Jump to content
Sign in to follow this  
atoma

Джанти Акорд 7-ма ген.

Recommended Posts

Здравейте,имам един въпрос,харесал съм си едни 17ки с ЕТ 40 искам да попитам дали много ще излизат отпред и дали ще стоят добре според вас ?

Много са готини. Ако не са стегнати гайките - ще излизат, та даже ще си заминават. Ще стоят добре, но ако искаш и да се движат, вече е друг въпрос. :)

Хахаха,и аз така си помислих,ще гледам да са най -много Ет45.Другото,което ме интересува е ако някой има опит да каже дали има ли голяма разлика във возията и евентуално как ще се отрази по окачването на колата ако се сложат 18 вместо 17 ?и второ ако са 17 става ли да са 225/50/17 и съответно 18ки 225/45/18,демек една идея по високи от нормалното ?

Здравейте колеги. 

Мисля да си кача Хондата на джанти 17”ки. Харесал съм етотези Цък , но се чудя дали ще паснат в калника/спирачния апарат... дали няма да опират някъде ?

Здравей,

Джантите ще паснат в калника и няма да опират, но не видях какво е междуболтовото разстояние - трябва да е 5х114,3.

преди 36 минути, Rorschach написа:

Здравей,

Джантите ще паснат в калника и няма да опират, но не видях какво е междуболтовото разстояние - трябва да е 5х114,3.

Благодаря за отговора, ще го питам сега. 

това са джанти от акорд 6 Type R (който ползва джанти със същите параметри) и ще станат със сигурност, но в това ужасно състояние, с гуми за боклука и на тези пари, според мен можеш да намериш по-добра оферта.

Да, и аз така мисля. Има доста по-добри оферти в Olx-а например.

А защо не погледнеш пак Type R, но просто една генерация нагоре (нашата)?

IMG_20190319_114721.thumb.jpg.643ea1fdbd2883e2d912052ddcb8a20d.jpgIMG_20190319_114928.thumb.jpg.7cb25deb1ed726316b32d2a7a75aea11.jpg

Обзалагам се, че ще останеш доволен, въпреки, че ще ти излезне двойно по-скъпо.

Edited by smirky

Благодаря за коментарите момчета.

Предишния ми Акорд 6 спорт беше с такива и предполагах,че ще станат, но не бях сигурен за J-тата.

Иначе за момента оглеждам модели , когато харесам ще търся цена/качество. Тези ги линкнах за да видите модела на джантата.

За съжаление не съм в БГ и затова се налага да търся из Англия а и ми е по лесно да отида на място да ги огледам и платя.

Какво ще кажете за тези ще станат ли на Акорда 7ца (17X7J ET46 PCD 5X114.3) ?

Има ли някакъв чарт където да видя кое ЕТ... и кое J става за Акорд7, за да не питам за всеки модел.

Това което аз намерих е :

Accord 03> PCD 5x114  ET45 to 50  CB 64.1

Благодатя отново.

Иначе на каква цена са джантите 17ки в БГ ? Знам, ще е относително, но долу-горе? 

Edited by sidux

Преди 1 час, sidux написа:

Благодаря за коментарите момчета.

Предишния ми Акорд 6 спорт беше с такива и предполагах,че ще станат, но не бях сигурен за J-тата.

Иначе за момента оглеждам модели , когато харесам ще търся цена/качество. Тези ги линкнах за да видите модела на джантата.

За съжаление не съм в БГ и затова се налага да търся из Англия а и ми е по лесно да отида на място да ги огледам и платя.

Какво ще кажете за тези ще станат ли на Акорда 7ца (17X7J ET46 PCD 5X114.3) ?

Има ли някакъв чарт където да видя кое ЕТ... и кое J става за Акорд7, за да не питам за всеки модел.

Това което аз намерих е :

Accord 03> PCD 5x114  ET45 to 50  CB 64.1

Благодатя отново.

Иначе на каква цена са джантите 17ки в БГ ? Знам, ще е относително, но долу-горе? 

Единственото което ме притеснява е, че на Хюндая  Center Bore: 67.1 mm  а на Хондата е 64.1 . 

Дали ще е проблем тази разлика от 3мм?

Преди 1 час, sidux написа:

За съжаление не съм в БГ и затова се налага да търся из Англия

За щастие бих казал...:thumbs1:,имаш много избор там,не бързай а избирай хубави!

• Upvote 3

Преди 17 часа, sidux написа:

Единственото което ме притеснява е, че на Хюндая  Center Bore: 67.1 mm  а на Хондата е 64.1 . 

