Jump to content
Sign in to follow this  
waterwet

Течност за чистачки - Каква?

Recommended Posts

Кауфландската "Sherion"  и зимна и лятна. Последните 2-3 години само с нея.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз използвам течност за чистачки на "MOTOX" и съм много доволен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кауфландската "Sherion" и зимна и лятна. Последните 2-3 години само с нея.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз също си взех от тях някаква, която беше на промоция. За сега добре, надявам се да не бера ядове в тези студове.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Като казвате добре, пробвахте ли да пръснете сега на -12?И аз съм с такава само, че лидълска и съм се зарекъл повече такива боклуци да не купувам. Беше ми сравнително чисто стъклото и пръснах да я пробвам и цялото побеля -ужас нищо не се вижда. Ами ако карах със 100км/ч какво правим...?Няма ли контрол или някакъв стандарт на тези продукти. Не може да се лъжат хората толкова долно!

Edited by JHM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз съм с течност на Лукойл -30 градуса. При минус 16 не беше замръзнала, но мирише на метанол.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Как мирише метанолът?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ами мирише на спирт, но една по-особена, тежка миризма. Все едно смес от аромати на спирт, дървесина и малко гума.

Поне аз така го оприличавам.

Edited by dandilov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз преди 2 седмици налях една -30 от Петрол на АМ Тракия, точно преди София... Ето това е резултата:

https://goo.gl/photos/wLN2ZPSDXfFxhoJ19

https://goo.gl/photos/yyFVnWVv4EGubNWH9

Днес с гореща вода размразих и изпръсках всичко. Налях 2л чист спирт, за да съм сигурен, че няма да замръзне отново. Явно спуканото е някъде в горната част. Така ще карам зимата. Като се стопли ще се разглобява, за да се видят щетите!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Внимавайте с тези "евтините" течности, защото някои могат буквално да ви свалят лака от предния капак и тавана при редовната им употреба. Двама приятели имам дето вече се опариха от такива "евтинджоси". Лака им е паднал точно по очертанията/следите на струята, по предния капак от пръскалките до стъклото и по тавана, където е пръскало.

 

Аз лично, до преди една година купувах само от ЕКО. От миналата година почнах да взимам SONAX (и зимна и лятна). Зимна обикновено взимам концентрат, до -60-70 гр. от най-голямата разфасовка, която има и си я разреждам, като си подготвям по две "дози" една до към -20 и една за -30 (за по-студените дни). Доволен съм и от двете течности, досега не са ми замръзвали. SONAX-а, като че ли чисти малко по-добре, по-лесно премахва "по-засъхналата" мръсотия и мушици.

Edited by vesivanova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аз ще си доливам спирт от аптеката, че сега като пръсна върху стъклото и става майко мила положението, замръзва почти веднага :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Спирта от аптеката е перфектен, но цената не е рентабилна. 2л за 7лв.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Внимавайте с тези "евтините" течности, защото някои могат буквално да ви свалят лака от предния капак и тавана при редовната им употреба. Двама приятели имам дето вече се опариха от такива "евтинджоси". Лака им е паднал точно по очертанията/следите на струята, по предния капак от пръскалките до стъклото и по тавана където е пръскало. 
 
Аз лично, до преди една година купувах само от ЕКО. От миналата година почнах да взимам SONAX (и зимна и лятна). Зимна обикновено взимам концентрат, до -60-70 гр. от най-голямата разфасовка, която има и си я разреждам, като си подготвям по две "дози" една до към -20 и една за -30 (за по-студените дни). Доволен съм и от двете течности, досега не са ми замръзвали. SONAX-а, като че ли чисти малко по-добре, по-лесно премахва "по-засъхналата" мръсотия и мушици. 

 

От Сонакс съм доволен до момента. Откакто имам колата само тях ползвам, чистят много добре и не мирише на алкохол.

Внимавайте с тези, които силно миришат на алкохол, защото при всяко вдишване тая отрова вреди на организма. Всеки да си мисли.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Направих грешка с лидълската 5л. Е, нЕма таква смрад... По гадно миришИ от плодова недопечена рИкия.

Ся пръскам като луд, за да изтече.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А спирта не вреди ли на гумените уплътнения и боята?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Направих грешка с лидълската 5л. Е, нЕма таква смрад... По гадно миришИ от плодова недопечена рИкия.

