IVA123 0 #81 Posted March 27, 2024 Преди 17 часа, CARPERA написа: Какво точно масло сложихте при смяната. Извинявайте, не съм се изразила правилно, маслото на актоатора е сменено и са били изчистени грешките, но след 50 км. Отново светна същата лампа ,отново много грешки и вече не пали, не изключва от скорост, стой постоянно на 5 скорост, съмненията са за датчик на избирача на скорости, моторчета работят и вече с универсален софтуер не могат да изчистят грешките. Но майстора казва че се сменя целия избирач , а той е 3500 . Share this post Link to post Share on other sites
stivenj 35 #82 Posted March 27, 2024 На 26.07.2022 г. at 22:42, Jazz2002 написа: Благодаря, ако не намеря в Пловдив, ще го потърся. От сервиза във Варна ми предложиха да сваля кутията и да я изпратя по куриер, но не знам дали е уместно. https://www.facebook.com/profile.php?id=100054321830124 Това е твоят човек,Нитро 93 от Стара Загора., ако искате да не правите два пъти ремонт, тук е мястото. Share this post Link to post Share on other sites
Ивелин Р 0 #83 Posted January 20, 2025 На 19.11.2022 г. at 23:04, nanizealot написа: Мисля ,че не е веригата от страната на кутията се чува .Първо се чуваше когато изкачваш наклон, когато колата е под товар , на прав участък шума го нямаше ,сега вече и на равен терен се чува ,най много когато си на висока предавка с ниски обороти и започнеш да набираш ,шума прави пик на 2000 оборота и след това започва да изчезва.Не е виене ,а ручене . Здравейте, имам сходен проблем. Първо светна чекът с грешка, отидох до първият работещ по това време близък сервиз, беше събота и бях в Чепеларе. Диагностиката показа P0401, казаха ми че е ЕГР клапан и спокойно мога да се прибера до Шумен. Прибрах се. Няколко дена по-късно почна да се чува тракане (като чукане с нокът по пластмаса), само когато изкачваш наклон, когато колата е под товар. На прав участък шума го нямаше. Сега вече и на равен терен се чува и при набиране на обороти също. Отидох на майстор в Шумен, като казах че дава грешка Р0401 и исках да се почисти ЕГР клапана и пътищата на газовете. При сканиране за грешки вече се появиха грешки Р0401, Р0638 и Р1684. Появи се шум като ромолене при стартиране на двигателя, при натискане на съединителя шума изчезва и двигателя работи нормално. Ден по-късно ми се обадиха, че клапана е почистен, грешките са изтрити, но проблема е в съединителя. Да го правим или не? Отидох на място да видя какво става, казах щом е за смяна – сменяй. Колата е на уж на 220 000 км, вероятно е за смяна. Днес ми се обадиха, че колата е готова, но чукането след включване на скорост остава. Качихме се в колата, пуснахме се по баир надолу на скорост без газ, чукането го има. Иначе старият съединител беше износен до нитовете. Проблема оставал в скоростната кутия. Сега трябва да търся скоростна кутия и да попитам в един сервиз в Шумен, който правел само скоростни кутии, да я погледнат и да ми дадат оферта за ремонт или смяна с втора употреба. Моля колеги, ако знаете сервиз, майстор в Шумен или наблизо, в който да се извършва почистване на ЕГР клапани и пътища на изгорелите газове, ремонт на ръчни скорости кутии и други, на Honda от който сте доволни, нека да сподели! Колата е Honda Jazz 2005г. 1,4 бензин с ръчни скорости. Ще Ви бъда благодарен! Share this post Link to post Share on other sites
Ивелин Р 0 #84 Posted January 20, 2025 Здравейте съфорумци, може ли някой да препоръча читав майстор за ремонта на ръчна скоростна кутия в региона на Шумен. Знам че fenabg в Дупница се занимава с това, но ми е малко далече . Колата е Honda Jazz 1.4 , 2005. Благодаря предварително. Share this post Link to post Share on other sites
