Jump to content
Emicha

КАТ - и останалите безумни институции !?!

Recommended Posts

УРАААААА!

Фръгам го, не - ша си го сложа в рамка - все пак е от миналио век. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Смятай ако беше златен,какво щеше да го правиш..:D!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Жената има голд, щото не шофира. Моят има "пробоини в дисциплината"

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2021 г. at 21:33, kalintry написа:

СИНЬОТО ТАЛОНЧЕ! То казва всичко... за всички...

Станало е дума и на 22.01.21 съм го отчел! Прозрението е от мнооого по-рано:( Хубавото е че вече е история...май...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се казва за златния талон, какво се случва с него ? Също така как може да се види колко точки има дадеш шофьор ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверка в кат, или ако има склонни патрули да чекнан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАааааай сетне - тея се взеха в ръце, "въоръжени" с новоприетия закон и вече конфискуват МПС-та при над 1.2 промила, или положителен нарко тест.

Малко е странно ако заловеният не е собственик, юридическият да дължи пазарната цена на автомобила, но предполагам ще го "доизчистят".

Поне качващите се да шофират в замаяно състояние, ще си "имат 1 на ум", стига да е безпрекословно съблюдаването на закона.

Остава да приемат и причинената смърт при алкохол и дрога като умишлено деяние и нещата по пътищата ще влязат в цивилизационните норми.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някого случайно да са му искали ЕГН при проверка с дрегер и резултат 0.0, след което да е записвано в тефтер/кочан с листи въпросното ЕГН, заедно с други данни, не лични? Явно е някаква практика, защото днес ми се случи.

Поисках да разбера защо, след като колегите на проверяващият ме ми имаха документите отпред, а данните ми по никакъв начин не са защитени - не ми беше отговорено. Имаше доста хора записани, явно има защо да го водят това и очевидно вървеше с дрегера, защото си беше на едно с него този кочан с листи. Направи ми впечатление, че голяма част от него вече беше попълнена с данните на други хора.

Не се ли записават/попълват протоколи (въпреки че това не беше протокол а просто попълнени редове с данни) единствено при проблем - отказ за тест и наличие на алкохол над допустимите норми?

 

А АПИ бяха решили да полагат маркировка на пътя и по средата насложили конуси, които хвърчаха около тежкотоварните машини. Човекът, който маркираше платната пък, без никакви предупредителни сигнали - нито светлинни, нито табели, като нищо някой можеше да го връхлети, както едва се движеше по средата на пътя. Страх нямат тези хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ЕГН- то е за отчета колко хора са спрели за проверка - имат си "норма".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, ceco_accord написа:

...

Малко е странно ако заловеният не е собственик, юридическият да дължи пазарната цена на автомобила, но предполагам ще го "доизчистят".

Поне качващите се да шофират в замаяно състояние, ще си "имат 1 на ум", стига да е безпрекословно съблюдаването на закона.

...

 

До колкото го разбрах това, виновника дължи левовата равностойност на управляваното от него превозно средство, когато не е собственик. А не реалния собственик на колата.

Относно второто изречение - да видим как ще работи схемата при случаи с "батко" и "братко". 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за двойни пост - не намирам бутона за редкация!?

 

Остава да бъде решен и проблема с неточните тестове за наркотици. Същите, срещу които полицаите много яко възроптаха, когато се реши да ги ползват на тях. А кръвната проба отнемала доста време поради липса на акредитирани лаборатории и голям обем проби (3-4 лаборатории за цялата страна). И ако е вярно, това, че на място ти вземат колата и т.н., а кръвната проба се чака месеци ще е супер неадекватно всичко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По старому. Вълкът козината си мени, но нрава не.

А относно конфискацията: ко прайм като съм женен и половината кола е на жената, а синковеца е наследник. Сурова е още де юре работата, както и наказанието, но си требе балтия, иначе нЕма а са опрайме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако карам с над 1.2 на комшията колата и ако откажа да платя стойността и ще му върнат ли колата или ще я държат до като си вземат парите което ще е на куково лято и комшията ще пие една студена вода и ще се надява на моята милост която няма да получи естествено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че в такива случаи автомобила се връща на собственика, а ти ако не платиш в схемата влизат ЧСИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е изпипана работата.

