-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Напротив. Пречи, ако караш ежедневно градско и то през зимата!
-
Дай го тоя дистрибутор. Само с DXS Premium 5W-30 ще карам.
-
Вкарах се в размисъл с тези две масла: http://www.aveno-oil.de/en/aveno-dxs-premium-5w-30-en.html и https://www.ravenol.de/en/products/usage/d/Product/show/p/ravenol-hdx-sae-5w-30.html Само на мен ли ми се струва, че това е един и същ продукт в различни опаковки? Ами това: http://www.aveno-oil.de/en/aveno-excellence-fdl-5w-30-en.html и това: https://www.ravenol.de/en/products/usage/d/Product/show/p/ravenol-fel-sae-5w-30.html
-
Здравей Чавдаре! Едно допълнение към моята поръчка: https://www.ato24.de/de/mobil-1-esp-5w-30-5-l.html Вид и количество: MOBIL 1 ESP 5W-30 1 X 5 л. Стойност на поръчката : 46.49€ х 0.95 x 1.9675 = 86.90лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в БАНКА ПИРЕОС БЪЛГАРИЯ АД Начин на получаване: - Лично в ТЦ Боила За това масло очаквай превод от Боян Петров. Другото е платено!
-
Колега, за дизелов двигател i-CDTi или i-DTEC на Хонда (особено пък ако е с DPF) се използва масло със спецификация ACEA C2 или C3. Може да е 0W30, а може да е и 5W30. ILSAC GF-5 по принцип е за бензин. https://www.hondaparts247.co.uk/collections/genuine-honda-service-kit/products/genuine-honda-0w-30-c2-engine-oil-4-litres https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/mobil-1-esp-0w30-fully-synthetic-motor-oil-1-litre/ https://www.ato24.de/en/mobil-1-esp-5w-30-5-l.html https://www.ato24.de/en/ravenol-fel-sae-5w-30.html https://www.ato24.de/en/ravenol-arctic-low-saps-als-sae-0w-30.html https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-0w-30-ect-c2-c3.html А от Castrol: https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-fully-synthetic-engine-oil-1-litre/
-
Да бе, вярно!
-
@Takumi Fujiwara пост #659
-
Трябва да си купиш нови пластмасови щипки ( тип "бутон", или както там се казват...) защото старите задължително се чупят при вадене. OEM # 91508-SM4-003 Има и едни други по периферията, с ОЕМ # 91515-SR3-000 Но те почти не се чупят.
-
Не е задължително! Ако при влажно време не си карал колата 5-6 дни, пак ще стържат, заради появилата се корозия. Може да запече феродов прах по леглата на накладките и те да не могат да се движат свободно. Майсторът, когато ревизира спирачки, освен да провери степента на износване на дискове, накладки и др., трябва да почисти добре всичко от мизерията. После да смаже водачи на спирачни апарати. После да провери дали всичко се движи свободно и т.н., и т.н. Ако го мързи, или не разбира, тогава си "оставя ръцете" и прибира парите...
-
Точно тази ламарина, на въздухозаборника към купето, ми правеше проблем и на мен. За да се стигне до нея, се сваля пластмасата пред предното стъкло. Между предния капак и предното стъкло, още може да се каже... Ето я (с червената стрелка): Трябва да се огъне назад към купето (зелената стрелка), така, че водата да се стича по нея напред, а да не влиза в купето през вентилатора.
-
Ще изкара. Спокойно.
-
Съвсем не съм му фен! Просто за мен е с най-добро съотношение "цена/качество". Това ме бута по рамото. Чак пък трепач... Не е... Има къде, къде по-трепач масла, но пак се връщам на "цена/качество".
-
Да, така е. Но все пак и при нашите "атмосферки" го има това явление, макар и по-трудно да се получава. Особено си мисля при "горачките - масларки", останали без сегменти, и "църкащи в цилиндрите" масълце с 3500 единици калций...
-
Сигурно ли е, че го има само при турбилирани бензинки, с директно впръскване?
-
Е точно това съвсем не е много хубаво. Прочети за феномена Low-speed pre-ignition и зависимостта му от по-високото съдържание на калции в маслото.
-
@BlueDream4 А защо 5W40 ?!?
-
С оглед на това, че обсъждаме Honda дизелов двигател. А въпросното масло се представя също доста добре при бензинов такъв. Още и, че SSV е с висок TBN = 9.7. Не ми се иска да вярвам, че в случая е изчерпало ресурса си толкова бързо при дизела. Но хронологията навежда на подобни мисли. Аз съм за още една проба на 9000 км. Пък тогава да видим. Смяната е лесна работа.
-
Поизмъчи ме, но успях. Няма нужда да сканираш наново.
-
Не, за снимката. PDF -а не го бях забелязал. Сега ще го видя. Но .jpg ми е по-лесно да го обработя с pila-та.
-
Сканирането не е добро! Балансът на бялото бяга... Пробвай да изрежеш голямата капка в квадратно парче 8х8 см. и го сканирай само него, като оставиш да се вижда малко по периферията от капака на скенера. Иначе капката изглежда много добре, но искам да видя по точно периферията й.
-
Не експериментирай с AV-L. ECT C2/C3 е по-доброто от двете. Интересно. На подобрителите на вискозитета (VIIs) ли се дължи това? И ако да, защо чак след 2500-3000км? Толкова бавно ли се сработват? А до този момент само "телякът" ли работи...?!
-
Абе, странна работа... Иначе не мисля, че има кой знае какво обводняване. Всичко си е нормално за сезона.
-
Какво е това ядро още на 1000км?! Дали мие по-добре от Мобил-а? А иначе „по-твърдата“ работа с Shell-а, може да е в резултат от липсата на молибден...
-
Няма 10 годишна кола, нов внос, която да е "като излязла от завода"! Независимо дали е Хонда, Тойота, или каквато и да е! Освен цената на колата, задължително трябва да подготвиш, заделени, едни 2 000лв. за регистрация и първоначално обслужване. Да го имаш предвид, за да не те боли главата после... Правиш подробен преглед и сменяш всичко, което е за смяна. Така ще си осигуриш няколко години спокойствие. Иначе рискуваш да киснеш по сервизите през месец. Това се обади, онова се разхлопа и т.н. Прочети и темите за маслата, за да не налееш нещо неподходящо.
