Jump to content

AzSum

Фен
  • Мнения

    521
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    5

Всичко публикувано от AzSum

  1. Аз купих колата с пукнатина в панорамата.Нямам идея какво я е предизвикало и колко време е карана така.Нямаше проблем,не течеше и можеше да се залепи за 20 лв, но я смених по автокаско и няма проблем. Инак гледайки фактурата по подмяната хубаво огледай за пукнатини, защото ако нямаш каско и се пукне цифрата е много сериозна.
  2. Голяма е разликата в цената между дизел и бензин.За бензин мога да ти дам мнение ,но за дизел нека колегите се изкажат.При дизела обаче има 2 двигателя. Този,който си споменал и друг 1,6.
  3. Здравей, Първо желая ти успех в избора на подходящ екземпляр. Прегледай темите тук, доста въпроси ще отпаднат от само себе си. И за да получиш конкретни отговори уточни какво търсиш:дизел или бензин? Важно е.
  4. Така е.Не уточних, че визирам само facelift понеже те ме интересуваха. Притеснявах се,че тук недай си боже ако се наложи сервизите нямат опит с CVT кутии.Докато 5степенната при правилно обслужване е доказана.
  5. Да.Американките и канадките на 4та ген са CVT. Моята е европейка и въпреки че е facelift е с 5степенния АТ на Хонда. При дизела има и 9 степенна.
  6. Моята като я купих жената вика: Абе като за Хонда е хубава . Аз пък преди д акупя кола само имах 2 изисквания.Да не е бяла и да е бензин.Много ти е хубава колата.Реално едва ли е повече от 0.5 м по-дълга от друга. P.s. тя искаше Infiniti P.s.2 Може ли малко инфо за радарчето?Линк ?
  7. Колега ,ако не е тайна защо си обслужил на 70 000 км? Защото е CVT ли? Питам понеже съм на 77 000 км ,но съм с 5 степенната АТ и обслужването е планирано на 120 000 км.
  8. Мярнах,че я продаваш. Покарай я малко преди това да споделиш впечатления Налага ли ти се да преправяш светлини, за да я регистрираш? А това радарче лови ли триногата,че тя най-страшна?
  9. Много е хубава колата.А какъв е двигателя? Как ги изкараха тези коне? Атмосферка ли е?
  10. Супер е.И при 280КС няма как да се оплачеш от вървеж Има едно малко дисплейче на снимките под климатроника .То какво е,че не схващам? Направи ми впечатление че пробега ти е в КМ а климата във фаренхайт? Можеш да сменяш мерните единици ли?
  11. Много готина изглежда колега! Със здраве да я караш! Ако ти остане време качи малко повече снимки ,както и на интериора ако може. Преди Cr-V и аз се чудих за Pilot ,но понеже са рядкост леко ме достраша да нямам ядове с някои части или пък не/знания на сервизите. Поздрави
  12. Т.е. се оказва че японеца се е сетил и индианеца съм аз Въпреки това трудно се мери и не обяснява цвета на щеката,който е сходен с маслото
  13. Причината е единствено,че понеже маслото е мое реших да им дам възможност от тях да купя филтрите. В случаен сервиз за смяна на масла. И понеже вече бях в сервиза стана ясно, че нямам много варианти за филтър.Налични само Filtron и чрез някви Intercars ми доставиха поне Mann след час. Аз съм от Стара Загора и там вече сервиза на Хонда не е официален.Въпреки това ги питах и ми предложиха 5W40 и то Енеос.За 5W30 каквото исках нямаше друг вариант освен отново Енеос, а с мои консумативи не работят. И при това положение трябваше да ходя до Бултрако Пловдив. А както знаем те пък слагат само 5W40.И така реших купувам масло и в случаен сервиз и така се стигна до филтър Ман. Следващия път ще си занеса и филтър мой.
  14. Именно аз затова настоявах да го източат през канала.Ти обаче ме озадачаваш, защото при отворена пробка то се оттичаше около 40-50 мин и накрая вече нищо не капеше.Какво трябва да се направи , за да се източи тоя оставащ 1 л? Да не говоря,че аз купих 5 л туба с масло,която вече коментирахме и ако си прав тя нямаше да ми стигне. Ще използвам темата, за да не отварям нова. Заслужава ли си да взема т.нар. дългосрочен/спортен/перящ се филтър ? Конкретно визирам този: https://www.autodoc.bg/kn-filters/12927065 Не толкова за икономия в бъдеще,колкото чета че подобрявал в някаква степен представянето на колата?Ускорение и някое конче в повече?
  15. Вчера за пореден път се учудих колко нелепа е щеката за мерене на масло. Особено сега,когато сипах ново масло заради жълтия цвят на щеката ,както и нелепата мрежичка играеща роля на мин-макс нищо не се вижда. На Опел от 93г. е нива над моята.Метална с 2 черти мин и макс и разпределение на 1 л между тях. Освен това видях дупчица от камък по предния капак резултат от магистралата.
