Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам относно чистачките. Моите са марка Mitsuba, възможно е и да са все още оригиналните. Искам да си закупя същите за резервни. Само перца ли се купуват или направо цели. Някой търсил ли си е цяло сетче. Видях че са размер съответно 650, 425 и на задната пише 1750.... незнам защо ;) Ако някой ги е търсил моля да сподели. Благодаря.

20200522_115915.jpg

Ако са оригинални, само гумички за смяна се продават в Бултрако за около 20 лв. бройката :wacko: Иначе оригинални чистачки с този страничен захват в БГ, освен в Бултрако не намерих. В Бриколаж също съм виждал, че продават гумички, и то някакви маркови бяха, но имаше два вида, т.е. трябва да ги сравниш. Задната най-добре да я смениш цялата - намират се в онлайн магазините за 15-тина лв. Аз взех Шампион - добра е.

• Thanks 1

Щом си с Mitsuba, вероятно са оригиналните.

Резервни "гумички" за тези чистачки, има в Бултрако  и както каза колегата са по 20 лв. броя. 

По всички други магазини се продават такива резервни пера, но НЕ стават на оригиналните чистачки, защото са доста по-тесни и не могат да се захванат нормално на чистачката.

Захвата на чистачката към рамото е нормален и всяка друга чистачка може да ти свърши работа. Обаче няма да бъде със страничен захват, а отгоре, което ако не те дразни не е проблем - мен лично ме дразни и сменявам само гумените пера.

• Like 1

Преди 3 часа, Emicha написа:

Обаче няма да бъде със страничен захват, а отгоре, което ако не те дразни не е проблем - мен лично ме дразни и сменявам само гумените пера.

Не знам като се повдигне рамото със захват отгоре, дали няма да пречи на струята на пръскалките :huh:

Навсякъде се сменят само гумичките на Хонда изглежда. Четох в някакъв US форум - една възрастна женица даже се хвали, че сама си ги сменила, въпреки че я боляли пръстите.

@Emicha Сигурен ли си, че неоригинални гумени пера не стават?

Струята не е проблем-пръска си нормално. Слагал съм хубави на БОШ, с горен захват и е нямало никакъв проблем, но много се вдига самото рамо и стои някак си кофти/неестествено визуално.

Всички Не оригиналните гумени пера, са хем по-ниски, хем по-тясни, от тези на Mitsuba, а съм пробвал какви ли не.

• Thanks 1

Ето ти разликата, ако можеш да прецениш:

DSC_3663.thumb.JPG.97a5786ae57293de00b2ca0f21f4233d.JPG

• Thanks 1

Posted (edited)

Да, един колега хвърли 100 лева за пера, чистачки, не знам си какво, накрая не знам какво стана ама скоро пак търсеше нещо по чистачките.

Какъв е проблемът всъщност с тия чистачки? Не е влизаш в магазин и вземш нови? Не съм сменял още.

Edited by Bizzito

По принцип ги има  повечето магазини  пробвай ги няма да  останеш разочарован доста модели съм сменил.

chistachki-mitutoyo-kutiya.thumb.jpg.36e29cd07fa5d7c7011df8d1afd4f39f.jpg

Човекът си харесва чистачките и търси втори чифт за резервни. Какво странно има – няма проблем, че да се търси решение или да му се предлагат други варианти.

А от Митьо-и-Тойо има и оплаквания във форума. То за 5лв добра, добра, ама колко да е.

• Haha 1

Преди 19 часа, Emicha написа:

Всички Не оригиналните гумени пера, са хем по-ниски, хем по-тясни, от тези на Mitsuba, а съм пробвал какви ли не.

Благодаря! Това е ценна информация. Значи остават вариантите:

1. Оригинални гумени пера;
  2. Неоригинални чистачки с повдигнато рамо.
Edited by inspektora
  • Thanks 1

Колеги ето варианти за оригинални освен от Бултрако:

https://www.parts-honda.uk/honda-cars/assignment_spare_parts/76622STKA02

https://www.parts-honda.uk/honda-cars/assignment_spare_parts/76632SWAJ02

https://www.coxmotorparts.co.uk/honda/honda-cr-v/2007-2012-cr-v/2007-2012-cr-v-wiper-blades/

https://www.amayama.com/en/part/honda/76622stka02

Но ако там са 20 лева не си заслужава гимнастиката.

