Jump to content
CDP

Написаха ми фиш , да го плащам ли ?

Recommended Posts

Случаят е следния : прибирах се към Варна/оттам съм/ и катаджиите ме спряха в Търговище за неправилно изпреварване ,след което ми писаха фиш,които ми казаха да платя в 7 дневен срок и т.н.В предишни години ,говоря до 2010 имам поне 3-4 фиша които не съм платил , а и никъде не са ми излезли като съм си плащал данъците, нито са ми пращали писма или уведомения от данъчни служби или Нап.Искам да попитам дали сега ситуацията е както преди 2-3 години смисъл дали са се изменили законите така че наистина фиша да се превърне в акт или това са само измислици както едно време :) поздрави

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случаят е следния : прибирах се към Варна/оттам съм/ и катаджиите ме спряха в Търговище за неправилно изпреварване ,след което ми писаха фиш,които ми казаха да платя в 7 дневен срок и т.н.В предишни години ,говоря до 2010 имам поне 3-4 фиша които не съм платил , а и никъде не са ми излезли като съм си плащал данъците, нито са ми пращали писма или уведомения от данъчни служби или Нап.Искам да попитам дали сега ситуацията е както преди 2-3 години смисъл дали са се изменили законите така че наистина фиша да се превърне в акт или това са само измислици както едно време :) поздрави

Нищо не плащаш до де не е поканят ;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За неправилно изпреварване има и 4к.т.Ако не си заплатиш фиша ща ти бъдат отнети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз не ги плащам препоръщвам ти и ти да не даваш пари на глупаците от президенството.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупаците от президенТсвото ли? :rolleyes: Няма да се оправи тази държава докато не почне да си събира насила вземанията. Само от тояга разбира този народ, аман от слободия.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупаците от президенТсвото ли? :rolleyes: Няма да се оправи тази държава докато не почне да си събира насила вземанията. Само от тояга разбира този народ, аман от слободия.

Нищо лично, но не сЛободия, а сВободия:D-иначе си прав!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Глупаците от президенТсвото ли? :rolleyes: Няма да се оправи тази държава докато не почне да си събира насила вземанията. Само от тояга разбира този народ, аман от слободия.

Нищо лично, но не сЛободия, а сВободия:D-иначе си прав!
Ми не, не е прав пише се президенТсТвото - http://goo.gl/YjWgn ;)По темата - както винаги е кеф да нарушаваш, но е лошо да те наказват, така ли се получава?!Аз бих гласувал за такива нарушения акт да се пише, защото в зависимост от ситуацията утре ще се набиеш я в някой срещу теб, я в някое дете....И тука идва целия парадокс - цял живот си правил разни нарушения на пътя и един фиш дори не си платил, а като удариш някой си плащаш всичко, дори и съдията би подкупил за да не влезеш на топло....Говоря в трето лице и не визирам никой! Редактирано от Petar Petrov
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ще поправяме колегите....то и президентсво не се пише с едно "т" ;) За фиша - съзнатено нарушение - плащане. Друг е въпроса, че май не подлежат на успорване, ако имаме претенции че са неправомерно написани (защото се случва) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тука като счупен телефон стана,един поправя друг,после трети поправя втори :DTa по темата,всеки фиш си има номер,номер който даже може да се провери http://fish.mvr.bg/ ,та в този ред на мисли ,според мен този номер си е "уникален" и с-у него присъства вашето име и МВР най-вероятно си имат някаква база данни (щом имат сайт за проверка) и в един момент когато си оправят тъпите системи за плащания (я към НАП,я с друга държавна организация) всичко ще излезне нагледно.- това са мои разсъжденияКолкото до това ,че става акт - това не е така и няма как да бъде - това не са мои разсъждения,това си е закон.

Редактирано от schnapps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но не сЛободия, а сВободия:D-иначе си прав!

