Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Последният час
  2. VSS май се казваше датчика (vehicle speed sensor). Силно ме съмнява в него да е проблема. Наместване на буксата и заспива. В най-лошия случай да се почисти и намаже с технически вазелин.
  3. Днес
  4. pacito

    jazz2010

    Здравейте, търся такова чудо-стъкло фикс предно ляво за HONDA JAZZ 2010 (Черно) "дупката" на снимката
  5. Мерси! Твоето включване очаквах. Питах тук и 1 спец. Каза че никога не е ремонтирал километраж на такъв Сивик и хипотезата му е същата.
  6. Добър ден/вечер, имам въпрос относно дали е възможно да се смени стандартната аудио система с навигация на Honda Accord 7 2.2 I-CDTI-2004 година. Колата е преди facelift. Доколкото аз знам има акорди, които имат навигация преди facelift и че ако системата е взета от кола със същия двигател, и дори системата да е от facelift-ова кола, няма да има проблем. Казаха ми днес, че дори да намеря навигационна система и я инсталирам, ще имам проблем с климатика и радиото ще издава постоянен статичен звук. Казаха че ако колата не е facelift няма да работи правилно. Това вярно ли е или е възможно човека да е направил грешка при инсталирането?
  7. Буксата на кутията не е закачена добре. Правеше ми го същото след сваляне на кутията при Фена. Кажи му да отвори капака, да се наведе и да натисне хубаво буксата. Не е с жило, датчика е механо-електрически. Взима въртеливо движение от диференциала и го трансформира в аналогов сигнал.
  8. Нормално е. Хибрида спира с много рекуперация и по-малко със спирачки, особено задни.
  9. Ясно, благодаря! Аз нямам оригинален блутуут с който да си свържа телефона. Явно само премиум аудиото има.
  10. За това ли става въпрос: https://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~cap~pivot~76711-stk-003.html
  11. Здравейте,нищо,че мина много време но да споделя ,че проблема се оказа от заминал демпферен маховик .След смяна на маховик и съединител нямам проблеми с педала.
  12. Каналите FM, AM и CD/AUX се сменят чрез физическите бутони на оригиналното радио на Aкордн-а. Китаеца възпроизвежда звуци в колоните само и единствено ако си цъкнла бутона AUX. Тоест, ако ти си пуснал оригиналното радио да работи на FM, по никакъв начин няма да чуваш това, което се случва при китаеца(няма значение дали някой ти се обажда на телефона които е свързан към китаеца, дали слушаш музика или си пуснал навигация). Единствения начин да чуваш звуци възпроизведени от китаеца е да активираш AUX канала. Ако свържеш телефона към оригиналния bluetooth на колата, тогава вече едно обаждане на телефона би трябвало да прекрати FM радиото.
  13. Според мен може да излезе проблем с кабели куплунзи бушони. Нещо от сорта. Но трябва да се види за този модел може и да е добре.
  14. И днес 4.30 Люлин - 7.30 Бургас караулака. Над 90% от тировете изпълняват ромската приказка: "Фаровете ден"! С правилно настроени фарове ме изпревари, Ауди S6 и S klasse след 2016! Добре са ми затъмнени стъклата и огледалото за задно виждане ме спасяват! Насрещното го боря със сенника!
  15. При дъжд веднага обяснявам: Окачване, височина, шоферски умения, ситуация и системи. 20г. бараки с люлеещи се амортесОри, никакви спирачки, самонадеяни състезатели. Теглото е много важно, колкото по тежък, толкова повече щети и ангелчета. Бмв нямаше, те си знаят и броят тоталките.
  16. - Докторе, дай ми нещо за глава! - Взимай тая шапка!... Следващият, моля...
  17. Бултрако ми отговориха точно обратното. Компа на колата въобще не бил вързан с захранването на фаровете , имали дребни разлики в закачването на фара. Правили го преди време на клиент. Говорих и с двама електотехника, единия се занимава само с Хонди, другия преустройва американски коли за изискванията в България . И двамата ме съветваха да не се занимавам с ксенонови. Доколкото си спомням на ксенона рефлектора е друг.