КАТ имат правомощия само върху регистрационните номера на колата, които могат да свалят.

Тя си е твоя, както и грижата как ще я прибереш и къде ще стои до приключване на процедурата по втория кръвен тест и евентуалното им обжалване, но това е в друга юрисдикция и през това време автомобила не е кофискуван, а пари за КАТ платен паркинг са извънзаконово малоумие, защото няма съдебно решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това ще претърпява промени, ще видим до къде ще стигнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно много интересно интервю. 

 

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много истини има, но и "много баби (институции) - хилаво дЕте".

А когато никой не мрънка, се прави това от което някой има интерес.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка проблема с този закон за наркотици и алкохола беше, че има 80% фалшиво позитивен резултат и някой на антибиотик ще остане без кола. Другия проблем са лабораториите. Би трябвало да става за 1-2 дена резултата, а не за 6 месеца.

Видя се, че дори и да го има тоя закон пак има пияни шофьори, които убиват деца :( 

 

А и да не забравяме, че новите вейпчета с екстракт от марихуана  теста не ги лови :) Така, че може да си нагърмян на животно и неадекватен, но пак теста си е негативен. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

. Би трябвало да става за 1-2 дена резултата, а не за 6 месеца.

Хубаво е ако е за 6 месеца,,мой приятел от миналия септември2022 е без книжка и кола,чака да излезе теста за наркотици от ВМА Варна.

Въпреки 3 теста които доказват че е грешка в други лаболатории,но се са сертифицирани и това е от доста години този проблем.

В момента съди институциите и ще спечели делото,ще вземе не малко пари,но къде останаха ядовете притеснението и това да водиш детето си на детска с тортинетка.

Не знам кой има изгода от това,много пъти се спомена проблема и по телевизията,държавата мълчи.

Безумие молете се да не правят тест за наркотици 50%на50% да е фалшив теста...........и започват проблемите.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трагично е с тия тестове. Не посмях да си взема хапчета за глава скоро различни от аналгин, че можели да покажат положителна пробва при тест :D Ходи обяснявай после, че не си взел наркОтици. Тегаво е това и трябва да измислят начин да го регулират малко.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.09.2023 г. at 15:34, CARPERA написа:

Не знам кой има изгода от това...

И никой конкретно да няма (освен лабораториите с парите за теста), безхаберие си е.

Така се развъжда корупцията. Ако можеш - опрАаш са по "втория начин".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес с колелото минавам по трасе, по което нямам работа с колата - затънтен край северозападнал - не води към нищо, но няма големи баири и трафик.

Преди около 2 години (а може и повече) го реновираха и асфалта още е ок. До тук - добре!

Бее, нещо не му е в ред, ама докато схвана какво е ...

Участъкът е 20-тина км и минава през 2 населени места, та почти стига до 3-тото.

По цялата си продължителност е с жълта непрекъсната линия, вече поизсветляла - ОТ - ДО - 20 км - равно и с дълги прави участъци с ограничение за маневри и скорост.

Първата снимка е от началото на една поне 4км права. с идеална видимост, а втората е до където може да зумне тел-а ми.

По трасето има и знаци. Преди всеки завой се забранява изпреварването, а след него, съответният разрешителен знак е завъртян успоредно на платното - за да не се вижда. Естествено, никой не кара с 40 и си изпреварва. По трасето видях 3 патрулки, а на връщане бяха на други места - "шумкарите сменят драките". Пред очите ми 1 водач "изгоря".

Първо си мислех че е "държавен рекет", но поразпитах и се оказа че и местната власт + други заинтересовани, безхаберно участват в това законно беззаконие. Защото ги устройва!

Трябвало да се положи още 1 слой асфалт, но "пАри немАло" и докато стане, това е "временна организация на движението" - заради ремонтните работи, със съответната маркировка и други мерки. Вече 2 години !!!

Питам се - кого и дали има смисъл да питам?

Какво да се стори и дали би променило нещата?

Сигурно мнозина са се питали, но не са питали когото трябва. КОЙ е ТОЙ?

