Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Между другото, колата бе замерена догоре догоре преди 10 дни и показа точно колкото на борд компа.Сега това дали е вярно....малко ме съмнява чесно казано...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, колата бе замерена догоре догоре преди 10 дни и показа точно колкото на борд компа.Сега това дали е вярно....малко ме съмнява чесно казано...

:worthy:Тя тая печка , скоро ще почне да дава нафта , не да харчи :o))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ иВаНоВ Много хора не осъзнават, че автомобилът(бил той бензин или дизел), шофиран с 80-90 е доста по-икономичен, отколкото с 120-130км/чПримерно - трябва да изминеш разстояние 500км. Ако се движиш с 80-90, автомобилът Х ще изгори 25л(5л/100км), или да кажем 50лв. Ако обаче същият автомобил Х се кара със 120-130, ще изгори 35л(7л/100км), или 70лв. Разликата, очевидно, е 20лв. Тук, вече, идва логическото следствие, че ако караш по-бавно, ще пристигнеш с 2 часа по-късно(т'ва пак примерно), обаче няма да изхарчиш гориво за 20лв., или по друг начин казано, все едно за 2 часа, от твоето време, някой ти дава 20лв :DМного извратена логика имам, нали :)П.С. Всеки сам решава как/колко бързо, да си кара колата. П.П.С. Направо ти се кефя на разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 89г. В20А8 каран през целия си живот на бензин и до днес извънградско 7.5-8 макс със частично настъпване(където позволява разбира се) иначе средно със 120-130, а в града(София) 10-11 без да я жаля много много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ иВаНоВ Много хора не осъзнават, че автомобилът(бил той бензин или дизел), шофиран с 80-90 е доста по-икономичен, отколкото с 120-130км/чПримерно - трябва да изминеш разстояние 500км. Ако се движиш с 80-90, автомобилът Х ще изгори 25л(5л/100км), или да кажем 50лв. Ако обаче същият автомобил Х се кара със 120-130, ще изгори 35л(7л/100км), или 70лв. Разликата, очевидно, е 20лв. Тук, вече, идва логическото следствие, че ако караш по-бавно, ще пристигнеш с 2 часа по-късно(т'ва пак примерно), обаче няма да изхарчиш гориво за 20лв., или по друг начин казано, все едно за 2 часа, от твоето време, някой ти дава 20лв :DМного извратена логика имам, нали :plane:П.С. Всеки сам решава как/колко бързо, да си кара колата. П.П.С. Направо ти се кефя на разхода

Гарантирам ти че разликата между каране с 90 и 129 е минимална...особено при машини с по-голяма кубатура,да не кажа че дори при мен с ф18а3 въпросната разлика едва ли има и литър!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едмундо много ме кефи как съдиш само от твойта камбанария ;) ако карахме всички като твоя Акорд сигурно . При мен разликата между каране с 80-90 км/ч ( под 2000 оборота ) , 120-130 км/ч ( до 2500 оборота ) и каране над 140 км/ч е съответно : 5.5 - 6.5 - 7.5+ :) Преди 3 години колега каращ СиАрЕкс 1.6 131 коня сподели , че е засекъл разход от 4.8 или 5.2 при каране под 90 км/ч ;) Останалите ще споделят отгоре коло повече им харчат ;) и вярвай ми човека не е от хората , които си прави гаргара на устата само ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Съгласен съм с теб.д14а2 мотор с обикновенна газова при 80-90 7/7.5 газ.При 120/120++ дава 9. :) При градско 9.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всех сивика на метанец, гори 5лв на 100 километра.Мотора е Д13Б2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Бургас до 100км/ч, мисля че беше около 3000-3500об/мин., засякох разход 6.1 на пуснат климатик. на 6ген ВТи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Бургас до 100км/ч, мисля че беше около 3000-3500об/мин., засякох разход 6.1 на пуснат климатик. на 6ген ВТи.

