-
Мнения
3507 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
59
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Emicha
-
Много утрепан старт, на сезона във Формула-1 ! Един отбор, въобще не стартира, завършиха само 11 болида, абе трагедия. Няма да се учудя, ако тази година 1 или 2 отбора се откажат. Много силни Мерцедес /ще бъде като миналата година/, обаче се надявам на Уилямс и Ферари ,да направят поне малко по-интересен този сезон.
-
Честито. Пробвай това. http://www.crvclub.r...p_5v.htm#158830
-
Честит празник на всички дами. Бъдете щастливи и не спирайте да се усмихвате.
-
Ами, на мен лично, ми харесва да има катализатор. Като застана зад работещата кола, обичам да не усещам миризмата на нафтата и да не виждам никакъв пушек. За сега при мен, не усещам да са задръстени, но за във бъдеще когато това евентуално стане, не знам дали ще ги премахна, или ще сложа нови. На този етап, съм за слагането на нови, но всеки си преценява.
-
По повод катализаторите, както казах в една друга тема, са два броя. Лично при мен, няма никакви датчици или сонди, но на някои модели имат и това зависи за кой пазар е правена колата. Ето ви тези две снимки, по които да се ориентирате: Първия катализатор, непосредствено след турбината /при някои има датчици но при мен няма: Ето и нататък: меката връзка(7), втория катализатор(2) ,/при мен няма и на него никакви датчици/, голямото гърне(10) /при някои това е точно ДПФ-а/, най-накрая е последното гърне. И пак казвам - всичко зависи от това, за коя страна е произведен съответния автомобил.
-
Тези които са за българския пазар, са без ДПФ, но тези които са внос от вън, имат. И специално за разхода в София: по-голям от 9,2/100км., при възможно най-тежките условия /къси разстояния, голями задръствания. много сняг и киша... / не съм успявал да направя. При обикновени условия, разхода ми варира от 8,0 до 8,5 на 100 км. и то само градско.
-
Ами, като махнеш от 8,6л. 0,5 /които ги крадат на бензиностанцията/ сметката е вярна Също разхода зависи как го засичаш, къде я караш - в града, или извън града, също и разхода по компа /на таблото дава разлика пак с близо 0,5л./ така че .... Този малък "елемент" зад двигателя до турбината, ти е първия катализатор, след него има мека връзка и следва другия катализатор и чак след него е евентуално DPF-а ако имаш.При мен няма ,а там има едно доста голямо гърне, в което не влизат нищо - просто е обикновено гърне вместо DPF. Наведи се и го погледни - ако влизат в него кабели или тръбички, значи имаш DPF, иначе си е обикновено гърне.
-
Ааа... Краси, демпферната шайба, най-вероятно е тази на коляновия вал. То и на алтернатора се води такава, та човека да пита за коя се отнася.Ако се отнася за демпферния маховик, означава че колата е на около 200х.км.и в близко бъдеще няма да му се налага смяната. Иначе 3-та генерация си е като 2-ра, относно двигател,окачване и т.н., само където е променена външно, и има по съвременен дизайн отвътре. Чета по форумите , че била доста апетитна за крадците, та предвиди и пари за застраховка. Имаше някъде тук , във форума тема, че застрахователите изискват вече, допълнителна защита за да я застраховат, та намери темата и я прочети.
-
Има ли значение какъв точно е проблема с повечето неоригинални горивни филтри? Не ми беше идеята да се заяждам с Olmy за филтрите Hengst.......... По-принцип, за мен лично има значение - ако не за друго, то просто за информация, защото обичам да съм информиран. Смятам също, че нито ти си се заяждал с Olmy, нито той с теб - просто всеки изразява своето мнение.Това важи с пълна сила и за мен /дано не си мислиш, че и аз се заяждам/ - просто разсъждавам. Миро, момчето и без другото си има достатъчно работа, та едва ли ще ми даде повече информация. Най-много да ми подхвърли това което е споделил с теб, но ще се пробвам и ако даде някакво по-смислено и достоверно мнение, ще го споделя задължително. VamPo, твърде възможно и това да е, но на снимките според мен, са два съвсем различни филтъра.
-
Миро от Юбико. Показа ми на свален филтър отгоре как при затварянето му има цепнатина от където според него може да засмуква въздух когато филтъра не осигурява достатъчен дебит на гориво. Дали е така и той не беше сигурен - каза, че може и помпата да прави номера ако филтъра не пуска гориво. Най-добре при следващото си ходене там го разпитай - доста им беше насъбрал на филтрите.Но факт е, че при мен AMC филтър ми правеше същия номер, а той ми каза, че масово има проблеми с неоригинални филтри и според него от някъде влиза въздух. Бе не знам, просто си разсъждавам, защото според мен, има ли някаква цепка, шупла и т.н..../фабричен дефект/ ще засмуква винаги въздух - независимо дали е на ниски, или високи обороти, а тогава ще са други проблемите. Също така, при изгасен двигател, нафтата винаги намира начин да се просмука и омазни филтъра, което неминуемо ще ти подскаже за нещо нередно по системата. За мен, главния виновник за този проблем /ако въобще е от филтъра/, е некачествен материал на филтриращия елемент.Това важи не само за горивния филтър, а така също и за масления. Виждали ли сте примерно, горивни или маслени метални филтри, които стоят отгоре, на съд пълен с нафта или отработено масло и не искат да потъват на дъното и какво ви говори това? Просто така го мисля, пък дали съм прав?
