goga
Фен-
Мнения
778 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
7
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от goga
-
И аз смятам, предвид очакваната по тежка експлоатация на автомобила, че максимум на 8к. км ще трябва да сменя маслото. След още 1000км. ще направя още една проба да видим как е.
-
Този път се надявам да довършим теста до край. Дано не се налага да ходя пак до Германия така, че следващите километри вероятно ще са по тежки - основно градско по често студена.
-
Тест първи: 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър ОЕМ Хонда. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 155500 км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 6000км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - около 1000км. градско и всичко останало извънградско. 6) Средна скорост - 100-120 7) Сезон на експлоатация – от 07.09.2018г. до 28.10.2018г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 370 л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 6,00л. 12) Доливане на масло не е правено. 13) Други особености при експлоатацията: извънградското е около 1400км. извън магистрали и всичкото останало по магистралите в Унгария, Австрия и Германия при скорост 130-140 и често до 160. Снимката е на прозореца правена и отделно качвам скана, сканирано с 600 резолюция. Капката е сушена окло 36-40часа, просто я забравих. Ако трябва ще направя нова проба. Scan Maslo.pdf
-
При тебе е така, но за дизелов акорд оригиналното е 38-40лв. за литър, а другото 23-25лв. за литър. За шест литра си е разлика.
-
Да 37.5 е, но и 40 става.
-
След операцията в Германия, вече сме в България. За сега всичко е наред, градусите се коригираха от 64 на 31, което е в стандартите за нормален живот. Избрахме VBT операцията. При нас продъжи 5 часа, представлява 5 винта виксирани на 5 прешлена и винтовете са свързани по между си с медицинска корда /въже/. На вторият ден след операцията вдигнаха сина на крака, както е с катетъра и всички там системи. На третият ден махнаха всичко и започна да ходи, да изкачва по малко стълби, след това упражнения в тяхната физиотерапия и на седмия ден ни изписаха. Още шест дни останахме в апартамента който наехме и спед това към БГ. Сега синът върви, навежда се и всичко, но като седи дълго прав или седнал и започва да го боли леко гърба. Според доктора до месец ще отмине това и след 5-6 месеца може да спортува всичко. За болницата и условията няма какво да се говори, чак ни намериха лекар учил в България да ни превежда - оказа се, че сме първите от България. След 2 месеца трябва да направим ренгенова снимка и я пращам в Германия. Това е за сега.
- 24 replies
-
- 13
-
-
-
Пак същото и пак без да източвам несливаемия остатък, че няма оправия с това в нашите сервизи. И според мен маслото се държи чудесно и почти не съм доливал. Около три седмици ще сме в Германия и най-малко 5000 км. ме чакат и за това не исках да рискувам и го смених. Дано след това не се налага пак да ходя и тогава да видим как ще е маслото на повече км. Единствено ме притеснява дали вреди нещо на катализатора. Нямам ДПФ филтър, но май има катализатор.
-
Проба номер две: 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър Махле. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 148800 км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 6400км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - около 1000км. градско и всичко останало извънградско. 6) Средна скорост - 100-120 7) Сезон на експлоатация – от 15.06.2018г. до 07.09.2018г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 390 л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 6,00л. 12) Доливане на масло – 100 - 150мл. преди около 3400км. 13) Други особености при експлоатацията: извънградското е около 1400км. извън магистрали и всичкото останало по магистралите в Унгария, Австрия и Германия при скорост 130-140 и често до 160. Снимката е на прозореца правена и отделно качвам скана, но този път е сканирано с 200 резолюция, че се скапа нещо скенера и неще да сканира на по-висока резолюция. Инъче днеска смених маслото, понеже скоро тръгвам към Германия. Ravenol Kapkov test.pdf
-
За преди фейслифта ето, макар, че не е ясно дали за него питате: Не знам как търсите....., написах в търсачката "горивен филтър" и излизат няколко страници.
-
Доста хора сме го сменили. Цената е около 370лв. Напиши в търсачката TPS сензор, има писано много. Влязла е в авариен режим и за това не реагира, но не е задължително да е от потенциометъра на педала на газта. Трябва първо да се види защо е влязла в авариен режим.
-
Аз съм един от тях. Пратих координатите на моя приятел за който го исках, но той така и не отиде до Варна и за това нищо не пиша.
-
И моята е с парктроник на задната броня, така я купих. Отделно копче няма със сигурност. Като включиш задна и изписуква един път и след това започва да писука при приближаване до преграда/препятствие.
-
Здравей! Откривам с Ravenol SSV SAE 0w30 1x4л. + 2х1л. от същото. https://www.ato24.de/de/ravenol-ssv-sae-0w-30.html 34,95 + 2х9,95=54,85евро х 1,9675 - в четвъртък ще преведа 107,00лв.
-
Както съм писал по-горе, аз смених само веригите с оригинални и шума се появи след това. Вече започвам са си мисля дали не е от оригиналните вериги.
-
С една машина смучат от пробката, но според мен с нея не могат да изтеглят остатъка, а само изсмукват ако има някакви боклуци. Щото накрайника на маркуча е метален и според мен с него няма как да се изтегли остатъка, а и отделно отново 6л. масло наляха и беше на макс., че и малко отгоре и после аз с една спринцовка, през щеката източих около 100-150грама. Всъщност сега се сетих, че източеното масло го пазя, но незнам дали ще е меродавно за капков тест след окло 60км. от смяната на маслото.
-
Благодаря отново! Ако преди 6000км. не пътувам отново до Германия ще направим следващата проба. И понеже като сменях маслото в три сервиза ме гледаха странно като ги попитах за несливаемия остатък, според Вас удачна ли е промивка на двигателя. В единият сервиз ми предложиха такава промивка с тяхно масло, но нали пак ще остане несливаемия остатък от тяхното масло и за сега им отазах преди да съм чул и Вашето мнение.
-
Pdf файла преди снимката е сканирането - цветен скан със резолюция 600dpi.
-
Извинявам се колеги не можах да довърша пробите с кастрола. Поради пътуването ми до Германия го смених по рано. Сега качвам пробата от новото мссло. 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър Махле. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 147400 км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 5000км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - около 200км. градско и всичко останало извънградско. 6) Средна скорост - 110-130 7) Сезон на експлоатация – от 15.06.2018г. до 08.07.2018г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 280 л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 6,00л. 12) Доливане на масло – 100 - 150мл. преди около 2000км. 13) Други особености при експлоатацията: извънградското е около 1000км. извън магистрали и всичкото останало по магистралите в Унгария, Австрия и Германия при скорост 130-140 и често до 160. Снимката е на прозореца правена. Kapkov test Ravenol.pdf