И двете са верни слободия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези теми са малко като - Дойдоха сметки за вода и ток , да ги платя ли ?:)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак някой ще разясни ли как стои въпроса с фишовете. То е ясно че щом са ти го написали трябва да се плати, но какво се случва ако не се плати навреме или пък изобщо не се плати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва се нищо! Имах фиш в средата на 2011, тая зима февруари ходих да си платя едни актове и да възстановя точки, но фиша го нямаше! Полицаи са ми казвали, че нищо няма да се случи, но им е наредено да казват че ще станат актове. Реално погледаното ти се подписваш на фиша, че си съгласен с нарушението, няма как да ти напишат и след това акт, като си се съгласил един път. Вече е на собствено самосъзнание дали ще се плащат. Аз няма да плащам. Когато се научат фуражките как да се държат с хората, които спират, да не се крият като мишки из храстите и да изкачат като паткани и най-вече да не се мислят за нещо повече от нас, тогава може би ще почна да ги плащам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма как да се превърне в акт ! Подписали сте, но някой направил ли си е труда да прочете най-долу на какво точно си слага подписа ?

Издаден фиш, глобата по който не е заплатена доброволно в 7 /седем/ дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичен изпълнител.

т.е. Не мисля, че ще се избяга! Рано или късно ще се плати и то най-вероятно с лихви, просто е въпрос на време!п.с. На скоро даже имаше тема на колега който е платил фиш чрез пощенски запис и след година и нещо са го потърсили ! Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам сега как е положението, но преди наистина фишовете ако не се платят, нямаше последствия. Аз лично съм плащал фишове, докато един корумпиран катаджия не ми каза. Всъщност той искаше да ми пише акт за превишена скорост, обясни ми как акта ми е 150 лева плюс отнема не на книжката за 1 месец, и няколко пъти повтори, че ми е много лош акта. Накрая каза, че понеже съм му бил симпатичен, щял да ме оправи, с явен намек да му дам пари на ръка. Накрая ми написа фиш 20 лв за неправилно изпреварване, и ми каза, че мога да не го плащам. Аз учудено попитах - ама как така мога да не го плащам? А той - абе аз съм от 30 години катаджия, щом ти казвам, няма да го плащаш! И наистина след това го нямаше никъде тоя фиш като си сменях документите. А на катаджията му казах "благодаря" и нищо не му дадох. Пари на катаджии не давам. Вече нищо не можеше да ми направи, при написан фиш, не можеше и акт да ми напише.По принцип фишовете не се обжалват и са до 50 лева, но се изисква да се подпишеш, т.е. да приемеш, че си извършил нарушението. Ако не се съгласиш да подпишеш фиша, тогава ти пишат акт, който разбира се, може да се обжалва, и в крайна сметка пак нищо да не платиш. Аз веднъж така обжалвах акт за 120 лева в съда, и без особени затруднения спечелих делото, и нищо не платих. Но си е разправия, ходене поне 2 пъти в съда, и то доста месеци след случката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много питателна тема. :) Могат да се извлекат поуки. А въз основа на този цитат може да се побеседва в доста посоки. Не се сърди, но споменатия- освен катаджия е бил и човек, а сега ако прочете, какво пишеш следващия път ще те изрисува по закон, и по устав, и ще ближеш рани поне месец. :D

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прав си, но след като ме снимаха за превишена скорост от цивилна кола и ми пратиха снимка и трябваше да платя 70 лева (в седемдневен срок, иначе 100) и след една случка наскоро, при която един старец ни отне предимството, правейки ляв завой, и резултата беше - стареца натрошен целия в болница, а ние силно изплашени, и с автомобил тотал щета (служебно пежо 407, задействани еърбеци), макар че не карах аз, не си и помислям да не спазвам знаците и ограниченията. И най-много се дразня от неправилно изпреварване без видимост, което често се практикува, особено от тези с по-мощните автомобили. Просто няма как да ме излови, като не правя нарушения. Може по-бавно да стигна за където съм тръгнал, но знам какво прави скоростта, тъй че по-добре по-кротко.

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така е, ZAPPA, прав си. Подбрана част беше. Забелязвам, че всеки път като напиша нещо, все се оказва, че според модераторите някое от правила е нарушено. И в същото време виждам доста безсмислени, и с ужасен правопис неща, както и грешни, които са си в реда на нещата тук явно. Вчера например не можех дори да чета форума, излизаше ми съобщение, че съм нямал право поради наказание. Но това наказание от кого и защо е, не се обяснява. Опитах да пратя мейл, към който беше даден линк за контакт, сървъра ми върна грешка невалиден мейл адрес. Явно отношението е като към ученици, които се наказват, и обяснение не им се дава.

Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега последно някой знае ли точно как стои според закон (не съм юрист и сигурно ще ми отнеме 1 месец да търся къде го пише) какво става ако не си платиш фиша? Прочетох, че едни си плащат, други не, трети дават акъл, но аджеба - какви са последствията. На фиша (по спомен) май пишеше, че ако не се плати до 7 дневен срок се дава на съдия-изпълнител (сиреч - бирник) и отива към агенцията по вземания и т.н. Де факто ако отида и сега си го платя ще бъдат ли уведомени тези институции, че съм си заплатил задълженията и да не ме закачат повече (притеснявам се като зная колко е добра комуникацията между две съседни гишета, а за различни органи да не говорим...). Някой запознат с материята? (ако е професионално ще бъде супер) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако на фиша пише, че след определения срок става влязло в сила наказателно постановление, ще трябва да го платиш. Ако не пише такова нещо - нека пият една студена вода. Свиркай си.Единият е розов и трябва да се плати, а другия е оранжев и н.п.

Редактирано от ekzekytora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам сега как е положението, но преди наистина фишовете ако не се платят, нямаше последствия. Аз лично съм плащал фишове, докато един корумпиран катаджия не ми каза. Всъщност той искаше да ми пише акт за превишена скорост, обясни ми как акта ми е 150 лева плюс отнема не на книжката за 1 месец, и няколко пъти повтори, че ми е много лош акта. Накрая каза, че понеже съм му бил симпатичен, щял да ме оправи, с явен намек да му дам пари на ръка. Накрая ми написа фиш 20 лв за неправилно изпреварване, и ми каза, че мога да не го плащам. Аз учудено попитах - ама как така мога да не го плащам? А той - абе аз съм от 30 години катаджия, щом ти казвам, няма да го плащаш! И наистина след това го нямаше никъде тоя фиш като си сменях документите. А на катаджията му казах "благодаря" и нищо не му дадох. Пари на катаджии не давам. Вече нищо не можеше да ми направи, при написан фиш, не можеше и акт да ми напише.

По принцип фишовете не се обжалват и са до 50 лева, но се изисква да се подпишеш, т.е. да приемеш, че си извършил нарушението. Ако не се съгласиш да подпишеш фиша, тогава ти пишат акт, който разбира се, може да се обжалва, и в крайна сметка пак нищо да не платиш. Аз веднъж така обжалвах акт за 120 лева в съда, и без особени затруднения спечелих делото, и нищо не платих. Но си е разправия, ходене поне 2 пъти в съда, и то доста месеци след случката.

 

Фишът може и да не се оспорва, но наказателното постановление след 1 седмица може. Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се моля да не ми се натресе отсреща някой, дето изпреварва неправилно и после пита дали да си плати фиша.Карайте си внимателно, спазвайте правилата, щото като се обърне колата, пътища много. Само дето за някой тоя път може да последен.Нека бъдем всички по-внимателни, за да не се стига до фишове, странни теми и, недай си Боже, нещо по-лошо.Съжалявам за назидателния тон, но ума не ми го побира каква тема се разисква...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега аз не ги плащам препоръщвам ти и ти да не даваш пари на глупаците от президенството.

Евала, от къде на къде ше се дават пари на "глупаците от президенството" за някакъв си фиш за неправилно изпреварване!? Аз пък предлагам от утре да не спираме на червено и на пешеходни пътеки. Ако прегазим някой да бягаме, че глупаците от полицията и съда може да ни приберат и да ни накарат да даваме пари на тия другите. В крайна сметка нали държавата и Бойко Борисов са виновни за всичко, включително за наложените наказания при установени нарушения, те да ги плащат :newbie: Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз имам фиш за без колан миналата година и до ден днешен не сам го платил,мислих,че ще излезе когато си плащам данъка за колата,но нищо нямаше.Проверих и в този саит които колегата по горе го е дал и там не ми излезна.Фиша ми го писаха в Пещера и е 50лв.Още тогава се обаждах на доста хора да попитам какво ще стане ако не го платя,и едните ми казваха плащай ,че ще стане акт и ще ти вземат точки,другите не го плащай и в крайна сметка не го платих.Не сам проверявал в КАТ,но и не мисля да проверявам.Ако някои ден се наложи ще го платя.И вапреки това мисля че е добре да се плати до 7 дневен срок,защото имаш процент отстапка забравих колко мисля,около 30 но не сам сигурен