Не думай! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше лятото и беше голяма мъка да поддържам такава скорост. Бях сигурно най-бавната кола по магистралата, но за експеримента се прежалих! До колкото си спомням като напълних на входа на Бургас, резервоара събра около 24 литра и половина. :)

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Стрийм 1.7 - извънградско - 7.2л/100 км при 120-130км/час......градско ( в Пловдив) - 8.3-9.5л./100км. без и със клима - засега на бензин.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15Б7 5,7/100 извънградско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15б2 газ градско 9-12 зимно време извънградско само 1 път е засичано 12 с 120 но улягаха мембраните и не беше регулиранабензин софия плевен 6....скорост от 90 до 160 различно...градско 9-12 зависи как ми се кара и от трафика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.50 лева на 100 МЕТАН.Колата е с F22A1 Perlude4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боже аз ли караХ най голямата ламя в форума???! с пълен резервоар 45л - 350км...... повечето извънградско...... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боже аз ли караХ най голямата ламя в форума???! с пълен резервоар 45л - 350км...... повечето извънградско...... ;)

Не ;):) аз се глася за около 25л. /бензин/ среден разход :D ,ако ти помага добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее вече съм спокоен фенче ;).... ама извънградско...... ама и кефа и и и и и... само тези И-та хонда може да ти ги достави....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехееееееееееееее. . . много разлики в горенето бре ,колеги! Нещо интересно,имам D15b7 купе 95 год. градско лятно време около 8 извън градско между 6 и 7 .Преди да ии сложа крило на багажника гореше с кило по-малко извън града!Не знам нормално ли е???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехееееееееееееее. . . много разлики в горенето бре ,колеги! Нещо интересно,имам D15b7 купе 95 год. градско лятно време около 8 извън градско между 6 и 7 .Преди да ии сложа крило на багажника гореше с кило по-малко извън града!Не знам нормално ли е???

ами то колега май разбрах че цялата работа е от положението на педала на гъзта !!!))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моито D16Z6 в града 8-9-10 зависи ще имали сняг и ръчни и ръчки ;) иначе извън града кам 6,5 100 ми пада с скорост 110-120

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града 8л, извън 5,8 - 6л, многократно засичано, жена ми е от Варна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да сипя ресто не ми е върнала ;) ;) иначе в София 9.0-12 газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Бургас до 100км/ч, мисля че беше около 3000-3500об/мин., засякох разход 6.1 на пуснат климатик. на 6ген ВТи.

Батко, ти не си редовен... тоя двигател не е подходящ за лежерници кат тебе, взимай Д14 по-добре ;) По темата: 8.9 градско със 100 октанов бензин ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д14 англичанка градско 10-11 извънградско 5.5 -7.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да сипя ресто не ми е върнала

;) И моята така бате!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На магистралата със скорост над 200км/ч, при постоянен ВТЕК,с парахода Н22-ка 16-18/100л. 98окт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ви завиждам.Тия разходи дето ги казвате ми се струват невероятни!Мойто HR-V 124к.с 03г.се опитва да ме разори.14-18л. градско без да натискам и 10-13л извън града пак без да натискам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си карам д15б7 ,извънградско : 5/5,5 (90-110)софийско-градско : 7-8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско 5 (София-Бургас с 20 литра) при скорост 100-120 на круз контрол ( без него пада още ама си е глезотийка )Софийско градско 7-8 на НЕикономичен режим (без да гаси бензиновия по светофарите)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12-15 газ Софииско...зависи от задръстванията и сега скоро го засякох София-Пловдив - 9/100 със средна 130-140км/ч и отвреме на време кикдауни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8.5-9.5 л\100 бензин в София разход, на извънградско до 120 км\ч 6л\100 със 180км\h подържана скорост 8 л\100 D16Y3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги жоси снощи я засякох,напълних рез. до горе и 100км. прекъсвачи.Резолтата 11/100км. градско.Извън градско незнам,от пловдив до тук с пълен рез.мина 300 и няколко км. :DСега ще я засичам с нормално каране.Сивик хеч. 1.6

Редактирано от DROGI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ЦРВ 99` 2.0 , без модове без нищо - 12 градско 9 извънградско, точно до грам.

Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 лева на 150 км газ, софииско :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦРВ 2002, 2,013-17 градско, в зависимост от сезона и трафика9,5 - 11 - извънградско, взависимост от тежестта на крака :lol: това за бензин 95 Н, градското - в София

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За икономичния В-тек D15Z8, мога да кажа че наистина е икономичен.На бензин до 120 км/ч разход 5,5-5,7 л на 100 км- извънградско Смесен разход на бензин 6,8 л на 100 км многократно засичан. Kато половината от резервоара се харчи извънградскоНа газ смесен разход 8,8 л на 100 км (Като половината от горивото се харчи извънградско, а градското е ужас)Най-дълго изминато разстояние с 32 л газ 420 км от София към Созопол което прави среден разход 7,6/100 LPG от OMV

Редактирано от nch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...