IMG_20240512_110709.jpg

IMG_20240512_110826.jpg

IMG_20240512_130207.jpg

IMG_20240512_130233.jpg

IMG_20240512_130737.jpg

IMG_20240512_131208.jpg

IMG_20240512_131240.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 50 минути, ceco_accord написа:

... временна организация на движението" - заради ремонтните работи ...

 

... вече повече от 2 години!

 

Screenshot_20240512_212416_Maps.thumb.jpg.d347fd1ad1c10e69ce71c71a254b0f97.jpg

 

Значи, следващите 10км максимална разрешена скорост 50 км/ч. Пътят изглежда завършен. Перфектна настилка, хоризонтална и вертикална маркиривки, мантинели ... ! На места е достатъчно широк за разминаване на 2 камиона и кола едновременно. Но ... не знам, по каква причина не е одобрен за експлоатация. Грубо казано, няма Акт 16.

 

Мястото е Първокласен Път #8, след границата между София - Област и Област Пазарджик, посока Пазарджик.

 

Добрата новина е липсата на контролни органи. Минавал съм многократно по участъка и не съм видял дори една "патрулка".

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, ceco_accord написа:

...

Питам се - кого и дали има смисъл да питам?

Какво да се стори и дали би променило нещата?

Сигурно мнозина са се питали, но не са питали когото трябва. КОЙ е ТОЙ?

 

Като се има предвид, че Хаимбоаз до преди 2-3 години нямаше Акт 16 има ли смисъл да коментираме ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисълът е сложно нещо в наща държава.

Ако го няма - тя е такава каквато е.

И в частност - пътищата ни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите безумици със стари и неприбрани табели ги има по прохода на Републиката. А не е като да е път за никъде.

 

По друга тема, преди няколко дни ни скъсаха нервите в КАТ при опит за регистрация на автомобил "нов внос". Мой приятел има близки, които живеят в Германия. Моли ги да му купят автомобил, който е харесал, евтин. Уговарят всичко, чуват се със собственика по телефона и правят оглед + видеовръзка. Договарят се за покупка. Моят приятел праща пари по техен познат или роднина и сделката минава, пише се немски договор за покупко-продажба. Връщат колата на платформа чрез частно лице и му се плаща пътя тук, като му я свалят утях. Дотук всичко добре. Момчето ме моли да му съдействам, да наглеждам колата, докато той отиде за превод и легализация на договора, защото в района на КАТ няма преводач. Връща се, влиза в КАТ и се започва едно безкрайно чакане, като накрая се връща посърнал и явно притеснен.

 

Някаква кисела лелка в КАТ му обяснила, че не можело така. В декларацията за придобиване на МПС можело само да напише, че той е карал платформата, а той категория за това няма. Той можел само присъствено в Германия да сключи договор, от разстояние нямал право. Нямало да приеме и сключен договор от разстояние. Нямал право да сключи договор с неговите познати, защото трябвало да се сключи тук и по някаква причина да е нотариално заверен, въпреки, че автомобила е без номера, регистрации и каквото и да е. Доколкото знам, нотариус не се използва в такива случаи. Отказва му регистрация и му казва, че автомобила изобщо така както е, не може да се регистрира в България и най-добре да търси начин да бракува и на части. Иначе го сплашила, че ако подаде неверни данни, веднага ще го предаде на властите и наказанието било 3г лишаване от свобода или 1000лв глоба. Човека дойде пребледнял.

 

Влязох да попитам лелката, как едни хвърчащи листи с набързо попълнени договори на коляно от мними автокъщи минават, а човека отишъл на място с преведен договор и пълен набор от документи не може да регистрира. Как е възможно да нямаш право да поръчаш автомобил от чужбина, след като автокъщи имат същата практика и директно купуват на твое име, без нотариално заверен документ да те представят? Отговорът кратък, но неясен - няма фактура, няма документ за докарване, той не е ходил там.

Поспорихме малко за това, как е възможно частно лице да издаде фактура за продажба на мпс, за транспорт на мпс и трябва ли да се обадим на германеца да си отвори една фирма, за да я продаде отново колата - насреща мълчание. Момчето заряза колата на паркинг до КАТ, докато намери решение на проблема. Пълен батак са нашите закони и това е.

Да не говорим колко хора ежедневно минават с договорите-менте от автокъщи, представящи се за частни лица или такива, знаещи какъв скрап продават.

