Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Напротив. Пречи, ако караш ежедневно градско и то през зимата!
  2. Дай го тоя дистрибутор. Само с DXS Premium 5W-30 ще карам.
  3. Вкарах се в размисъл с тези две масла: http://www.aveno-oil.de/en/aveno-dxs-premium-5w-30-en.html и https://www.ravenol.de/en/products/usage/d/Product/show/p/ravenol-hdx-sae-5w-30.html Само на мен ли ми се струва, че това е един и същ продукт в различни опаковки? Ами това: http://www.aveno-oil.de/en/aveno-excellence-fdl-5w-30-en.html и това: https://www.ravenol.de/en/products/usage/d/Product/show/p/ravenol-fel-sae-5w-30.html
  4. Здравей Чавдаре! Едно допълнение към моята поръчка: https://www.ato24.de/de/mobil-1-esp-5w-30-5-l.html Вид и количество: MOBIL 1 ESP 5W-30 1 X 5 л. Стойност на поръчката : 46.49€ х 0.95 x 1.9675 = 86.90лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в БАНКА ПИРЕОС БЪЛГАРИЯ АД Начин на получаване: - Лично в ТЦ Боила За това масло очаквай превод от Боян Петров. Другото е платено!
  5. Колега, за дизелов двигател i-CDTi или i-DTEC на Хонда (особено пък ако е с DPF) се използва масло със спецификация ACEA C2 или C3. Може да е 0W30, а може да е и 5W30. ILSAC GF-5 по принцип е за бензин. https://www.hondaparts247.co.uk/collections/genuine-honda-service-kit/products/genuine-honda-0w-30-c2-engine-oil-4-litres https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/mobil-1-esp-0w30-fully-synthetic-motor-oil-1-litre/ https://www.ato24.de/en/mobil-1-esp-5w-30-5-l.html https://www.ato24.de/en/ravenol-fel-sae-5w-30.html https://www.ato24.de/en/ravenol-arctic-low-saps-als-sae-0w-30.html https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-0w-30-ect-c2-c3.html А от Castrol: https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-fully-synthetic-engine-oil-1-litre/
  6. Трябва да си купиш нови пластмасови щипки ( тип "бутон", или както там се казват...) защото старите задължително се чупят при вадене. OEM # 91508-SM4-003 Има и едни други по периферията, с ОЕМ # 91515-SR3-000 Но те почти не се чупят.
  7. Не е задължително! Ако при влажно време не си карал колата 5-6 дни, пак ще стържат, заради появилата се корозия. Може да запече феродов прах по леглата на накладките и те да не могат да се движат свободно. Майсторът, когато ревизира спирачки, освен да провери степента на износване на дискове, накладки и др., трябва да почисти добре всичко от мизерията. После да смаже водачи на спирачни апарати. После да провери дали всичко се движи свободно и т.н., и т.н. Ако го мързи, или не разбира, тогава си "оставя ръцете" и прибира парите...
  8. Точно тази ламарина, на въздухозаборника към купето, ми правеше проблем и на мен. За да се стигне до нея, се сваля пластмасата пред предното стъкло. Между предния капак и предното стъкло, още може да се каже... Ето я (с червената стрелка): Трябва да се огъне назад към купето (зелената стрелка), така, че водата да се стича по нея напред, а да не влиза в купето през вентилатора.
  9. Съвсем не съм му фен! Просто за мен е с най-добро съотношение "цена/качество". Това ме бута по рамото. Чак пък трепач... Не е... Има къде, къде по-трепач масла, но пак се връщам на "цена/качество".
  10. Да, така е. Но все пак и при нашите "атмосферки" го има това явление, макар и по-трудно да се получава. Особено си мисля при "горачките - масларки", останали без сегменти, и "църкащи в цилиндрите" масълце с 3500 единици калций...
  11. Сигурно ли е, че го има само при турбилирани бензинки, с директно впръскване?
  12. Е точно това съвсем не е много хубаво. Прочети за феномена Low-speed pre-ignition и зависимостта му от по-високото съдържание на калции в маслото.
  13. С оглед на това, че обсъждаме Honda дизелов двигател. А въпросното масло се представя също доста добре при бензинов такъв. Още и, че SSV е с висок TBN = 9.7. Не ми се иска да вярвам, че в случая е изчерпало ресурса си толкова бързо при дизела. Но хронологията навежда на подобни мисли. Аз съм за още една проба на 9000 км. Пък тогава да видим. Смяната е лесна работа.
  14. Поизмъчи ме, но успях. Няма нужда да сканираш наново.
  15. Не, за снимката. PDF -а не го бях забелязал. Сега ще го видя. Но .jpg ми е по-лесно да го обработя с pila-та.
  16. Сканирането не е добро! Балансът на бялото бяга... Пробвай да изрежеш голямата капка в квадратно парче 8х8 см. и го сканирай само него, като оставиш да се вижда малко по периферията от капака на скенера. Иначе капката изглежда много добре, но искам да видя по точно периферията й.
  17. Не експериментирай с AV-L. ECT C2/C3 е по-доброто от двете. Интересно. На подобрителите на вискозитета (VIIs) ли се дължи това? И ако да, защо чак след 2500-3000км? Толкова бавно ли се сработват? А до този момент само "телякът" ли работи...?!
  18. Абе, странна работа... Иначе не мисля, че има кой знае какво обводняване. Всичко си е нормално за сезона.
  19. Какво е това ядро още на 1000км?! Дали мие по-добре от Мобил-а? А иначе „по-твърдата“ работа с Shell-а, може да е в резултат от липсата на молибден...
  20. Няма 10 годишна кола, нов внос, която да е "като излязла от завода"! Независимо дали е Хонда, Тойота, или каквато и да е! Освен цената на колата, задължително трябва да подготвиш, заделени, едни 2 000лв. за регистрация и първоначално обслужване. Да го имаш предвид, за да не те боли главата после... Правиш подробен преглед и сменяш всичко, което е за смяна. Така ще си осигуриш няколко години спокойствие. Иначе рискуваш да киснеш по сервизите през месец. Това се обади, онова се разхлопа и т.н. Прочети и темите за маслата, за да не налееш нещо неподходящо.
×
×
  • Създай нов...