Редактирано от yanko_b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз имам фиш за без колан миналата година и до ден днешен не сам го платил,мислих,че ще излезе когато си плащам данъка за колата,но нищо нямаше.Проверих и в този саит които колегата по горе го е дал и там не ми излезна.Фиша ми го писаха в Пещера и е 50лв.Още тогава се обаждах на доста хора да попитам какво ще стане ако не го платя,и едните ми казваха плащай ,че ще стане акт и ще ти вземат точки,другите не го плащай и в крайна сметка не го платих.Не сам проверявал в КАТ,но и не мисля да проверявам.Ако някои ден се наложи ще го платя.И вапреки това мисля че е добре да се плати до 7 дневен срок,защото имаш процент отстапка забравих колко мисля,около 30 но не сам сигурен

 

Такъв фиш не съм виждал да пишат отпреди 20 години !:D

 

Само за това бих го платил от уважение !

 

Но по принцип нямаше да го платя !

 

Тая тема е много веселяшка - ако бяха те сбарали във Велико Търново - щяха минимум да ти вземат книжката един месец и плюс 150 глоба

плюс 100 лева на ръка да не те пратят 6 месеца на трупчета.

;)

 

Просто си имал късмет да попаднеш на нормални пътни полицаи , което е похвално за тях !;)

 

Относно

 

Veseliq

.....Аз пък предлагам от утре да не спираме на червено и на пешеходни пътеки. Ако прегазим някой да бягаме,

 

....

 

Ако аз те прегазя на червено дали така ще мислиш !

Мисля че не .....

 

Докато не почнеме да спираме на пешеходните пътеки и то без светофар и без пешеходеца да е настъпил пътеката и да ти чака кефа ,

ше сърбаме доста боп и ше седим в помията която самите ние подкрепяме и подпомагаме !

 

Все пак в днешно време младежите се учат от интернет обществото - да не даваме толкова крайни идеи , щото не се знае кой как ще го разбере !

Редактирано от iso_eu
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, според мен не е толкова важно дали да си платиш фиша или не, по-важното е дали си си взел някаква поука от него!И да не съм офф - плащай.Поздрави

Редактирано от tuntov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако аз те прегазя на червено дали така ще мислиш !Мисля че не .....Докато не почнеме да спираме на пешеходните пътеки и то без светофар и без пешеходеца да е настъпил пътеката и да ти чака кефа , ше сърбаме доста боп и ше седим в помията която самите ние подкрепяме и подпомагаме !

Не думай... Съжалявам, че сарказъмът ми не е достатъчно очевиден. Погледни и други мой постове във форума - и за пешеходните пътеки и за плащането на глоби и тн. За мен е абсолютно безумие как може някой да пита дали да си плаща глобата за нарушение, което е извършил и как може да има хора, които да му препоръчват да не спазва конституцията. Или по принципн, как може да обвиняваме държавата си без да търсим вината дори за секунда в себе си... Но така е, живеем в безумна държава, но не заради безумното управление, полиция, правила, закони (които най-често са съвсем наред, но се ексагрегират разни лъжи около тях), а заради народа - доста Бай Ганьовци, които питат защо заплатите не са като в Германия, но се държат като заселници на Уганда. Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

[Не думай... Съжалявам, че сарказъмът ми не е достатъчно очевиден.