Plamen-CRV 786 #85 Posted January 20, 2025 (edited) преди 30 минути, Ивелин Р написа: Здравейте съфорумци, може ли някой да препоръча читав майстор за ремонта на ръчна скоростна кутия в региона на Шумен. Варна далече ли ти е? Там има двама майстори на Хонда. Аз при единия сменях ангренажен комплект и съм доволен. Имаш ЛС. Edited January 20, 2025 by Plamen-CRV Share this post Link to post Share on other sites
Mandalorian 68 #86 Posted January 22, 2025 On 1/20/2025 at 2:17 PM, Ивелин Р said: Здравейте съфорумци, може ли някой да препоръча читав майстор за ремонта на ръчна скоростна кутия в региона на Шумен. Знам че fenabg в Дупница се занимава с това, но ми е малко далече . Колата е Honda Jazz 1.4 , 2005. Благодаря предварително. Здравей! В Шумен има добър сервиз за скоростни кутии (ще пратя на ЛС). Шумът, който изчезва при натискане на съединителят най - вероятно е от лагерите на първичния вал. Удобен момент е бил при смяната на съединителя да се свали скоростната и да се сменят лагерите. Share this post Link to post Share on other sites
Mandalorian 68 #87 Posted January 26, 2025 Реших да споделя моя опит със скоростната кутия на джазката (2005). Имах лек шум от първичния вал, който изчезваше при натискане на съединителя. След смяна на маслото шумът остана. Нямах проблеми с превключване и виене в движение. Дълго време проучвах скоростната и четох из нета докато шумът малко по малко се увеличаваше. Стана време за смяна на съединител и реших, че ще го съчетая с подмяна на лагерите в скоростната преди да е станало по - сериозно. Почнах да търся майстори да свършат всичко на един път, но или можеха след няколко месеца, или отказваха защото ще се чакат частите и т.н. Бавно и славно намерих номерата на всички части и почнах да ги поръчвам за да ускоря нещата ако намеря сервиз. Съединителят съвсем се беше скапал когато намерих хора за ремонта. Единия сервиз за съединителя и сваляне/поставяне на скоростната, другия само за кутията. Бях готов с частите и така помогнах доста. Шумът се оказа от единият лагер на първичния вал. След ремонта шумът изчезна и всичко е точно. Лагерите са 7 + 3 семеринга за скоростната и 1 лагер + 1 семеринг за коляновия вал. Хубаво е да се сменят всичките щом ще се отваря. Лагерите ги поръчах от Триера, всичко друго от Amayama. Качвам списъци с частите и .pdf файл с чертежи, в който има линкове (синьо за семерингите, червено за лагерите). Има номерата на Honda, както и на NTN. Лагери Jazz.txt Семеринги Jazz.txt Скоростна кутия - Jazz.pdf 1 3 Share this post Link to post Share on other sites
toinspire 10 #88 Posted January 27, 2025 По- кратко, но е същата история. Само дето го направих на едно място. Съединителя си замина тотално и трябваше да се сменя. Някой от лагерите шумеше (вече забравих кой беше, но при натиснат съединител утихваше). Набавих лагерите (отваря ли се кутията, по- добре да не се търси само разбития), съединителя и при майстора. След подмяната си заспа всичко и колата става различна. Даже, от предишен горчив опит, имам и цяла скоростна кутия, пак със шумящ лагер Стои си в мазата и си чака някакъв ред. Всичко това го правих в Шумен, но не съм сигурен, дали мога да ти препоръчам мастото. Трудно се намира свободно време там и реално нямам странични отзиви. Познат ми е и му имам доверие. Доколкото знам, не всеки се наема да отваря скоростна кутия и после да я нареди, така че да си влиза гладко. Ако наистина нямаш идея, къде да отидеш, пиши ми на лични - ще ти дам насока. Share this post Link to post Share on other sites
Psychobjj 0 #89 Posted September 20, 2025 (edited) Здравейте ,имам Хонда Джаз 1.4 бензин с ръчна скоростна кутия и се появи проблема с виенето като трамвай.Обсъждано е много горе,изчетох темата и мисля да я закарам в Юби Ко Горубляне София ,някой да е отремонтирал проблема там? Edited September 20, 2025 by Psychobjj Правописна грешка Share this post Link to post Share on other sites