване - по резбата на свещта, говори за масло в цилиндъра. Най-често в този случай са за смяна гумичките на клапаните. Това е и най-лекият вариант. Дано да е то. Иначе по-тежкият случай е сегменти на буталата. До тук видимите проблеми, които е наложително да оправиш са: 1. Уплътненията на тръбите за свещтите. 2. Гумички на клапани. 3. Да добавим и EGR пътищата, които при горене на масло се запушват задължително. 4. Диагностика на запалителната система от комутатора, през кабелите та до бобините. Много ме съмнява, че имаш скапана бобина, а може и да не е само една. Като гледам колко е голямо разстоянието между електродите на свещите, като нищо може да е пробила някоя - друга бобина.
-
Почти е невъзможно. Проблемът е другаде. Както каза колегата ruil4o, ако никога не са чистени EGR пътищата, добре е да се почистят. Друго, което може да прави проблем е нещо по запалителната система. Кабели към свещите, бобина, комутатор. Трето - клапани и/или други вече по сложни неща, но с гадаене няма да стане. Трябва си кадърна диагностика, при кадърен човек.
-
@Japanese fever При цитираната от теб ситуация, Мобилът има ядро! Докато при Петрото все още не се е образувало отчетливо. Затова Мобилът има какво да държи.