  18. Здравейте колеги, Разглеждайки модел MDX в Канада попаднах на следната информация за сервизни акции. Не мога да кажа колко често са регистрирани съответните проблеми, но е факт че са ги пуснали от Акура. По-важните са за проблем с бензиновата помпа и за биелните лагери на мотора. Вижте прикачените файлове за повече инфо. В следващия линк можете да проверите дали са свързани конкретно с вашия автомобил проверявайки VIN номера https://owners.acura.com/service-maintenance/recalls Поздрави на всички и безаварийни километри. M48_EN.pdf M42_EN.pdf M43_EN.pdf L67_EN.pdf L65_EN.pdf M21_EN.pdf
  19. Колега, вече си избрах мултимедия, но смятам да изчакам намаленията на 11.11. Имам само още един въпрос към теб. Когато телефона е свързан с андроид ауто, но слушаш музика от радиото(т.е. от оригиналната медия) прекъсва ли музиката при обаждане или при аудио от навигацията? Аз имам мултимедия на ЦРВ 3, която замения изцяло оригиналния плейър и там това е така, когато има разговор спира радиото, но там всичко е от китаеца, та затова ми е любопитно как се случва на акорда.
  20. Добре де, минавайки покрай Бултрако-то на Ботевгр.шосе, спрях и питах за смяна на маслото( сменено преди около 8000 км) Казаха че се сменя на 20000км. Аз досега съм сменил около 15 коли и винаги сменям на 10000 км. Сега съм в чудене как да постъпя ? А и не знам с какво точно е сменено последно и ако се наложи някакво доливане..... За около 8000 км не е мръднало, гледайки щеката за масло. Препоръчайте марка. Ако някакакъв MOTUL става, предпочитам да е с него. Дизелов АКОРД и бензинов Сивик, от 2009 г са и двете, много добре го понасят, доливам еднократно мнооого малко за 10 000км.
  21. Засега не мисля за в движение. От време на време ми се налага да стоя в колата да чакам по 1 час. За това го глася ама....
  22. И аз се отказах. Страхувам се да даунгрейдвам мултимедията. Ако обаче успееш да сдвоиш тел чрез HDMI как ще го подкаараш в движение? Доколкото съм чел и гледал има 2 варианта. Единия е да влизаш в настройките всеки път, но при изгасяне на двигателя правиш процедурата отново. Втория е някакви жички под ръчната се човъркаха, режеха и т.н. Има ли 3-ти?
  23. Здравейте, в момента и аз доста се чудя дали да взема хонда 10-ка, поразгледах доста форуми в чужбина, както и клипове на тази тема, та много ми харесват отзивите и би ми се искало да се сдобия с такава, но естествено, единственото ми притеснение е, че колата не е правена за европейския пазар, тоест идва проблемът с частите. Има ли хора тук, които вече повечко време са си карали 10-ките в България и дали могат да споделят как стоят нещата и дали наистина става прекалено сложно, до степен, че ти става като втора работа? Благодаря предварително!
  24. Още нещо, за което се сещам - всички джаз от тази генерация, които съм виждал, са с леко ръждясали задни дискове. Причината е, че не се ползват много и с времето стават едни грозни с нещо като патина, която няма махане. Това е и причината на моя Crosstar да ги сменя, иначе не бяха изхабени, но не си падам по шлайфането. Сега с новите пак наблюдавам как за месец още дори не са се "излъскали" хубаво от спирането.
  25. Измерих го. Но може да не си играеш да го мериш. Може да се ориентираш по механизма от вътрешната страна. Ето така стои при повдигнато положение. И така при затворено. Ще се разбере каква е причината. Вчера пак същата ситуация: натискам повдигане и отива назад. Разглобих и напръсках с контактен спрей връзките и от двете страни. Не можах да го ресетна, докато не го придвижих ръчно напред наколко сантиметра. След това го отварях и затварях сто пъти - всичко работи както трябва. Да видим дали е за постоянно или ще почвам да сменям елементи.
  26. След изминани 5к. Направих трето и последно опресняване + филтър Староно масло определено изглеждаше мн по свежо вече , спрямо предходните такива , за сега вс е наред и ск.кутия си работи нормално
  27. Аз си сложих лед крушки от фарове лайф + реглаж и съм мн доволен . Махнах бушона за дневните светлини , че светеха дългите и с лед крушките светех неприятно на останалите участници в движениено .
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...