Jump to content
Veseliq

Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум

Recommended Posts

Забелязах малък бъг с броя на таговете в една тема (предполагам):

https://imgur.com/a/Y2pNa

 

И поради някаква причина не успях да ъплоудна снимката:

https://imgur.com/a/hzpTH

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Възможно ли е темите в раздел купува/продава и подарява да се редактират по всяко време от автора им.

Така няма да е необходимо да се ангажират админите при желание от страна на автора за промяна да се занимават и с това,в същото време информацията в дадена обява винаги може да се актуализира ако има промяна.

Да има някакъв лог на редакциите с цел да се избегнат злоупотреби.

И самата редакция да не е повдига темата.

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "за"горе написаното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте пример за предложението си.Продавам джанта за 10 лв,след това си си сменям цената на 12 и купувача тръгва да търси администратор и да спори с него за оригиналната обява.Тя беше бяла на снимката ,ама пристигнала черна..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, DOXATA написа:

Да има някакъв лог на редакциите с цел да се избегнат злоупотреби.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3/20/2018 at 7:58, DOXATA написа:

Да има някакъв лог на редакциите с цел да се избегнат злоупотреби.

 

Идеята ти е много добра. Тъй като това не е вградена функционалност на форума, би отнело неоправдано много време и работа да се направи. Ако намерим плъгин, който да го прави, ми се струва разумно всичко да може да се редактира, но да се вижда какво е редактирано.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лог има, но той е толкова постен, че реално не носи никаква полезна информация... Иначе ще е от полза, особено на екипа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, dindin написа:

Здравейте колеги, налице е тема с нова страхотна "шапка", дело на @ceco_accord

!

Темата се казва HondaRED - 2018 и е достъпна за всички групи потребители.

По-нататък и dark тема за всички нощни птици. :)

Направи я дефолтна ,а остави старата по избор.Мисля ,че беше "fronted"настройката

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Планетата + спътникът и (уеко у уево). :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Markony написа:

Направи я дефолтна ,а остави старата по избор.Мисля ,че беше "fronted"настройката

 

Сега като е по подразбиране, откъде може да се връща старата тема ?

 

И на мен ми харесва новата, но изчезна опцията/бутона за избор на тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там, където си е била винаги.

 

image.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде?

Untitled.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, другите теми са били неактивни за вас и затова не е имало възможност за превключване. :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абониран съм за тази тема и получавам известия.

Направих си тестова тема, абонирах се за нея, там получих също.

Виж си профила и последвано съдържание, там има настройки също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избери Форуми / Теми ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам този въпрос тук, защото ми се струва, че е нещо, свързано с новата платформа и как тя си взаимодейства с Хрома.

 

В тази тема: 

 

и на служебния ми, и на домашния компютър, много често ми се случва да искам да вляза в темата, за да видя новото мнение, но почти всеки път темата се зарежда до едно определено мнение и надолу не се виждат следващите мнения. Това става без знаение дали я отварям от заглавието или от линка към последното мнение. Опитвам с презареждане, но няма промяна. Оправя се като изчистя данните на браузъра, но до първото зареждане, а след това - пак същото. Това е неприятно, защото е възможно да се случва и на други потребители. При мен се случва на 2 компютъра, и двата са с Win 7, Chrome последна версия, единият е по-стар и скромен, другият е доста мощен и не страда от липса на памет и ресурси. Не съм пробвал с друг браузър. 

 

От телефона всичко се вижда нормално - MIUI 9, вграден браузър. Ако проблемът е при мен - имате ли предложения как мога да го реша? Подозирам, че може да е от това, че в темата има доста снимки и клипове, а самата тема я виждам с 30 или над 30 мнения за страница и самата страница е много натоварена. Понякога се зарежда напълно всеки път, а понякога - само до показаното на снимката. 

 

Прилагам снимка на която се вижда края на страницата, а след това, което се вижда, в темата има още поне 10-15 мнения. Самото мнение, което се вижда най-долу, не се зарежда и изглежда сякаш няма нищо там. 

Capture.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната тема при мен винаги се зарежда от първия пост, въпреки че я отварям от последния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако отворите темата през раздел Акорд 7ма като цъкнете на името ѝ е НАПЪЛНО НОРМАЛНО да се отвори първия пост.

Ако отваряте темата през "Непрочетено съдържание" ще отвори първото непрочетено мнение.

Няма значение от телефон или компютър или браузър, включително и Internet Explorer и един на телефона, който не е много известен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се и по моя въпрос да има някакво инфо, защото е неприятно така темата да свършва в нищото и да трябва да се чете през телефон.

 

В общи линии винаги зарежда до мнение #10 и след това не показва нищо. В момента мисля, че са към 35 мнения. 

 

Ред.: Като презаредих, се показаха още 7 мнения, до 17, и при ново презареждане се показа цялата тема, като ме закара до последното (защото в случая презареждах линка с последното мнение).

Capture.PNG

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През каквото и да я отворя темата винаги я виждам цялата има 36 мнения на 1 страница.

Не мисля, че е виновна платформата или браузъра. Нямам проблеми с видеото и снимките в темата и на по-стари устройства.

Ако и при други потребители е така бих искал да знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъкмо написах горното видях, че има ново мнение по онази тема. Реших да го разгледам и при мен се получи същото. :D

Махнах си ad-blocker-a и пак същото. Тествах с Opera и IE, съответно си взимам думите за браузъра обратно, тъй като последните версии на Chrome за PC се дънят и в други отношения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е свързано с времето, за което клиповете, вградени в мненията, идват от ЮТЮБ - забавят се и сървъра не ги чака, а пуска страницата докъдето е стигнал. Не разбирам много, но може би е нещо в тази посока, понеже на друга инсталция имах такъв проблем точно с външно-прикачени снимки и клипове. Дано да е от помощ тази насока. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за коментара, точно с клиповете от YouTube е свързано, но не можем нищо да направим по въпроса. Доста народ изрева, затова от Google трябваше да си оправят браузъра.