Ся пръскам като луд, за да изтече.

А аз така, една направо я подарих на колега и го предупредих , че много замазва и пречи нощно време на карането. След известно време пак стана въпрос за течност и той ми се оплаква, че от известно време нищо не вижда вечер, като си пръсне от течността, явно забравил, че аз му я дадох с предупреждение. Викам- знам, нали аз ти я дадох:)!

Иначе и аз ползвам на Шерон от Кауфа- 2 лт./6-7лв.беше, до -30.

Етиловия спирт е около 7,70 лв., но за 1 л, не 2, както писахте по- горе, ако има 2 л за 7 лв. ще е супер.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имайте предвид, че когато навън е -15 (или ако щете температурата на течността е -15), то в момента, в който я пръснете на стъклото, температурата рязко се понижава от въздушната струя.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако течността за чистачки замазва (дава т. нар. рефракция), означава, че в течността за чистачки е вложен гликол (етилен-, пропилен-). Ако замине лака на капака или по покрива на колата, означава, че има разтворител (бензен, толуен, стирен и др.), най-често някой кетон, с който денатурират метанолови продукти, за да смърдят и да не посегне някой да ги пие. Етанол се купува индустриален, който задължитело се влага в някакъв процент в търговските бензини, иначе е скъп. Колкото до метанола - може да се използва само в специални продукти, като такива за размръзяване на стъкла, ключалки и др., но не и в количества над 3% в течност за чистачки и/или с етанол, като етанола трябва да е поне 2 пъти повече, за да възпрепятства постъпването на метанолови пари в рецепторите..

Edited by vesivanova
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonax концентрат, най-доволен съм от нея за момента.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Малее, те от това ли са точките пред пръскалките? Изяли са ми лака , мислех че са петна и търках с паста като луд, ама нямат махане. Аз иначе само Motox слагам , но 2-3 пъти съм слагал евтини. При инцидентно и неочаквано свършване на течноста ,която ползвам много на често, за да ми е чист джама .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Точно Мотокса не е от най-безвредните :).

Освен ако не са му сменили формулата...

Edited by vesivanova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не са, метил (метанол) е.

Edited by Bai H*i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баш с такова го помня :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имайте предвид, че когато навън е -15 (или ако щете температурата на течността е -15), то в момента, в който я пръснете на стъклото, температурата рязко се понижава от въздушната струя.

Абсолютно. Просто не трябва да се пръска веднага на студено стъкло. Малко да загрее парното и вече не замазва....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Всички коментари за метаноловите течности са относно технически проблеми, боя, чистачки, мазане и т.н.! :whistle:

Ей, хора помислете първо за здравето си, метанола е силно отровен, както и антифриза! :argue::stretcher:

Дори вдишване на пари може да ви убие, поражения има и  при допир с кожата!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Днес гледах клип в тубата ,където намазаха от вътрешната страна джамовете на колата с пяна за бръснене от флакон,изтриха ги с кърпа и после не се замъгляваха от пара.утре ще намажа единия за проба ,тези дни е по-топло но ще чакам да се застуди и ще пиша за резултата .Опа идва 22 часа !

Share this post


Link to post
Share on other sites

То има ли спирт,който не био?Вярно моя е от сливи поради липса на лимони,но като зная къде е сливата 100% е Еко.

Не се хващайте на тия трикове :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

привет!

аз съм най-доволен  от течност за чистачки "Wurth".Скъпичка е (1л конц. -5,60 лв)но не замазва и не замръзва.Тествал съм я на 1:1 във фризера за 5 дни,и няма непоносима миризма.Това с миризмата го споменавам,защото един приятел беше взел няква за 3 лв-5л конц. и колата му се размириса на мърша(буквално)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Течността която се споменава по-горе е Sheron, за парите си става, иначе Sonax е уж най-добрата, но е прекалено скъпа.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И аз съм на тях от доста време и нямам забележки.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

На Bardahl всички продукти са много качествени, аз на тях добавките ползвам. За течност за чистачки в момента съм със една, която се казва "Starline WOMAN", има много приятен аромат, които се усеща в купето https://mototechnica.bg/technost-za-chistachki-starline-22c-woman-1l.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...