Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. О.К. Странно защо "кафенее" така тази капка... След малко обработка от мен, се получи това: Интересно ми е, кое от двете изображения (твоето сканирано и обработката) е по-близо до реалния цвят на капката върху хартията?
  2. Според мен цветовият баланс на сканираното изображение е нереален. Капката изглежда кафеникава, което не кореспондира с нормалния цвят на дизелова капка, който трябва да е в нюанси от сиво до черно. Говоря за сканираното изображение, а не за обработеното с "пила". Това доста може да обърка правилната преценка и анализ на пробата... Колегата DTEC да си направи базовите настройки в уиндоус-а за скенера, както си обяснил ти Емо, в пост №6. Между другото настройките от пост №6 трябва да се преместят в заглавния пост от темата! Моля модераторите да го направят.
  3. Що си се лепнал за тоя кастрол, не знам... Взимай RAVENOL ALS SAE 0W-30 или RAVENOL FEL SAE 5W-30 и си пей. Изтегли несливаемия остатък от картера при смяната! Писано е много за което... При това положение ще ти трябват 6.5 л. ново масло. Успех!
  4. Чавдар поръчва тая вечер. Ако побързаш, може да се вредиш и след една седмица маслата са тук.
  5. Поръчвам 1 х 5л. RAVENOL VSW SAE 0W-30 https://www.ato24.de/en/ravenol-vsw-sae-0w-30.html и 1 х 1л. RAVENOL VSW SAE 0W-30 https://www.ato24.de/en/ravenol-vsw-sae-0w-30.html (1 х €12.95) + ( 1 х €57.95) = €70.90 - 5% = €67.36 х 1.9675лв. = 133 лв. Парите ще бъдат предадени на ръка от Боян, както се разбрахме.
  6. Приятел, не се гледа какво дават българските сайтове, а какво дава сайтът на производителя! Щом искаш кастрол - отваряш сайта на кастрол. Там има т.н. oil guide или oil selector, или нещо подобно. Пишеш си колата, модел, година и хората ти дават препоръчаното от тях масло. https://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/c/search Ето и на Ravenol: https://www.ravenol.de/en/oil-guide.html ...В никакъв случай, обаче, не мога да се съглася с тяхното предложение за смяна на 20 000 км! Според мен 12 000 макс. на дизел.
  7. За разработване след основен ремонт - да, но се кара малко с него, колкото да обере стружките...
  8. @emod Страхотно масло и страхотно представяне! Забелязва се самото начало на разпад на ядрото. Тъкмо едвам започва. Хванал си точния момент. @emod@JHM Хей хора, много блестят от чистота тия двигатели, бре... Ще ми осветят очите...
  9. Няма проблем! Надявам се, на никой не му е прегоряло олиото все още...
  10. @Markony Съвсем нямах предвид това... Не се съмнявам в това, което казваш за 10-те рейки. Просто се учудих как от Равенол го препоръчват като Honda PSF-S, а то прави бели. Как е възможно да се "оцапат" така? Сега проверих, че в Oil Guide им дават RAVENOL PSF-Y Fluid. Пише, че е използвано и тествано в агрегати за наливане на HONDA 08206-9002/08285-P99-01Z-T1. То става ли, или не? Информацията е важна за всички, за да не си трошим колите.
  11. При мен, когато сменях спирачни маркучи и течност, докато не отидох в сервиз с машина за смяна на спирачната течност под налягане, педалът потъваше и не можеше да се обезвъздуши системата по обикновения начин. Влезе ли въздух в модула на ABS-а, само с такава машина става обезвъздушаването. Имаше тема как става и без такава машина, но е бавна и тегава процедурата. Да ходи човекът в сервиз с машина под налягане и да не си прави експерименти сам със спирачната система, за да не стане беля! А иначе спирачките и съединителят са на съвсем отделни, един от друг, хидравлични кръгове и нямат връзка помежду си . Колегата Emicha ти е показал на снимката, че има две отделни казанчета спирачна течност. Едното за спирачната система, а другото за съединителя.
  12. Вярно ли троши рейки?! Та нали я дават с ОЕ specification: Honda PSF-S.... Какво става с Равенол да се изложат така?
  13. Няма да е проблем. Но погледни форумната таблица за маслата, по модели Хонда. Какво е препоръчаното за теб масло...? https://docs.google.com/spreadsheets/d/18IV4V8vpBlpLht78IJwiptLA0RPjpcSvzF97TGIp8cU/edit#gid=599448475
  14. Много масло, много нещо в тия цилиндри... Май не ти е само антифриза проблем. Колеги, давайте мнения...
  15. В БГ на техническите прегледи мерят само СО2. Така, че не са ти казали нищо!
  16. Направи хубави снимки, че ми стана интересно... На блока, цилиндрите, буталата, главата, гарнитурата и т.н. Тъкмо и спецовете да могат да дадат съвет.
  17. По спомен, имаше подобна тема, с подобни симптоми и проблемът се оказа нещо с газовата уредба... Какво беше... не си спомням. И аз се изненадах тогава. Нещо с изпарителя като че ли беше...
  18. Благодаря колега! За датчик на колянов вал става въпрос. Грешка при превода... Извинявам се!
  19. Грешка! С 10w40 само ще донацапаш двигателя! Може би двигателят е за ремонт. Но има случаи, в които се оказва само запекли сегменти от не навременна смяна на масло и/или използване на наподходящо масло и не навременната му смяна, от предишния собственик. Най-често колите, идващи от Италия. Проблемът се решава с 2 - 3 смени в интервал от по 5 - 6 хил. км., с качествено масло, с висок TBN. За да разтвори и разпече нагарите по сегментите и да позволи те да уплътнят цилиндъра. Например за теб от общите поръчки тук (по избор на цена и твое предпочитание): 1. https://www.ato24.de/en/ravenol-fo-sae-5w-30.html 2. https://www.ato24.de/en/ravenol-sso-sae-0w-30.html 3. https://www.ato24.de/en/ravenol-fds-sae-5w-30.html 4. https://www.ato24.de/en/amsoil-xl-5w-30-synthetic-motor-oil.html 5. https://www.ato24.de/en/amsoil-xl-5w-20-synthetic-motor-oil.html 6. https://www.ato24.de/en/amsoil-xl-0w-20-synthetic-motor-oil.html Не винаги това се оказва прчината, но има не малка вероятност. Има регистрирани случаи на значително намаляване, на разхода, на масло до норма, след няколко такива смени. Важно условие е, при всяка смяна да източваш (изсмукваш) и несливаемия остатък от картера! Около 300 - 400 милилитра, който разваля веднага новото налято масло! Става с шприц или спринцовка и маркуче. Ако това не помогне - значи нови сегменти. Ти решаваш дали да пробваш тази методика, или да направиш направо ремонт. Успех!
  20. Не знам при ЦРВ/ХРВ как е, но при мен тази ламаринка си е фабрична. Само, че беше огъната навън (към двигателния отсек) и каквото капе или тече, падаше от вътрешната й страна и от там в купето. Огънах я навътре (към купето) така, че каквото пада по нея да се стича от външната й страна и от там да се оттича към калниците. От тогава нямам проблем с вода в краката на пасажера.
  21. Точно 300 мл. е несливаемия остатък в картера при мен. 6 спринцовки от 50 кубика. И да! Разваля новото масло моментално! После се чудим защо маслото не може да избута 6000 км.
×
×
  • Създай нов...