Jump to content
hahy

2,7+лв - какво ни се случва ?

Recommended Posts

малко оф, но помня времената, когато майка ми си караше фиестата 89г. на газ и зареждаше на 60ст./л. В Белгия газта е 0.60 цента и то на магистралата, което пак си е по-евтино от България. Крайно време е да се случи нещо в тази държава и алчните боклуци да бъдат елиминирани..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според NovaTV на направено официално запитване от тяхна страна, от Еврокомисията им отговорили, че не възнамеряват да въвеждат диференцирани или намалени ставки на акциза и ДДС за горивата. Нито за отделни страни, нито за всички членки!Закономерно всеки разумен човек си задава въпроса - за какъв ни е нас обикновените хора този EU? Само повече данъци и рестрикции. За евродепутати, депутати и политици е ясно - повече парички за папкане и пране!Да им приседнат дано!

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си сипах А98 на 3.03лв .................................... :blink: :blink: :blink: :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега единствения начин да се возя е на газ бензина съм го отписал като гориво през 1998г тогава газта беше 0,48лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де пичове и още 3 страници да се вайкате че ще стане 3 лв бензина, факт! Прежалете ги тия Тайп Р-и и забийте по една газова. Спасение друго няма (визирам "алтернативните горива" като цяло). Иначе пък да се плащат граждански, прегледи, винетки и данъци на паметници е още по-кофти. П.П: Ама по-добре не ме слушайте де, че да не ми развалят цената на газчицата като се усетят повече хора :lol:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е и идеята, скоро бензина да изчезне като гориво и да се мине на био горива, хибриди и електромобили...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама в други страни членки Визирам ГЕРМАНИЯ не плащат винетки и други простоти който са им включени в горивата и на магистралите са на наще цени на горивата , а ако влезеш в града да заредиш са дори и по Евтини ... От 2 дена колата в бокса , защото трябва да мина през кожудерницата на Петрол 2.78/л ..... Мен наще от как съм купил колата ме карат да сложа метан или газ и аз викам нема шанс тая кола само на бензин ама вече не се издържа Газ му е майката ....... Скапаните депотати си лапкат хилядарки и им дреме на к*ровете какво става никакъв прогрес у тая държава !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де пичове и още 3 страници да се вайкате че ще стане 3 лв бензина, факт! Прежалете ги тия Тайп Р-и и забийте по една газова. Спасение друго няма (визирам "алтернативните горива" като цяло). Иначе пък да се плащат граждански, прегледи, винетки и данъци на паметници е още по-кофти. П.П: Ама по-добре не ме слушайте де, че да не ми развалят цената на газчицата като се усетят повече хора :lol:

Абе ние ще сложим газови,ама тези които са на течен парафин какво ще правят? Скапана държава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее за тях вече спасение няма.. Ама и разхода им не е по 10 градско ;) Така че бензина си остава най-голямата брадва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро най търсените двигатели за суап ще са D15Z1/6/8 :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де пичове и още 3 страници да се вайкате че ще стане 3 лв бензина, факт! Прежалете ги тия Тайп Р-и и забийте по една газова. Спасение друго няма (визирам "алтернативните горива" като цяло). Иначе пък да се плащат граждански, прегледи, винетки и данъци на паметници е още по-кофти.

П.П: Ама по-добре не ме слушайте де, че да не ми развалят цената на газчицата като се усетят повече хора :lol:

 

Честно да ти кажа може да го направим като гърците... спираме да плащаме данъците на колите и гражданските Публикувано изображение

Ето малко повече инфо:

http://dnes.dir.bg/news/goriva-benzin-skokat-tzenite-11827403

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

май това е решението.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно гледане на тези 2 филмчета.http://vbox7.com/play:8e647bd8http://www.vbox7.com/play:a9f750b6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще минаваме на велосипеди Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48л. на Еко 100 октана -140лв. с отстъпката.................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта е 1.30, устройва ни, нали!Минах 70 000км с газ и налягане, спестих около 7000лв. от гориво!На бензин се кефя като искам да изрежа някого!

Абе ние ще сложим газови,ама тези които са на течен парафин какво ще правят? Скапана държава.

На дизелите се монтира метан!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооо те от кога ни пробват. Очевидно ние сме най-издръжливия народ на тази планета. Колкото и да ни мачкат, си траем и търпим. Народа няма глас за да извика. Тъжно наистина. Жалко и за нашата история. Никога не сме били такива българите...Явно са ни сломили тихомълком, последните 30-40 години.Оня ден сипах 10литра бензинче.....на стойност 30 лева и 50 стотинки... Добре ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има поне 1 'положителен ефект'. Започнах да карам доста в 'слоу моушън' с цел икономия и се отразява на джоба определено.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооо те от кога ни пробват. Очевидно ние сме най-издръжливия народ на тази планета. Колкото и да ни мачкат, си траем и търпим. Народа няма глас за да извика. Тъжно наистина. Жалко и за нашата история. Никога не сме били такива българите...Явно са ни сломили тихомълком, последните 30-40 години.Оня ден сипах 10литра бензинче.....на стойност 30 лева и 50 стотинки... Добре ли е?