 

The issue has been fixed in Google Chrome new update.

Version 66.0.3359.117 (Official Build) (64-bit)

Make sure you have updated Chrome to this version.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз, на служебния съм 1 версия назад. Вероятно и у дома е така. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях и ъпдейтнах. Освен това си изчисти кеша след това и ще е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно с детайлите в уеб дизайна, но първоначалният проект беше (виж снимката), като концепцията бе модулно разделена на части, а левият и десният блокове трябваше да се местят до краищата на формата (според пропорциите на екрана). Крайният резултат е плод на други колеги от екипа и те (според софта на платформата) са направили каквото може. Както сигурно знаеш "дизайнът е изкуство на възможното".

Фен клуб и Хонда са композиция от 2003-та и са неразделна част от логото на форума, което не пречи то да е "активно".

Хонда форум.gif

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен и сега си ме кефи. Черния фон с отрязъка на планета точно и ясно напомня за "идеята" Хонда. Същото нещо се появява на началния екран на Нави-то, Логото "Х" на фона на планетата Земя и космоса.

Ако някой успее да постави точно това на мястото на черния фон с този отрязък, мисля че ще се получи уникално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

    Да споделя за един (предполагам) бъг, който забелязах наскоро. В последните 2-3 страници не открих да е писано за това, извинявам се ако съм го пропуснал. 

 

    Свързано е с търсачката и резултатие от дадено търсене. Ясно е че има ограничение от време (минимален таймаут) между две последователни търсения, но... съобщението за грешка от такова ограничение се появява и когато прецъквам м/у страниците с резултати от едно търсене. 
Например: търсачката ми изкарва повече от една - 2-3-5... страници с резултати от моето търсене. Прехвърлям набързо (за по-малко от 30 сек.) резултатите от първата страница и цъкам на следващата. Да ама... 

"Моля изчакайте XX seconds секунди, за да търсите отново"
"Код на грешката: 1C205/3" 

Все едно приема всяко цъкане на дадена страница от резултатите като ново търсене.

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Подкрепям частично мнението на колегата @Japanese fever що се отнася до възможността да се клика на логото, иначе мисля размера е ОК. Представи си ако се направи по-малък как ще се вижда на Full HD или 4K монитор.

 

Бих добавил следното - ако може черния фон зад логото да се смени с друг цвят, да не е траурен, фона да е снимка на космоса, но не в черно.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, crown_bg написа:

 

Бих добавил следното - ако може черния фон зад логото да се смени с друг цвят, да не е траурен, фона да е снимка на космоса, но не в черно.

 

Идеята ми бе червеният бекграунд и черната ивица да напомнят автомобилна предница (примерно Сивик 8 тайп Р). Сори че е останала неразбрана (виж проекта в пост 268).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички дизайнери,критици и философи са уелкъм дето се вика..

Логото ,след идеята ми се прави 2 масеца от Цецо и се вгражда в платформите още един месец от Дани и това през свободното време.  Засега няма да се пипа,тъй като има планове за рекламен блок и банер ,необходими за функционирането на рекламния отдел.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чудих се, защото картинката в хедъра ми се зарежда "на парчета" - бавно, а нета ми е бърз... Ами много е голяма - 772КВ. Прикачих я оптимизирана (33КВ) без загуба на качеството. Ако някой може да я смени.

Благодаря!

 

ceco_header_background_text-compressed.jpg

Редактирано от ruil4o
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не можете да четете между редовете...всеки с познания в областта на програмиране уиндоус, линукс и андроид е добре дошъл в екипа да оптимизира колкото иска.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ruil4o Сложих "олекотената" картинка, благодаря. :)

@Japanese fever И аз мисля, че трябва като се кликне на шапката да се отиде на началната страница и мисля да го направя.

@crown_bg Ако имаш предвид да има малко звезди, плеяди, мъглявини - ок, иначе космосът си е такъв ... черен.

@mitaka_t Ще трябва да тествам от твоята "гледна точка", че като администратор нямам такова ограничение.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5/16/2018 at 13:37, mitaka_t написа:

    Да споделя за един (предполагам) бъг, който забелязах наскоро. В последните 2-3 страници не открих да е писано за това, извинявам се ако съм го пропуснал. 

 

Премахнал съм лимита на търсене от регистрирани потребители. Предстои ъпгрейд до версия 4.3.х на форума, с който търсачката ще заработи значително по-добре.

 

@Japanese fever височината на логото ще бъде намалена - вероятно покрай ъпграйда. Вероятно взимайки предвид предложенията на @ceco_accord

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката във форума не работи коректно.

При търсене на F1 (без интервал между двата символа) не връща резултат.

При търсене на F 1 (с интервал между двата символа) не връща резултат.

Всъщност търсих ето тази тема -

П.П.: Името на темата , F 1 (с интервал между двата символа), също не е коректно. Правилното е F1 (без интервал между двата символа).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах интервала в името на темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава някой да оправи итърсачката:

 

Search result.jpg

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента търсачката не работи при търсене на низове под три символа. Скоро това ще бъде адресирано - с ъпгрейд към по-нова версия на софтуера. Не се заемаме със срокове, защото касае работа и по облика на форума (при новата версия има промяна по темата, която надстройваме с нашия облик). Но новата версия позволява използването на напълно нова технология за търсене (ElasticSearch), която ще работи безкрайно по-добре във всяко отношение.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...