Jump to content
Veseliq

Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

Адмирации за труда, който полагате по обновлението. Мисля, че става добре.

Има нещо от предната версия на форума, което лично на мен ми липсва. Аз не чета всичко във всички раздели, а следя няколко. Когато вляза, бих искал да виждам в темите, които следя, дали има ново мнение или тема и да отида на последното непрочетено съдържание. Преди имаше бутон "виж последното непрочетено" или нещо подобно, а сега отивам направо на първото мнение и трябва да търся до къде съм стигнал. По-напред в темата и друг колега беше писал за същото.

Мисля, че е добро хрумване бутоните "Like" и "Upvote" да са отделни и потребителите да правят разлика между двете. Няма ли обаче да е по-добре те да са един до друг видими, а не като мина върху "Like" тогава да виждам и другия бутон, защото повечето хора просто ще цъкнат "Like" и няма да задълбават. Така си мисля.

Забелязвам също така, че някои теми, които не съм чел или пък имат ново публикувано съдържание, след като съм чел, не са болднати, а преди бяха. Например сега целия раздел за Сивик ми е неудебелен все едно съм прочел всичко, а всъщност аз изобщо не съм влизал там.

 

Поздрави

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.12.2017 г. at 22:58, rangel111 написа:

Здравейте! Нямам достъп до темите Купува и Продава. Трябва ли да имам по-висок ранг или аз не правя нещо както трябва?

Здравей!.Не виждам да имаш някакви забрани за раздела. Забрана за този раздел има само ако не си логнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, romborak написа:

 

Има нещо от предната версия на форума, което лично на мен ми липсва. Аз не чета всичко във всички раздели, а следя няколко. Когато вляза, бих искал да виждам в темите, които следя, дали има ново мнение или тема и да отида на последното непрочетено съдържание. Преди имаше бутон "виж последното непрочетено" или нещо подобно, а сега отивам направо на първото мнение и трябва да търся до къде съм стигнал. По-напред в темата и друг колега беше писал за същото.

В раздела  с темите вдясно са аватарите на последните хора писали по темата.Под аватара има час или дата на последния пост.Натискаш по датата и отиваш директно на последния пост.

Забелязвам също така, че някои теми, които не съм чел или пък имат ново публикувано съдържание, след като съм чел, не са болднати, а преди бяха. Например сега целия раздел за Сивик ми е неудебелен все едно съм прочел всичко, а всъщност аз изобщо не съм влизал там.

Маркирай целия форум като прочетен и ако на другия ден нямаш болднати теми ми пиши.

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Markony написа:

Здравей!.Не виждам да имаш някакви забрани за раздела. Забрана за този раздел има само ако не си логнат.

Не знам. Логнат съм , но ме допуска само до Подарява. Дори когато се опитвам да отворя собствената си тема ми дава някаква грешка.От днес ми дава и общата поръчка.

Screenshot_2017-12-11-08-45-05.png

Screenshot_2017-12-11-08-50-36.png

Редактирано от rangel111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно има ли вариант да праща мейли за ЛС ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не виждам купува и продава ,а до снощи и общите поръчки,които са появиха към 22ч. Положението е като скрийншота на колегата rangel111.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Markony написа:

 

 

 

Ще пробвам и това с маркирането на целия раздел за Сивик и ще пиша утре дали ще е болднат.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може сте споменали и аз да съм пропуснал това обяснение.. става въпрос за Галерията.

В предната версия имаше Галерия, и там си качвахме снимките които добавяме по темите. Сега пак виждам нещо подобно "Моите файлове", а старите снимки от предната версия има ли ги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам галерията не  е инсталирана,но всички снимки се пазят в архив.Въпрос на време е да се инсталира плъгина и да се върне архива.

След като се изчистят текущите бъгове ще се свърши и това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, _sa6ko_bs написа:

И аз не виждам купува и продава ,а до снощи и общите поръчки,които са появиха към 22ч. Положението е като скрийншота на колегата rangel111.

И при мен е така! От бутона "КОНТАКТ", който излиза на скрийншота 2 пъти пиша за това и толкова.

Редактирано от golfy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Izanagi написа:

Последно има ли вариант да праща мейли за ЛС ?

Пешо, мейли получавам всякакви. Само казах на abv-то, че не са спам. :)

Виж си настройките за известяване.

image.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен все още една част от известията (в абв-то) идват в кутиятя, а друга част в "спам"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, dandilov написа:

При мен все още една част от известията (в абв-то) идват в кутиятя, а друга част в "спам"...

Кажи на тея в спам-а, че не са спам, за да почнат да ти идват всички в кутията.

преди 2 минути, ADH-Honda написа:

Пак, че в абв-то идва нещо. В gmail абсолютно нищо. 

