Jump to content
Sign in to follow this  
pendoc

Какъв минимален разход на гориво сме постигали

Recommended Posts

Да споделя и аз един доста добър разход за мен.Колата е Хонда Сивик Хибрид 2007 на 292000 км. Маршрутът е Пловдив -Банско-Драма и обратно с 4 възрастни  с 2 куфара 

546,9км. Заредени 26,58 литра 95. Средната скорост не я знам, но нормално планинско каране без рязкото ускорение. Разход по борд 5,3 л., а реално 4,86 л..

IMG_20191027_181806.jpg

• Like 2

Това е маршрута през Гоце Делчев? Почти изцяло планински и 95 км/ч средна скорост направо не  знам как може да се постигне.

Преди 12 часа, nakata написа:

546,9км. Заредени 26,58 литра 95. Средната скорост не я знам...

pendoc, отговорът е в правописа :) .

П.С. Сложени препинателни знаци.

• Thanks 1

Ми като няма препинателни знаци и чета бързо!

Edited by pendoc

Пловдив -  Летище София - Пловдив със 120км/ч по GPS.

IMG_20191022_190229.thumb.jpg.e8586ed33da38b6ef3e92aecd9ce1853.jpg

Да се включа и аз - 447 км 29, 3 литра А 95 от Круиз Слатина. Средна скорост около 100 (+/-) до Стара Загора и обратно. Нямам БК, замерване на една и съща колонка на Круиза пълно/пълно до клапа. Разход под 6,6. Двигател F18B2 сам в колата, малко багаж

Първо засичане на рейса /стрийм с К20/:

180км градско в София + 140км София-Самоков-София, общо изминато разстояние 320км - на колонката събра точно 32л газ или 10л/100км, мисля, че за тоя рейс разхода е приличен,  градско очаквам около 12/100.

• Like 2

Да се включа пак - 200 км 12,5 литра ShellV power Цариградско Средна скорост около 90 (+/-) до разклона за Пазарджик Стара  и обратно. Нямам БК, замерване на една и съща колонка на Shell-a пълно/пълно до клапа. Разход под 6,3. Двигател F18B2 сам в колата, малко багаж. Е далечко от 5,8/100 Хоргош-Ниш със 120-130, ама друг бензин, други пътища...

Edited by Accord 1,8i LS 2001
  • Like 1
  • Upvote 1

Икономично шофиране -90 км/ч.Септември 2021г. с маршрут:  Стара Загора- Бургас -Свети Влас -Бургас- Сливен- Казанлък- Стара Загора. Краен резултат при зареждане- 3.6л/100км. Първата снимка е при влизането в Бургас.

PXL_20210917_093117031.jpg

PXL_20210919_134948342.jpg

• Like 1
  • Thanks 1

Камионите изпреварва ли ги :D 

Off Topic

По-скоро е карал във вакуума зад камиона. ;)

• Upvote 1
  • Haha 2

преди 47 минути, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

По-скоро е карал във вакуума зад камиона. ;)

Off Topic

Доказано помага, ама требе да си куражлия и на метър зад него, и дано не набива спирачки, че време за реакция 0. :)

Съжалявам, но не познахте, колеги. Не е от камионите, а е от платната! Просто вложих в качествени платна! А що се отнася до изпреварването, да, но само когато имаше попътен вятър.

• Upvote 1
  • Haha 3

Off Topic

@pendoc , поне на майтап носиш :)

@ceco_accord , пробвал съм го лично преди 40+г, с колелото зад градския автобус. Докато набере скорост, че после става страшно. Не ми е било практика, просто нещо като mythbusters :D

• Like 1

Майтапа си е - както и да е, но това си е отличен (макар и скучен) разход за тая кола. Как да си купиш хибрид, като харчи повече и е "свет пара".

• Like 2

Разхода е перфектен ! Но се губи удоволствието от шофирането, опитвал съм няколко пъти така, не е моя начин. Не съм и състезател де, но все пак... 

Преди 3 часа, ceco_accord написа:

Майтапа си е - както и да е, но това си е отличен (макар и скучен) разход за тая кола. Как да си купиш хибрид, като харчи повече и е "свет пара".

Току-що, CNC Setter написа:

Разхода е перфектен ! Но се губи удоволствието от шофирането, опитвал съм няколко пъти така, не е моя начин. Не съм и състезател де, но все пак... 

Така е, но аз автомобила го използвам основно през почивните дни за разходки и не бързам за никъде. Това е причината за мен да не е толкова тягостно когато карам с такава скорост. Иначе този тест е от личен интерес докъде може да падне разхода при 2.2 i-DTEC-ка, а не да парадирам  с него.

• Like 3

Off Topic

При мен е обратното.

