Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

голф 3 1.8 90коня4.5 л извънградско с 80кмч зад тир, нормално около 5л, газ около 7л.градско 10л газ, а в сравнение д16-ката ми дава 11 бензин градско, баси дракона...

Баси, а аз смених голф с хонда за да ми е икономично :D:D
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Пантеон 125.Смесено каране 480 километра минах с 8 литра гориво :cool: Невероятна машина,вече чакам с нетърпение новия мотосезон :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15б2 седан крадско 8,9 газ, на дълго 7, 7.5 иначе на бенз 5, 5.5 на дълго градско не съм я карал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16W3 комби на метан плочка днес Пловдив- София и обратно с обикаляне в София,двама човека и едно куче(горе долу колкото мен:)) при средна скорост 90 км./ч. разход за 330 км. 23лв. метан или 4кг./100км. или 6.96лв./100км. при цена на метана 1.74лв.Реших за експеримент да пробвам до колко може да падне,имах време и най-важното нерви....Иначе не се вживявам толкова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, в това студено време (сутрин минус 10 градуса) успях да засеча:-градско 13 и нещо (каране на къси преходи до макс 3 км в посока, т.е. почти през цялото време е все студена)-извън градско 6.5 (по "хемус" с "динамично" спрямо законите каране с поддържане през повечето време около 120 - 140 км/ч)Замерена "пълно-пълно".Колата: Сивик D15B2 пълен сток, карана на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голф 3 1.8 90коня4.5 л извънградско с 80кмч зад тир, нормално около 5л, газ около 7л.градско 10л газ, а в сравнение д16-ката ми дава 11 бензин градско, баси дракона...

Баси, а аз смених голф с хонда за да ми е икономично :D/>:D
Колега, от голфу по-убаво нема.Сега в зимни градски условия с преходи до 5км - 2.5/100 бенДзин и 12/100 газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Д13-ска взе много да лапа в студа, 6 извънградско и 9-10 градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 на 100 газ в Плд.,като обезателно я подгрявам 4-5 мин на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6л - градско само над 6250rpm . Гига мега сам доволен !Сега да се върнем в реалността - 12 градско като пенсионер зимата:))

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното засичане само на градско, с по 3-5км пробези сутрин и следобед без ръчкане, до 2-3К оборота (не студена ами премръзнала кола - докато отлепи стрелката и съм минал полвината път, тъкмо я качи където трябва и съм стигнал и гася).Та за 283км такива пробези, налях 34л бинзинь, или 12л/100км :huh:

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HR-V, 2002, 2WD, с Газов инжекцион (възможно най-скапания на пазара) смесен разход ( София - Банско - Мелник +околните села и манастири- София ) за последния веекенд - 8,2/100 газ. като не я щадя много.. според мен е добре.. ако имаше и 6-та щеше да е доста по добре..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята сивик седан от 85-та, 1.3 , 71 коня при ежедневно каране на къси градски разстояния, дава разход 10/100 бензин в тоя студ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с англичанка с мотор D15Z3 VTEC-E, градско лятото - 6,5, зимата - 7,5, ... извънградско - между 4,5 и 5,5 на 100... луда работа :D:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6г 1.4i 75hp5.8-6.5 С пенсионерското каране с моето около 7градско 8-10може и 12 ако съм с кобинките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново засичане пълно-пълно.

градско

b16a2 6 gen hatch

бензин omv maxx motion 100 октана

41.6л=420 км

 

или малко под 10/100км Публикувано изображение

Редактирано от aspire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B18C4- civic aerodeck, чисто градско в Бургас, сутрин 5 км и вечер 5 км, предимно каране до 3-3500 оборота, 4-5 пъти изреждане на 1-2-3 до към 8500 оборота. Празна бутилка- 20лв- 14,40 л гас- 108 км- 13,35л/100км. Някой друг с такъв автомобил? Мисля е напълно нормален разход, но да сравним :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