Gmail-ът не ни харесва нещо мейлите, мъчим го.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

Кажи на тея в спам-а, че не са спам, за да почнат да ти идват всички в кутията.

Казвам го всеки път и на всяко съобщение в спам-а, но няма ефект...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, _sa6ko_bs написа:

И аз не виждам купува и продава ,а до снощи и общите поръчки,които са появиха към 22ч. Положението е като скрийншота на колегата rangel111.

При мен вече всичко е наред. Благодаря на админите за бързата реакция!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не схващам в какво се състои предложението?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иконките в момента и мен ме дразнят, когато има писано седят червени а "балончето" вътре и то е червено и седи грозно. Тъй че това което е постнал Japanese fever е резонно :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, готово е.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има резултати от труда ви,все по хубава става визията,пък и това червеното....,адмирации.:)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва все повече и повече - особено мобилната версия е в пъти по-добра и удобна.

Забелязах обаче, че липсват номера на мненията в дадена тема - примерно преди беше нещо такова - # 1

Не че ми липсва , но преди можеше да насочиш някой, като му цитираш темата и го насочиш към конкретното мнение в нея - примерно # 12

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Емич, ще го погледнем..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката! Няма да е лошо да се напави, да може да се търси в определен форум или в тема (за по-дългите теми е много удобно). Като потърси човек нещо за определен модел, да може да си избере къде да го търси и да се показват резултати само за модела (подфорума), а не 18 страници "плява". 

Иначе за визията на форума съм със "смесени чувства" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, търсачката работи по следния начин:

Когато си в дадена тема и цъкнеш на търсачката имаш възможност да търсиш в темата (по подразбиране) или в текущия раздел.

Когато си в даден раздел можеш да търсиш само в него (по подразбииране) или навсякъде.

Когато искаш нещо по-мощно и засукано използваш разширеното търсене (празен текст и цък на лупичката или от падащото меню на търсачката):

https://forums.hondabg.com/search/

Цъкаш на Тип съдържание - Теми и си харесваш. :)

Ако трябва да сравнявам със старата търсачка - тази е класи отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, моля ви се - намерете решение да се изпращат e-mail известия за ЛС, че се излагаме тотално ! Няма друг форум през 2017-а година, където да не се получава писмо за ново ЛС. КАШМЕР ТОТАЛЕН е това, осъзнайте го !

 

Тия дни ми се наложи да пиша ЛС на 3 - 4 души, нито един от тях не го е прочел и не е влизал във форумът, защото най-вероятно (като мен, Изанаги и още много, много потребители) не получават e-mail и въобще не знаят, че имат получено ново Лично Съобщение. Тотална антифункционалност е това !!!

 

Не ми е ясно, преди да правите тези генерални ъпдейти с които се биете в гърдите... не ги ли тествате всички тези ВАЖНИ функции, да видите дали всичко е ОК и чак тогава да предприемете промяната. Преди форумът беше безупречен (с леки изключения в търсачката, но това не беше кой знае какъв проблем, при положение, че има google), сега на мен лично ми е тотално АНТИ и като дизайн и като функционалност. Все тая, това си е мое субективно мнение и никой не е длъжен да е съгласен с мен. НО точно функцията известия по e-mail за ново ЛС е едно изключително важно нещо, което очевидно вие не озъзнавате неговата ценност и жизнено необходимост !!!  Разберете - масовите потребители нямат възможност и желание да посещават форумът всеки ден и то по няколко пъти, влизат когато желаят/могат или имат точно определен въпрос/отговор на Лично Съобщение. Като няма известие за последното - няма да влезнат още дълго време. Това говори за НЕсериозност на хората грижещи се за този форум и ще загубите още повече потребители. И след това не референдуми, не вечеринки на Узана да си правите - всичко ще бъде тотално загубено, ще си останете точни 10 човека накръст, които ще си пишете за нещата от живота.

Съжалявам, но съм крайно афектиран !!! Опитвам се, да си сдържам нервите и да бъда градивен в критиката си, ясно ми е, че всички вие които се грижите за форумът го правите на приятелски начела и отделяте от свободното си време и не можете нон стоп с това да сте ангажирани, но в крайна сметка като сте решили да поемате ангажимент, като правите нещо, правете го качествено. Иначе по-добре не се заемайте с него. Защото до преди месец форумът бе безупречен и като интерфейс и като начин на работа, сега само проблеми и липси на функции/екстри.

Оправете това с e-mail известията, МНОГО ВИ МОЛЯ !!!

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.12.2017 г. at 1:03, Japanese fever написа:

Като отида на профила ми и ми показва - Последно посещение 2-ри декември. Аз от 2-ри до сега съм влизал кажи-речи всеки ден, но не мипоказва датата от днес или вчера, а вече няколко седмици си стои на 2-ри декември като последно посещение.

От там също може да се бърка това, където не ти показва автоматично новите постове в определена тема като влезеш в нея, но не съм сигурен.

Също търсачката за потребители не работи

Изтрий си кеша на браузера ,излез и се логни на ново.При мен показва всичко адекватно,вкл. търсачката търси потребители.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ADH-Honda написа:

Оправете това с e-mail известията, МНОГО ВИ МОЛЯ !!!

 

Мейли вече трябва да се изпращат успешно - но все още, някои от тях отиват в СПАМ. За GMAIL ще помогне ако ги маркирате, че не са СПАМ (имат алгоритми, които ги маркират като такива). Мейл сървърите са безобразно неприятни за настройка и убих безбройни часове с тази работа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествах с GMAIL и ABV .Всичко работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Веселия :worthy:, сега тествах - за gmail вече се виждат в СПАМ кутията, което е определено напредък (преди нищо никъде не идваше). Обаче дори да се маркират, че не са СПАМ - това няма оправия. Затова е нужно да се направи филтър в gmail. Ще покажа как се прави, дано бъда полезен на някой с това. Важи за хора с пощи в  gmail:

 

-отива се в настройки на пощата и се избира Filters and Blocked addresses, след което създавате нов филтър (CREATE A NEW FILTER), както е показано тук:1.thumb.jpg.8d9e3309472151f4fcb7379e2cf8b635.jpg

 

След това изписвате info@hondabg.com и натискате бутона Create filter with this search2.thumb.jpg.6e39f16c585b4c7f5188b29ab7821167.jpg

 

 

... и избирате отметката NEVER SEND IT TO SPAM, цъкате бутона CREATE FILTER:

3.jpg.4c2c4dd0227431a1fcbae170f1424337.jpg

 

... и вече всичко е готово - писма от форумът ще идват в Inbox. Доволен съм :)

 

Лошото е, че докато не се направи този филтър и ако човек не си поглежда в SPAM кутията, пак нищо няма да разбере :( Т.е. за да работи известията за ново ЛС, човек трябва да се потруди, иначе няма да го огрее с известия. Но все пак - БРАВО :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tapatalk вече работи, чакаме вашите отзиви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ADH-Honda написа:

Лошото е, че докато не се направи този филтър и ако човек не си поглежда в SPAM кутията, пак нищо няма да разбере :( 

 

Специално писах, че някои отиват в спам, но не всички - някои ми казаха, че ги получават директно в inbox-а без да правят нищо. Вероятно до ден два вече ще спре да ги маркира като спам съобщения. Следя ситуацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получавам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня кой отвори приказка, подозирам че @Emicha но вече номерът на коментар в тема може да се види: #128

ПП. Колегите с TapaTalk да не забравят да дадат обратна връзка. :) Аз пробно си го инсталирах - не е толкова зле, форумът се отваря и се чете. Явно ми е останал горчивият привкус от по-стари версии. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tapatalk вече работи, чакаме вашите отзиви
При мен работи за сега без проблем. Ако видя нещо ще пиша. Лека вечер.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама да си махнат това 

 

Цитат

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Че ме побърква... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как виждаш иначе TapaTalk да си рекламират платформата? :)
Честно казано не знам дали трябва да търсим начини да го махаме.

Sent from my A536 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и мен ме дразни ама...

 

Май го махнах. Сега не излиза май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дразни може да се помоли потребителя да си изключи подписа от приложението. :)

Ето @goodybg го е махнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има ли пак категория "Приятели"? Поне аз не я намирам, пък се огледах уж основно. Беше удобно да си ги виждаш и да цъкаш наред, че да видиш влизал ли е скоро, не е ли. Сега помня кой в коя тема е писал за последно и през тях... :) 

Също така ме интересува може ли да се изключи пълния редактор както в старата версия на форума и връзките да си ги поставям с "url", а картинките с "img". Сега се дразня, че за връзките трябва да търся някакъв тъп бутон, да пиша нещо си, пак да щракам... Не мога да вмъкна няколко картинки както преди. Сега "пляска" само една и след това още една, и още една...

Преди като напишех "color=red" излизаше хубаво, ярко червено (най-вероятно R=255, G=0, B=0), а сега е едно такова никакво, по-скоро кафяво и трябва щракам първо бутона, после "Още цветове" и да го дебна кое е... Винаги съм предпочитал команден ред, а не мишка.

 И последно, един визуален бъг (нищо лично, просто тези бяха влезли по времето на писанията ми): 

image.png

image.png

 Т.е. получава се, че администраторите са малко като нинджи. :D  

Редактирано от user2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...