Тъмнозелен самурай G86-P 367 #2361 Отговорено 17 Юни 1 hour ago, dandilov said: Има, има. Но не е част от параметрите, окито се изследват в лаб. анализите, а и не го дават в msds-а. А кутията няма да се закисне с добавка за двигателно масло. Най-много да я скапеш с това. @Тъмнозелен самурай G86-P При твоя чист двигател и масла с естери, които ползваш, не ти трябват нито едната, нито другата добавка! е ясно, аз понеже нямам рег в немския ойл та затова питах за сравнение, иначе не мисля да слагам Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
Rakeem 1018 #2362 Отговорено 17 Юни Преди 7 часа, Legend91 написа: Имам проблем, и искат да свалят цялата кутия за да сменят някакъв си семеринг. А и не искам твърде често да се занимавам с гуми и семеринги Слагай Манола и дано помогне. Все пак ако течът е сериозен не очаквай чудеса. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
Legend91 195 #2363 Отговорено сряда в 21:08 Не е сериозен теча, повечето гуми са сменяни, но все пак, това е кола на 26 години. Не знам, да не скапе нещо Маннола? Двигателят е в добро състояние, кутията е ремонтирана преди една година. Аз мислех, имам още 100 мл от Liqui Moly-то Motor Protect с волфрам, мислех да си взема едно евтино масло и да го добавя, защото зимата палеше супер добре с тази добавка. Тя и без това не е за да се ползва постоянно, за веднъж на 50 хил км е Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
Legend91 195 #2364 Отговорено сряда в 21:14 6 hours ago, dandilov said: Има, има. Но не е част от параметрите, окито се изследват в лаб. анализите, а и не го дават в msds-а. Има повече почистваща сила според сайта на Валволайн, но нищо не споменават за гумите. Един Вид Кастрол GTX? Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
Rakeem 1018 #2365 Отговорено четвъртък в 14:08 Преди 16 часа, Legend91 написа: Не е сериозен теча, повечето гуми са сменяни, но все пак, това е кола на 26 години. Не знам, да не скапе нещо Маннола? На 1000% нищо няма да скапе, ако я ползваш както ти се казва. Наливаш сега, есента точиш и наливаш хубаво масло като Амсойл СС, за да поддържа занапред и напролет пак ще говорим, в зависимост от резултата. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
dandilov 3302 #2366 Отговорено четвъртък в 16:50 Нещо не схващам. Каква връзка има добавка в двигателното масло с теч от атоматичната скоростна кутия? И как ще го "лекува" тоя теч от кутията... Тази добавка не бива да се слага в автомата. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
Rakeem 1018 #2367 Отговорено четвъртък в 18:05 Аз мисля, че говори за семеринг на коляновия вал, откъм кутията. Изрично си пише, че това е добавка за двигателно масло и няма работа в кутията. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
dandilov 3302 #2368 Отговорено преди 58 минути Ами той @Legend91 така е "описал" проблема, че не се разбира течът от семеринг на кутията ли е, от семеринг на колянов вал ли е, от къде е в края на краищата...? Ако е от семеринг на колянов вал, може да пробва Манолл-а, в двигателя. Едва ли ще излекува "изпилен" семеринг, ама а дано... ... ама надали... 1 Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове