Jump to content
Veseliq

Въпроси, коментари и предложения във връзка с обновения форум

Recommended Posts

Нека да видим сега дали ще се задържи бърз :)

Преди 6 часа, goga написа:

От вчера вечерта, като натисна бутона "активност" за да видя новите мнения и ми изписва, че няма съдържание. Отбелязвам - прочетени, непрочетени, все същото. След това пробвам с "активност", " съдържание което съм създал" и пак същото изписва - няма съдържание. Влизам във форума с таблет.

Преди 3 часа, goodybg написа:

И при мен е така. В непрочетени няма нищо

Това също е оправено.

• Thanks 1
  • Upvote 1

Здравейте колеги!

Не мога да немря опцията за изпращане на лични съобщения, нито на моя профил, нито като отида на профил на колега?

Някаква забрана за изпращане на л.с. ли имам или просто не мога да открия бутона?

Благодаря предварително!

То знае ли се при тебе....чакай сега ще проверя.

Takumi Fujiwara ви изпрати лично съобщение 
Преди 1 минута....

Осрал си си уиндоуса нещо .Нямаш проблем.

• Haha 1

@Takumi Fujiwara му оправих проблема още онзи ден - бяха му забранени съобщенията. Има шанс да е от чистене на кешове в комбинация със стари наказания :) 

Качих още ред оптимизации по конфигурациите. Ако сега не се задържи забързването, следващо подозрение е хардуерен проблем и ще помоля хостинг компанията да ни премести на друг физически сървър.

• Haha 1
  • Upvote 2

Форумчето лИти направо, браво на екипа по подръжката :)

Да, върна си бързината, но все още имам за секунда бял екран и сини текстове при всеки клик.

преди 49 минути, atoma написа:

Форумчето лИти направо, браво на екипа по подръжката :)

Абе лИти, ама при мен някой път зарежда по-бавно от всичко друго.

Преди 4 часа, Veseliq написа:

@Takumi Fujiwara му оправих проблема още онзи ден - бяха му забранени съобщенията. Има шанс да е от чистене на кешове в комбинация със стари наказания :) 

Качих още ред оптимизации по конфигурациите. Ако сега не се задържи забързването, следващо подозрение е хардуерен проблем и ще помоля хостинг компанията да ни премести на друг физически сървър.

Ами той скоро не е наказван...трябва там тримесечно да му се напомня,че като му отворя досието - е няма толкова червено на друг файл :)

• Haha 1
  • Confused 1

Бъг или ненужна опция, забелязвам я многократно. Ако в някоя тема съм цитирал някой, то при друг отговор тръгва пак с предния цитат. 

Screenshot_20190219-214947.png

Screenshot_20190219-214951.png

• Upvote 1

Бъг!

И при мен пази предходно съдържание, даже да съм го публикувал...

Още не мога да хвана кога точно го прави.

Може би, ако кликнеш на цитирай, вместо на редактирай. :D

• Confused 1

От известно време насам не мога през телефона да отворя https://forums.hondabg.com/discover/unread/ . Дава ми "You do not have permission to view this stream. Error code: 2C280/3".  Мога да отворя "All Activity" екрана като цъкна на първия от трите бутона в горната дясна част на екрана (другите два са за търсачката и менюто, което се отваря отдясно). Преди същия бутон ми отваряше Unread страницата. През компютър нямам проблем и си отваря линка.

Извинявайте, аз съм идиот. Не се бях логнал :D

Edited by Pavel_Pavlov

Фен, можеш ли да дадеш малко разяснения какво гледаме тук? :)

Виж резултатите от не прочетени, една и съща тема е два пъти. От три или четири дни го забелязвам. Преди или не се е случвало или не съм го видял. 

• Thanks 1

Добър ден дружина!

Изглежда след последното ми насилствено отсъствие от форума, независимо, че вече нямам рестрикции, почти всички мнения ми липсват в различни теми. Както, например беше в темата за "Свещи за газ". 

Установих го преди няколко дена, тъй като темите, в които съм писал са обозначени със звездичка, но като ги отворя, моите мнения липсват. Говоря за безброй много теми. 