Ами те това е рискът на форума - друго си е да го кажеш на живо па да те разберат както трябва ;) че и по бира да ударим :PСега те разбрах.В такъв случай колега абослютно недей да плащаш фиша ! Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Veseliq Едвали в другите държави полицаите те дебнат навсякъде с единствената цял да ти вземат пари ил ида СЕ ЗАЯДЪТ С ТЕб(не слагам всички под общ знаменател!). ГЛЕдам ,че казваш Германия това онова ..ама там полицита помага ..а Тук пречи.... КАКВА държава искаш и оправия като основния орган.. за спазване на реда ПРАВИ повече нарушения от така наречените нарушители.Понеже откакто съм шофьор нямам нито 1 акт Решиха да ми напишат фиш за техническа неизправност АУТСПух естествено мерен с ухомер.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Вие ако имате пари, плащайте. За мен е по-важно да си вземе поука човек, и щом не е станало произшествие, толкова по-добре. Но да не мине и замине, все едно нищо не е било, а следващия път да се внимава и да се спазва. То това е и принципно смисъла от глоби, фишове и т.н. наказания. Да се замисли човек, и другия път да внимава. И ако това наистина стане, няма да е най-важното дали е платена глобата. Най-важното е, че въпросният водач ще бъде по-безопасен на пътя за себе си и за всички около него.Аз съм правил много грешки, (кой ли не е), старая се винаги, когато нещо ми се размине, да го запомня, като шанс, даден ми от съдбата. И сигурно волно или неволно някога пак нещо ще наруша, но винаги си имам мисълта, че трябва много да се внимава, че шофирането не е само удоволствие, и начин за транспортиране, но и едно много рисково начинание.А катаджиите, да ме прощават, но още не са заслужили уважението ми в България. Както каза колегата, в чужбина основната им задача е да помагат, а не да събират пари и да изнудват. Скрили се там, да хванат някой, да му вземат парите. Именно ако хората знаят, че хванат ли ги в нарушение, ще бъдат санкционирани ОТ ЗАКОНА, и няма да им се разминава с даване пари на ръка, тогава повече ще се спазват правилата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Едвали в другите държави полицаите те дебнат навсякъде с единствената цял да ти вземат пари ил ида СЕ ЗАЯДЪТ С ТЕб(не слагам всички под общ знаменател!). ГЛЕдам ,че казваш Германия това онова ..ама там полицита помага ..а Тук пречи.... КАКВА държава искаш и оправия като основния орган.. за спазване на реда ПРАВИ повече нарушения от така наречените нарушители.

 

Казваш, че не слагаш всички под общ знаменател и правиш точно това - говориш за полицията в Германия като цяло (не знам колко време си бил там, аз имам път от време на време), както за полицията и държавата у нас отново като цяло. Това е пример за явен преднамерен негативизъм.

 

 

Понеже откакто съм шофьор нямам нито 1 акт Решиха да ми напишат фиш за техническа неизправност АУТСПух естествено мерен с ухомер.

 

Сега, може да не съм прав, но имам чувството, че твоят АУТСПух вероятно не звучи като на повечето коли, но разбира се в ЗЗДП има дефинирано ниво на шум, което е допустимо. Когато полицая констатира такова нарушение, ако се чувстваш прав, правилната постъпка е да поискаш АКТ, който да обжалваш - да напишеш, че колата е минала технически преглед със същия ауспух и той е бил в нормата или да направиш замерване на децибелите на ауспиха както е дефинирано в закона и с документа от теста да се освободиш от акта. Не е приятна хамалогията, трябва да се разправяш, но е доста по-добре от колкото да плюеш по полицията колко е некадърна докато тихичко си платил (или не си платил) фиша си, без да си направил нищо повече.

 

Моето лично мнение е, че има прекалено много коли с пробити гърнета и такива, които при натискане на педала правят димна завеса, които плащат буквално 20 пъти по-малък данък от мен (например), нищо че замърсяват околната среда и насищат акустичното пространство много над нормата. В патрулките няма как да има мобилна лабратория да прави технически прегледи (колата може да е минала такъв и след това да е модифицирана, наясно си). Но смяташ ли че във въпросната Германия, ако колата ти е със спортно гърне или дига пушилка, няма да ти напишат глоба на ухо/око/нос? Виж в темата на колегата с S2000 от Дубай как и генерации и филтри и гърнета сменя защото не може да си регистрира колата, но не твърди, че полицията му пречела?

