Jump to content
bebcho

Сменихте ли летните със зимни гуми?

  

334 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

АЗ си Закупих първо 2 миналия месец и сега в началото на месеца другите 2 . Имам вече 4бр. YOKOHAMA W.DRIVE несъм карал с такива надявам се , че Ще са добри.И най-важното е че тоЗи саит от който ги купих тук в Германия има и представител в България . Но гумите в БГ струват 160 лева 1бр. а тук в Германия 67 евро 1бр. ЗаЩо има такава раЗлика неЗная :o УжасссссссссссЕто сайта в БГ http://www.barzgumve.com/

Редактирано от Gencho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В посочения сайт цените са безбожно завишени гуми струващи 80лв ги продават за 120лв направо неам думи и затова е нормално от чужбина да са по-ефтини.Още не съм но съм се спрял на едни фулда монтеро 165/70/13 пък ще видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните с които я взех беха доста изтрити и с различен размер... та за това миналия ден сложих зимни SAVA 175/65/14 на железарките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за смяна, но мисля да сменя само двете движещи гуми, но с нови. Ориентирал съм се към Дънлоп УСпорт, карал съм с такива, но направих голяма грешка: смених ги чак през май и се бяха поизтрили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ги смених с две нови Сава и две Ротекс от миналата година :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сложих 4 чисто нови гуми 2 ласа и 2 нокиан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих 4 нови YOKOHAMA W.DriveV902 205/55R16 91 H на много добра цена от Frisko: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=67209&st=0Благодарности на Frisko :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега сложи 2 чисто нови Ханкок W442 модела с дот 3711.

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си хакнах две дебици от кауфланд на примоция пък да видим ко ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих 2 зимни Алпин 7+ отпред от миналия сезон и така ще ги изкарвам зимните месеци :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mиналата година си взех 2 TOYO всесезонни,а тази 2 Hankook също всесезонни.Според ,,Аутобилд България'' тези модели по нищо или много малко отстъпват на зимните.Това ме удоволетворява защото на морето зимата не е като във вътрешността на страната.За лятото си имам хубави летни гуми;).В същото списание се казва,че всесезонните гуми са подходящи единствено за по-малките размери- моите са 175/65/14 и за автомобилите от по нисък клас,като моя Сивик:).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния собственик ги беше сложил, преди да я купя на 17.10.11. В София вече беше валяло сняг май. 4 бр. Гуудъарки- еднакви, с дот 06-та, но на 85 процента. Ударих промоцията.Послепис:А за колегите, които се чудят на цените в БГ и то в интернет понякога: - Кауфланд- Сливен 2011 размер 155/70/13- последно видях летни 55 лв.; Уолмарт- САЩ същия размер 39.99$, само че 2009г.; - яке мъжко, зимно- мол ЗАРА- гр. Александруполис, Р Гърция- 79 евро; Интернет магазин на ЗАРА, български, 179 лв. Ашколсун на такива бизнесмени... Нямало пари в БГ а няма ли няма ли...извинявам се за офф- а, но мисля че е полезно инфо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,Да продължа темата малко относно сутрешното ми преживяване днес.Искам да споделя моето мнение за гуми Ханкуук (ако не е мястото в тази тема се извинявам). БАХТИ БОКЛУКА СА ТЕЗИ ГУМИ. Купих си чисто нови W310 Hankook тази година и искам да кажа, че това не е зимна гума. Сутринта в офиса заседнах с въпросните гуми. Верно имаше сняг, но ..... бахти боклука са тези гуми.Преди това карах с гуми Фулда (не знам точния модел) и никъде не съм закъсвал. Карах ги 6 години което не е правилно, но чак миналата година почнах да чуствам как не се държи колата и затова тази зима си купих нови зимни - Hankook - НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!С фулдата съм минавал на такива места (до 4 им година), че направо се плаша. Един единствен път съм засядал с тях щот съм прост. Спрях на лед и познайте дали тръгнах - да тръгнах ама като насипах пясък, но това не е защото гумата е зле, а защото аз съм просто да спра на баир който е заледен. На лед никога не се спира (освен ако не трябва разбира се) и това го знам ама айде де тъпо копеле съм.Не искам да правя реклама на марки или да обиждам някой просто казвам личното впечатление от тази зима.Тези Ханкуук стават само за града и то ако от общината хванат снежинките във въздуха.Причината да си взема тези гуми тази беше, че ми ги похвалиха много + това, че четох отзиви в този форум на колеги карали вече с такива гуми. Фулдата беше свършила и затова като съвестен шоФер реших да си купя нови гуми за да нямам проблеми - да бе карам постоянно в стреш и колата си дрифти стабилно, а с предишните не беше така.И така надявам се да съм помогнал на някой и пак казвам не искам да правя реклама или да обиждам някой!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гуми, спирачки и масло за мотора не се пести колега ;) Този "хан Кук" става само да го пилиш на някое дрифт шоу без да ти е жал.... Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До вчера карах с Туранза ЕР300, летни но по-меки от доста зимни измислени гуми!Който не вярва да пробва.

