Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. На това му викам съревнование, кой ще напише по-голяма глупост...
  2. "Capacity 3,5 litre (Service fill)" "Capacity 4 litre (Dry fill)" Т.е. ако не се изтегли "несливаемия" остатък, ще събере 3,5л.
  3. Абе то е ясно, че е бензинка, но едните 1.5 имат филтър, а другите нямат. Я виж Ravenol какво препоръчват: https://www.ravenol.de/en/oil-guide.html
  4. В такъв случай най-добре да си вземе някой Range Rover Super Charged, или Toyota V8, или някой Hammer. Слага черните очила, отваря прозореца, изнася левия лакът и вика: "Are you talking to me? A?".
  5. Хич не е прекалено. При студен старт, филтърът винаги работи на отворен байпас, поради големия вискозитет на маслото. От там и достатъчно диференциално налягане между входа и изхода на филтъра, за да се отвори байпас-а. При "по-гъсто" масло, клапанът ще е отворен по-дълго време, докато маслото загрее до толкова, че да му спадне вискозитета достстъчно, за да минава свободно през филтърния елемент и да падне диференциалното налягане.
  6. Сега ми идва нещо на ум за твоите проби. При градско и недозагряло масло, е твърде вероятно да сработва байпас клапанът на масления филтър и да не се филтрира маслото! Все пак е 10W40 - с по-висок вискозитет. Особено при ниски температури. От там и натрупването на повече, по-тежки и едри частици в ядрото. Когато си я изкарал на магистралата и маслото е загряло до оптимална температура (маслото загрява по-бавно в сравнение с охладителната течност!), тогава поради намаляване на вискозитета, маслото започва да се филтрира през филтърната хартия и тя обира по-едрите замърсявания. Байпас клапанът е затворен в тези условия. Така си обяснявам по-чистата капка на 5300км, в сравнение с тази на 3000км. Тоест, гъстото масло, в градски условия не се филтрира добре!
  7. Здравей, колега! По принцип може да сложиш 60 Ah акумулатор, няма проблем щом имаш място. Но! Какъвто и акмулатор да сложиш, без да го зареждаш, пак ще се изтощава! Алтернаторът не успява да го зареди напълно, особено при ежедневни преходи на къси разстояния. Ако имаш и някаква постоянна консумация, тогава пък съвсем стои незареден. По-добре си купи едно качествено зарядно и зареждай напълно акумулатора, от време на време, за да ти служи както трябва.
  8. Написал си, че вентилаторът спира да върти!!! Тогава: https://forums.hondabg.com/topic/106273-проблем-с-парно-и-степени-за-регулиране-препоръчайте-сервиз-в-пловдив/?do=findComment&comment=1057528211 https://forums.hondabg.com/topic/106273-проблем-с-парно-и-степени-за-регулиране-препоръчайте-сервиз-в-пловдив/?do=findComment&comment=1057528241 Ако не е от резисторната плочка, значи вентилаторът ти е заминал и трябва нов.
  9. Освен да имаш 1 литър грес по стените и на дъното на картера, друго не ми идва на ум... Губи ли антифриз?
  10. Гледай ти как работи тоя двигател! Няма разлика в пробата на 2300км и на 6500км. Много интересно!
  11. 1. Ще трябва да й смениш фаровете, че светят в обратна дирекция и ще заслепяват. 2. С десен волан, при предприемане на изпреварване, няма да имаш никаква видимост. По този начин си опасен както за себе си, така и за останалите участници в движението! Не знам на какво основание ги регистрират все още, но има предпоставка да им забранят регистрациите за в бъдеще. Особено след Брекзит.
  12. Гумта зад резбата?! Това трябва да е основата на противодренажния клапан, ако правилно съм разбрал въпроса...
  13. Достойнствата и недостатъците на Purflux-а съм ги изтъкнал в началото на темата. Най-голямото предимство му е голямата площ на филтриращия елемент. Доста по-голяма от повечето други филтри. Когато става въпрос за качествена филтрация, трябва да се търси по-дебела филтърна хартия, качествено положена, заедно с голяма площ и прецизно работещ байпас клапан. Доверил съм се на филтри, които си поръчвам от Япония. В ато24 има и филтри Амсойл.
  14. @Георги Здравей, колега! Блуприн са част от китайски филтри, които се предлагат под няколко бранда. "Блупринт" е един от няколкото. Тези филтри, конструктивно са доста качествено изработени. Главният недостатък е качеството на филтърната хартия. Тънка е и с не много взискателни филтриращи способности! Среден клас, ако мога така да го кажа... Чест им прави, че слагат защитно фолио. Това предотвратява проникването на прах и влага, при съхранението на филтрите, при неподходящи условия. Качеството на филтърната хартия, на Манн, мога да определя като средно към добро. Част от "меин-стрийма" на пазара. За филтърната хартия, добро и нагоре качество, отговаряща на изиксването за филтрация на 90% и повече, при частици над 25 микрона, отговарят филтри, които не се срещат масово на нашия пазар! Такива аз си купувам от чужбина.
  15. В България се провело масово тестване на населението за наличие на мозък. 100% от тестовете били положителни. Но 50% от тестваните нямали симптоми.
  16. Споко! Все още трупа замърсявания. Интересното ще е към 4 -5 хил. км.
  17. Много важна забележка! Не се знаят моточасовете, но колегата кара много дълги преходи, наистина! Все пак не би трябвало за 1000 км да се замърси при теб толкова много. Но - дизел. Недозагрял, хвърля повече нафта, от там повече сажди, повече биодизел в маслото, повече моточасове в такъв режим. И ако наистина правиш 200 м.ч. за 4000 км, то тогава няма какво да се чудим...
  18. @VisionboY Твоят двигател го дават да се кара дори с 0W20! Така, че много поздрави на "майстора"! Нали ти казах, че повечето майстори не разбират от масла...! Кажи му да провери "маханиката", а "смазката" да остави на друг... Успех с прегледа!
  19. Има повод за размисъл върху състоянието на двигателите, нали? Маслата са с еднакви спецификации!
×
×
  • Създай нов...