CCord
Фен-
Мнения
385 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
10
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от CCord
-
Почти на 99% съм сигурен че това с червената точка е т.н. ELD модул, по-точно датчика му. На повечето други автомобили ( разглеждал съм на Тойота, Опел, БМВ и Форд) се намира точно там, по този начин следи цялата консумация на енергия в инсталацията. На Хонда, поне в старите генерации, се вгражда в модула на релетата и следи консумацията на част от електро инсталацията, малко тъпо решение ама с цел икономия на гориво и ниски емисии е решено така. В интерес на истината за първи път виждам на Хонда да е на това място, но и не съм гледал Хонди от по-новите генерации, точно това ме кара да не съм на 100% сигурен. Как се тества най-лесно системата за заряд - при добре зареден акумулатор и загрял двигател оставяш да работи на празен ход (при изключени всички консуматори, и без климатроника), взимаш амперклещи (за прав ток на малкия обхват - 40А) и ги слагаш на проводника който идва от алтернатора, взимаш мултицет и се връзваш на акумулатора за измерване U. Както си работи мотора на празен ход започваш да включваш един по един консуматори, първо климатроника, след това фарове и т.н., и т.н.. През цялото това време следиш волтметъра и амперметъра отначало, още при празен ход и последователно след включване на всеки един консуматор. При изправна система би трябвало на празен ход, без консуматори да имаш около 12,5 - 12,8V, при покачване на товара в един момент трябва U да скочи на 14,1 - 14,5V. Може да минеш без амперметър но аз лично го правя с него да си видя зарядния ток. Това е при по-старите генерации на Хонда, новите може да са с наистина интелигентна система за заряд, както при другите марки, там е съвсем друга бира, и истински интелигентна. ПП - всичките тези измервания по U можеш да ги правиш с едно волтметърче в запалката или като си включиш един ELM и следиш напрежението при живи данни. Успех!
-
Като отговор на питащия, когато работи двигателя пусни климатика, в този случай трябва да въртят и двете перки, в много от случаите единия мотор е повреден и върти само едната, те тогава се случва да загрее мотора. Ако при включен климатик въртят и двете тогава остава варианта за повреден термо-шалтер на радиатора. Включи си скритото меню на дисплея, или някое ELM-че и гледай на каква температура ще се включат перките при работа на място с изключен климатик, трябва да е някъде на 95-98 градуса, ако не включват смяна на шалтера.
-
Героят от видеото мога да определя само като празноглав празнодумец, търсещ известност чрез всеобщо споделяне на глупостта си. Такива има много по т.н. социални мрежи и платформи. Чудя се обаче как да определя тези които се възхищават на такива малоумници. Полицаите си правят съвсем нормална проверка, без изобщо дори да са му предявили нещо. Ако полицаят го няма на улицата - защо искат високи заплати? като излязат на улицата - защо ме проверяват? това племе никога няма да се научи на ред, само знае да роптае за щяло и нещяло! Какво правим ако този палячо е поредния пиян или надрусан идиот който след няколко километра погуби човешки живот? как полицаите трябва да открият такива потенциални убиици? може би по цвета или марката на колата!? нали единствения начин е проверката.
-
Всяка джанта си има параметри: https://www.avtogumi.com/bg/parametri-djanti Изписваш тук параметрите на твоите и тогава въпросът ти става адекватен. В противен случай всеки който иска да ти помогне трябва първо да намери твоя размер и да ти каже дали неговите от, да речем 2-ра, 3-та и т.н. генерации стават на твоята кола. Параметрите/размерите на алуминиевите джанти ги пише отвътре на някоя от спиците. А на стоманените обикновено се изписват отвън по периметъра на болтовете/гайките. Пък и чичко Гугъл може да ти помогне с намирането на твоя размер и параметри. ПП - не приемай поста ми като заяждане, просто моето мнение за оказване на помощ е такова че, искащия помощ трябва също да положи някакви усилия за да улесни помагащия, все пак никой никому не е длъжен нали!
