-
Мнения
704 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Cyreon
-
Много съгласен с теб за волана и скоростния лост. Колега, нямането на снимки на двигател и каросерия също е притеснително. Освен това, дори да е на реални 30,000 км, това са под 3,000 км годишно. Има една максима, че кола на 200,000 км може да е по-запазена от такава на малко километри. Аз моята я карам по 5,000 км годишно и пак ми се струват малко.
-
От всичко, което съм прочел и аз стигам до този извод. В Оwners Manual-а неслучайно пише, че ако често се кара при външни температури от и над 35С, това се водят "екстремни" условия и е нужна по-честа смяна на маслото. Изобщо темата "Дали и как и на какво влияе външната температура" е доста обширна и интересна. Много често чувам следния коментар: "Пука му на двигателя колко са градусите отвън, той си работи на константна температура". Да, на двигателя може да не му пука, но на маслото със сигурност му пука. От Хонда не препоръчават различен вискозитет за различните сезони, обаче и те се застраховат по-честото сменяне на маслото в "екстремни" условия. Наблюденията на колегата DTEC с температурата на маслото в Германия/Унгария доказват тези думи. Според мен когато се правят проби на двигателя и се дискутира кое колко издържа и дали му е време за смяна, освен с традиционните критерии като изминати километри, време от последна смяна, моточасове, градско-извънградско е добре да се въведе и още един критерий - "екстремни условия на експлоатация", което ще рече дали и колко е карано при много ниски или високи външни температури.
-
YUASA. Пета година съм с него, никакви ядове. Имат нов модел YBX5000, много позитивни отзиви чувам.
-
Всички тия изброените са налични.
-
Чува се като тракане хъркане, остта хлопа, луфтът е осезаем и лагера е разбит. Теч няма, ама да я чакам да протече преди да я сменя ли?
-
Meрси много, колега. Аisin е на цена 100 лв, SKF и Blue Print са най-скъпите от 180 и 190 лв. По възможност търся Made in Japan, ама ме съмнява изобщо да има нещо произведено в Япония дори на най-високите цени.
-
Предстои ми смяна на водна помпа. Обаче марки много, а ценови диапазон широк - от 60 до 190 лв. Марките са Valeo, SKF, Dolz, Japanparts, Aisin и Blue Print. Някой може ли да сподели мнение, опит, препоръки.
-
Koлега, не е ли 7PK2080?
-
Прави сте всички - 7 пистов е ремъка. Ще махна този Бош (доста недоволни мнения съм чел) и ще сложа Gates (белгийски) или румънския Континентал.
-
Ами 6 пистов е да, и на етикета така пише и излиза като част съвместима с Акорд 8-ма генерация. А защо не "Бош"? Чувал си лоши отзиви за марката ли? Този бош е Made in UK, а Континентала е правен в Румъния. Не знам дали има някакво значение и какви са отзивите за Dayco или Gates.
-
Здравейте, смених стария пистов ремък с нов. Новият е Бош, парт номер 1 987 947 824. Дават го, че е съвместим Акорд 8-ма генерация. Обаче като го сложихме забелязах че е по-тесен (въпреки че е 6-пистов) и в страни остават около 2-3 мм за да изпълни ролката. Принципно исках да сложа Континентал, обаче нямаха 2080 дължина и се наложи да сложа този. Оригиналният ремък пасваше идеално. От снимката се вижда добре. Да търся ли друг нов който да е добре на ширина или да карам с тоя?
-
Колеги, адмирации за рекордните постижения. Хубаво ще е обаче да ни разкажете как сте го постигнали? В смисъл, тия литри на 100 км, изцяло магистрални ли са? Има ли градско каране? Ако има, какъв процент е приблизително? Магистралното каране с каква скорост е приблизително? 90 км/ч? Ако да, пробвали ли сте при по-висока скорост какъв е разхода? Моите рекордни икономии са само магистрално каране, скорост от 90 до 100 км/ч (над 100 съм забелязал, че почва да качва разхода).
