-
Мнения
704 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Cyreon
-
Христос Воскресе! Искам да си освежа интериора, тъй като има малки одрасквания, които като ги огрее слънцето много дразнят. Драскотините са по капака на жабката, по вратите от обувките, по праговете на вратите и т.н. Иначе не са дълбоки и вярвам, че няма да е трудно да се махнат. Въпроси: 1. Трябва ли задължително да се нагряват, шкурят и китосват драскотините или може със спрей за пластмаса да се мине? 2. Някой знае ли място, където се занимават с подобни услуги? 3. За да не правя цялото това упражнение, има ли откъде да се купят чисто нови въпросните части (без автоморги). Благодаря.
-
Колега, много относително и интуитивно си се изказал. Какво значи "няма сила"? Как прецени? Бавно ускорява ли? Не развива скоростта, която очакваш ли? За колко ускорява от 0-100, засичал ли си я? А и какво очакваш от 147 коня за това купе? Според мен я диагностицирай, да се проверят бутала, компресия и т.н. и ако всичко е наред (както и очаквам), значи просто очакванията ти са прекалено нереални.
-
Малко за разхода на гориво - имам повод да се похваля, по борд компютър ми дава 4.4 л / 100 км, не съм я засичал пълно-празно-пълно, но от предишни замервания слагам около половин литър отгоре, значи реално някъде около 5 л/100 км гори. Това е при почти идеални условия - 2-ма човека с багаж, скорост около 90 км/ч, равен терен (между Пазарджик и Стара Загора магистралата), климатика изключен и много важно според мен - външна температура 22-23 градуса. Бензинът е ромпетролски. http://prikachi.com/images.php?images/304/9096304s.jpg
-
Meрси, Маркони. Понеже ми предстои смяна и съм с ЕСП (Акорд, R20A3, бензин), какво би ми препоръчал: Да продължа ли с ESP 5w30 или да мина на Моbil 1 0w30? Някаква практична цел би ли имало упражнението? Мерси.
-
И аз искам да попитам гуруто на маслата Маркони, да ми даде ако може мнение за Mobil 1 ESP 5w30.
-
Честито и много километри да ги търкаляш. Ако не е тайна колко плати общо за 4-те като крайна цена?
- 356 replies
-
- летни гуми
- зимни гуми
-
(+ 1)
Тагове:
-
Специално в Германия има много "междинни" варианти, които са комбинация от горепосочените, без значение дали говорим за 7-ма или 8-ма генерация. Моята е German Edition Elegance, с навигация, но е 2.0 бензин и без кожен салон, а има много от екстрите на Еxecutive.
-
Точно Dunlop BluResponse са невероятно тихи гуми, защото съм с тях. Дай малко повече пари и се насочи към премиум клас гуми. Dunlop, Michelin, Continental, Good Year са добри предложения и са дори в твоя ценови клас или съвсем малко отгоре. С гумите компромис не бива.
- 356 replies
-
- летни гуми
- зимни гуми
-
(+ 1)
Тагове:
-
Заредих няколко пъти 95 от Магарешки във Варна - съвсем нормален вървеж, никакви оплаквания относно разхода. С две думи - много доволен. Няма да гласувам за него, но ще продължа да съм му клиент.
-
Навсякъде казват как външната температура нямала никакво значение, защото при загрят двигател тя е постоянна. А навсякъде по owner's manual за маслата пишат за връзката между външна температура на въздуха и вискозитет. Вече съм шах и мат с тия визкозитети!
-
Toва е, като влизаш в Каблешково от Бургас, се пада в дясно, точно след табелата за града, има една бариера, някакъв завод е. Има го руското знаме на един пилон, високо се вее. По ходовата част работи, но също и по двигателя. Дори цяло предно надраскано стъкло ми прави, една драскотина не остана. Добре работи човекът и не взема скъпо.
-
Aндрей, в Каблешково. Основно с Хонди се занимава.
-
А какво е това "~180 km/h" и разликата в налягането?! Винаги съм се чудил....т.е., че за скорости над 180 km/h,трябва по-голямо налягане ли?
- 356 replies
-
- летни гуми
- зимни гуми
-
(+ 1)
Тагове:
-
Красавица! Невероятно изящна е. Не знам дали е само концепция или вече има прототипи пуснати. Акорд в Европа се продава трудно. И затова 9-та генерация изобщо не я видяхме на нашия континент с изключение в Русия. Причините за ниските продажби: 1. Инвазията на SUV-oвовете. 2. Европеецът знае "немското си е немско". Не можем да му се сърдим - манталитет. 3. "D" сегментът, в който попада Акорд губи пазарен дял дори и при другите марки. Това на картинката ми прилича повече на Американски Акорд. За Европа, ако има модел, ще е с други пропорции и спецификации.