-
Модула който имаш е с един канал, не казваш за какъв автомобил става дума но се проверява лесно (ако разбираш де), ако има едно общо реле за двете дълги светлини (както е на повечето коли) ще стане, но трябва да се свърже след релето и преди предпазителите. Ако е с две отделни релета на лява и дясна светлина няма да стане. Модула който имам предвид в темата е с два канала които са независими, и този проблем отпада. Успех!
-
Да ти е честита, и да минеш мнооого километри с нея! Един приятел има абсолютно същата от нова, вече е 6-7 годишна и през лятото беше на 480 000 хиляди мили, кара я такси в Чикаго. Като ми каза какво е сменял и какви ремонти е правил не му повярвах, само някакви дреболии и консумативи за 3 - 4 хил. долара за цялото време и километри, масло, филтри, гуми, крушки, ремъци, ролки, накладки и подобни са отделно. Специално му зададох въпрос за проблеми с батерията, всичко е перфект и от тази гледна точка. Може би условията при които се кара, са най-благоприятни и щадящи мотор, батерия, кутия. За пътищата им обаче казва че са като нашите почти, тъй че возията си се скапва от време на време, сменил е два носача и 4 амортисьора, някакъв датчик за дистроника 1000 пари и няколко други неща. Масло само оригинално на Тойота 0W20 и смяна на 10к мили, и все още я кара с такова но казва че в последно време долива по 1 литър от смяна до смяна. Сега вече не знам на колко мили е станала, но април месец ще я докара и ще я разгледам на живо пък и ще я пробвам. Кутията в хибридите на Тойота не е CVT, още от времето на Приус измислят една уникална трансмисия която кръщават e-CVT, което е съвсем друго нещо и при добра поддръжка надживява всичко в колата. Хонда също ползва такива кутии за някой от хибридите си. Та обслужи си колицата и да си я караш с кеф! ПП - не знам дали този двигател работи с цикъл Аткинсън-Милър, Тойота отдавна залага на тази концепция.
-
Мите с какво олио го глезиш тоя матор бе, той като нов, да не му е уроки!
-
Лека грешка или типичен нонсенс, няма значение, сега по същество. Според схемите които намерих се оказва че в механизма на огледалото има два крайни изключвателя които изключват моторчето при достигане на двете положения, отворено/затворено. Или е повреден единия изключвател, или тази част от механиката която го задейства е счупена. За съжаление не съм разглобявал точно на Хонда за да те насоча какво да правиш, но знам че това е слабо място на доста автомобили при влажно и студено време, попада влага вътре и при замръзване се чупят зъбчатки и други компоненти в механизма. По принцип в студено и влажно време тази функция не се ползва, аз лично си ги оставям отворени. ПП -захранването на огледалата е директно през бутона за отваряне/затваряне, не минава през никакъв модул за да се нуждаят от обучение, поне това показва схемата.
-
Там от решаващо значение са гумичките под шайбите на гайките за капака, ако не са сменени с нови теча може и да си остане въпреки новата гарнитура. Момента на стягане дори и да го спазиш, шайбата под гайката отива до ограничителя и те това е, но отдолу под шайбата, гумичката ако е стара, удървена и сплескана не упражнява достатъчния натиск на капака върху основната гарнитура и теча след време е готов. Силикон се слага мъничко само в четири точки където са снадките с предния и задния капаци, местата се виждат и се усеща леко ръбче като прекараш с пръст или нокът, предварително се почистват и обезмасляват добре контактните повърхности на капака и главата където ляга гарнитурата. Ако гарнитурата ще е автърмаркет по добре да е Виктор рейнц, и Елринг става но се удървя по рано и задължително се сменя при всеки реглаж, оригиналната си е класика и моите наблюдения са че си избива стотинките защото изкарва 2 - 3 реглажа. Може капака да се провери на някаква равна повърхност за изкривявания но трябва някой да е издевателствал сериозно върху него за да се изкриви, добре е да се огледа и за подбитости по повърхностите на капака и главата.