 

Та по темата:

Ако имаме нещо против действията на полицята и направените санкции - не плюеме по форумите, а си търсиме правата. Има фиш - плаща се. Ако не смятаме, че санкцията е адекватна - искаме акт, обжалваме го, аргументираме се, ако все пак бъде наложен - плаща се, в крайна сметка може и акта да е на място, независимо как се чувстваме по въпроса. Всичко останало са глупости - има конституция, за да работи тя, трябва да се спазва двустранно. Без да си търсим правата, опитвайки се да заобикаляме законите, се превръщаме в Бай Ганьовците, които уж не искаме да бъдем.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е ,че трябва да си плащаме когато сме виновни.Също и да се опитваме да не правим нарушения.С мен полоцай никога не се е заяждал,не казвам, че няма такива случай, просто при мен няма.Винаги се опитвал да спазвам правилата,повечето пъти возя сина си и съм ВНИМАТЕЛЕН(както ми се иска да бъде и човека срещу мен).Хайде със здраве!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с PetarGarkov ...има си правила и трябва да ги спазваме...и нека ХОНДА Клуба дава пример на всички шофьори , защото съм бил свидетел на доста тъпи шофьори по пътищата....трябва да има колегиалност....не знам защо са се заяждали с теб...сигурно са били някфи кофти куки.....но щом си се разминал само с фиш...плащай го защото по новите закони до 1 седмица става акт....и отива в кат...което означава ,че вече не изтичат като преди фишчетата ...ами направо си стават актчета....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, вчера ми написаха фиш за неправилно паркиране в "Капана" в Пловдив.Това ми е първа санкция откакто съм шофьор.Та "фиша" ми беше лепнат на предното стъкло и на него пише, че трябва да се плати в срок от 45 дни.Искам да попитам, тъй като както казах ми е първа санкция и не съм наясно, но гледам колегите казват ,че се разписват,че са съгласни с фиша и ,че срока за плащане е 7 дни.Защо са ми лепнали този стикер на стъклото, без да съм разписал и без да се съглася с него, а отгоре на всичко пише и че не подлежи на обжалване.На мястото където ми констатираха нарушението винаги се е спирало и няма никакви знаци,че е забранено.Имах точно 40 мин. работа на центъра и ако съм знаел,че е забрането, щях да си спра на някой платен паркинг, да си платя 1 или 2 лева и да си свърша работата, ама 50 лв. фиш за това,че. от вчера им е хрумнало,че и от това място могат да събират пари от глоби няма да стане.Та главният ми въпрос е, по различен ли е моя фиш, след като не съм го подписал и защо пише 45 дневен срок е не 7 както при другите фишове?Какво ще стане ако не го платя?Бих желал да прочета предимно компетентни мнения, а не да ми скочат пак "айде още един дето не иска да плаща".

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоят фиш, най-вероятно е от общината. На него трябва да си пише. На един приятел така за паркиране на зелена площ му бяха лепнали, знам че в общината го плати после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пише, че трябва да се плати на каса в общината или по банков път.Въпросът ми обаче е, ако не го платя какви биха били последствията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще ти дойде с данъците после ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега и аз не съм попадъл на кофти полицаи, от Търговище съм. Писали съм 3 фиша и с основание, и 3те съм ги платил. Но ме дразни това, че на мен ми писаха фиш за неправилно паркиране, при това вечер, на място, където спира всеки 2ри. На другия ден патрулката минава и имаше един пич, спрял на същото място, а на него не му пишат фиш. Мисълта ми е ,че щом има закони да са за всички. Аз лично съм бил свидетел как полицай не спира на пешеходна пътека във Варна, не беше с патрулка, но с униформа... Тези хора трябва да дават пример, а не да извършват нарушения. А къде отиват тия пари от фишовете? Вие знаете ли в какво състояние са пътищата в моя град (Търговище)... ами ужасни са, и то главни улици в града... Направиха едно некадърно закърпване на дупките, а те целите улица са за нов асфалт. Аз лично следващия път ще се замисля дали да си платя фиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

еми който има пари и е глупав, ще си плаща всичко... в тази "държава"

Редактирано от NesTea
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...