Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Забравих едно уточнение. Мога да отварям филтри с външен диаметър до 65 мм максимум! За по-големи диаметри нямам инструмент. А не ми се търка с ножовката на балкона, че ми излизат плюски на ръцете...
  2. Ако няма конструктивни разлики, може би за Европа, Равенол да предпочитат по-високи вискозитети. Не знам.
  3. В такъв случай най ми харесва по х-ки DFE 0W-20. От една страна, в Канада има екстремно ниски температури през зимата. Дали това не е наклонило избора към 0W-20? От друга страна не знам какви са разликите между L15BE и L15BY и дали са определящи за избора на вискозитета.
  4. Офффф, сори! Тя била канадска! Сега забелязах. Та кой код е двигателят?
  5. Е нали 2018. Аз гледам това: https://oilguide.ravenol.de/?lang=en&selectedType=2dcd5f44e5c9dc836c870ef698d9a43f Кой код ти е двигателят?
  6. За този двигател бих се доверил на ойл гид-а на Равенол, а там не дават 0W-20. Незнам, но сигурно има защо... От това, което препоръчват, бих избрал RAVENOL VMP SAE 5W-30.
  7. Какво беше CR-V-то? Година, двигател, задвижване?
  8. Хидравликата на волана няма как да бъде със спирачна течност! Най-вероятно е да си с електрическа рейка, както ти е казал и колегата. Тогава няма да има хидравлична течност.
  9. Сравнение на дебелината, на филтърната хартия: Mahle OC617 ( Austria и China) и Filtron OP575 имат индентична филтърна хартия. Плътна, дебела и с относително еднаква дебелина. На просвет не се забелязват никакви микроскопични точици светлина. PZL PP210 е с приблизително двойно по-малка дебелина, но е достатъчно плътна. На просвет се забелязват, относително малко, микроскопични точици светлина. Няма да има перфектната филтрираща способност, но за среден клас филтър е сравнително добре. SCT SM104 е с изключително тънка филтърна хартия. Най-тънката. Двойно, даже почти тройно по-тънка от PZL! На просвет се забелязват много микроскопични точици светлина. Няма да има достатъчно добра филтрираща способност, а с оглед на малката дебелина съществуват предпоставки за разкъсване на филтърния елемент при малко по-високо работно налягане. Такава филтърна хартия, обикновено се среща в нискокачествени филтри, произведени в страни от "третия свят" по незнайни способи. Не мога да повярвам такива филтри да се произвеждат в Германия. Нещо не се връзва...
  10. А сега - MAHLE OC617 made in China: Още в началото ми направи впечатление уплътнителният гумен пръстен. Той е с по-малко сечение от този на австрийския филтър и отгоре на това се движеше свободно в леглото си. Изважда се много лесно - с прилагане на елементарно усилие! Това предполага възможност, уплътнението да бъде изхвърлено ("изплюто") от налягането на маслото по време на работа! Жалко! Тук китайците е трябвало да се постараят малко повече в качеството на изпълнение... OC617 Made in China.mp4 Кутията е съвсем чиста отвътре. Няма оксидация. През отвора се вижда лепилото в долната част, положено плътно, но малко неравномерно. Няма излишък от лепило. Противодренажният клапан е от черна, също много еластична и гъвкава гума. С по-големи размери е от австрийския, понеже и входните отвори на филтъра са направени по окръжност с по-голям диаметър. Филтърната хартия е индентична с тази на австрийския. Дебела и плътна - има много добра филтрираща способност! Положена е не особено равномерно, но е залепена здраво. Виждат се следи от лепилото, с което са омазали част от конструкцията. "Хубава работа - ама китайска"... Тук обаче снадката, между двата края на филтърната хартия е укрепена с метална пластина, както трябва и да бъде. Браво на китайците! Лепилото е здраво и не се рони. Не се отделя от конструкцията дори при опит с отвертка. Конструкцията на макарата е здрава и не поддава на натиск. Полезната площ на филтърната хартия е 704 cm2 - добър резултат! Тук байпас клапанът е стандартен. Затваря плътно и не пропуска. Отваря при натиск от 0,760 kg. При диаметър на отвора от 9,1 mm се получава налягане от 1,15 bar. Чудесен резултат както трябва и да бъде! Заключение: Виждат се някои неточности в детаилите на изпълнение, но всичко би било добре, ако не беше разочарованието от гуменото уплътнение ( О-пръстен) в началото. В резюме - малко снимки за директно сравнение:
