Jump to content
Veseliq

Всичко за Акорд 7-ма генерация (2003-2008)

Recommended Posts

Мисля, че копчето за багажника е само ако вратата се отваря и затваря автоматично (но не съм сигурен). Иначе другия път можеш да коментираш откритите проблеми и разходи за ремонт с продавача и да искаш сваляне на цената. Винаги ще има нещо за ремонт, дори и дребно. За мен въпросът при огледа преди покупка е по-скоро дали всичко, което се открие, може да се ремонтира (т.е. не са 10 различни възможожни причини за даден симптом) и общата цена на колата и ремонтите са в бюджета за покупка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някои е виждал на живо долен носач на Акорд, няма как да му хрумне че може да се скъса. Може да се скъса шарнир или тампон, но носач :)

За да "среже" спирачният диск джантата, значи тя се е откачила от главината. Двете вървят заедно и съосно. По-скоро нещо друго е заседнало между диска и джантата. Изядени отвътре предни гуми говорят за няколко възможни причини, но коя от тях е, няма как да се гадае по разказ, който между другото е пълен с печатни грешки, та чак някои думи не се разбират. Тоя модел няма носеща предна греда. Има предна греда, но тя е зад бронята, а носещ елемент е така нареченото "магаре", което вече може да се ремонтира, но е по-евтино да се вземе здраво и втора ръка. Да, комбито е еднакво със седана отпред, но отзад е с доста преоразмерен заден мост (със съвсем различна конструкция), именно защото е с по-голяма товароносимост. Отзад колата е на дискове, а за да се разбере дали барабаните за ръчната са ръждясали отвътре -трябва да се разглоби. Ако дисковете са ръждясали външно, значи просто задните колела са спирали с много ниска ефективност, но пак зависи от вида и зоната на ръждясването. Ключът може да не е нейният, а за да не работят машинките - причините може да са както в тях, така и в чипа. Има китайски, които не разпознават модула на колата и не могат да се обучат. Пробвал съм такъв преди време. колата си пали и се отключва от патрона във вратата, но дотам.

Обикновено се гледа интериора да е здрав и колата да не е много правена по носещите елементи. Ясно е че влизащите в БГ са удряни тук/таме и оправяни, но има и изключения. Днес в наше село видях прясно внесено швейцарско комби 2.4 мотор, автомат, светла кожа -тук таме захабена, но не е било товарно муле -багажникът е свеж. Не е пребоядисвано никъде, но е за пастиране (арките на задните калници са здрави). Мотора е прашен, не мит и работи като часовник. Автомата включва без тласъци (не съм я карал, просто изредих няколко пъти позициите му. Колата само е мита, чистена и е сменена дясната полуоска (купена е със скъсана). Общо взето девствена и непипана. На малко над 300 000км очаквана цена около 6 пари. Колата още не е снимана и няма обява в нета.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за глупавия въпрос, но поддръжката на 2.4 осезаемо по-скъпа ли е от на 2.0? Разликата би трябвало да е само по двигателя и скоростната кутия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли има дори разлика някаква. Освен данъците и таксите пряко обвързани с мощността. Ако те се считат към поддръжката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има и други разлики (примерно предните дискове), но са пренебрежими.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са в еднакво състояние, няма да усетиш разлика в поддръжката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да се замислям да изчакам с покупката до другата година да видя, какви са новите данъци. В момента Евро 4 дава отстъпка само за автомобили до 100к.с. Ако се запази, при цялото ми уважение, сега 2.4 190к.с. над 14 години е грубо 550лв данъци. Ако скочат с едно 20%, става 660лв, пълно безумие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели един онлайн калкулатор за данък? Или ако знае отговора на готово за 2006 i-CDTi?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, smirky написа:

Някой може ли да сподели един онлайн калкулатор за данък? Или ако знае отговора на готово за 2006 i-CDTi?

http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, karaulanov написа:

Този никога не вади коректно това, което плащам. Ама никога...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, как не ти го дава правилно .. има 2 променливи (години и мощност), които се заместват във формула, като формулата леко варира между областите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен данъка не е решаващ фактор за избора на автомобила.

На година 200лв икономия спрямо компромис с избора не бих направил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да не въвеждате к.с.  вместо кВ ? 

Данъка на 2.4 фейс е 326лв, на префейс 2003-2004 е 217лв, къде са тези 550лв?

 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Чавдар K написа:

Интересно, как не ти го дава правилно .. има 2 променливи (години и мощност), които се заместват във формула, като формулата леко варира между областите.

Добре, ще ти го обясня до колкото мога. От Пловдив съм и колата ми е регистрирана в Пловдив (за жалост, едно от най-гадните места за плащане на данък). Данъка последните 2 години е (по груб спомен) 234 или 237 лв. Колата е от 2006-та. Този калкулатор съм го гледал много пъти в рамките на двете години, от които разполагам с колата. Никога не е отчитал това, което плащам.

 

EDIT: Открих го -> 237.78 лв.

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, и аз съм от Пловдив и винаги е отчитал това което плащам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно някой заблуден служител ти е сложил по-ниска мощност.

За София и Монтана формулата им е вярна, също.

Иначе .. можеш да се разровиш по сайтовете на общинските администрации. Там ще я има 100%, като е много проста формула, която е в 3 варианта за годините и се замества единствено мощността (като има и отстъпки за под 100кс и катализатор .. но с акордите тези не ни ловат).

 

преди 6 минути, smirky написа:

 

EDIT: Открих го -> 237.78 лв.

Разгеле...

