Jump to content

Emicha

Фен
  • Мнения

    3507
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    59

Всичко публикувано от Emicha

  1. Колега, приеми моите извинения - ако индиректно съм те обидил /не съм целял това/ . За жалост с такива теми е пълен целия форум и постоянно някой пита " какво ще кажете за тази обява - става ли, не става ли..../ и чака някой да разгадае картинката, вместо ако е заинтересуван, да отиде да я огледа , да прецени и ако има съмнения, тогава да пита за нещо нередно което е забелязал. И Краси е много прав за това: Всичко друго е гадаене и писане на глупости.
  2. Тази ръжда на пантата, може и да не е от удар и в 99% не е.Просто горната панта е външна и е подложена на всякакви атмосферни условия, за разлика от долната. Блъскана е разтегливо понятие, защото може примерно само да е леко подпряна. А самите брони, на новите коли са една декоративна пластмаса. Рядко има кола, на която по една или друга причина, някоя от броните да не е одрасквана, или леко подпирана и съответно пребоядисвана.Ако удара е бил сериозен, отдолу по купето се забелязва и преценява, а не по самата декоративна пластмаса. И това с каското звучи несериозно - като не могат да му намерят светлоотразител, отива поръчва си го в Хонда и после му го изплащат. Пиша това ,не да се заяждам, а защото съм провокиран от многото пускани теми, за мнение за дадена обява, в които сума ти народ се изказва "компетентно" гледайки едни картинки-снимки, откривайки хиляди дребни дефекти, породени от дългата експлоатация - все пак става въпрос за коли втора употреба, на незнайни километри и история. Ясно е ,че продавача ще гледа да замаже недостатъците, но купувача е длъжен да си отваря очите на място при огледа- по снимка не става. И най-важното -нека не се заблуждаваме, че за 10х.лв. може да се купи кола като от магазина, защото ако някой търси такава, доста ще търси и най-вероятно никога няма да си купи.
  3. Волана е претапициран на 100% , но на всички такива Хонди, ако е нямало допълнителен калъф на волана, за 120-130х.км. се поизтърква. Разликата от другите две обяви е, че тази е по-нова година и с повече екстри, има си мулти-волан, круиз-контрол и VSA-система, което е добре и е от значение.Километрите ги смятай още толкова /отнася се за всички - нов внос/. А какъв и е случая да тази, за да стой доста време - само на място може да се прецени, защото по снимки не става.
  4. При бензиновия двигател, на 2-ра генерация с жило ли е газта, или електронно , както при дизеловия двигател?
  5. Слави, ти може и да не си го виждал- но аз няколко пъти . Това е по-евтино решение, за тези пунктове които не искат да се набутват за нови валци. А отделен е въпроса, кой начин е по-правилен за постоянно зацепено 4х4- което при нас го няма. Абе, нали Краси дълго време работеше на такъв пункт на острова, та ми е интересно, да сподели там как минават?
  6. Гумите, които не са на валовете за проверка, стъпват на така наречените ролки, за да се въртят свободно.
  7. При желание може да събереш и 245-ца - но въпроса е какво ще се случи после! На оригиналната 16-ка на ЦРВ , е нормално да се слага 215-ка и макс /но не е добре/ 225-ца. Виж този линк и си прецени. http://www.primex-bg.com/polezno/shirochina-na-djantata
  8. Благодаря че уточняваш, защото писах по инерция, въпреки ,че имах предвид DOT-5.1. То DOT-5 ,почти не се среща и не се използва практически в конвенционалните превозни средства, защото е с различен химичен състав (на силиконова основа) от DOT-3 и 4 , ама е добре да се знае и да НЕ СЕ СМЕСВА. Затова и препоръчах, ако не знае каква е използвана преди това , да смени цялата с нова - не струва скъпо и си е чиста работа.
  9. Принципно е една и съща спирачната течност и на капачката трябва да пише,какъв DOT (3,4,5...) е.Друг е въпросът, какво е слагано преди да купиш колата. Ако не си сигурен, най- добре я смени с нова, или долей такава, с по-голям DOT- 4 или 5.За антифриза, хубаво е и него да смениш,иначе отваряш капачката на разширителния съд и гледаш там - има си белег.
  10. Моя помощник ще ти покаже: п.п. Чукни за да увеличиш снимката.
  11. Пръскат заедно с тези на предното стъкло,обаче само при включени фарове. При изключени фарове, или на габарити,пръскат само на предното стъкло.
  12. Вентилатора на радиатора няма степени. Най-вероятно си за термостат.
  13. Ааа..., включва си се компресора и при студено време. Просто не го усещаш от парното. Заслушай се и ще видиш, че цикъла му е - включва за 5 до 10 секунди и спира за малко, после отново и отново - така си работи по принцип, докато не го спреш от копчето. И само да добавя, че когато насочиш струята на въздуха към стъклото, или стъклото и краката освен че се включва климатика, се включва и подаването на въздух от вън. Ако преди това си включил бутона, за циркулация на въздуха само в купето /свети в оранжево/, той се изключва и започва да вкарва свеж въздух.
  14. –Как си направила това тяло ? –С плуване. –Е що не топна и главата малко !?!
  15. Те, по принцип се натягат, само при теб се разтропват .
  16. Малко детенце пита майка си: – Мамо, а какво прави щъркела, след като ти донесе бебето? – Първо три дни пие с приятели, после два дни хърка...!
  17. Това мигане не съм го забелязал. Написаното го разбирам така: качваш се,вкарваш ключа и веднага въртиш, след което започва да ти мига - така ли е? Ако е така, ще пробвам да видя.
  18. Съмнява ме да е от това, ама казва ли ти някой - ти сигурен ли си, или предполагаш? Още повече, че си има помпа за подкачване на горивото, за да напълнят филтъра и не ми се вярва, тези които са сменявали филтъра, да не са го направили. Огледай дали са закачили правилно кабелите на филтъра, или да не са ги прецакали нещо? Този долния за водата във филтъра е много капризен и при голямо пристягане се прецаква - информацията е от Юбико. Ако не става нищо, закачи я на компютър и ще си покаже - свещи ли са, какво е....
  19. cucy,при нас се регулира от там, но те са бенДзин-газ и до колкото знам, нямат такава опция.
  20. Само че - не във всички случаи.
  21. Emicha

    Видео

    https://www.facebook.com/video.php?v=903345269699607&set=vb.149953788372096&type=3&permPage=1
  22. Това тресене как го усещащ: като държиш лоста на скоростите с едната ръка, или без да го държиш, а само го наблюдаваш. Ако е първото е нормално според мен / ако държиш лоста леко натиснат напред или на страни ,може да се предават някакви вибрации /, но ако е второто - вече може да имаш, омекнали или скъсани тампони. Нормално е при по-ниска скорост / по-ниски обороти/ да го усещаш повече, защото по-голямата предавка, ще затормозява двигателя при по-ниска скорост и обороти. Работата на двигателя равномерна ли е, или усещащ и при него леко тресене?
  23. А с каква скорост се движиш, преди да подадеш газ?
  24. Колегата ме е изпреварил и аз за тази помислих. По картинка е добра, но на място се преценява най-добре. На сляпо без да я видя, не бих взел.
  25. Не - "дали има смисъл да се прави реглаж" , а задължително се прави /особено щом си с газ/! И според колегите каращи на газ, тази процедура се повтаря на всеки 15-20 хиляди.
×
×
  • Създай нов...