Ще може ли мненията ми да станат видими отново? 

Най-малкото, защото други хора след мен са ги цитирали и/или коментирали, а и съдържат ценна информация?

Posted (edited)

Здрасти, наясно сме с този "феномен". Аз писах на колегите за това когато го открих.

След като беше маркиран като "спамер" системата е скрила всички твои мнения от един момент нататък.

Процесът е необратим, т.е. няма начин автоматично да се възстановят.

Предвид аски многото работа, която екипът е имал и продължава да има заради сърбящите те пръсти и наред с това адски много резонно скрити мнения е неоправдано да моля колегите да ги пресява и възстановява едно по едно с оглед консистенцията в темите ...

Иначе нека ние преценим кое е ценна информация.

Поздрави! 

ПП. Бих ти дал модераторски права да го направиш сам, но се съмнявам в преценката ти. :D

Edited by dindin
  • Upvote 1

Проблемите със забавянето на отваряне на страниците така и не се оправиха напълно. Този уиикенд планувам нов ъпгрейд на форума и преместване на друг физически сървър. Може да има малко downtime, но ще е за хубаво :)

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Posted (edited)

Предлагам, ако има техническа възможност, за потребители с под 100 мнения и регистрирани преди по-малко от 3 месеца (и двете условия изпълнени!), да има задължително одобрение от модератор при публикуване на нова тема, даже и за мненията. Ако не отговаря на правилата - директно в коша. Това е доста добър начин да се научат още отначало на какви правила трябва да отговарят темите. Това, което правят някои, е пълен та**к и неуважение към останалите. 

Edited by ogi28b
  • Haha 1

Рестрикциите изкарват злото от хората, макар че някои го носят в себе си и така с него са дошли и тук.

Добре би било да ги превъзпитаме, но щом семейството и школото не е успяло, какъв е шансът форумът да сполучи.

Да не забравяме че някои пускат теми само при свой проблем и подобно ограничение не би им било полезно.

Други пък са "на всяко гърне мерудия" (като новодошлият "Продаващ Хонда") и само спамят, чакайки нещо.

Тук обаче няма почти изкуственият интелект на фейсбук, но пък имаме естественият интелект на мод. екипа и стоманените им нерви, но бива да се помисли за някакъв лимит базиран на "лайковете".

Примерно: безполезен съфорумец едва ли ще събере и няколко "ъп вота" за месец и ако е неактивен до сега (а не новодошъл) - нека си почива и чете. Тоест, да не е фактор регистрацията му, а полезните мнения, чиито лакмус е реакцията на общността. Опитът му за пускане на нова тема може да е временно ограничен, а някъде да му излиза пред очите примерен текст "Въпросът ви вероятно вече е обсъждан - потърсете подходящата тема". Така ще му "светне", че ако се кани да простее, едва ли ще открие такава и в същото време няма да е съвсем без възможности, ако има проблем и разум.

Специално към новорегистрираните и неактивни потребители с 0 рейтинг, може да се пуска закачка във вид на служебно съобщение от сорта - "Наистина ли този месец никому с нищо не успяхте да помогнете в този форум и сте само консуматор на информация"? Това може да ги активизира и да "напреднат".

Не знам обаче дали има такива технически възможности за филтриране и подтик към позитивност? Добре би било да го прави платформата, а не да е ангажимент на мод. екипа.

Това са само идеи за посока на размисъл относно рестрикциите и адмирациите за съфорумците.

• Like 1

Аз се старая да говоря с много нови потребители както във форума ,така и на лични съобщения.

Проблема е ,че влизат много късно във форума.Вече са се нашили,излъгани измамени ,с тройно надути сметки и тотално объркано обслужване.

Днес приятел,който си е втълпил ,че съм толкова много зает,че не мога да си вдигна телефона и да отговоря на един въпрос си е сменил маслото в сервиз X. За 200 лв. са му налeли 15W40 Castrol на CRV 4 2,2 дизел с DPF.Цената е била като за голям джип...