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгеле за кое? :) Не отговаря на калкулатора... Само да спомена, че се интересувам от това да сметна бъдещия данък. Предните са вече изпита бира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, smirky написа:

Разгеле за кое? :) Не отговаря на калкулатора... Само да спомена, че се интересувам от това да сметна бъдещия данък. Предните са вече изпита бира.

Помислих, че си въвел на ново и ти е излязал верен ... 

някоя леля, те е намерил за особено симпатичен и заслужаваш по-нисък данък. 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя леля е намерила баща ми 2 години подред симпатичен по тази логика... :D
Хайде стига, просто не е коректен калкулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лична карта къде се води баща ти?Или къде се води по адресна регистрация?

Едит: Собственика на автомобила имах предвид. Дали има ТЕЛК или някакъви други причини за данъчни облекчения.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има плащащия от къде е? Има значение само автомобила. Иначе от Пловдив...

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки град сам си определя данъка, например в София данъка би ми бил с 50 лв по-евтин от Стара Загора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, karaulanov написа:

Всеки град сам си определя данъка, например в София данъка би ми бил с 50 лв по-евтин от Стара Загора!

Не ме разбра :) Напълно наясно съм, че всеки град сам си определя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тука го писахме данъка, общо взето на 7-ма генерация не се променя данъка освен ако общината не смени таксата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, smirky написа:

Някоя леля е намерила баща ми 2 години подред симпатичен по тази логика... :D
Хайде стига, просто не е коректен калкулатора.

Единствената променлива е мощността ... кажи ми точно как се прави грешен калкулатор.

Мога да сложа пари, че са объркали нещо, когато са въвеждали данните в общината. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Чавдар K написа:

Единствената променлива е мощността ... кажи ми точно как се прави грешен калкулатор.

Мога да сложа пари, че са объркали нещо, когато са въвеждали данните в общината. 

Две години подред?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, smirky написа:

Две години подред?

Данните ти се въвеждат еднократно, когато регистрираш колата в общината.

След това стойността на данъка се изчислява автоматично от системата ... според теб една леля, всяка година чука на калкулатора, на всеки автомобил по отделно ли? :)

Както казах, готов съм да заложа пари, че има грешка в данните ти. Или са грешно въведени или са грешно декларирани.

 

Редактирано от Чавдар K
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест да си трайкам. Юху! Какво ли ще ме чака през 2019-а... Една нула в повече ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелята ти го е записала 114 коня( за 114 коня в Пловдив и година 2006, данъка е 232 лева)просто. Объркала е киловати/конски сили и от там ти идва далаверата.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви 500/600лв. данък говорите...емоциите ви идват в повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, crown_bg написа:

За какви 500/600лв. данък говорите...емоциите ви идват в повече.

Пример: Ако акорда ти не беше 15 годишен и по случайност си от Велико Търново примерно, щеше да си част от емоцията. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, jijane написа:

Пример: Ако акорда ти не беше 15 годишен и по случайност си от Велико Търново примерно, щеше да си част от емоцията. 

може да е имал предвид за застраховка...има и за 1200 застраховки за Акорд 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да се е натъквал на проблем с заден десен лагер от къде идва този целия проблем,защото съм чувал , че е фабричен кусур

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, benjamin4o said:

някой да се е натъквал на проблем с заден десен лагер от къде идва този целия проблем,защото съм чувал , че е фабричен кусур

Май от на Бричката ревюто. Иначе не съм го чувал :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Бричката само говори но нищо не казва глупости на търкалете. Заден десен го смених отдавна, както и всичко което е консуматив като верига, съединител и вечната болка, дясното каре (предно) заедно с опорния лагер. :lol::lol::lol: 

Ако ти се чува шум  или виене покарай колата и като я спреш, бъди внимателен с барането между джантите, че ако е заминал ще те изгори, веднага се хваща, доста по-топъл от другите е.

Данъка в община Марица, Пловдивско ми е 170 лв, което ме навежда на мисълта, че скоро няма да сме към Марица :lol::lol::lol: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Pavel_Pavlov написа:

Май от на Бричката ревюто. Иначе не съм го чувал :D

Тоя същия акорд, дето го караше Филип и дрънкаше глупостите които е назубрил, го карах и аз седмица преди да снимат клипа - щях да го купувам, ама купих другия :lol:. Заден десен лагер си беше наред - не се чуваше никакъв шум от там, стържене, виене... Обаче отпред от ляво нещо дрънкаше като на тенекия, без значение дали е натисната спирачката или не, дали е навит волана или не - все си дрънкаше. Ама това онзи не го каза... сигурно щото не му е по сценарии :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Niakoi написа:

Тоя същия акорд, дето го караше Филип и дрънкаше глупостите които е назубрил, го карах и аз седмица преди да снимат клипа - щях да го купувам, ама купих другия :lol:. Заден десен лагер си беше наред - не се чуваше никакъв шум от там, стържене, виене... Обаче отпред от ляво нещо дрънкаше като на тенекия, без значение дали е натисната спирачката или не, дали е навит волана или не - все си дрънкаше. Ама това онзи не го каза... сигурно щото не му е по сценарии :D

Прави ревюта на тези коли и говори това за да прави кеш не да угоди на хората. На скоро прави за bmw e90, забрави да каже че мотора има фабричен дефект в коляновия вал и къса верига след ноември M57xxxx и още редица бокли, които са доста скъпи, но вероятно 3 ките от интервюто са за продаване и за това сценария е такъв. И накрая като сравни 335i със супрата на 21 век и го изключих, палячо :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой заменял ли е оригиналната навигация на акорд 7 ген. с китайска?Гледах някакви в алиекспрес но на една пишеше че нестава на коли с оригинално нави а на другите невидях да пише нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не е сменял оригинално нави с китайско?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя ли са колега, търси в раздела за Аудио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...