-
Смисълът е да докажеш на себе си и на разни неверници, че е напълно възможно бензинова кола 2000 кубика и 156 коня при икономично каране да падне под 5 /100. Щото много хора ми се стряскат, че не било възможно. Оня ден по магистралата докато поставях поредният си рекорд по икономичност, докато ме изпреварваха ме заглеждаха учудено и в погледа им се четеше: "Абе, този нормален ли е?! Кара Хонда, пък кара като пенсионер, сигурно е избягал от психиатрията". 😊 Ама хондаджия не значи непременно да настъпваш докато витека кикне.
-
Eee, защо така "грубо"? 😊 Бензинджиите сме ощетени обаче, защото не можем да постигнем рекорда на колегата с дизел. Колега, засечи я реално колко ще покаже на колонката, защото винаги има разминаване. Понякога дори реално показва по-малко отколкото на борд комп., тъй че може и под 4 /100 да си я свалил. Аз моята я тествах в събота от 5.1 на борд ми показа реално 4.9 на колонката.
-
Koлеги, някой може ли да препоръча охраняем паркинг с бариера за през нощта в Пловдив? Няма значение в кой край на града. А също е възможно и гараж, платен за една вечер. Страх ме е да я оставям на улицата или неохраняеми паркинги, така че благодаря предварително за помощта.
-
Обърках се с psi - паунди на квадратен инч. Живял съм в САЩ и от там винаги 2.2 bar го асоцирам с 32 psi. Толкова пише и на вратата на Акорда ми 220 kPa (2.2 bar) или 32 psi. И какво намекваш? Че след поста ми някой хукна да помпи гумите на 32 бара (аз дадох само пример с моята, не че съм казал конкретна да кола да се помпи толкова) и ще се претрепе заради мен. Цялата работа е, че хора като теб уж прикрити зад това колко са загрижени за другите, искат да изкарат такива като мен некомпетентни и да бъдат smartass, умници. Някакво вътрешно самозадоволство е това явно. Другият хубостник пък под теб писал, че съм писал "глупости". Не е това начина. Аз никога така не бих скочил така на колеги. Винаги първо бих съобразил този човек защо пише, ще изчакам дали пък не се е объркал, няма да бързам с определенията и констатациите, а бих подходил внимателно. Ама всичко е до възпитание и манталитет. Живи и здрави.
-
Объркал съм се! Разбира се, че 2.2 бара имах предвид, че това не са 2.2 kg/cm2. Но принципът си остава един и същ, което в крайна сметка ми беше идеята, че мерните единици са сходни, а често се бъркат без значение дали става въпрос за 2.2 бара, за 22 или 220. Аз се обърках и заради другата мерна единица kPa, която също я има и обърква понякога. Пфу някои хора как злобно скочиха, големи мераклии да те изкарат некомпетентен и че пишеш глупости. Опасен народ ей!
-
Имай предвид също и разликата в мерните единици - bar и kg/cm2 са две различни мерни единици, които за много хора означават едно и също. Да речем на моя Акорд го дават 32 bar налягането. Отивам на бензиностанцията, ама там мерната единица bar изобщо я няма. Има kg/cm2 и psi. Само че 32 bar са близо 33 kg/cm2 и ето ти разлика в налягането.
-
По-добре скрито копче за запалването, което само ти си го знаеш къде е. Тоя евтин тарикатлък не е 100% гаранция, но е спасил колите на много хора.
-
Koлега, много ми се ще да си прав, ама едва ли. 1. Не може да налееш 3.7 литра ново масло и несливаемия остатък по картера да го почерни новото толкова много. Да не говорим, че предното масло изобщо не беше толкова черно. 2. Дори и твоята теория да е вярна, това потъмняване щеше да се получи веднага или в близките часове, а то в първите няколко дни си беше чистичко като на снимката в ляво и преди седмица почна осезаемо да заема новия си цвят. 3. Предни години съм го сменял при подобни обстоятелства и тогава остатъка по картера не го е почернял изобщо. 4. Колегата аleksandur също се оплаква от подобен проблем със същата марка масло.