-
Не съм съгласен с написаното /това в червеното/. Нямам идея, кой ти го каза, или от къде го измисли - затова задавам въпроса:- от къде ще засмуква тоя въздух? Трябва да е "супер менте", но и тогава не виждам от къде ще засмуче въздух, ако всичко е стегнато както трябва. Според мен, единствената причина да има проблем с неоригиналните филтри, е самия материал на филтриращия елемент вътре , да е много скапан и да не пропуска нужното количество гориво, или самия филтър както казах, да е "супер менте" и изработката да е тип "надомна работа в задния двор", както и евентуално, някоя друга дефектна бройка /винаги се случва дори и при оригиналните/.
-
Пандо за тази ли питаш: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=96023
-
Честито. Чети подробно тази тема и ще ти се изяснят нещата за осветлението на бутоните. В нея има и линк към друга тема, за разглобяване и смяна на крушките на врътките на парното. Нишата под централната конзола не е хладилна. За прозорците, свети само бутона AUTO за шофьорското стъкло. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93720
-
Горе долу съмненията се потвърдиха: Интересно ми е обаче, турбото оправи ли се, след корекцията на чипването?
- 36 replies
-
Естествено, а и никога не съм бил мърляч, но такова ми е съзнанието и възпитанието. Обаче ми се искаше, все повече хора в България, да могат да си позволят закупуването на нови автомобили-които да си ги поддържат качествено, а не да набиват луди пари ,по разни "мъртъвци", с презумпцията да ги карат до гроб. То това, би било прекрасно и не познавам такъв ,който не иска това, обаче за сега действителността е друга за жалост.
-
Всичко е маркетинг и реклама.Ако бяхме малко по-глеми европейци (поне колкото италианците), такива теми нямаше да има.Бедни и жалки сме и за това робуваме на една купчина ламарина - която всъщност трябва да ни служи.nag,е казал всичко много точно!
-
Много прегледи, но никакъв коментар-учудващо,сигурно никой не се е сблъсквал при Хонда, включително и аз. Но ще ти кажа да пробваш нещо, което може да те насочи към разрешаване на проблема - при други марки коли е пробвано и така се установява проблема,ако е от там.Първо намери къде се намира датчика на коляновия вал. Когато колата е загряла и я изгасиш, преди да се опиташ да я запалиш отново,излей едно шише вода върху датчика,за да го охладиш и пробвай да запалиш.Запалиш ли от раз - натам ти е ясно.
-
Обикновено е така, след Трифон-Зарезан....... https://www.facebook.com/video.php?v=10152811818799011&fref=nf
-
Абе той го е написал: обаче пак стой въпроса колко добре е направено - дано не е ремонтирано като турбото.
- 36 replies
-
Най-лесно и ориентировъчно, влизаш в немсото мобиле и правиш сверка, ама като гледам цените са доста по-високи от тук. http://suchen.mobile.de/auto/honda-cr-v-benzin.html?useCase=MiniSearch&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&ambitCountry=DE&__lp=32&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=5&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&negativeFeatures=EXPORT&usage=USED&lang=de&frequence=DAILY
-
Тези шумове, не са нормални за този двигател. Когато е доста студено, естествено работи по-твърдо, но не трябва да чука така. На място при вдигнат капак, би трябвало да се чува пак, но доста по-добре, затова просто накарай някои да подава газ от педала ,а ти снимай и записвай. Не знам колко и как ти е ремонтирано турбото, но не е направено както трябва и да не се оправдават, че това е от чипването! Кога се появи това чукане, преди чипването /къде е правено/ или след това - защото там най-вероятно са объркали нещо? Казваш, че дюзите са окей, но доколкото се чува от този запис,това чукане, ми прилича на две неща - клапани, или като пикаеща дюза. Как ги провери все пак ,че си сигурен в тях?
- 36 replies
-
Съгласен съм, също така, ако колата е нова /на малко километри/, надали ще го има този проблем. То този проблем се среща, не е само при Хонда, а и при много други марки. Спомням си ,че преди време съм коментирал това с доста монтьори и твърденията им бяха, че това се получава в следствие, на не добро уплътняване и допълнително постъпване на въздух в системата. С две думи - не добре действащ дросел, проблем с така нареченото стъпково моторче, дори в някои случаи от не добре лягащи /затварящи/ клапани.Според тях, този въздух в повече, лъже електрониката и компа, който пък от своя страна лъже ижекцията и затова се получавало така. Споделям това което съм чул, пък може да ви е от полза, за разрешаване на проблема.