Днес обаче, дори и със зимни гуми не излизам.

Нагледах се вчера на неколегиално, неориентирано, аматьорско и нахално поведение по пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гуми, спирачки и масло за мотора не се пести колега ;) Този "хан Кук" става само да го пилиш на някое дрифт шоу без да ти е жал.... Поздрави.

Човек не съм пестил пари не мисля, че разлика в цената от 3 лева ще ми оправи живота. Просто когато ходих да си сменя гумите 11.11г. директно отидох да купувам фулдата и ооо изненада няма. какво да правя (сега имам време да сменявам гумите и запазен час) питах по телефон, четох по форуми (преди това) и резултата е ясен бесен дрифт по улиците. Поне да ми работеше ръчната спирачка да е пълен кефа и контрола над колата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също безкрайно разочарован от dunlop winter sport . Ммалко снежец да падне, в комбинация с хвърлена луга едно боксуване, абс редовно ме сритва.... . Никога вече dunlop. След края на сезона ще ги подаря на някого. D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, като колегата над мен... уж реномирана марка, но бих казал, че са адски зле. На сухо и мокро няма проблеми, но падне ли малко снежец и се почва яко пързалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове аз карам с зимни Vredestein и съм много доволен от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е истината, и аз карах с тях, сега са на приятелката и са бетон.

... зимни Vredestein ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda Montero Crystal 3. За трета година ще ги карам и още не са ме предали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези Dunlop 3D Winter Sport нали уж били едни от най-добрите зимни гуми създавани някога за първи път виждам негативни мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм и по-рано - японските Falken Eurowinter, втори сезон им е, пак ще пазарувам Falken. В това отвратително време в София, непочистен сняг, лед - колата стои стабилно на пътя (карайки разумно, разбира се).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да запиша и аз едно мнение, със Yokohama W-drive съм, този им е 5-ти сезон и вече леко почват да ме предават, иначе преди това няма опир с тях. Живот и здраве, догодина мисля да сложа пак Yokohama W-drive.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам едно положително мнение за Gislaved eurofrost 3. За сняг нямат равни. На мокро ги няма хич обаче. Иначе сега в големия сняг (30 см. тук в Козлодуй) няма 6-5 - върви на змей колата .. не съжалявам за покупката си. Отзад съм с michelin alpine 10-ти сезон сигурно .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много съм доволен от MAXXIS Става дума за ЦРВ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трети сезон карам с Kleber и Kumho и съм супер доволен.Всяка зима ги редувам за отпред и нямам никакви проблеми.И двете марки се представят отлично за предни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от Балчик до Варна 1 час и 30 минути път (40 км). Лед яко.. нямам думи на 3 места останах, с каквато и гума да си на лед няма спасение. Карам с 4 фулди монтеро уникалнка гума е за сняг. Никой не чисти по нашия край... нямам думи просто! Иначе плащаме винетки и кво ли не и за кво да си трошим колите. Без думи вече за оправата тук, за 40 км никъде не беше опесачено или хвърлено сол, всички карахме на фантазия :angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закичих ги отдавна зимните. Трети сезон карам с Lassa Snoways 2 и съм много доволен (купих ги нови и ги съхранявам както си трябва). Доста сериозен пробег с тях имам и никога не съм оставал на място. Мисля че в "бюджетния" ценови сегмент нямат равни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моите китайки West Lake за малко да ме предадат по един байр но със сетни усилия се справихме, иначе общо взето прилично се държат, не е като да са идеални, поносих се леко на 2-3 места в Софето днес и не можах да си издрапам сам баш до вкъщи, така че не са най-добрата инвестиция, когато става въпрос за гуми, ама засега толкова :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарайте на лед и ще видите за какво ви говоря... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лед няма никакво значение с какви гуми си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз се ударих на лед преди 2г с чисто нови зимни гуми. А нямаше и 20км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз се ударих на лед преди 2г с чисто нови зимни гуми. А нямаше и 20км/ч

На лед държат само гуми със шипове,но пък те в Бг са забранени:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
слагате вериги и сте вие ...............Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...