Абе, искам да видя на Бранко галерията, ама галерия йок :) 

Авторски права бяха нарушени....

Форум, форум какво пък един форум. Пишеш в google free forum software и той те залива, като клип с Миа Калифа :D, с "безплатни" възможности за форум. Всъщност трудното е не да се вдигне форум, трудното е да се поддържа - администрира и да остане място, което си заслужава да се посещава. Има много много еднакви теми, има и много ненужни коментари, които просто губят време, защото някой друг си го е спестил.
За препоръка давам най-добрите практики на големите форуми, които съм виждал, ако сметнете, че с нещо мога да съм полезен - back front пишете:

Системно автоматично са се предпазили от много ненужни коментари, има постове с по 1500 лайка и 3 отговора или иначе казано най-големите :

https://stackoverflow.com/ 
Предимно, ма не предимно, ами май само C# и web технологии.

А този е с висока култура на членовете, например когато се създаде тема, самите публицисти се грижат актуалното и правилното да е винаги в първия пост след като пишат UPDATE:  
https://forum.xda-developers.com/

Успех!

На знам само при мен ли е така, но акивността спря да работи. Натискам непрочетено, прочетено  съдържание и изписва, че няма нищо. Не съм отбелязъл форума като прочетен. След това търся моята активност - съдържание което съм създал/публикувал и пак нищо. Това и от таблета и от телефона.

Май всичко е наред вече.

И при мен беше така цял ден но се оправи вече.

Да, оправено е с любезната подкрепа на @Veseliq. :D

Освен ако вече не сте го обсъдили в тайния раздел, дали ще е удобно да премахнете видимите пренасочвания от темите в раздел "Общи дискусии"? В момента там на 1-ва страница има 32 не-важни теми, от които 17 са пренасочване към друг раздел. 

• Thanks 2

Ще го направя :thumbs1:. Обикновено премахвам пренасочванията след около месец, но напоследък не съм го правил, а и много хора пишат направо в Общи дискусии, без да си направят труда да потърсят правилния раздел, което вдига драстично броя на тези пренасочвания.

Форумът е обновен до версия 4.4.6 (от 4.3.6). Благинките от 4.3.6 до 4.4.6 може да намерите тук:

https://invisioncommunity.com/release-notes/

Без връзка с ъпгрейда - форума трябва да работи значително по-бързо. :thumbs1:

• Thanks 2

Може би и с обновяването е свързано това съобщение, което днес видях няколко пъти (май не точно същото, но подобно, и все беше свързано нещо с темата-облик). Първо не искаше да ми покаже теми, в които имаше нови мнения от днес, но само в определени форуми. После по едно време темите с новите мнения се виждаха и реших, че е оправено, но сега пак се появи подобно съобщение в една тема, прикачвам го:

Capture.thumb.PNG.9d46a8da0784ce9acf1555fd7703d1b6.PNG

Даже и в тази тема го има:

Capture_.thumb.PNG.8412159c7991aaf8bba90c4dde1c7e3d.PNG

Преди да започна да чета мненията, си сложих отново темата-облик HondaRED, с която съм свикнал. 

Здрасти, моля ползвай HondaRED-2018.

Бих я сетнал за всички, но не знам дали някой случайно не ползва някоя от другите налични теми.

Аз изключих HondaRED, вече не трябва да се вижда.

Шаблонът на старат тема се чупи заради "последно редактирано от ...". :)

На 24.02.2019 г. at 13:46, fenabg написа:

Screenshot_20190224-134252.png

Покрай промените и ъпгрейдите мисля, че и това се е оправило.

• Upvote 1

На 7.09.2019 г. at 1:05, dindin написа:

.....Аз изключих HondaRED, вече не трябва да се вижда.....

Ааа... не трябваше:(...!

Ами ползвай HondaRED-2018, Емич. Има ли проблем с нея?

Старата червена я използвах за gsm-а (знаеш защо).

Както и да е, пак ще активирам блокадата :).

Хахах вярно, сега се сетих. :)

Ама хората ще се бъркат, та затва.

Само аз ли немога да кача снимки?

Сега?