  11. Да разгледаме и MAHLE OC617. Ще сравним MAHLE OC617 made in Austria и MAHLE OC617 made in China. Започваме с made in Austria: Самата кутия е чиста. Няма наличие на ръжда, но се забелязва нещо като оксидиране по метала на кутията. През отвора се вижда лепилото в долната част, положено плътно и точно. Няма излишък от лепило. Противодренажният клапан е от черна, много еластична и гъвкава гума. С малки размери е, понеже и входните отвори на филтъра са направени по окръжност с по-малък диаметър. Филтърната хартия е дебела и плътна - има много добра филтрираща способност! Положена е равномерно и също така е залепена равномерно и точно. Няма излишък от лепилото, което да излиза от конструкцията. Изненадващо - няма укрепване с метална пластина на снадката, между двата края на филтърната хартия! И от това ли почнаха да пестят?!?! Лепилото е здраво и не се рони. Не се отделя от конструкцията дори при опит с отвертка. Конструкцията на макарата е здрава и не поддава на натиск. Полезната площ на филтърната хартия е 692 cm2 - сравнително добър резултат. Изненадата тук е байпас клапанът! Не бях виждал такова конструктивно изпълнение до сега. Диаметърът му е сравнително голям - 16,5 мм. Закачен е към корпуса на макарата чрез "плоска" или "тарелчата" пружина (не съм сигурен за точното и название). И точно това изпълнение развали всичко хубаво до тук. Благодарение на него, байпас клапанът е винаги частично отворен! Чак сега си обясних причината, поради която има много отзиви, в интернет, за "свистене", "стържене", "цвърчене" и др. подобни звуци от масления филтър. Заключение: Всичко би било перфектно, ако не бяха: липсата на метална снадка, на филтърната хартия и най-вече лошата конструкция на байпас клапана, който винаги е частично отворен. Жалко!
  12. По принцип повечето потребители се оплакват от NGK made in France. За сравнение, при NGK made in Japan няма никакви оплаквания. Но твоят проблем се е появил преди смяната на свещите, така, че отиди на кадърна диагностика да прочетат грешките. Твърде възможно е да имаш пробила бобина/бобини.
  13. dandilov

    Photos

    Къде се намира тая църква?
  14. Има голяма вероятност бушонът да е изгорял имено от това огледало.
  15. Само, че после ако те спрат КАТ, свалят ти номерата и спират колата от движение. Разходите ти по разправиите ще ти излязат няколко пъти стойността на прегледа! Че и глоба. А недай си боже да стане някое ПТП с твоята кола, тогава става още по-сложно! Няма как, задължени сме да си плащаме...
  16. Не достатъчно налягане на горивото в рейката! А от какво се получава? - Проблемен горивен филтър; - Задръстена цедка на горивната помпа; - Горивна помпа за смяна; - Неизправен регулатор на налягането на горивото в рейката. При появяване на гореописания проблем само при студено време, в повечето случаи виновникът е горивната помпа. Трябва да вдига налягане поне 3 bar на изхода на помпата. Ако е по-ниско от 2,5 bar - смяна на помпата. Това при положение, че цедката й не е задръстена!
  17. За България - да! В Германия отговарят точно на клиента. Пък и от питане глава не боли.
  18. За 55 Ah нямаш проблем. Само ако успееш да го вкараш в гнездото... И да не стърчи, че да не направиш късо съединение с капака на колата.
  19. Директно питай motointegrator какво производство са. Няма да те излъжат. И към поръчката, в полето "забележка" напиши, че държиш да са made in Japan!
  20. Хайде да се изясните на л.с., моля! Моля и admin да разчисти малко!
×
×
  • Създай нов...