Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. @note Колега, моите уважения, но не мога да се съглася, че изправен двигател е нормално да харчи масло! Да, във "витек" режим, конструктивно има малък харч на масло, но чак пък толкова не е нормално. То отива на двутактова смес направо...! Няма как здрав хондов двигател да смуче масло като вартбург. Я да видим колко колеги са си купили нови хонди (от 0км.), обслужват ги правилно и колко им е разходът на масло? Щото не вярвам на 80 000км. R20 да "шмърка" като замаяна... Или километрите не са реални, или му се е случило нещо преди това на тоя мотор... Моята, на 300 и кусур хил. км., без ремонт, що не се забелязва да харчи ?
  2. Ще цитирам fenabg: А иначе моторът ти си е за ремонт.
  3. Не! Не е нормално! А има и по-подходящи масла за R20 двигател... Макар, че в твоя случай не е виновно маслото!
  4. При мен точно такова дрънчене имаше от термо-щита на катализатора. Това са допълнителните ламарини около корпуса на катализатора. Хванати са със заварки. Някоя от заварките е изгнила и дрънчи на ламарина при определени обороти и вибрации. Моят майстор ги махна преди доста време и от тогава карам без тях. Усучи, около катализатора, тел ( на две - три места) и я стегни с клещи. Ако дрънченето изчезне - ламарините са. Проблемът не е вътре в катализатора, а извън него.
  5. Здравей Наско! 1. Линк: https://www.ato24.de/en/sonax-xtreme-upholstery-alcantara-cleaner-400-ml.html Вид и количество: Sonax Xtreme Upholstery & Alcantara cleaner 1 x 400 ml 2. Линк: https://www.ato24.de/en/sonax-textile-and-leather-brush.html Вид и количество: SONAX Textile & Leather Brush 3. Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-scheibenfrostschutz-bio-20-c.html Вид и количество: RAVENOL Scheibenfrostschutz BIO -20°C 6 x 1L 4. Линк: https://www.ato24.de/en/liqui-moly-oil-sludge-flush-300ml.html Вид и количество: Liqui Moly Oil Sludge Flush 1 x 300 ml Стойност на поръчката: (€7.75 + €5.50 + €13.14 + €11.95)*1.9775 = 75.82 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Малинова долина
  6. Да, де. Но не чакай последния моточас. Това имам предвид. А картинките на Емо са от гориво бензин и логично имат повече тежки замърсявания. При теб пробата ще изглежда по-чиста в сравнение със съответната картинка на Емо.
  7. Ехеее... Още ли го лангъркаш това DXG! С оглед на горивото (LPG), маслото няма в себе си много тежки замърсявания, но! Ядрото изглежда по-наситено, а и започва да се разпада. Също и дифузната зона е по-наситена. Поне така ми се струва. Съвет: Маслото е здраво и стабилно, но! Не карай повече от 12 хил. км. с такова масло. Окислителни процеси, разпад на противоизносните присадки, стареене и т.н. си оказват влиянието, макар и да не го забелязваме. Не друго, а двигателят не заслужава "да му опъваш нервите" чак пък толкова... А и спестените 2 - 3 месеца, от смяна до смяна, също не си заслужават.
  8. https://forums.hondabg.com/topic/106273-проблем-с-парно-и-степени-за-регулиране-препоръчайте-сервиз-в-пловдив/?do=findComment&comment=1057528241 Пиши л.с. на fenabg. Има в наличност нови резисторни плочки.
  9. В такъв случай, двигателят е в много добра кондиция и смяната на 7500 км е много правилно решение за дългата му служба.
  10. Ако си на LPG ще е бистро. Няма отделяне на сажди при горенето. Но с навъртане на моточасовете се разграждат противоизносните присадки, маслото се окислява и т.н., и си трябва смяна.
  11. За LED не знам, но обикновено модулът се монтира на дългите светлни (за да не горят късите ). И трябва да се пусне на 30% мощност. Колко ги псувам разни, дето си карат на 100% дълги през деня, а си мислят, че са на дневни. Еле пък такива и с нерегулирани светлини. Акъл с лупа да търсиш, няма да намериш...