2100km. 120л. бензин 95

Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекорда ми за разход е 492км с 21.05л гориво (4.28л/100). От пълно до пълно зареждане и логнато в CarSpending-а. А рекорда ми за изминат път с един резервоар е 1067км с 48.55л гориво (4.55л/100км). И двете са каране из Гърция с 80-90 и климатик през част от времето (това с 4.28 е без никакъв климатик, беше прохладна пролет).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Y8 stock1060 km с 81л газ извънградско с пълна кола. от които 70 градско - ~7.5/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята д14-ка извънградско е на 6-7л на 100 км,а в града на 10.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16ска 126к,с. 9-10 газ/100к.м.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акорд f18a3 с обикновенна газова 8,9 извънградско и градско 14,8 като градското е сутрин 3км и вечер 3км като градско забелязах че около 2000об. е по икономична това може да звучи глупаво но маи в по високите е по-добре Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Civic 6-та хеч японка с двигател D14Z1 - 7.8 за 110 км бензин А95 смесено каране, като имаше чат пат въртене на гуми.Повечето време си беше като градско каране тъй като по селата знаете как е пътя Публикувано изображение дупка до дупка.

Редактирано от chester87
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре около 11, вънка 8-9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Времето започва да се затопля, изкарах мотора (BMW F650) който харчи около 4/100 градско и колелото (Drag Ontario), което харчи около 3 кюфтета на час. Километрите за този час са според терена и бирата с кюфтета (интересното е, че се получва парабола - с една ефективността на горене се покачва, с повече започва да спада) ;)

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След реглаж на клапани разхода падна от 12,5/100 на 11,5/100.Всички клапани са били пренатегнати!Колата стана "по-нервна" :D Засичането е пълно пълно на газ.Стойностите се менят между 10,5 и 11,5/100км.в зависимост от стила на каране и без юркане.Предстоят 1000км извънградско! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда сивик 5 ген хечбек д16а8 градско на къси разстояния 5-6 км 9.5 с бензин А95 ОТ ЕКО това го засякох преди 3 месеца и температурите бяха бая по - а и имам 10 тина яки настъпванки за тия 500 км които съм засякъл колата аз съм мн доволен от разхода а лятото ми гори 8-8.5-9 зависимост от тежеста на крака ми Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6София - Ямбол - Бургас след това Сарафово - Несебър два пъти в зверско задръстване ( въртене в Сарафово и Несебър) Навъртях 620км с 4 човека пълна кола с багаж (не виждах нищо във огледалото за задно хахаха), все пак на море и климатика, нямаше как с 40 литра. Замерено пълно - пълно, на връщане нямаше пари да го напълня за 3ти път та да видя колко.По магистрала със 110 - 120 км/ч се влачихме.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д13Б2 дуал карб, каране 120/130/140 км/ч София - Габрово 18.50 лв. газ Публикувано изображение Като литри не мога да го кажа колко е... заредих на 1.30 Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя рекс 470 км пълната гас колкото може накрая на колонката закова точно 30 литра :blink:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоят 1000км извънградско! ;)/>

При нормално каране без да включва vtec , т.е. до 150км/ч дава 11,5л/100! ;):D Включи ли vtec и скорост между 180 и 200км/ч харчи 15/100! :angry: Градско, както и да карам икономично не пада под 10,5! :D К'во излиза, че съм по икономичен в града!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ноември до сега 3940 км. със заредени 256 лт. = 6,49лт./100км.,витек икономика:).

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Първите две седмици от месеца пътувах доста.Градско, извън градско, икономично каране и настъпване, общо ~1270 км. с 200 лв. бензин.d15z6 ;)/>

Редактирано от www.spirit
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14А3 90 коня около 6,5 на 100 при скорост 130-170км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15З6 ....Извън градко 5-5,5 , градско 6-7 при пенсионерско каране :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b2 седан 8.8л газ на 100км - градско- Варна :) мисля че е добре някой да сподели :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

d15b2 седан 8.8л газ на 100км - градско- Варна Публикувано изображение мисля че е добре някой да сподели Публикувано изображение

 

D15Z6-Градско Варна 14,5/15л. на 100км.Извънградско 10/11л. на 100км.Това е разход при каране постоянно на климатик и гумите са ми 205/40/17 Редактирано от longfinmako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

J30A1 - градско 14/15 - 100. Извънградско много зависи от кефа който искаш да си доставиш. Варира от 9 до 12 на 100 :) честито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето колеги се хвалят с разходи под заводските и макс. скорости над заводските.Как стават тея работи нИзнам? :rolleyes: Тея инДжинерини от Хонда нищо не разбират!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята d15b2 ми даде 5.5 сьс средна скорост 110 :)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...