Jump to content
emod

FAQ-4: Двигателни масла - обсъждане, част Четвърта

Recommended Posts

1 hour ago, dandilov said:

Има, има. Но не е част от параметрите, окито се изследват в лаб. анализите, а и не го дават в msds-а.

А кутията няма да се закисне с добавка за двигателно масло. Най-много да я скапеш с това.

 

@Тъмнозелен самурай G86-P При твоя чист двигател и масла с естери, които ползваш, не ти трябват нито едната, нито другата добавка!

 

е ясно, аз понеже нямам рег в немския ойл та затова питах за сравнение, иначе не мисля да слагам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Legend91 написа:

Имам проблем, и искат да свалят цялата кутия за да сменят някакъв си семеринг. А и не искам твърде често да се занимавам с гуми и семеринги

Слагай Манола и дано помогне. Все пак ако течът е сериозен не очаквай чудеса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сериозен теча, повечето гуми са сменяни, но все пак, това е кола на 26 години. Не знам, да не скапе нещо Маннола? Двигателят е в добро състояние, кутията е ремонтирана преди една година. Аз мислех, имам още 100 мл от Liqui Moly-то Motor Protect с волфрам, мислех да си взема едно евтино масло и да го добавя, защото зимата палеше супер добре с тази добавка. Тя и без това не е за да се ползва постоянно, за веднъж на 50 хил км е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, dandilov said:

Има, има. Но не е част от параметрите, окито се изследват в лаб. анализите, а и не го дават в msds-а.

Има повече почистваща сила според сайта на Валволайн, но нищо не споменават за гумите. Един Вид Кастрол GTX?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Legend91 написа:

Не е сериозен теча, повечето гуми са сменяни, но все пак, това е кола на 26 години. Не знам, да не скапе нещо Маннола? 

На 1000% нищо няма да скапе, ако я ползваш както ти се казва.

Наливаш сега, есента точиш и наливаш хубаво масло като Амсойл СС, за да поддържа занапред и напролет пак ще говорим, в зависимост от резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схващам.

Каква връзка има добавка в двигателното масло с теч от атоматичната скоростна кутия?

И как ще го "лекува" тоя теч от кутията... :dunno:

Тази добавка не бива да се слага в автомата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че говори за семеринг на коляновия вал, откъм кутията. Изрично си пише, че това е добавка за двигателно масло и няма работа в кутията.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той @Legend91 така е "описал" проблема, че не се разбира течът от семеринг на кутията ли е, от семеринг на колянов вал ли е, от къде е в края на краищата...?

Ако е от семеринг на колянов вал, може да пробва Манолл-а, в двигателя. Едва ли ще излекува "изпилен" семеринг, ама а дано... :rolleyes:

... ама надали... :dunno:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   2 потребители

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...