Jump to content
Guest driver

Максимална скорост?

Recommended Posts

:lol :lol: :lol: :lol:: току що промени законите на физиката колега, евала.

Не знам и аз,моята D15Z3,по магистрлата за Бургас,преди 3-4 години,с ревизиран двигател,тъкмо я бях купил,180км,повече не можа...После прочетох някъде,че макс. скорост при тоя двигател е 183км.ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

210км/ч с Сивик англичанка 95' D16Y3 zad BMW 730d oт старите.карах около 5км на задната му броня.така и не можа да ми дръпне баварската лимузинка.Накрая се прибра вдясно и аз отпраших.Беше меко казано доста рискована гонка.после си викам Боже кви работи правя????:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....................после си викам Боже кви работи правя????:)

 

.........Ами караш с 210, к'во да правиш! Този с "Баварката", дали е забелязал , че се състезавате?!?!?!?!?!?! Като се прибра в дясно при 210 , ти с колко го лъзна после , с 220 ????Публикувано изображение

P.S. Възможно най-слабото 730Д което успях да ти изкопая.

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...с 220 не е отпрашване предполагам поне 240км/ч е дигнала англичанката и е отнесла бавареца все пак неговата максимала е 220 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На правата (спускането) като влизаш в София от Пловдив, преди куките на църна маца, 185 на 4та :D :D :D Можеше и ооооще малко, ама имаше коли ;)D15z6

Редактирано от www.spirit
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден в събота.205км/ч Хонделата ме разби.Изобщо не очаквах.На големия талон пише максимална скорост 205км/ч - направи ги.По добър наклон в интерес на истината обаче ги направи.:honda:Не смятам да я натискам така повече.Не съм я купил с тази идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 200+по магистралата към Девня. Гоних се с една Лагуна. 

Редактирано от hype

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 км/ч на 4та на 7000 об/м по лек наклон мисля, че можеше и до 7200 да качи обаче един джип реши да тръгне да изпреварва и намалих драстично... предполагам, че по гпс е било около 190 защото бях с 195/45/16 обаче ми трябваше цяла вечност... иначе от лукойл на магистралата до завоя за летището съм вдигал 180 с откачена газова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D базикайте се вие,но момчето с 7-цата го познавам и каза че я е настъпал на макс.не вдигала повече от 210км/ч макар че заводско я дават 220 ;)както и да е.мисълта ми беше че Хондичката върви много за 1.6 113 коня мотор:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било интересно от каде идват тези скорости.Сигурно колите са с некви яки модове.

Ето спецификации на Европеиски модели.Има графа за максимална скорост на доста модели.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората тук, споделят това което е показал скоростомера им, а той а доста далеч от истината при високи скорости. Разликата при 200км/ч е около 20-30км/ч по-надолу. :)

Казвам го защото съм замервал Прелюда при 200км/ч с GPS, и нямаше нищо общо с това което показва скоростомера ми.

(Забележка: Диаметърът на гумите ми съответства на диаметъра на гумите от Прелюд по каталог)

 

пп: доста скучна тема, при положение че по магистралата надолу и с Лада можеш да вдигнеш 200....

 

*Въпросът не е КОЛКО КМ/Ч вдигаш, за ЗА КОЛКО ВРЕМЕ го правиш! ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦРХ 2г. суапнат мотор д16з6 и кутия от д14а1 с фаинал 4,25.Понеже имах съмнения относно коректността на километражая тествах с навигация по джипиес и служебен радар от Кат ПП.По джипиес: 40км по километраж -джипиес 53км 60км по километраж -джипиес 73км 80км по километраж -джипиес 93км 100км по километраж -джипиес 113км 140км по километраж -джипиес 153км 180км по километраж -джипиес 193кмПо радар: 40км по километраж -радар 53км 60км по километраж -радар 73км 80км по километраж -радар 93км 100км по километраж -радар 113км 140км по километраж -радар 153кмТук стойностите на радара са +, - 1км.Не съм замервал намаксимална понеже нямаше смисъл.Километража ми върви с 12,13,14км отгоре.Приблизителна максимална скорост 193-195км.п.п.Гумите са ми 185.60.14 както ги дават заводски. Измерването с радара е осъществено чрез тел. връзка от моя страна и колегата като аз поддържам постоянна скорост и му казвам да засича.

Редактирано от tony-asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Измерването с радара е осъществено чрез тел. връзка от моя страна и колегата като аз поддържам постоянна скорост и му казвам да засича.

Демек караш с превишена скорост и говориш по телефона :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефакто.ако карам с разрешената 120км по магистралата и радар от КАТ ПП ме засече,ще ме спре за акт или подкуп защото радара отчита повече.Всичко в БГ.е попфолк мамка му.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това като те спрат и имаш съмнение, че това не е твоята скорост, гледаш колко часа показва в момента радара, в коло е засечената скорост, гледаш лепенките на радара за това, че е минал проверка и калибриране, документите на радара, документите на ченгето, че е обучен и има право да работи с него. Иначе разминаването между реалната и показваната скорост е различна за различните автомобили, но производителите винаги се застраховат и скоростомера обикновено показва по-висока от реалната. Моята кочина в момента (Примера ГТ) 120 на километраж е 110 реална, към 200 разликата скача на 15 километра в час. Вдигал съм малко над 230 по километраж, което реално е към 215, точно колкото и дават по каталог.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефакто.ако карам с разрешената 120км по магистралата и радар от КАТ ПП ме засече,ще ме спре за акт или подкуп защото радара отчита повече.Всичко в БГ.е попфолк мамка му.

Не колега,радарите са калибрирани и отчитат точно.Не влизайте в филми.С поста си по горе искам да кажа,че моя километраж не работи коректно.Не прочетохте ли,че колата е сбиролино и от тук идва разликата на отчетана километража,по точно от кутията.Данните от радара и навигацията саеднакви. Редактирано от tony-asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с човек който калибрира радарите на КАТ и се оказа, че наистина си отчитат вярно и ченгетата имат всичкото право да ги използват - изрядни са от към тези документи, така че внимавайте как карате... зная, че на всеки му тежи крачето, но по-добре на пистата, а и там има по-малко дупки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя чат пат с радари,ако съм с колеги от Пътен контрол и....КАРАЙТЕ В ОГРАНИЧЕНИЯТА,РАДАРИТЕ СА СИ В РЕД...Има кой да ги следи дали изтича срока и докато не и оправят,не ги ползват.Пиша като хонда фен,а не като полицай....Дънди,само тва,че е с бяла шапка,значи,че има право да работи с радара,няма как да проверяваш документите на полицая,дали има право,защото такива в него той няма,тряа да идеш до КАТ,хаха

Редактирано от RadoslavKZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RadoslavKZ, явно си запознат с нещата и искам да питам как стоят нещата с дрегерите, защото видях случай в който при 3 духания на човек който не е пил алкохол последните 24 часа му излизаха резултати от сорта на 1 промил до 1.5 ... Кръвната проба потвърди липсата на алкохол в организма. Обясниха ми - техническа аномалия :blink: , но бая време ни загубиха...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офф-топик: Знам за оборено наказетелно постановление в съд, защото камерата, заснела "нарушителя" е с истекла сертификация и калибриране на радара - така че, предполагам, всеки радар си е за отделен случай. Не си представям обаче как питам ченгето на улицата да ми покаже сертификационните документи на радара в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 със 185км/ч по магистралата на равно, за попътен или насрещен вятър не се сещам ама не бях в прекъсвач. Това на четвърта скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам верен или не е километража ама с колкото си превиших скоростта по километраж , точно с толкова ме е засякъл и радара на патрулката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен скоростомера и гпс-а дават разлика от порядъка на 3-4км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с колко ми лъже скоростомера, но 230 по нагорнище на 5-та до сега не бях виждал от Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километража няма толкоз деления, ама колко е на 7500 оборота на 5-та?

D15 4 генерация сивик, сток скоростна кутия.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D13B2 - 145км/ч. с 4 човека на равно хаха

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15B7 200км/ч. с двама човека по сто кила :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15з6 - 220км

Това с късата кутия ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180 км/ч с d14a3 по нанадолнище с 2ма човека и доста багаж Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали лъже или не лъже километража ама д15б2 си пълни километража и на газ и на бензин това 177 дето го дават като макс ... сори ама 4та свършва на 170 ебати отклонението а ? скоро и снимка :) за клип поне 2-3мин :) хахха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стамен да каже с колко карахме СТР-аПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Д15з6 - 220км

 

Това с късата кутия ли е ?

 

Това е някакъв различен икономик :) Аз максимално съм правил 200 и до там, но и 200 се стигат много трудно Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...