Ще е проблем, но се продават преходни втулки. Ако централният отвор на джантите които вземеш е по-голям от стандартния - избираш си комплект от 4 бр, слагаш ги в отворите на джантите - и готово.

Преди 17 часа, sidux написа:

Точно както каза @ceco_accord, трябва ти преходни втулки, които струват "стотинки".

Ето едно предложение за втулки след 10 сек търсене в ибей: 

https://www.ebay.co.uk/itm/Spigot-Rings-64-1-to-67-1-Wheel-Spacer-Set-of-4-Alloy-Wheel-Hub-Centric/143137360187?epid=1249930981&hash=item2153a6c93b&enc=AQADAAAC8FjVrDbVsZ8oH%2F8PNHtt9VX4%2Fw7FZcmMuqsX8uaFEduVj5DzyFANE7G01ffQ5OetNQ4%2Fp7HUmLyBym6tHOZKCehlHy%2BQPVDtTvAW3QcLJEXlvPEDDfB%2F51DkbsNMMALm2MqgT7g7XOF1ShcqS15QSXKe0UiYJ09In08BMSG73WjzOUUFLg35nPboo2yPafdbaP7undh4oPGEN78tZtD2EryToK2P2o%2B3hkV1acmn2u6IUEYtwY44KPZlE2xuhPpj5OQH45%2BhqrqkjHSblXQfNv9UBJuNa%2FB1XaP%2F9yEeq7zjNiUU0zJEJKoUTeHBkM4qVdShn7RF36g5B47QIXiu7VRej1l78vnQvWR9G7jElYasULfoIolllYcCcqpR3%2FwPpJjEpf%2F94OnNYvB5iMJ5wWpja%2F1hUJq8zcZB9Sx3mm3wfpXuvc1tNS5nfDWryltmhI2O%2BKNFlL%2FlhW0dB8bnd3kb49G2ozIv1zGGfHTEdyBF337JjIhcCM05UWQ%2FrpCVRtJJHWIvsoUIbZYRI7GqO%2BvfcSHE1CLnWGs4Tx6pQPjgr3WwQTEuC23QfYcDSPQP6JbP%2FtdTM%2F2CdxFTaAvokdeDIMH6QnA2i5Vi3KLR8ecf2lXK9MpmCaQ91%2BDQA%2FNqAFYS4D6eKVAhStTaI84RI2TMUcHbUw2hB5zLir%2FIatHYE05vXmn%2BbhfAsHZT%2Bhx2CGYUmezxrIjUJ4cEkkL48uL3Bb8Dw2qtlyIf5R46JmnUo4JYgxA%2FncJQkiZBoKMQRt8oQDMTRWzhkV33qBBCOhGEGAmwXFHpUN3gtUNaMIAh9XJNo86QIhvaEnj3q6NmxNX0BaA6Gy5%2BjrjY6VVdXzIJc0MoKroX2ySUrnCvIuf7Oj5HC2AxmcC6z1txwFAK2H%2BPTkWMxb22liWFeXPiDVXYZ4w1WtjsqDrfSdMx%2BV0grR%2FlOK9OgRhaIvczFwhRwxdnlnUboz8aATMQAtQ7Fc00fd3XRbtpgaxjm6f3lI%2Fz&checksum=1431373601870e3d18392f3e4fe89d392840e666ec9b&frcectupt=true

• Like 1
  • Thanks 1

Този тип втулки служат за центриране на джантата спрямо главината, без да се разчита на конусите на гайките. Второто не е невъзможно, но е капризно да се улучи без биена. Втулките нямат носеща функция и повечето са пластмасови, но без тях е мъка. Зимните ми джанти са с с по-голям централен отвор и с такива втулки, и няма драма.

Да, така е. Даже ако не намериш втулки точно на твоя размер. Читав стругар ги оправя, аз носих два пъти и всичко става точно.

За пореден път питане

Колко тежи 17" Type S джантата с точност, че до сега само гадаем?

Wheel294_JDM_CL7_Accord_Euro_R_17X7_5X1143_55offset_1.jpg.f1f3a2ae185adafccb2f7f266e34eefc.jpg

Edited by rollin

На 21.03.2019 г. at 14:14, Diego_mmm написа:

Здравейте,имам един въпрос,харесал съм си едни 17ки с ЕТ 40 искам да попитам дали много ще излизат отпред и дали ще стоят добре според вас ?