Извинявам се за дългият пост, обаче досега не бях виждал такова безумие.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч сме от "белите" държави! :(

Там системата служи на хората, а тук само на някои избрани.

Щели сме да борим корупцията? Как, като тя е движеща сила в икономиката ни.

Като в оня виц за ламята Спаска, дето живеела през 9 земи в десета.

Събудила се 1 ден, па си казала:

- Баси, колко далече живея!

Дано се събудим!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, s7r3l0k написа:

 

Някаква кисела лелка в КАТ му обяснила, че не можело така. В декларацията за придобиване на МПС можело само да напише, че той е карал платформата, а той категория за това няма. Той можел само присъствено в Германия да сключи договор, от разстояние нямал право. Нямало да приеме и сключен договор от разстояние. Нямал право да сключи договор с неговите познати, защото трябвало да се сключи тук и по някаква причина да е нотариално заверен, въпреки, че автомобила е без номера, регистрации и каквото и да е. Доколкото знам, нотариус не се използва в такива случаи. Отказва му регистрация и му казва, че автомобила изобщо така както е, не може да се регистрира в България и най-добре да търси начин да бракува и на части. Иначе го сплашила, че ако подаде неверни данни, веднага ще го предаде на властите и наказанието било 3г лишаване от свобода или 1000лв глоба. Човека дойде пребледнял.

 

 

 

Джамбазите я знаят схемата. В немския договор полето за купувач се попълва, когато се намери такъв, а колата вече е тук.

Трябвало е твоят човек да се консултира с някой джамбазин преди да иде при лелката.

В софийския КАТ си има "съдействащи", с които такава драма няма как да се случи. Таксата за услугата им се избива дори само от това, че вместо в 6.00ч. отиваш в 14.30ч. и до един час си тръгваш с платена екотакса, ГО и номера. За тази процедура обикновен човек трябва да си вземе почивен ден, а и лелките се заяждат за каквото могат, но това едва ли е, защото са на % при "съдействащите" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, s7r3l0k написа:

преди няколко дни ни скъсаха нервите в КАТ

Това, ако е в Стара Загора - там стават чудеса. Преди половин година, когато регистрирахме колата на баща ми, бяха изискали нещо, където за толкова много коли, в София никога не бяха издребнявали до там. Но вече изключих какво беше - мина и замина. 

 

Иначе, от Германия съм взимал внос кола, докарана тук. Продавачът попълва един хвърчащ лист (Kaufvertrag) с данните на немския собственик като продавач и няма заверки, няма преводи, няма нищо. Само талона на колата трябва. Изтеглили сте късата клечка @s7r3l0k с всеизискваща лелка, според мен.

 

В София служителите на гишетата са супер, само чичаците на каналите скапват пейзажа. И то не всички. Доволен съм и никога не съм използвал посредник, а в последните 10 години сигурно съм регистрирал едно 10 МПС-та. За мотора даже отидох 2 месеца след датата на договора, че нямах А категория, когато го купих и трябваше да изчакам. Бях се подготвил психически, че ще ми наложат глоба, както беше по закон. Нищо подобно - за моя изненада ме пуснаха.

 

Та... очаквайте най-лошото и се надявайте на най-доброто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за закъснението с "развитието" по въпроса, но човека е изчакал 2-те седмици за регистрация на МПС-то и дори е пропуснал срока, но вторият му опит се е оказал успешен. Тайната на успеха била, че попаднал на друго гише, не при въпросната лелка, а при по-млад служител, който просто се засмял и отвърнал нещо от рода на "На тези лудите не им обръщай внимание". Минал е със същите документи, превода на български не му е поискан, интересното е, че са задържали оригинал и копие на kaufvertrag, иначе немските документи както си е записано остават в КАТ. На канал никакви проблеми, автомобила си е бил със скорошен TUV, където са отбелязани забележките и в тях нямаше технически такива, само изтекла аптечка беше вписана.

 

Имало някакви будки пред КАТ, където са му дали жокер, ако не успее да мине пак, просто да отиде при тях и те щели да решат проблема.

Никога няма да се оправим...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никоя от институциите, както и държавната управа нямат интерес от оправянето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...