  12. Моля! И стига с тия нарушения. Трябва да се цивилизоваме най-накрая! Иначе все ще се оплакваме, че ние живеем еди как си..., а пък на запад е по-добре...
  13. Задължително ще искат да си платиш глобите! Плати ги преди да отидеш в КАТ, сканирай си платежното нареждане и им дай копието! А оригинала го пази, че имат навик да губят такава информация. В КАТ-Враца са така...
  14. Или от едното, или от другото. Няма как да да разгадаем дистанционно. Семерингът оригинален ли е? Къде са ти го сменяли? Само да не са го обърнали, че тогава наистина ще изхвърля маслото навън...?
  15. С "USVO" (Ultra Strong Viscosity Oil) маркират топ - сегментът на маслата си, които съдържат PAO + други едни специални нещица от Равенол. (https://www.ravenol.de/en/unternehmen/usvo) Но! Противоизносните присадки не могат да се разтварят в РАО, но могат да се разтварят в хидрокрек. За това маслото винаги е смес. Тоест винаги присъства количество хидрокрек. Предполагам, че поради тая причина присъства и надписът CleanSynto, освен USVO. В другият сегмент масла има само надпис CleanSynto.
  16. За бензинов двигател - до 8000км ще почернява по две причини: 1. Слаба база (базово масло), което не е термостабилно и се овъглява бързо. Или 2. Мръсен двигател с отлагания, или неизправен двигател. Иначе трябва да потъмнява плавно до кафяво или тъмно кафяво.
  17. @Митко Йотов Цитат: Те нещата са взаимно свързани! Ако някой има глоби, значи му е липсвала култура. И обатното. Ако някой има достатъчно култура - няма да има глоби.
  18. USVO, на LPG, сменяй на 10 - 12 хил. км. (и / или 1 година), за да ти е здрав двигателят и мирна главата.
  19. Ravenol нямат 0W30 по ILSAC. Но За твоя двигател не е 100% задължително и да е ILSAC. В книжката на колата ти пише ACEA A1, A5 или А3, понеже е за европейския пазар.
  20. Едно уточнение от мен. Равенол произвеждат синтетични масла, отговарящи на едни и същи спецификации, но разделени в две "категории", ако мога така да се изразя... Едната категория е серията "USVO" - PAO-базирани масла, а другата е "CleanSynto" - хидрокрек базирани масла. Съответно съставът и характеристиките на двете категории се различават, въпреки, че отговарят на едни и същи спецификации. Най-общо казано: "ТОП-сегмент" и "Обща употреба". Едните ги водят "Fully synthetic", а другите "Synthetic". Съответно и цената им е различна. Някои от предимствата на USVO са: по малко модификатори на вискозитета, по-малка изпаряемост, по-термостабилни са, и с по-ниска точка на замръзване. Примери: 1. DXG и HDX. 2. VMP и SMP. 3. SSL и SHL. ... и т.н.
  21. @loos Тази съм я виждал на живо. Не съм й правил оглед, за да я купувам, а само се завъртях около нея. Не ми направи впечатление да са й очукани ламарините. Добре си изглеждаше колата. Да не би скоро да е падала градушка във Враца? А относно цената съм напълно съгласен, че за 20 годишна кола, с незнайни километри, много над обявените, няма как да дам толкова пари!
  22. Кажи коя е обявата и коя е автокъщата. Помогни и на други да не бият път "за лудо", моля!
  23. Ресурс ли? Засега е още "живо". Между другото е "USVO", т.е. PAO - базирано, но тая къдравина ме навежда на мисъл, че има и GTL. Също като гледам такъв висок вискозитетен индекс 192. Но може и да греша! Каквато и смес да е, длъжно е да изкара 10 - 12 хил. км. Все пак е USVO - най-високият сегмент на Равенол. Давай нататък, пък пуси накрая още една капка да го видим. А как работи, в сравнение с другите?
×
×
  • Създай нов...