Jump to content
Sign in to follow this  
zxcv09

Хонда Джаз , Скоростна кутия

Recommended Posts

Здравейте Колеги!

От два дни без значение от скоростта започна да изключва пета предавка (засега само тя!).

Спирам да я карам докато намеря майстор, с който да се консултирам какво е положението с кутията да не се развали изцяло. Молбата ми е ако някой го е минал този проблем да сподели възможни причини. Кутията е със сменени лагери преди около 50 000 км. и маслото е на Хонда MTF3. Първо ще проверя какво му е нивото в момента, въпреки че не съм забелязал да има течове и омазняване.

Колата е Джаз 2002 г., 1.4, 83 к.с. L13A1.

Смяна на семеринг и доливане на масло и засега няма проблеми.

• Upvote 1

Здравейте колеги от скоро съм собственик на хонда джаз , купих я с шум който си мислех ,че е от лагера на съединителя ,но като чета темата разбирам, че шумът идва от лагери на скоростите, искам да попитам колко лагера се подменят всъщност, защото на клипчето от темата, майстора сменя само 1бр лагер на първичния вал, а тук в темата се говори за  "лагери" тоест множествено число ,моля някой който е наясно да ми обясни малко по подробно ще го разбера

Два броя са и е препоръчително смяната и на двата. Имам ги налични в момента ако имаш интерес пиши. 

И моята Хонда започна да издава шум от кутията. Намерихме от морга втора ръка и сега е с нея вече. Излезе около 500 лв., сменихме и съединител. Толкова бях свикнал с този шум, че сега ми е доста странно като е безшумна :) 

Каква е гаранцията когато купиш втора ръка от морга свалена, че няма да шуми и продавача няма да те излъже при положение, че вероятно той не е виждал колата в движение от която я продава ? 

Здравейте,

При мен има сходен проблем, като се запали на празен ход и се чува виене, натисне ли се съединителя шума спира. В движение няма проблеми и превключва сравнително меко. До колкото виждам, по скоро болката ще е аксиалния лагер, но дали ще изкара докато се наложи смяна на съединител или по-скоро да се отвори.

Колеги, гледам, че и двамата сте писали различни номера на лагери.
NTN 6205/26V16 
NTN 6205 TMB X30/26

Двата лагера едни и същи ли са ? Размерите гледам, че са еднакви.

Здравейте,
Имам Хонда Джаз 1.2, 2005-та година, 78 к., бензин, ръчна. Когато завивам се чувам шум, трудно превключвам на 1-ва, 2-ра и задна скорост. Колата я водих на майстор и каза, че не е лагер проблема, а скоростната кутия е за смяна. Майстора намери две скоростни кутии, но когато ги пробва установи, че не стават Сега търся и аз втора ръка скоростна кутия, но как да съм сигурна, че ще стане за моя модел?
Имам номера на рамата и на двигателя на колата, но за скоростната кутия какво трябва да гледам?
Звъня по моргите, казвам само модела и годината и ми отговарят, че нямат такива коли, поне засега. Ако знаете морга където има вероятност да намеря скоростна кутия моля кажете.

Edited by Valentinka

А как пък реши, че не е лагер ? Според мен търсете второ мнение. Ей така скоросна кутия не се чупи. 

@Valentinka , Дупница не ти е далече.

Потърси fena bg и  излез от филма с кутиите

Здравейте, благодаря за отговорите, майстора намери кутия втора ръка, сменена е, маслото е сменено и засега скоростите се превключват супер лесно, ще видим занапред дали ще се появи пак шум. Дупница не е далеч, дано не ми се налага скоро да ходя по майстори. Успех на всички, дано бързо, лесно и по-малко парично разрешите проблемите си.

Здравейте, тъкмо влязохме в клуба с джаза и вече сме в клуба с шум до трета предавка. Колата е 2009г. С i-shift скорости. Първо шумът го отдавах на зимните гуми, после реших, че са спирачни дискове, че като пипна спирачката и шумът излиза. Да бе да ама не. Като натисна спирачката и започва от малките скорости и от там шумът. Та някой сблъсквал ли се е с този проблем на тази кутия и къде е намерил решение. В Бултрако, като закарах колата още след покупката нищо не казаха по този проблем. Скоро имам час за реглаж на клапани /по препоръка на същия преглед/ . При Слави от motobox ще я карам, но като знам колко са трудни на време не знам дали ще се наемат да се занимават. Още не съм сменил маслото в скоростите, но май ще го оставя в колата да го сменят тогава. Някъде пишеше,че ръчките на jazz-а си били шумни, но радиото ми се струва слабичко за този шум, а иначе колата е кукличка много пазена и подържана. На 110к реални. Поне от Бултрако така ПРЕДПОЛОЖИХА!!!

На 29.07.2021 г. at 11:53, KroGh написа:

Колеги, гледам, че и двамата сте писали различни номера на лагери.
NTN 6205/26V16 
NTN 6205 TMB X30/26

Двата лагера едни и същи ли са ? Размерите гледам, че са еднакви.

Е, в крайна сметка смених и 5-те лагера. в скоростната кутия и сега кутията мърка. Имам чувството, че карам електричка..
190 лв лагери и 250 лв труд.

• Upvote 2