  16. Вчера сложих Mann.Добре,че не си направил дисекция на него,че да ме отчаяш от първия ден Между другото в Бултрако слагат PURFLUX.Приложих снимка в другата тема за маслата.
  17. Аз вчера вече го смених. Направи ми впечатление и допълнителната защита на тубата.Веднъж отворена с издърпаното "нещо" наподобяващо фуния, то вече не ме може да се прибере. Цвета на маслото е толкова светъл,че много трудно се различава на тая жълта щека.Старото масло бе черничко бая. Преди да ида в сервиза завъртях около 15 км, за да загрее добре.Не знам дали имаше смисъл това,но така реших.В сервиза имах малко разправия.Заради това,че маслото е мое е ясно че се цупиха, но не искат да ми подпечатат книжката. Т.е. ми замина историята в сервизната книжка. Относно филтрите пък за маслен ми предлагаха Filtron ,който отказах и чаках около час да доставят Mann. Между другото прилагам снимка на оригиналния маслен сменян във Бултрако.Производство на PURFLUX(Made in France) за Хонда е.Поне през това време мисля добре се оттече колата и събра 4,2-4,3 л. За сравнение във фактурите за обслужване на Бултрако досега са слагали между 3,9 и 4,1л. Въздушния и тоя на купето пък казаха, че става с поръчка и ги зарязах,като ще си поръчам днес(може би от Аутодок) и ще си ги сменя сам.Предложения?Може би ще взема PURFLUX.Предполагам не е проблем ден-два да карам със стария въздушен? Малко офф топик: За друга тема е, но е отвратителна щеката за мерене на масло с тая пластмаса и мрежичка вместо да сложат 2 черти мин. и макс. Нищо не се вижда. В тая връзка металната на стария ми Опел бе далеч по-добра.Метална,тъмна и опростена.
  18. Разбира се ,ще върна обратна връзка. Но както чета навсякъде,че е безполезно да пробвам разни маркери може въобще да не опитам и да ходя на боя.
  19. Това е доста странно, защото при 4та генерация тази функция работи безупречно дори и между теб и отсрещната кола да има мантинела. Вероятно са от Северна Америка претърпявали ПТП и ремонтирани.
  20. Вчера някой "доброжелател" или просто идиот ми е сефтосал колата с ключ или друг остър предмет.Както често става са пострадали вратите. В тази връзка някой има ли положителен опит да заличи драскотини без да се пребоядисва детайл. Чета за разни продукти от типа на писалки като долната , но отзивите са доста противоречиви: https://www.amazon.co.uk/Quixx-Scratch-Repair-Removal-System/dp/B000UVUAFO/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8 Също приемам и други идеи. Имам автокаско, но понеже нямам гараж не ми се занимава всеки път да завеждам щети, когато някой комплексар с ключ ми направи подобна мизерия.Затова търся и алтернатива поне на нетолкова дълбоките драскотини. Благодаря предварително на отзовалите се!
  21. Ъпдейт по темата с надеждата да е полезно за някого. Днес получих Ravenol-a заедно с подарък концентрат лятна течност Ravenol. Както може да видите по снимките, тубата е такава каквато уточнихме по телефона, като са сменили и снимката в сайта за което вече споменах,че ще се случи. Вече проверих скреч кода в сайта на Равенол при ,което излезе че продукта е автентичен и дори получих 5% отстъпка за ato24.de и www.ravenol-shop.de Другото ,което е много важно (отбелязвам специално за Carpera) че маслото е наливано на 24.06.2020 г.,т.е. е много прясно и е по ILSAC GF-6A Лека приятна изненада е,че хората са сложили подаръчета: химикал Ravenol и отварачка Ravenol Такива дребни неща гъделичкат егото. Ами това е, сега остава да сменя и маслото тия дни.
  22. Явно не е активирано или нямам.Има логика да не е активирано,понеже собственика беше жена и едва ли се е вълнувала Опитвал съм много пъти това ,което е описано на стр.365, но го нямам като опция. Не съм пробвал това от пост №2 , ще видя дали ще работи при мен. P.s. И как е Субито? Да не иде то при сина накрая
  23. Поръчах същите пера от същия доставчик, също тип D, 10mm. Дойдоха за около 25 дни. Отбелязвам,че колата ми е 4 генерация и пасват и чистят (поне към момента) идеално. Има лека разлика с оригиналните Mitsuba при едни зъбчета, но това не е проблем и не влияе на работата им. Най-трудно бе да сваля старите. Неприятното при доставчика е ,че не може да комбинираш различни размери в една доставка , а и не отговаряше на съобщенията. В крайна сметка платих доставка и за 2та размера, но с оглед разликата в цената си заслужава.
  24. @ivan_m Аз съм чел 10 пъти ръководството, но не намирам такава опция при моята кола, което е много странно при положение,че е Premium . Въпроса е дали нямам или аз не го намирам? На теб излиза ли ти тоя брояч? Поздрави
×
×
  • Създай нов...