-
Гледам че си от София, преди 10 години бях ходил при едни момчета на Климент Охридски, мисля че бяха на номер 25 но не съм сигурен, ателието е голямо с видими надписи над него. За нарязване са перфектни пичовете, поне тогава машинките с които нарязват им бяха нови и ми направиха същия ключ от първия път, а в Бургас 3-ма ключари ми развалиха по една заготовка и нищо не направиха, добре че всеки от тях си плати некадърността. Тогава разбрах че от тези заготовки има бронзови евтини, и стоманени по-скъпи, ако си вземеш бронзова и се ползва всекидневно изкарва 3-4 години и започва да прави номера я с ключалка, я с боша. Оригиналните са стоманени, и се намират такива заготовки но се обработват трудно, точно това ми обясниха тогава тези момчета от София. Аз си купувах все оригинални от И,бей, за китайчетата не знам какви са, но за тази цена не очаквай нещо сносно.
-
Като начало започни да проследяваш най-дебелия черен кабел, вероятно се е загубила масата, а в Хонда тя е винаги на черен кабел. След това прегледай другите черни жици. Трябва разбира се, да се прегледат и всички останали, но трябва да се огледат и навътре в изолираното към капака, както и навътре в тавана където влизат. Не разчитай само на визуален външен оглед, понякога кабела изглежда здрав но вътрешно е прекъснат. Метода за установяване на скрито прекъсване е добро опипване и прегъване сантиметър по сантиметър върху изолацията, там където е прекъснат може да се усети. Не става с измерване защото при скрито прекъсване понякога дава верига на уреда при различна позиция на кабела и лъже че е здрав. Обикновено прекъсванията се получават в тази област на кабела където се получава периодичното прегъване, ако обаче просто снадиш кабела на това място то след няколко месеца до година пак ще се прекъсне, затова в мястото на прегъване трябва да е цяло парче нов кабел, а снадките да останат в тавана и капака, там където кабела е неподвижен. ПП-черен кабел значи чисто черен, а не черен с някаква цветна ивица по него. Успех!!!
- 1 reply
-
- 3
-
-
-
Сакън, това не го прави, ще изпляскаш модула на централното. Във всеки актуатор по вратите има микро-ключе с два контакта от които модула разбира кога е отключена и кога заключена всяка врата. Ако новия актуатор който си сложил е втора употреба може точно там да е проблема, а може и в инсталацията да има прекъсване. Модула на централното го изключвам като вариант за повреда щом се заключва/отключва от копчето му. Ти по какъв начин пробваш отключване/заключване, с дистанционното или с ключа в бравата? Нямаше ли някакво обучаване системата на централното?
-
Пробвай с изваждането на маркучлетата при загрял мотор, тогава ще са по гъвкави, ако са студени ще са твърди като пластмасови..
-
Ако подсветката на изброените бутони се димира (да кажат колегите с 8-ци) има вероятност да си опукал транзистора отговорен за димирането, къде се намира той!! не знам, но ако има димиране има и транзистор. Ако липсва димиране вероятно захранването на цялата тази подсветка е през реле, може и там да се крие проблема, но и в двата случая ще е през предпазител.
-
Спокойно умни люде, чувствам че накрая виновен за всичко ще излезе колективния запад. Ентусиазма на автора е достоен за уважение дори за средите на "свидетели на Йехова". Ясно е и всеизвестно че винаги е имало, и ще има хора податливи на конспиративни размишления, особено ако им се подхвърли по правилния начин "тезата" на конспиратора. Ако обаче се вкарат и разни институти и велики учени като носители на тези идеи всичко става "бетон" . Нищо че тези учени също може да са от подобна секта мислители и размишлители, И понеже сина ми живее в Германия и има преки наблюдения от живота там, политически, икономически и социални, ще кажа неговите обобщения споделени с мен - там се навъдиха повече копейкаджии отколкото в България, и много интересно, над 95 % от тях са жители на бивша източна Германия, защо ли? а всички знаем кои са апологетите на отрицанието на постиженията на съвременния свят. От мен толкоз, нека облъчването продължи! и както е тръгнало - лъжичка по лъжичка, на ден по три четири, и внимателно да не прехвърлим здравословната доза.
