-
Мнения
3507 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
59
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от Emicha
-
Ако снимките са преди ремонта, съм съгласен. Въпреки всичко, обърни внимание пак на това което съм ти посочил с червената стрелка.
-
Може да не са скъсани , а просто омекнали. Когато се включват вентилаторите на климатика и двигателя, те тръгват с голям ряз и мощ и също предават големи вибрации. Провери им захващането , а и тампончетата на самите радиатори.
-
И аз съм далеч от мисълта, да водим безсмислени спорове. Всеки може да си го разбира, както си иска. По повод гарнитурата, каквато ще да е тя, няма общо с горенето на масло, а с загубата на маслото, надявам се правиш разлика между двете неща. Тони, не го приемай в буквалния смисъл, имам в предвид, че когато юркаш здраво един двигател, той малко или много ще си гори масло. Колкото и да са здрави и плътни сегментите, по стените на цилиндрите винаги остава минимален слой от маслото, което изгаря.Ако от смяна до смяна, маслото си стой на белега, това означава ,че изгореното масло /колкото и малко да е то/ е компенсирано от друга съставка, която се е смесила с маслото и затова то си стои на белега.Има и случаи, когато нивото на маслото се покачва даже. Надявам се разбираш за какво говоря.
-
Вината не я търси в това дали е бензинова или дизелова,а в това как е стопанисвана от предишния собственик и най-вече, че не си я прегледал и преценил по-добре. Казваш че са ти сменяли шарнир и са ти стягали болта тогава -да ти кажа честно,според това което виждам на снимката, нито са ти сменили шарнир,нито са стягали някакъв болт.Поне на мен ми изглежда, че там не е барано от както тази кола е произведена.И нямам в предвид втулката от вътре където минава болта, а от външната страна - увеличи си снимката и ще разбереш какво имам в предвид.
-
Колега, много проблемна се оказва тази твоя кола.Като чета в други теми,какво си правил до сега, изглежда си изтеглил късата клечка.Иначе за това топене, от първата снимка това което виждам,не ми харесва втулката на носача (където е хваната "вилица").А тампоните на стабилизирането щанга, визуално може да изглеждат добре, но може и от там да идва проблема. Като някой клати колата,ги хвани с пръсти и ще усетиш дали имат луфт и са за смяна.
-
Не си убеден, но не бъди сигурен. Ако при юркане, от смяна на смяна,не пипа грам маслото, това не означава, че двигателят е ток и жица, даже според мен е точно обратното.
-
Проверете си тампоните на двигателя.
-
Първо честито. Второ ,светването на чека може да е от много неща. Трето, за клапаните, че ще регулираш се знае, ама какво е надушил Слави не можах да разбера. А и нещо, подхвърляш кодирани фрази като: което ме навежда на мисълта ,че той ти е помогнал при огледа, или бъркам. Иначе Славчо, в свободното си време, постоянно хвърля боб / и познава понякога /, също обича да се прави на монтьор и фотограф от време на време, ама не го карай да спира да щрака с апарата , че трябва да събира парички за бензин, за Яриса на жена му, че много харчел .
-
За осветлението на купето, най-вероятно някой си е играл със средния плафон. Провери позицията на копчето, на самия плафон.
-
Да целия си влиза - толкова колкото и на шофьорската врата. Иначе вкаран до край /погледнато визуално/, извън патрона до черното тяло на ключа, остава навън, някъде около 2 см. от острието.От самата дръжка, до черното тяло е около 1 см.
-
За задната врата: - вкарваш ключа на положение /0/, завърташ леко на дясно на положение /1/ - и вратата се заключва. - завърташ ключа още по надясно на положение /2/ - и задния прозорец се отваря. - завърташ ключа наляво до край - вратата се отключва. Как е било преди, заключвали ли са се всички врати от дистанционното? Ако пробваш да заключиш само с ключа, заключват ли се всички врати? Предполагам ,че имаш проблем или с връзването на допълнителната аларма, или с централното.Пробвай с другия ключ.
-
Мъка, мъка, мъка ! Всеки може с добра кола, а за Алонсо - през които и отбори мина, все нещо беше недоволен, където и да отиде, пак ще е недоволен.
-
С носталгия, за доброто старо време и .......
-
Я пак се изкажи, или уточни, че много артистично си го написал. "Застърже" е ???
-
Написал съм ти това, още в пост #10: Казваш, че не винаги се получава /1:10/ и ,че няма закономерност . При мен беше по същия начин, и се оправи, след като смених частично течността ,само на предните колела и ги обезвъздуших хубаво. Просто ми свърши сп. течност и не стигна за задните, но и на тях ще им дойде ред ,тези дни . Няма да ти казвам каква боза и мътилка излезе.
-
Аз съм с 2-ра генерация. Качих ти това упътване, защото пише как точно става, а и мислех че може да го нямаш.