-
О, химията са я променили със сигурност, защото сравнявах вискозитета на "старото" ЕСП формула, с "новото" ЕСП, oт 12.1 на 100С пада на 11.8. Има и други промени като Sulphated Ash mass%. и т.н. По-надолу прилагам сравнение в характеристиките между старото и новото ЕСП. Нека експертите се изкажат, но ако са го "развалили" много жалко, защото аз съм му фен на това масло и досега винаги се е представяло перфектно, обаче това ранно потъмняване е много алармиращо. Пак казвам, аз не съм експерт, знам добре, че цветът сам по себе си не ти дава пълната картина. Mobil 1 ESP Formula 5W-30 SAE 5W-30 Ash, Sulfated, mass%, ASTM D874, 0.6 Density @ 15.6 C, g/ml, ASTM D4052, 0.850 Flash Point, Cleveland Open Cup, °C, ASTM D92, 254 Hi-Temp Hi-Shear Viscosity @ 150 C 1x10(6) sec(-1), mPa.s, ASTM D4683, 3.58 Kinematic Viscosity @ 100 C, mm2/s, ASTM D445, 12.1 Kinematic Viscosity @ 40 C, mm2/s, ASTM D445, 72.8 Pour Point, °C, ASTM D97 -45 Viscosity Index, ASTM D2270, 164 Mobil 1 ESP 5W-30 SAE Grade 5W-30 Viscosity, cSt (ASTM D445) @ 100ºC, 11.8 Sulphated Ash, wt% (ASTM D874), 0.8 HTHS Viscosity, mPa•s @ 150 ºC (ASTM D4683), 3.5 Pour Point, ºC (ASTM D97) -48 Flash Point, ºC (ASTM D92) 239 Density @ 15.6 ºC, g/ml (ASTM D4052), 0.8458
-
Здравейте, колеги. Моето не са точно капкови проби, а сравнение на едно и също масло - едното от тубата, другото ползвано. Значи, смених маслото преди 2 седмици, минал съм само 300 км с него. Забелязах, че за много кратко време потъмня страшно бързо - то се вижда от снимките - в ляво е маслото от тубата, в дясно е маслото от двигателя. Мен ме притеснява, че за толкова малко изминати км и само за 2 седмици потъмня толкова бързо. Ясно ми е, че цвета изобщо не е единствения критерий, ама за толкова ли кратко време се променя бе, другари?! Преди като че ли такъв ставаше цвета след 2-3 месеца. Градско/извънградско е карано около 50:50. Маслото е Mobil 1 ESP, 5w30.
-
A не може ли да е нещо от горивния филтър? Никога не е сменян.
-
Искам да попитам за следното. При първоначално запалване сутрин, въртя ключа и в първите 1-2 секунди оборотите сякаш са неравномерни и ниски, притихва колата и а-ха да запали, имам чувството, че ще угасне. Но не угасва, стабилизира се на около 1500 оборота и после всичко е нормално. Като я покарам малко, при следващо палене вече всичко си е наред и си пали както трябва. Акумулаторът ми е на 4 години и половина. В сервиз ми я замерват вече загряла, нормално е към 14.1 V при работещ двигател. Дали да търся проблема другаде или просто да акумулатора е за смяна? Някой имал ли е подобен проблем?
-
Моята е 2.0 бензин, German Edition - много щура комбинация между Еlegance и Executive. Имам традиционните екстри + навигация и камера за задно виждане, bluetooth (последното е супер хубаво да си вържеш телефона и да си говориш handsfree). Имам и CD-чейджър 6 CD-та и Premium Audio System, oзвучаването е невероятно. Никога не съм разбирал защо трябва да си купиш 2.4 бензин или 2.2. дизел, за да имаш най-високото ниво технолъджи пакидж или всички екстри.