-
Пак теории на конспирациите, какво сега, ще отричаме че е имало ковид ли? Ми имаше и доста хора си отидоха от този свят точно от това, или да го наричаме китайски грип, както го наричаше Дончо американския (който иска да се сеща). Аз лично имам двама познати който починаха, и двама които едвам прескочиха трапа, сигурен съм че всеки от вас познава такива. Между другото в БГ смъртността е най-висока спрямо броя на населението в целия свят където се е водила статистика, и това е защото сме най-малко проклети и най-много знаещи. Със сигурност ще се намерят хора пострадали и от мерките срещу ковида, и от ваксини може би, но хиляди пъти по-сигурно е че пострадалите от ковид са мноооого повече. Нарочно не го наричам пандемия защото това е въпрос на медицински изследвания и статистики които не разбирам, но все пак СЗО ( и не само) го обяви за такова. И тук е прав Цецо че темата ще се обърне на политика, защото само в БГ имаше "умни" политици които трупаха дивиденти от това. И сега се сещам за майтапа на един общественик преди време- " В България се делим на ваксинирани и ръсени" , та в този ред на мисли да вземем да пообсъдим малко и chemtrails а!? Колегата пуснал темата е добре да сподели своя случай, ако може де, иначе си остава чисто чоплене в стил теория на конспирацията или - ето ви емче, ай сега да ви видя!
-
На Акорд 8 не е така, поне на бензиновите. Там схемата е доста различна и общо взето всичко достъпно се свежда до 4 релета, те се управляват от ЕКУ-то на двигателя взимайки инфо от датчика за температура. Има две скорости в зависимост от моментната температура на двигателя. Имах желание да помогна но не се включих в темата защото изобщо не съм запознат как е на дизела. Пък и колегата пуснал темата "говори" за ЕДНА перка, което доста ме озадачи но знам ли, може и така да е. А гледам че вече една седмица не е споделил някакво развитие или поне какво е направил, тествал или изпробвал до сега, явно няма зор.
-
Здравей Наско! ето и моята поръчка: https://ato24.de/en/ravenol-dxg-sae-5w-30.html Вид и количество RAVENOL DXG - SAE 5W30 - 1 x 5L Стойност на поръчката: 59,95*0,8 = 47,96*2,15 = 103,12лв. Плащането с наложен платеж Получаване чрез куриер - подробности на лични Благодаря!
- 37 replies
-
- 1
-
-
- oem oils
- parts
-
(+ 31)
Тагове:
- oem oils
- parts
- filters
- accessories
- original oils and fluids
- auto cosmetics
- greases
- coolant
- additives
- power steering fluid
- brake fluid
- genuine oils
- mtf
- atf
- zf
- sonax
- shell
- petro-canada
- rowe
- ravenol
- motul
- mopar
- motorcraft
- mobil 1
- liqui moly
- huskey
- honda genuine
- glysantin
- aral
- fuchs
- amsoil
- aveno
- castrol
-
Браво на полицията в Сливен, кога ще видим и в цялата страна да работят така? кога ще ги видим всички полицаи да бачкат по този начин, ама винаги и постоянно, без показни и специални акции за по няколко дни? Писна ми от малоумно поставени LED измишльотини и от каращи с включени фарове за мъгла!!! напоследък и нова тенденция наблюдавам-включени задни светлини за мъгла, малоумието е навсякъде около нас, който иска да се чувства обиден, нарочно е, и от сърце! https://nova.bg/news/view/2024/11/28/478671/акция-на-полицията-в-сливен-автомобилите-подлежат-на-нов-тип-проверки/
-