Те не са последните 30-40 години ами последните 6 века..И все пак технологиите се развиват има доста хора, които като чуят, че карам акорда на газ и казват е да ама тя не върви, съсипва двигателя, не е безопасно (като коне с капаци (не целя да обиждам никого), еми карайте си на бензинец и ще вървят, няма да се взривите и лимитираната серия на двигателя ви ще върви поне още 30 години.. Една кола е, за да я ползваш, а не да й робуваш. Все пак няма да ги карате тези коли до края на живота си, че толкова мислите на какво гориво я карате. :)
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вдигнат бензина още малко нека да включат и магистралите в 100-те национални туристически обекта,които се посещават веднъж в живота.Като взех колата (преди година и нещо) с 20 лева минавах 120 км. без да мисля за икономия, сега в много стелт режим минавам.... 100... би му мамата... (с извинения). Няма ли да има пак протест?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не протест, а протести и някакво постоянство. Имаше ли ефект от първите избухвания в нетърпимост на хората - имаше. Намериха ли начин да намалят цената - намериха. Има ли нова вълна - ще намерят начин отново. Това как - не е наша работа. Наша работа е да се събудим малко, и да повярваме, че силата не е в малцинството (ония там..) ,а в мнозинството...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво стана със сдружението СИЛА ? Трябва нови протесит, ама истински протести, а не само гюролтия и прекъсвачи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми наляха 6,49 литра бензин в скутера:(На практика капацитета му е 6 литра:().Но нали се сещате че не съм го бутал до там.Имаше поне половин литър.Вече не знам какво става.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми наливат 32л газ в бутилка 30л.Само и единствено ТОТАЛЕН БОЙКОТ може да свали цената.Ама бойкот със седмици, дори и месеци.Те и затова вдигат цената, сваляме им потреблението.Те търпят загуби и компенсират с цена.Типичен олигопол!Ние обаче ходим пеша, къде ще дянат бензина? ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може търсенето му да е високо (на бензина), затова да е висока цената. Сега ако окапят хората с ниски доходи (минат на колело или гр. транспорт), може да падне търсенето и да падне и цената...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз преди 2 месеца се натрясках кат пич в един Добрички стълб-светофар и от тогава само сънувам удара с хондата и се будя като от ужасен кошмар облян в пот ама като се събудя бягам до прозореца ииииии хондата пред блока я няма :( От както нямам кола не давам пари за бензин но късам по чифт обувки от 20 лв на седмица-не съм смятъл колко ми е разхода :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз преди 2 месеца се натрясках кат пич в един Добрички стълб-светофар и от тогава само сънувам удара с хондата и се будя като от ужасен кошмар облян в пот ама като се събудя бягам до прозореца ииииии хондата пред блока я няма :( От както нямам кола не давам пари за бензин но късам по чифт обувки от 20 лв на седмица-не съм смятъл колко ми е разхода :)

оо0... чак се просълзих :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека онова леке Златев и правителствената му компания, пак дърдорят врели-некипели. И нека се бутаме да улезем у Ивропа, нищо че ни еб@т най-откровено, а Ъмерика ни пофтарга да не пресъхваме.http://www.focus-news.net/?id=n1694203

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължават да си ни лъжат, бензина стигна 3лв., още ни ментат в количеството, а качеството е на ниво говно.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно! Поне измамите да бяха сведени само до неоправдано високата цена,а то нито евтино, нито качествено, а на касовия бон само цената е вярна :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.72лв A95

Редактирано от cekocek

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе :) Забавна тема! :)Има изписани 13 страници, недоволните са много. Но като си спомня преди години като правихме протести и от 13-те страници с колеги, които бълваха огън и жупел, аз бях единствен там и ми става ясно колко малоброен ще бъде този протест. Щом цената от месеци вече е 2.7+, значи народът е най-голямото стадо овце от всички европейски такива, тъй като няма и помен от протести.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последните няколко протеста в Сф и аз участвах и си имаше резултат! Някои хора си го казаха - "ще си ги избият тея намаления" и така и стана. Други пък обясняват "напънете се да бачкате да изкарвате пари и няма да ви е скъп бензина", ми не съм на това мнение... Има и пенсионери и ученици и студенти (повечето безработни)... Не е точно "напънете се", не всеки има възможност. Не всеки може да си намери работа за 1200-1500лв. Но дори и да си намери такава като се вдигат цените и с такива заплати не могат да смогнат. А не е и само за бензин да работи човек. Хората трябва да проумеят, че като не карат коли, това увеличение не им се отразява. От Сусурлево хляба от завода като идва с бусчето - и то харчи гориво, не е на слънчеви батерии, съответно ще вдигнат и хляба... Ама народа си го е казал "прост народ - слаба държава". Аз съм твърдо "за" протестите, то друго не ни остава. Пък може да ни забележи някой след 10-20 протеста.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар да съм съгласен с повечето от теб колега, съгласен съм, че народа може да бъде наречен "прост" щом много знае да се оплаква, но не знае да се бори за правата си. Виж, с това не съм:

Има и пенсионери и ученици и студенти (повечето безработни)... Не е точно "напънете се", не всеки има възможност.

Знам, че ще бъда оплют на следващите редове, които и вече съм писал, но колата е лукс. Докато в България се приема за "базова необходимост". Учениците, студентите (безработните най-вече) и до голяма степен пенсионерите не им е работа да притежават/карат коли - на запад не случайно първо учиш, после купуваш сравнително нова (или направо нова) кола. Изключение е ако семейството ти може да ти купи такава. Много неща на запад не са както при нас, това абсолютно е така! Но може би ще се сългасиш, че мало и голямо, независимо дали има пари или не, се стреми да купи някаква кола, често за сума от сорта на 1000-2000лв, често изхвърлена от западна европа, която не може да си позволи да кара, не и за работа, не и за удоволствие, но тази кола стои пред блока като паметник и от време на време нейния собственик налива пари в нея, за да гъзарее. Не искам да генерализирам, но това е част от проблема. Докато нямах възможност да си позволя автомобил (бях ученик, безработен студент и тн) се возех с градския транспорт. Дори сега предпочитам колелото и градския транспорт почти винаги, спрямо това да се затворя в колата в задръстванията. Но докато за хората е толкова важно да притежават и да карат коли, цената на горивото ще расте, а България ще се пълни със смръдливи пушещи морги, които плащат пъти по-малък данък и застраховки от чистите модерни автомобили :)Накратко:1) Ако се чувстваме ощетени, ТРЯБВА да се борим за правата си, не да плюем с ръце в джобовете като таксиметраджии, които много знаят, но нищо не правят (някой таксиметраджия да не се обиди)2) Нека се замислил дали колата ни е такава необходимост или просто се самоубеждаваме, че имаме нужда от нея и ни е яд, че не можем да си я позволим - често парите давани за притежанието и поддържането на автомобил са адски много и много повече от колкото далеч по-важни неща, за сметка на едно удобство, без което ще е доста по-лесно да минем. Ако сметнем колко хиляди годишно ни излиза любимата Хонда, ползването на обществен транспорт, колелце и пари за таксита при нужда - можем да спестим много, много пари. Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб колега! Спор няма, че колата е лукс. Както някои хора биха се изразили "баба ти само с кола се е возила едно време"... Имам в предвид, че хора като ученици, пенсионери и студенти също страдат от поскъпването на горивата, а именно рефлектирането върху цените на останалите крайни продукти (както дадох примера с хляба). Лошото е, че пенсиите не се вдигат спрямо горивата, както и заплатите (това имах в предвид под "нямат възможност") , а билетите за градския транспорт ще се вдигат. Неизбежно е! За това си вдигаме гащите и на площада пак, докато не ни чуе някой.А това, че Сульо и Пульо, 'дето не знаят как се изкарват пари за кола (че дори да е 1000-2000лв). че после и мрънкат, че няма за бензин... Еми няма... За такива хора съм съгласен, че трябва да идат да ги поизкарат, пък тогава да мрънкат. Аз, за да си взема моята кола доста време се лишавах от какво ли не - храна, излизания, забавления. Лошото е, че сега все по-малко гледам да карам, защото като направя една равносметка и излиза, че 1/3 от заплатата ми, едва ли не, отива за бензин. Пък не е като да не слизам от колата. Дори напротив, за да ида на работа сменям 3 градски транспорта.Та и аз на кратко:Трябва ние да правим нещо, а не да чакаме някой да ни съжали!Лично мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с колегата MonStarr поскъпването на горивата най-малко ни удря по пряка линия под формата на пари за гориво... като нямам пари за бензин, спирам да карам. Ако пък толкова нямам пари, ще продам колата! Но като съм гладен не мога да не ям, а цената на горивото влияе на всичко, всичко се транспортира до крайния потребител!!! Проблема не е толкова в цената на горивото, а в ниските заплати, пенсии и т.н. Не знам дали протестите ще дадат траен резултат, НО поне ще покажат, че не сме доволни от сегашното положение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...