-
Сега разбрах какво си имал в предвид и благодаря за идеята. Преди като гледах колко резба остава на шпилката, над гайката, не ми се стори толкова висока /1,5 см./, ама ако е така както описваш нещата, може да стане работата.Ще се опитам да я измеря все пак, /че е малко тесничко/ , или ще развия направо една, да я премеря по-точно и да преценя, дали така ще се получат нещата, или ще се търсят по-дълги болтове.
-
Така ли го правиш:
-
KRING, това което предлагаш, не влияе на самото захващане, или имаш в предвид нещо друго? Самото захващане на чашката, към купето е проблема /заради късите шпилки на самата чашка/ - с по-дебела подложка, не стига резба, за да се завият гайките. Краси, между пружината и чашката е правилния начин, но е по-голяма играчка, а и моя приятел, дето сложи отгоре подложки ,не се оплаква вече половин година, така че май на този начин ще се насоча и аз.. Иначе вчера взех две двойки болтове, от една морга за Хонди, за захващането на амортисьора от долу - за всеки случай, ако при развиването се прецакат моите. Едните са с надлъжни канали на самото стебло /нали такива са били/, но са малко по-дълги и с по-голяма глава, но ако се наложи ще се режат, а другите са точен размер, но нямат канали. Проверих и подложките които направих по дадените размери, дали стават на чашката, и има малко отклонение /2-3 мм./ на дупките на шпилките, но ще ги разпиля малко и ще станат. Поне вече знам точните размери, които според мен са тези /дано не са ми дали чашка от друг модел за размера , или моята да се различава/. Остава само да намеря по-дълги шпилки /болтове за самите чашки, малко свободно време /че нещо напоследък е кът/ и ще скачам в джаза.
-
Е на нас няма угодия, ако е ниска цената - значи е съмнителна и търсим под вола теле, но ако е висока - тея са луди и да си я карат. Относно цената, освен състоянието на дадения екземпляр е важно: - предлагането в момента /количеството на обявите/ на дадения модел МПС - Европа си сменява по-старите коли , тук започва да се пълни с такива и съответно цените започват да падат. - колко бързо иска да я продаде собственика - защото ако и обяви цена като на другите обяви, примерно 18500 и не я продаде една година, след това ще е принуден да я даде доста по-евтино и може да е на по-голяма загуба. -може да са тръгнали да се скапват /евентуално очаквани проблеми/ разни неща и човека да е преценил ,че е по-добре да я даде по-евтино, без да ги прави, отколкото да я оправи и след това да не може да си избие вложените пари за ремонтите. Ние може да си пишем още много страници, но истината се разбира после. п.п. Прав си за снимките и аз постоянно това казвам - по снимки не може да се прецени състоянието на колата, само на място става работата. .
-
Днес намерих малко време и премерих, колко свободна резба остава, на шпилките на чашката, за да видя дали ще стане тази подложка с 1 см. дебелина, или ще се окаже недостатъчна. Оказа се, че остава 5 мм. и с оригиналните шпилки няма да стане. Тогава максималната дебелина на подложката трябва да бъде до - 5 мм./ макс.- 6 мм./. Обаче въпросът вече е : дали тази дебелина /5 мм./, ще може да компенсира -1° 45' , за да я вкарам в границата на нормата, или да търся някакви по-дълги, шпилки/болтове за по-дебела подложка и какви да са? Мисля другата седмица да направя тази интервенция /стига да не излезе, нещо непредвидено/, обаче обичам да съм подготвен, а не да решавам на момента, затова всяко мнение е добре дошло.
-
15 дни, не са 1 месец . И не е логично: Защото темата е за съвсем друго: - проблема е поставен в първото мнение на темата, върху който другите колеги дават мнение, а той между другото се вмъква с въпрос, който би трябвало да постави в друга /или обща /тема. Понеже е написал: но може да е пропуснал да дообясни въпросът си, той би могъл да се изтълкува и така: при 40км. като натисне спирачка - тресе , а при 120 км. - като натисна спирачката, направо е нетърпимо тресенето - не мислиш ли? Абе няма значение, п.п. Обаче за това си абсолютно прав:
-
Само ти, може би не четеш - прочети бавно първото мнени, или мнението на Hunter. Към Микеланджело - ако нямаш проблем с окачването, дисковете и спирачните апарати, пробвай да обезвъздушиш системата (ако не си сменявал сп.течност, направо я смени) и после пиши дали има промяна.
-
Катастрофите и прецакването на Хамилтън , бяха най - интересното на тази скучна писта. Розберг,показа характер, въпреки че през цялото време, Фетел беше плътно зад него.Уилямс,нещо дръпнаха ръчната?Чудото при Хонда се случи-взехме първи точки,благодарение на Бътън-честито!
-
Изглежда станахте двама с този проблем. Дано да решите проблема по най-безболезнения начин. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=97630