Давай нататък ако може! 1. 4-та и 5 та групи база-от какво се произвеждат - рафинират? - производители. 2. Как се комбинират с 3-та група (евентуално процентни съотношения при смесването при различните производители и класове масла)? 3. Съществуват ли автомобилни масла със съдържание само на база 4-та или 5-та група? евентуално приложение. Темата е всеобхватна но и доста фрагментирана по отношение лесната ориентация на не разбиращите за избор на масло за своя двигател, ако изобщо това е идеята на темата де. Ако е това, мисля че разбиращите трябва да внесат яснота за основните параметри на маслата, и споровете за сулфатна пепел, сяра и т.н. (не омаловажавам тези показатели) да останат като допълнение само между знаещите. Добре е да се систематизира например: 1. Вискозитет - що е то? - колко е важен при избора и насоки за избора, важен ли е "климатичния пояс" 2. Класове, например по АСЕА - "А", "В", "С" , какво значат цифрите след тях 1,2....5 3. Направете груба насока за класовете да речем: турбиниран бензинов мотор от година до година - с катализатор - без катализатор - примерно клас А3/В5 атмосферен бензинов мотор от година до година - ....... с катализатор - без катализатор ....... ? турбиниран дизелов мотор ....... ........ с катализатор-без катализатор, с DPF - без DPF ........ ? Съвсем ясно е че това ще е доста груба насока, но все пак ще е адекватна донякъде. Знам че всичко това го има много писано навсякъде, пък и темата е много добра, аз лично съм чел доста (не само темата) защото освен че ми е интересно, искам да мога да направя своя добре информиран избор, но болшинството от потребителите дори не могат и не искат да разберат, а и не ги интересува какво е сулфатна пепел. А и за да се намалят темите (евентуално) със заглавия от рода: - "какво масло да сложа на моя Акорд7, или Сивик8", аз лично такива които чакат всичко на готово и не си правят труда дори да се осведомят за каквото и да е, не ги уважавам, ма кой съм аз!
-
В Китай има много магазини, ето един от тях: https://www.aliexpress.com/item/1005005929794628.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.65.59b91802HW9WRL Качеството е задоволително, аз си купих преди година някъде и ми дойдоха за 10-12 дни. Ето още едно предложение: https://www.aliexpress.com/item/1005005959166367.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailTopMoreOtherSeller.10.26b9RPAARPAAr1&gps-id=pcDetailTopMoreOtherSeller&scm=1007.40196.366991.0&scm_id=1007.40196.366991.0&scm-url=1007.40196.366991.0&pvid=60f97496-be08-44b4-8a3a-cdc2314f2f14&_t=gps-id:pcDetailTopMoreOtherSeller,scm-url:1007.40196.366991.0,pvid:60f97496-be08-44b4-8a3a-cdc2314f2f14,tpp_buckets:668%232846%238110%231995&pdp_npi=4%40dis!BGN!22.68!13.83!!!11.99!7.31!%40211b655217318706461401614e7d59!12000035047837139!rec!BG!934732740!X&utparam-url=scene%3ApcDetailTopMoreOtherSeller|query_from%3A
-
За да се обезвъздуши системата сама, и да работи правилно в последствие трябва да има няколко условия: 1, Здрава и правилно работеща капачка на радиатора, клапаните за налягане и вакуум да са изправни 2. Маркучето което е между гърловината на радиатора и разширителния съд да е здраво и плътно прилепнало към двата щуцера на радиатора и на изравнителния съд, същото се отнася и за маркуча който е вътре в разширителния съд. 3. Доливането и проверката на нивото в радиатора винаги се правят на напълно изстинал двигател.
-
Няма да вадиш огледалата, изкарваш триъгълната пластмасова капачка в предния край на джама и там ще видиш буксата за огледалото. Измерваш на идващата от колата (вратата) букса на оранжевия и черния кабел дали ти идва напрежение след като включиш подгрева , ако там идва откачаш буксата и мериш на съпротивление на буксата на огледалото пак м/у оранжев и черен, ако ти дава безкрайност и няма верига значи е прекъснат нагревателя. Това е най-достъпния вариант за проверка без много игра. ако няма напрежение на захранващата букса вероятно е от модула на вратата отговарящ за джамовете, от схемите които разгледах лявото огледало е на предпазител 16 а на дясното е 13. Схемата я гледах в един руски справочник на който нямам 100% доверие но доста неща отговарят, така че имай едно на ум относно цветовете на кабелите и номерата на предпазителите. И пишете си кода на мотора в профила бе хора, сега ако твоята е дизел всичкия ми труд отива по дяволите защото схемите са за бензин