-
Точно с тях съм, само че 205/60/16, скоростен индекс V. Учудва ме ниската цена, която цитираш, отвсякъде си е далавера. Аз за моите платих 180 лв бройката, това през май 2016 г. Иначе много доволен. Моите са произведени в Словения. Много изписах и много изчетох преди това, аджеба има ли разлика дали са правени в Словения, в Германия, в Полша или във Франция. С тая автоматизация и поточност човешкия фактор мисля, че е сведен почти до нула. Тихи са, аз се колебаех между BluResponse и Continental Sport Contact 5 (последните много ги хвалят), обаче засега съм доволен от избора. За тая цена, ако са с нов ДОТ си е супер далавера цена/качество. Препоръка - вземай!
- 356 replies
-
- летни гуми
- зимни гуми
-
(+ 1)
Тагове:
-
Стартера може ли да "замине" по този начин, след такова тормозене, да кажем в поредни пъти? Eстествено, че може. Знам че е идиотско така да го тормозя, обаче това означаваше пак да свалям клемите, пак да зареждам, дълга и широка. Според мен изводът е, че нито едно зареждане колкото и да е правилно не може да зареди така акумулатора както дълго и продължително извънградско каране. Обаче къде да ходя надалеч по тия заледени пътища, то с припалване и няколко кръгчета в квартала повече беля става. Изобщо, голяма мъка е с тия акумулатори зимата.
-
Спорелям най-скорошен опит. Зареден със соц зарядно на 12.73V акумулатор, 2 годишен, 45 аh свален от колата и оставен така, престоял 25 дни в избата без да се ползва. Резултат: 2-3 неуспешни опита да запали. На четвъртия опит след много продължително тормозене на стартера (над 10 секунди) едва-едва запали.
-
Aз не сравнявам бегачката на 2.4 газ срещу 2.0 бензин. Мнението ми е от чисто финансови съображения. Ако за колегата парите не са проблем - 2.4 бензин е най-добрия вариант. Но предвид данъци и общи други разходи, за които съм писал и ако мощността не му е приоритет, тогава за мен лично 2.0 е по-добрия вариант.
-
Аз пък съм за по-малкия двигател, освен ако не си състезател. Значи разликата между 2.0 автомат и 2.4 автомат комбинирано е точно 1 литър (8.4/100 км и 9.4/100 км). Прибави към това и по-големия данък за мощност, който ще плащаш (това са 35 коня отгоре). Сметни си грубо километрите, които ще правиш годишно и ще имаш груба сметка, това е бензин все пак. А да слагаш газово на 2.4 за мен лично си е пародия - уж търсиш мощност, пък правиш компромис с вида гориво. - загубена работа.
-
На студен двигател трябва да е между MIN и МАX. На загрят двигател може и да е над MAX.
-
Това е напълно нормално. От опит мога да кажа, че двигателите на колите с по-малка кубатура (под 2000 кубика) много лесно изстиват в големите студове. Имах преди едно Митсубиши 1.5, при минус 10 градуса стрелката едвам се мръдна и така и не успяваше да загрее нормално. Приятели имам с коли с малки двигатели, вътре при студено време е пълен ветрилник. Според мен няма за какво да се притесняваш.
-
Aз съм точно с него. За Акорда е чудесен и съм доволен вече трета година. Лошо, че сме в БГ и сезонно вдигнаха цената на 172 лв. Знаят тарикатите, че идва зима - сезонът на акумулаторите. Аз го взех за 142 лв преди три години. Вместо да падат цените, те ги качват - българска логика.
-
Oбърках по-нагоре, 400A имах предвид, а не 400 ah. Да, вземи си 400 задължително.
-
Имаш предвид полюсите на акумулатора, нали? (+) и (-). Нормални са, леко конусоидни, отгоре са малко по-тесни, но като сложиш клемите нормално захващат, не е нужно да ги затягаш.
-
Колега, вземай YUASA-та. http://akumulatori.bg/286/Product/787/YUASA%2045Ah%20YBX3053#info Трета година съм с него, имам и навигация, 400 ah са напълно достатъчни, за какво са ти повече? Запомни, че каквато и марка да имаш, ако не го експлоатираш правилно, много бързо ще издъхне.