За кола със стандартното окачване ЕТ40 ще стои добре и няма да излизат, а при ниско окачване можеш да сложиш и ЕТ35. Тези стойности не са максимум, но трябва да се вземе в предвид и широчината на джантата, а също и гумата.

Преди 11 часа, rollin написа:

За пореден път питане

Wheel294_JDM_CL7_Accord_Euro_R_17X7_5X1143_55offset_1.jpg.f1f3a2ae185adafccb2f7f266e34eefc.jpg

Джантата май я дават 9.8кг

Edited by isullivan

Преди 12 часа, rollin написа:

За пореден път питане

Скоро ще боядисвам моите и ще ти кажа със точност.

Ако ще е с прахова боя, премери я предварително, понеже този тип покритие е здраво, но и тежи повечко.

Преди 8 часа, Damasko написа:

Скоро ще боядисвам моите и ще ти кажа със точност.

Още утре ще знам като монтирам семи-тата :)

• Upvote 1

Преди 1 час, rollin написа:

Още утре ще знам като монтирам семи-тата :)

Окей. Кажи после да не ги тегля :lol:

9.750 на кантара с винтил.

Я кажете някои 17-ки джанти от евтините по леки от 8 кила ?
Някъде четох че Пената била под 8 кила това вярно ли е ?

$_86.JPG

Здравеите колеги, отскоро съм собственик на акорд 7-ма генерация к24, а тя е с 205/55/16, а с тези сплртни прагове ми стоят малко смешно. Въпроса ми е дали ако сложа 225/50/17 джанти с гуми дали ще се налага да слагам фланци и да раздувам калниците? 

Благодаря и поздрави! 

Търси си гуми 225х45х17. Този размер е стандартен за 7-ма генерация. Виждал съм и 7-мици с гуми и джанти от 8-ма ген. (225х50х17) и не стоят зле, но 50-тката е доста по-рядък и скъп типоразмер. Разликата в 2-та диаметъра е 23мм и 50-тките се водят несъвместими заради показанията на скоростомера, а и повдигат колата с поне 1см.

• Thanks 1

А дали 18" 9j ет 25 ще се съберат със стоково окачване без да имам проблем с вежди,подкалници и т.н?

Ще стърчат поне два пръста извън калниците. Определено ще има проблем. Ползвай този калкулатор са съпоставка на размерите.

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

• Upvote 1

Мисля да си минавам на 17ски , но се чудя дали няма да и тежът на 2.0 мотора ?! и то е ясно ,че е субективно , но много ли друса на 45 гума?! , не че не вози твърдо , ама ако ще се усеща още толкова 17 ще ме напряга :)

28 minutes ago, jungles said:

то е ясно ,че е субективно , но много ли друса на 45 гума?!

Не! Зимата бях с 215/60/16, в момента съм на 225/45/17 - усещането е в полза на последните. Е...в помеждутака смених всичко по предното окачване(без амотисьори), та субективното си остава😉

• Thanks 1

Определяща за "друсането" на гумите е не височината на страниците им. Определяща е твърдостта им като материал и брой слоеве (което зависи и от тегловен и скоростен индекси), както и отчасти налягането.

• Thanks 1

Кой тегловен индекс/скоростен е удачния в такъв случай ?!

Още нещо ми изкочи като питанка , едни джанти от Нисан харесах и се чудя дали трябва и гайките да сменям ?! 

Трябва, оригиналните гайки на хонда са "полубуренца", докато леглата на новите джанти  най-вероятно са конусни.

• Thanks 1

Някой знае ли кой цвят най-много се доближава до графитено сивия, който са джантите на някои type s примерно. Порових из разни чужди форуми и попаднах на няколко варианта, но ако някой го е правил и иска да сподели ще е супер:

Kaiser Silver Metallic (NH-546M)
Anthracite Metallic (NH-643)

GM 396 Gunmetal Metallic

Прикачам и снимка на една такава джанта, макар да съм сигурен, че всеки знае за кой цвят горе долу става въпрос.

ZWYzNWIyMjhjYWQxNGM4ZWEyMGNkNDQ3M2NlZGJiOTfjXzKTVQtJl0ivT-0gP9Y-aHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vMDcyNDBjZTYzNjMxYzg1OWI5ZGQ1NmU0ZDk4MDcyY2E5ZmMyNzlkMWIxMTE2Mjk3NDZkYWU4NTgwOWQ3NWJkNC5qcGd8fHx8fHwzOTR4NTI1fGh0dHA6Ly93.jpg