А някой поръчвал ли им е от онлайн магазина (Бултрако). Тъй като аз там успях да намеря само на предна дясна 425мм с описание изрично посочено, че е за црв 2011 петрол. Другите размери ги намирам но пише че са за акорд, сивик и прочие... и се чудя да не би да има някаква разлика въпреки че размера 650 съвпада. 

https://bmeshop.bg/index.php?route=product/product&product_id=1539

Селектирах модел от преди фейслифта дизел и излезе и голямата. Доколкото знам преди и след фейса са същите.

https://bmeshop.bg/авто/консумативи-масло-ремък-накладки-свещи-филтри-хонда?product_id=1320

• Thanks 1

Преди седмица поръчах тези пера и чакам да пристигнат.
https://www.aliexpress.com/item/32971540176.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.39f84c4dlZJ22H

Смятам, че тип D би трябвало да станат на оригиналните държачи.

4 броя с доставката на цената на 1 оригинално - не е толкова голям риск. 

• Thanks 2
  • Upvote 1

Айде кажи каквото ще дойде и как е :) изглежда, че има шанс, но ме съмнява да са като оригиналните:) моите mitsuba са на 8 години и чистят все още идеално :) затова търся същите та дори и 100 лв да са ...заслужава си :) едни резервни да имам ... тя колата ще си мине времето ;)

Тези -тип D 10мм. трябва да станат. 

2те предни 650см и 425см Mitsuba за 37 лв общо с доставката. Дойдоха за 1 ден от Бултрако.Според мен това е оптималния вариант.

20200528_124328.jpg

20200528_124215.jpg

• Thanks 1

За 37 лева си е направо перфектно.

Някой знае ли дали на неоригинални държачи може да се слагат такива пера? 

Моите май са Валео, с тях взех колата.

@Искрен От  тук https://bmeshop.bg/авто/консумативи-масло-ремък-накладки-свещи-филтри-хонда?product_id=1320 ли ги поръча и как така 37 лв. с доставката, като само едната е 22,12 лв. :huh:

Да аз като ги поръчах поръчката ми беше за 44 лева като си мислех, че и доставката към 5 лева ще си платя. Незнам какви са тези цени на които са ми ги пуснали и някви отстъпки гледам има... Оказа се че и доставката явно е безплатна .... (малко смачках листа). Да точно тези от линка които си посочил поръчах.

20200528_171305.jpg

Edited by Искрен

Здравейте, за да не отварям нова тема, кажете, хубави пера, които да стават за чистачките на Сивик, 2.2, дизел, 2006 г., - Sport.
Както и от къде да поръчам.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

На 23.05.2020 г. at 20:22, mykacu написа:

Преди седмица поръчах тези пера и чакам да пристигнат.
https://www.aliexpress.com/item/32971540176.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.39f84c4dlZJ22H

Смятам, че тип D би трябвало да станат на оригиналните държачи.

4 броя с доставката на цената на 1 оригинално - не е толкова голям риск. 

Трябва да те "успокоя" че няма да станат, нито тип "D" (10 мм. не можеш да ги нанижеш в оригиналните, трябва да са 6 мм.) нито другите. Оригиналните Митсуба имат една особеност която китайчетата не вярвам да не са я забелязали но явно не им се прави само за Хонда а режат от универсалните ленти които произвеждат и лъжат че са за Хонда.  Аз имам два комплекта оригинални чистачки и реших да пробвам като теб с китайски пера като поръчах от  2  различни търговеца различни модели по 1 бройка като всички бяха декларирани като за Хонда. Започнах пробите с монтажа на боклуците от късата пасажерска  за по-лесно, след голяма борба и мазане с веро и сапун единия модел успях да го нанижа като резултатът беше отчайващ и се отказах, по-добре да си бях купил цели чистачки някакви. Сега обаче ще направя като колегата и ще си купя оригинални гумички от Бултрако. 

• Upvote 1

Преди 3 часа, Искрен написа:

Да аз като ги поръчах поръчката ми беше за 44 лева като си мислех, че и доставката към 5 лева ще си платя. Незнам какви са тези цени на които са ми ги пуснали и някви отстъпки гледам има... Оказа се че и доставката явно е безплатна .... (малко смачках листа). Да точно тези от линка които си посочил поръчах.

20200528_171305.jpg

От няколко дена Бултрако при поръчка от над 30 лв,доставката е безплатна.

То какво ли има за под 30 лв но в момента има такава промоция.

• Thanks 1