По цял ден карам на ограничител. До преди 3 месеца карах 18-тонни камиони, ограничени на 90км/ч на магистрала. Сега карам ванове, без ограничител, но ... във Англия максимално допустимата скорост на магистрала е 70м/ч, т.е. 113км/ч. :)

Затова личната кола си я карам винаги на лимита, не си причинявам влачене с 90км/ч.

Затова (споделял съм го в друга тема) в България ме дразнят каращите с 90 на магистрала.

• Upvote 1

преди 13 минути, Krasi-mir написа:

Затова (споделял съм го в друга тема) в България ме дразнят каращите с 90 на магистрала.

Да де, но доколкото съдя по маршрута, @pendoc е карал по подбалканския или стария път и си е бил в ограничението.

Аз с акорда съм писал в една друга тема, че съм правил 5.1 по маршрута Сливен - Стара Загора. Ето колко направих със сивика преди месец:

IMG_20210911_125006.jpg

Предишното е Стара Загора - Сливен, а настоящето е Сливен - Стара Загора. Включва едно спиране, няколко изпреварвания (и намалявания) и намаляване в селата и Нова Загора. Не успях да направя "идеалното" каране с други думи.

Това ми е сигурно любимата отсечка в БГ. Донякъде го свързвам с ходенето до морето от детство, но и откакто направиха магистралата, пътят е изключително спокоен. В област Сливен е изцяло новоасфалтиран, докато в тази на Стара Загора не е идеален, но се преживява.

Ето снимка от есента на 2019:

IMG_20190914_133114.jpg

• Like 1

Миналата зима минавах по подбалканския и го предпочитам, но равномерната скорост (без значение от цифрата) ми доскучава, ако е над 20-30 мин.

Предпочитам проходите с добър асфалт и умерен трафик и за това нямам велико ниски постижения с Легендата. За мен е важно изживяването на пътуването - пристигането е просто факт. Уважавам и бързите и бавните - все си е емоция.

• Like 1

преди 39 минути, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

При мен е обратното.

По цял ден карам на ограничител. До преди 3 месеца карах 18-тонни камиони, ограничени на 90км/ч на магистрала. Сега карам ванове, без ограничител, но ... във Англия максимално допустимата скорост на магистрала е 70м/ч, т.е. 113км/ч. :)

Затова личната кола си я карам винаги на лимита, не си причинявам влачене с 90км/ч.

Off Topic

Магистралите имат и макс и мин скорост, а и цифрата е относителна. Определяща е тази с която се движи основния трафик извънградско. Просто на аутобана има 2 ленти в посока и всеки има избор и целесъобразност в коя да се движи.

Преди 1 час, Honda_Z написа:

Да де, но доколкото съдя по маршрута, @pendoc е карал по подбалканския или стария път и си е бил в ограничението.

Да де, ама цитатът, който си дал от моя пост не се отнася за него, а за българските "магистрали" по принцип. ;)

2 hours ago, ceco_accord said:
  Hide contents

Магистралите имат и макс и мин скорост, а и цифрата е относителна. Определяща е тази с която се движи основния трафик извънградско. Просто на аутобана има 2 ленти в посока и всеки има избор и целесъобразност в коя да се движи.

Spoiler

Но у нас нямат минимално разрешена скорост. Някой да ме поправи, ако греша, но неотдавна търсих в закона и не намерих нищо за минимална скорост.

Знам, че в Дубай в населено място има забрана по малко от 30км да не се движиш но и горната граница не е много висока. Това е превантивно тузарите да не правят задръствания с фераритата си. За друга страна никога не съм нито чел нито чувал.

Преди 7 часа, Pavel_Pavlov написа:
  Покажи скритото съдържание

Off Topic

Чл. 99. По автомагистралата се забранява:
1. Движение на пешеходци, мотопедисти, велосипедисти, животни, както и на всякакъв вид моторни превозни средства, които конструктивно не могат да развиват по равен хоризонтален път скорост най-малко 50 км/час, с изключение на моторните превозни средства на контролните органи и на обслужващите автомагистралата превозни средства и машини. Ако на движещото се по автомагистралата моторно превозно средство или на превозвания от него товар се появи повреда, която не позволява то да се движи със скорост, по-голяма от 50 км/час, водачът е длъжен да напусне автомагистралата на най-близкото разрешено място

• Upvote 1

Spoiler

Извинявам се за оффтопика, спирам :). Но тук няма ограничение за минимална скорост на магистралата. Мога с акорда да се кача и да карам с 40 и няма да наруша закона защото колата е изправна и може да се движи с по-висока скорост.

2.4 Executive +

20211006_163408.jpg

Среден разход на гориво след изминати  3272 км. при средна скорост 72 км/ч.

DSC_0055.JPG

DSC_0053.JPG